Fotbal, liga a IV-a, etapa a 7-a, rezultate si clasament."Sporting Turnu" Tr. Măgurele - Metalul Peretu 6-0 (3-0). Victorie categorică și Sporting trece pe locul 1. Urmează meciul cu FCM Alexandria.

11 Octombrie 2014, 16:21 | 3443 vizualizări | 2 comentarii
Car Universal
Sporting Turnu Tr. Magurele a castigat categoric meciul cu Metalul Peretu.

Sâmbătă, 11 octombrie, s-au desfășurat meciurile etapei a 7-a a primei ligi din Teleorman. Echipa orașului nostru, "Sporting Turnu" Turnu-Măgurele, a evoluat pe teren propriu împotriva formației Metalul Peretu. Așa cum era de așteptat, a fost un galop de sănătate pentru elevii antrenorului Valentin Bădoi, meciul încheindu-se cu un scor de tenis, 6-0. Pe terenul de pe Municipalul turnean, cele doua echipe au oferit un fotbal plăcut ochiului, Sporting dominând de la un capăt la altul. În prezența a vreo 600-650 de spectatori, Sporting Turnu a înscris șase goluri însă mai putea marca cel puțin încă atâtea. De remarcat ca autorul unui gol a fost Alexandru Băltoi, fostul jucător al echipei Dinamo București.

Golurile au fost marcate de  Latu ( min. 12), Teleoaca ( min.30), G. Dumitrescu (min.35),  Urucu  (min.50),  Băltoi (min 63), M. David ( min.65). O impresie frumoasa a lăsat galeria turnenilor, care a fost mai gălăgioasă decât în alte dăți. Partida a fost o reușită repetiție generală pentru meciul de etapa viitoare cu FCM Alexandria, când va fi în joc titlul de campioană de toamna a Teleormanului. Cu aceasta victorie, Sporting Turnu-Măgurele a trecut pe primul loc în clasament, loc pe care sperăm să nu-l mai părăsească până la finalul campionatului. Rivala turnenilor, FCM Alexandria, a câștigat la Saelele, împotriva Voinței din localitate, scor 2-1. Iată celelalte rezultate și clasamentul:

Astra Plosca-Viata Noua Olteni 2-1
Ajax Botoroaga-Udinese Uda Clocociov 2-0
Dunarea Zimnicea-Unirea Tiganesti 0-2
Unirea Petrolul Videle-Spicpo Poroschia 0-2
CS Virtoape-Rapid Buzescu  0-1
Unirea Brinceni a stat.

Clasament:

1."Sporting Turnu" Turnu-Măgurele    16p  +21    
2.FCM Alexandria    15p   +19
3.Unirea Branceni     15p +9    
4.Astra Plosca    14p   +6   
5.Unirea Ţigăneşti    11p   +3   
6.Rapid Buzescu   11p  -2
7.Voinţa Saelele    10p   +6    
8.Spicpo Poroschia    9p    +8  
9.Dunărea Zimnicea    8p   -1    
10.Ajax Botoroaga    7p    -2  
11.Viaţă Nouă Olteni    6p   -7        
12.Unirea Petrolul Videle    5p  -11    
13.CS Vârtoape    4p    -4    
14.Metalul Peretu    4p   -22  
15.Udinese Uda Clocociov    2p  -22    
16.Inter Gălăteni s-a retras

Citeşte şi
Comentarii (2) Adaugă comentariu
Laurentiu pe 13 Octombrie 2014, 11:06
#2
Forta Sporting
De ce niciodata nu dati si 11 de baza,rezervele echipei Sporting ?
IONEL pe 12 Octombrie 2014, 16:42
#1
SE INTIMPLA SI LUCRURI BUNE !
Este placut sa vezi cita lume se aduna pe stadion la meciurile echipei noastre,Galeria este fantastica,Felicitaro d-lui RAFFINI pentru ca desi este din alte zari a reusit sa faca ce nu au reusit cei care conduc destinele acestui oras,Felicitari VALI BADOI !
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.