Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

469280 vizualizări | 2297 comentarii

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

Comentarii (2297) Adaugă comentariu
Vasile pe 02 Iunie 2020, 09:34
#2297
Ioane,problema e alta,si e mult mai grava
La cimitir exista un admnistrator si paznici,banuiesc.In afara de faptul ca lipsa de educatie se vede aproape peste tot,imaginea cimitirului privit din strada,pare ca a aparut un nou cartier ANL.Cum Doamne iarta-ma sa aprobi atatea constructii cu acoperisuri si termopane,unele racordate si cu energie electrica,cu banci si tot feleul de zorzoane,intr-un loc unde ar trebui sa fie doar liniste,c*ratenie si reculegere.Cine a aprobat toate astea?Sunt legale,respecta suprafata unor morminte decente sau am imprumutat obiceiurile si traditiile indiene?Am auzit si de petreceri cu muzica si gratare de o sfidare si ungrobianism,intinse pana in strada.Nesimtirea conducerii Primariei Turnu Magurele a intrecut orice masura si nu inteleg unde se doreste sa se ajunga cu astfel de obiceiuri.Nu ar strica sa se faca niste fotografii si sa fie vazute de lume-ntreaga cum,incet,incet se instaleaza anarhia dorita de impotentii PSD si conducatorii altor institutii subordonate politic.
Ion pe 24 Mai 2020, 11:26
#2296
Cocalari și nesimțiți in cimitir!
Doar nesimțiții și cocalarii intră pe aleea cimitirului cu automobilul! De ce ai intra cu automobilul dacă nu ai 80 de ani sau nu ai vreo dizabilitate?! De nesimțit!
Pentru cei care au mai rămas prin comuna Tr.Măgurele pe 11 Mai 2020, 08:31
#2295
OPRIȚI HOȚIILE DIN PRIMĂRIE ȘI APASERV
Timpul pentru carantina în care am stat cu toții,am îndurat și am suportat măsurile draconice și de neânțeles de multe ori,se apropie într-o oarecare măsură de final.Așteptăm cu mare interes și despre măsurile pe care conducătorii unor instituții de control ale statului le vor lua împotriva jafului de la SC ApaServ.Să nu îndrăzniți să spuneți și să credeți că se va pune batista pe țambal,pentru că cetățenii inteligenți și responsabili vor continua monitorizarea astivității acestei societăți,iar plâgerile vor apărea din ce în ce mai des,urmate de acțiuni în instanță,toate cu referire la calculul și mărirea total nejustificată a prețului metrului cub de apă.Toți cei care au contribuit la jaful făcut de către societatea de furnizare a apei menajere vor răspunde în fața legii.Avem cel mai mare preț al apei,în condițiile în care apa este adusă de la cea mai mică distanță față de consumatori.De prețul investiției de malul Dunării,de care s-a ales praful,ce să mai vorbim?Nici asta nu e HOȚIE?
Înțeleptul rubricii pe 01 Mai 2020, 03:36
#2294
* Nemulțumirile localnicilor *
Decretează : TOLERANȚA este cel mai... ~ PENTRU-PROȘTI-CUVÂNT ~!!! ___Căci din cauza acestei mentalități și filozofii găunoase și primitive, omenirea a hrănit - cultivat - înmulțit... TOT CE-I RĂU, pe pământ. Te uiți în jurul tău, vezi și asculți, ; nimic nu îți place dar tolerezi.
Se scanda:"iLicescu te iubim, pe 01 Mai 2020, 03:01
#2293
Că ca tine nu găsim.!
(Pt. P. F. cu stimă) / dar prostimea ciumată roșie a uitat, - memorie sc*rtă.! Cheița cu care sunt învârtiți psd-iștii. .. La Rahova e cheița.?, unii zic că acolo e.. fetița. NUȚY Udrea nu e parașută.! ; țara întreagă a văzut- o că s-a asvârlit din avion cu.. parapanta.N.B. și nu-i hoață ; că i s-a dat ( ăl mai balșoi minister, cu miliarde) deci nu a furat.( poate că a împărțit cu superiorii) Dacă cădea la Cotroceni aveam cea mai blondă președintă..din Sud-Estul Antarcticii. păcat că nu-i din Videle. Pleșcoiul e de vină. Dar ultima Dvs. frază, m-ă întristează : totul e efemer pe lumea asta, dar se întâmplă pe tot parc*rsul vieții noastre. _Cu : "tic,, tac, tic", vă referiți la momentul în care îl vom vedea pe agentul kgb, bolșevicul moscovit ilisescu, încătușat șiii.. colegizat / încelulat cu jupânul.?? Păi... apucăm noi?!
P.F. pe 30 Aprilie 2020, 09:21
#2292
Sub liniștea lui Iliescu au apărut hoții
Nu numai Cuclea este părtaș la furturile și distrugerile ce au avut loc,ci și Mohanu și întreaga gașcă PSD de la nivel local,până la nivel central.Toți întorși cu cheița de către locatarul de la Rahova.Nu știu dacă e bine să reamintesc cuvintele parașutei și hoaței Nuți Udrea(tic tac,tic tac),dar noi incă mai avem răbdare ca justiția să facă ceva ordine,eventual,să se devoreze între ei,așa cum bine spunea tov.Maior.Și să nu uităm,totul este efemer pe lumea asta!
asociatii pe 28 Aprilie 2020, 16:50
#2291
pt Gigi
Cuclea e partas la furtul conductei de termoficare.De acolo s- au cistigat bani frumosi. Va veni vremea cind Cuclea et comp vor da socoteala!
Gigi pe 28 Aprilie 2020, 01:59
#2290
@Asociatii
Nu mai crede si tu toate barfele si zvonurile. Daca vorbesti din auzite ... din comuna Turnu Magurele ...

Furaciune e ce fac astia acum pe multe milioane/miliarde de eur, asta afecteaza pe toti nu despre ce vorbiti voi. Hai sa fim seriosi. Te salut!

PS suna trump la colonie si se livreaza 200 de ventilatoare. Asta dupa rachetele si avioanele din trimestrul 4 de anul trecut. Costa mult sapca de la sefi.

Si cum spuneam, ziceti merci de toate investitiile care se fac la Turnu, se primeste cu mult mai mult fata de ce se contribuie.
sfsdgsf pe 25 Aprilie 2020, 19:32
#2289
ia zi Gigi
Gigi, ia spune frate si la romanii astia, cum pilotai tu avionu'!

Mai ai brevetul de pilot?
asociatii pe 25 Aprilie 2020, 08:05
#2288
pt Gigi
Nici eu nu stiu Gigi! Dar mi se pare o hotie fara margini a celor care conduc orasul! Te salut!
Gigi pe 24 Aprilie 2020, 04:47
#2287
Fasole
V-alearga fasolea prin frigider si aveti pretentii de Las Vegas. Mars la sparanghel la sefi.
Gigi pe 24 Aprilie 2020, 04:45
#2286
Pt. Mitica
Cat platesti impozite pe an milionarule? Pretentiosule? Turneanule? 100 lei? Bine ca ai pretentii.
Gigi pe 24 Aprilie 2020, 04:41
#2285
La munca
@ Asociatii, habar n-am, spune-mi tu

@Mitica, cat platesti pe an impozite zmeule?

@Da, pune mana si nu mai astepta pomana

Sparanghel ... schnell
Da pe 23 Aprilie 2020, 00:28
#2284
Buruienile cat casa
Primăria Turnu Măgurele.........

Mai tundeti iarba din împrejurimile policlinicii!?

Au un metru ! Ce asteptati....sa se faca de doi?
Mitica pe 21 Aprilie 2020, 19:01
#2283
Inca o parere,se poate?
Eu propun sa nu mai platim nicio suma de bani care sa intre in bugetul Primariei Turnu Magurele.Ma refer aici,la impozitele si taxele locale,la plata pentru garaje sau alte plati.Sa vedem apoi si sursa din care isi umfla salariile alea babane.Vor opri apa?Mă îndoiesc,nicio sansa.In felul asta,vom avea si mai multe motive sa-i taxam asa cum merita.Doresc sa ni se spuna si noua,contribuabililor,care este factura la suporturile alea din scarile bloc*rilor,cu mizeria aia de mesaj electoral,plus stropitul ala pe trotuare,cu nu stiu ce apa.Voua nu va este rusine,teama,nu dati socoteala nimanui?Din acest motiv consideram ca este imperios necesara greva fiscala.Nu e nicidecum o instigare sau un indemn la neplata unor indatoriri fata de primarie,dar indatoririle si obligatiile lor pentru comunicare si aflrea modului in care se cheltuie banul public,cum este considerata,o normalitate,e firesc,e legal?Comunitatea exista numai pentru a avea niste stapani care fac ce vor ei?Vom mai vedea.
Voi sunteti solidari doar cu hotii pe 21 Aprilie 2020, 14:59
#2282
APEL CATRE CONDUCEREA PRIMARIEI SI APASERV
Bai nenorocitilor,hotilor,ma adresez asa pentru ca ni s-a terminat si noua rabdarea,bunul simt si vorba frumoasa pentru niste hoti ordinari.Pana cand ne mai furati,si va bateti joc de o pop**atie saracita si umilita?VOM VENI PESTE VOI SA NE ARATATI CUM CALCULATI metru cub DE APA SI CUM IMPARTITI PIERDERILE.Pana cand sa mai suportam sa fim furati si prostiti prin ceea ce scrieti voi in facturile alea?Va promitem ca vom lansa o petitie prin care vom informa toti cetatenii despre modul ilegal prin care furati oamenii.Puneti la treaba unele persoane,platite gras,sa verifice toate contractele cu APASERV,si consumul raportat.De ce dracu mai avem apometre in case?Ce usor este sa imparti pagubele la fraieri,in loc sa faceti treaba profesinist si sa fiti corecti cu cetatenii.Aia mai inchisi la culoare unde platesc si cat,cine le suporta consumurile?Apropo,pe la Hotel Turris,stadion,cat e factura?Sau daca pretul hotelului e cat al unui apartament,si factura e pe masura?Sa termina ea carantina.
asociatii pe 16 Aprilie 2020, 07:53
#2281
pt Gigi
Unde sunt banii de pe conducta de termoficare? Nu mi-ai raspuns! Si daca sunt cam citi sunt? Conducta era lunga si chiar daca o putem masura ca stim traseul ei !
Gigi pe 15 Aprilie 2020, 00:44
#2280
Pt. Asociatii
Sa te surprind, nu sunt platit de niciun partid. Tu esti platit nu? De aia ma intrebi? Cat iti da?
asociatii pe 14 Aprilie 2020, 09:08
#2279
pt Gigi
Cuclea nu stie de conducta?Pai era mica avea vreo 18 km! Daca el nu stie poate am luat-o eu cu tine ca la cat de prost e Cuclea te astepti la orice.
asociatii pe 14 Aprilie 2020, 08:51
#2278
pt Gigi
Te plateste bine Cuclea? Tu esti indoctrinat rau si creezi diversiune!
Gigi pe 14 Aprilie 2020, 02:04
#2277
Carantina
Vad ca nu face nimeni scandal ca s-au intors toate ciorile si c*rvele care nu au platit nici un leu la buget si stau la hotel cu papica platita de statul roman. Nu va mai fura banii? nu sunteti scandalizati? Aaa ... n-aveti tupeu sa comentati pentru ca va rup aia picioarele. Sclavilor.
Gigi pe 14 Aprilie 2020, 01:52
#2276
Pt. Asociatii
Pai nu se face nimic in oras? Nu e bine nimic nu?

Cand n-ai argumente arunci cacat. Cat de prost sa fii sa crezi ca primarul a luat teava de termoficare. Realizezi ce spui?

La cat produce orasul ... orice leu investit e pomana de la buget. Inainte de a cere vezi si ce produci ... o tara ca afara nu se poate cand contribui cu 2 lei. Fuga la sparanghel.
Gigi pe 14 Aprilie 2020, 01:41
#2275
Pt. Ilie de la scularie
Da si tu o cautare pe google “inteligentule”.

La cautare ai sa vezi ca la Turnu sunt atrasi cei mai multi bani europeni din tot judetul.

Eu sunt mai prost, nu inteligent ca tine.
Ilie de la scularie pe 13 Aprilie 2020, 09:14
#2274
Gigi spălatul pe creier
Măi Gigele, prostanacule, acest primar incompetent nu a accesat niciun euro din fonduri europene. Toate străzile care s-au asfaltat s-au făcut pe bani primiți de la guvern prin programul PNDL inventat de DRAGNEA pentru a drena banii publici către firmele de casă ale PSD. Inclusiv stadionul este construit pe acești bani.Nu mai fă pe răspândacul că ești prost făcut grămadă.
asociatii pe 12 Aprilie 2020, 10:59
#2273
pt Gigi
Esti lingaul lu Cuclea! Unde sunt banii de pe teava de termoficare? Ce face in oras? Ce se lucreaza ca a distrus tot! Se lucreaza pe comisioane?
Gigi pe 12 Aprilie 2020, 01:31
#2272
Asociatii
Pai esti chior? Nu vezi ca se lucreaza in oras. S-au atras si fonduri europene ...
Obișnuita bătaie de joc la adresa cetățeanului onest pe 11 Aprilie 2020, 19:59
#2271
POLIȚIA și JANDARMERIA NU-ȘI FAC DATORIA
Se vorbește de-atâta timp de faptul că mulți cioroi circulă fără a avea vreo treabă,fără a avea acte doveditoare pentru deplasarea lor în oraș,către comunele limitrofe sau imaginabilul,dar imposibilul loc de muncă.Lafel procedează și mulți bătrâni care sfidează legile,crezând că lor le este permis orice.Ies la orice oră și,în acest fel,prin comportamenul lor sfidează și își bat joc de cei stau și rezistă în locuințe.Cine controlează activitatea autorităților care sunt obigate să respecte și să aplice legile statului fată de faptele acestor cetățeni?Ei nu răspund în fața nimănui,de ce?După trecerea pandemiei,lucrurile vor sta altfel,viața nu va mai fi lafel,cu certitudine.Suntem cu toții egali,până și în fața morții.
Vigilate pe 11 Aprilie 2020, 12:14
#2270
Gunoaie pe străzi
S-a umplut umplut Turnu de gunoaie; e plin de paraziți de cea mai joasă speță. Credeam că am scăpat de ei. Cam vreo 1000 ar trebui încarcerați instant și judecați ...când o fi timp și de ei. Pai se poate?! Da, se poate; ăștia de se ocupă cu proxenetismul nu sunt ființe umane sunt a animale.
asociatii pe 11 Aprilie 2020, 08:56
#2269
pt Gigi
Ce investitii a facut Cuclea in oras? Poate vorbesti cu el si ne spui si noua de teava de termoficare, citi bani a luat pe ea si unde sunt banii?
Gigi pe 11 Aprilie 2020, 02:43
#2268
Banii
Toti urla ... banii mei. Care bani ma? Cu ce contribuiti ma voi prapaditilor la buget? Cu gura? Ziceti merci de toate investitiile care se fac in oras. Nu sunt cu banii vostri ma ca voi nu contribuiti cu nimic, sunt bani de la buget, banii altora, nu ai vostri ... voi cu gura. Mars
Marius pe 10 Aprilie 2020, 23:56
#2267
Frațiii mei
Bai frați mei cât mai aveți de gând sa țineți porcăria asta cu Coronavirus mai Terminați odată
Misu pe 08 Aprilie 2020, 10:25
#2266
Respectam si noi legile?
Politia si Jandarmeria ce pazesc cand vad zilnic pe strazi,si la orice ora,relicva aia de Cune?Ce face,ce cauta,ce controleaza?Are sub 65 de ani si linge tot ca pana acum,si are voie?La cum isi taraie basinile,trebuie pus la ventilatie.Nu-i mai satura Dumnezeu pe nemernicii astia!Suntem c*riosi,COVID ce spune,intra in urmarire?
Syle pe 05 Aprilie 2020, 20:59
#2265
Sa speram
Urmați exemplul celor de la Primăria Dr. Tr. Severin
Escu pe 05 Aprilie 2020, 12:33
#2264
Draga domnule Syle,
Suntem cu totii contrariati si destul de revoltati fata de nesimtirea si prostia acestor categori de bugetari.Am c*rajul sa fac prinsoare cu oricare dintre voi ca,daca primaria va sta inchisa doua,trei si chiar mai multe luni,lucrurile in oras se vor desfasura lafel,daca nu chiar mai bine.De ce?Simplu,pentru ca banii care se sc*rg in timpul activitatii,total paguboase pentru cetateni,vor ramane in visteria bugetului orasului.In c*rand,asa cum au fost angajati,tot lafel vor fi si trimisi acasa.Pai,cu solidaritatea cum ramane?Asta numai in cazul in care nu le va putea plati Cuclea salariile,din propriul buzunar,din cat a adunat si el cat timp a stat prin primarie.Ehee,presimt ca din toamna,fiecare birou va gazdui doar un singur angajat,si cu salariu ceva mai redus.Altfel,saracia va fi tot pe noi.Si banuiesc cum se va termina povestea asta,si nu ma faceti sa fiu prea dur.
Syle pe 05 Aprilie 2020, 07:14
#2263
Pt Primar
Activitatea din primărie nu s-a restrâns, nu credeți ca sunteți enorm de mulți și salarii enorme?
Nu pot să-l spun pe 04 Aprilie 2020, 23:43
#2262
Despre interlopi
Ptr autorități este valabil țigani ( fam lu Manex) care a venit din zona roșie Austria normal ar trebui sa fie în izolare dar ei fac petreceri grătare live și nu se autosesizează nimeni. Nu vrem sa ajungem al 2 Rădăuți. DACĂ VA ESTE FRICA de ei chemați județul dar nu ne puneți în pericol
Inconștiența voastră ne va omorâ pe toți pe 04 Aprilie 2020, 23:08
#2261
Stați,că incă nu ați văzut și simțit nimic!
După stropitul ăla de cascadorii râsului,de a fost dat și pe la tv,ați văzut vreun gest din partea Primăriei Turnu Măgurele???Băă,nemernicilor,care este ”SOLIDARITATEA” voastră față de cetățenii contribuabili,în ce constă??Cheltuielile alea de mulți bani,de la noi,bineânțeles,din ultimil timp,și din totdeauna?Niște măsuri corecte și normale în astfel de situații,ar fi:

-anularea sau reducerea plății facturilor de apă și gunoi menajer,pe toată durata situației de urgență și a crizei economice ce stă să vină.

-anularea tuturor contractelor cu tot felul de sugaci din bani publici,fără a fi de folos comunitatii în astfel de momente(țara e în foc,și voi puneți și stropiți panseluțe,trageți dungi pe străzi și dați cu var pe borduri).

-reducerea cu 50% a taxelor și impozitelor datorate.Cee,nu sunt bani?.Dar pentru îngroșarea organigramei primăriei,cu salariile alea nesimțite,sunt bani??Cu cine sunteți voi solidari,cu hoția și minciuna?Țineți minte,începutul lunii Mai,va fi un reset pt.mulți.
ioana pe 30 Martie 2020, 10:26
#2260
dreptate
Cetateanul normal are dreptate.
Florin popescu pe 29 Martie 2020, 17:10
#2259
Pt abc
Esti un las !

Nu ai nume real si complet!

Te pisi pe tine in izmene!
lica pe 26 Martie 2020, 11:18
#2258
probleme spital turnu magurele
in spitalul municipal Turnu Magurele s-a luat decizia de sta personalul medical 7 zile doar la lucru! cine va sta cu copii, batranii acelor cadre medicale.. cum se poate asa ceva..

lipsa de echipamente de protectie!
Un cetatean normal pe 25 Martie 2020, 14:16
#2257
Primaria isi vede de treaba in continuare
De care,nu stim.Domnule Cuclea,intr-o campanie de-a PSD se spunea ca,”Reusim impreuna”.Nu credeti ca prin solidaritate trebuie sa intelegem si statul acasa a unor bugetari,cu concedii FARA PLATA,asa cum vor urma sa aiba si multi dintre cei ce inca mai produc ceva in tara asta,si alimenteaza bugetul de stat?Buget din care supravietuiesc si primariile.Inevitabil,subtierea organigramei primariei va fi un lucru cert.Si nu am nimic impotriva dumneavoastra sau a lucrului la stat,ci numai a faptului ca unii trebuie sa respecte anumite directive si ordine intr-o stare de necesitate si criza inevitabila,iar altii sa suga in continuare prin birori ceea ce altii strang cu greu,prin frig si conditii deosebite,banii pentru taxele si impozitele din care dumneavoastra si altii,va luati salariile grase si nemeritate.Daca noi nu putem face dreptate,inevitabil,lucrurile se vor aseza de la sine.De exemplu,din simplu fapt ca nu vor mai fi bani,nu vor mai avea de unde.Visati la alegeri azi,sunt o utopie.
Cristian pe 25 Martie 2020, 13:48
#2256
STOP VIRUS
Fratilor închideți firmele de confecții din oraș,voi chiar nu va gânditi la sănătatea oamenilor!?

După ce ca au venit o grămadă de rromi care umbla fără griji prin tot orașul fără să îi tragă nimeni la raspundere si 60%din oraș sunt numai pensionari,voi in loc sa va protejați angajații cu,care va faceti treaba,mai rau ii expuneti pericolului de infestate!

Chiar nu este nimeni sa le faca reclamație acestor nemernici de,,PATRONI"
Abc pe 24 Martie 2020, 08:55
#2255
Polițiști muisti și ciorile
În continuare politia ia m**e de la țigani în mijlocul străzii, se caca pe ea și nu își face treaba. Poate ar trebui sa mergem cu torte peste țigani sa le dam foc sa ardă ca șobolanii și după dacă vor comenta și alții sa le facem și lor ara, dacă politia nu ne apară de ei, o sa ajungem sa ne omoram în strada!!!
Trebuie să depășim și această perioadă pe 21 Martie 2020, 21:58
#2254
Un apel către SRI,Poliție,Jandarmerie și Proc*ratură
Sperăm că toți conducătorii tuturor autorităților statului au luat la cunoștință despre Ordonanța Ministerului Afacerilor Interne,care va intra în vigoare de mâine de la ora 20.Nu vrem să mai vedem tot felul de garoi,mișunând prin parc*ri și pe străzi,în vederea racolării de fete minore,gata pentru cea mai vehe meserie din lume.Măcar în aceste momente,aveți c*rajul și faceți-vă datoria,pentru voi,pentru noi,pentru familiile voastre și și ale noastre,dar și pentru țară.Apelul nostru se va face auzit și în media,dar și la vârful autorităților statului.
Gică pe 20 Martie 2020, 01:06
#2253
Ni s-au întors "valorile"!
Văd că ni s-au întors "valorile"; hoții, proxeneții, cerșetorii și alți paraziți! Viorele nu există așa lege care să interzică socializarea. Dacă ar exista ar fi o lege strâmbă oricum de Covid nu scăpăm; ideea e să nu ne imbolnavim toți odată și eșalonat în următorii doi ani! Nu există vaccin și nici nu va exista cel puțin un an de acum in colo. Posibil chiar deloc...
Viorel pe 18 Martie 2020, 16:53
#2252
DE CE NU SE RESPECTA LEGEA?!
O gramada de magazine de cartier,deschise,pe langa care se consuma bauturi alcoolice,clientii stau pe domeniul public si socializeaza veseli.Se pare ca niciodata nu vom reusi sa ne conformam atentionarilor si legilor pentru aceste vremuri nefaste.Cui revine responsabilitatea si ce masuri trebuie aplicate?Inconstienta nu este decat rezultatul lipsei de educatie și respect fata de semenii nostri.
Online pe 15 Martie 2020, 22:19
#2251
Taxe Impozite
La Turnu când o să putem achita taxele și impozitele online?! Primăria??
Un părinte revoltat pe 09 Martie 2020, 23:32
#2250
Total depașită de situație
Conducerea liceului Marin Preda este total depașită de situație având in vedere ca s-a depistat un caz de scarlatina la un elev de clasa a opta

Nu am auzit de controale la colegi, nu am auzit de dezinfecție a clasei, nu am auzit de prezenta medicului liceului, de Inspecția sanitara, de DSP, Sanepid....

Nu am auzit de prezenta directorului școlii....nu am auzit de nici o măsura luată nici măcar de către dirigintele clasei

Dar este scarlatina ? Sau altceva?

De ce ni se ascunde?

Trebuie sa mergem noi musai la Inspectoratul școlar județean, unde sant autoritățile ?
Savu pe 09 Martie 2020, 17:45
#2249
Pt.cel cu bransamentul de pe str.Horia
Va vad nemultumit,domnule,dar cate voturi a luat PSD de pe acele strazi,si de pe intreg cartierul Magurele,stiti?Asta e rezultatul gandirii voastre,si a grijii pentru ce veti lasa in urma voastra.Probabil,acelasi noroi,bezna si locuitori mancatori de seminte pe la poarta,din lipsa loc*rilor de munca.V-ati intrebat cati dintre copiii vostri sunt laga voi,acum cand aveti mai multa nevoie de ei?Ati votat pentru o sapca,o geaca,un pix ori o sacosa cu ulei,zahar si faina sau orez,și azi sunteti nemultumiti?E,acum e randul vostru sa platiti pentru tot ceea ce nu ati vrut sa ganditi.Si cand spuneti ca au venit baietii aia sa va faca strada?Acum,inainte de alegeri?E,daca le functioneaza prosteala si de data asta,in anul 2020,meritati ca dupa alegeri sa va scoata toata instalatia pusa,si sa va puna din nou la plata.Va meritati viata de care v-ati batut joc timp de 30 de ani.
Bransament pe bani cetateanului pe domeniul public. pe 06 Martie 2020, 13:11
#2248
S.C.Apa-Serv S.A
D-le director S.C.Apa-Serv S.A Turnu Magurele, vi se pare normal ca pe domeniul public(str.Horia) unde se schimba bransamentul de apa,sa ni se aduca la cunostinta noastra, un necesar de materiale (teava PEHD de 25 cm.lungime 10m,mufe- 2 buc ,robineti 3/4- 2buc,niplu -3 buc)pe bani nostri.Aceste materiale sint folosite majoritatea pina la gardul propietarului .
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.