Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

368479 vizualizări | 2033 comentarii

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

Comentarii (2033) Adaugă comentariu
Turnenii pe 27 Mai 2018, 21:52
#2033
Propunere
Numai comparații nomoc.de la magazinele PSD.-istilor cu bani voștri au făcut averii și campanii Couma.Rosie!!!
turnean supărat pe 27 Mai 2018, 08:23
#2032
ne trebuie primar
Avem nevoie de un primar competent. PSD a demonstrat ce poate. NIMIC! Așa că trebuie să ne gândim la altă soluție. Orașul e mort. Murdar și fără loc*ri de muncă, nu este atractiv. Tinerii pleacă. Dacă mai votați PSD, votați distrugerea orașului!
Turneni pe 18 Mai 2018, 23:10
#2031
Primar independent sa votam
Fara nici un sprijin.politic sa fie.turnean.și un bun manager !!!! Atenție în Primarie.nici un.angajat nu e in.sprijinul cetățenilor!!! Sa numai schimbe saci.cu voturii! La viitoarele alegerii sa fie.trecut CNP pe buletinul.de vot.!!!!
Niciodata nu e prea tarziu pe 18 Mai 2018, 09:33
#2030
DE ACORD-FARA PSD !
Problema e alta.Cine sustine un independent si cine va putea conduce si reconstrui un oras aflat in faliment,fara un sprijin politic,fara bani directionati de care politic.Ca doar nu va imaginati ca cei ce vor veni vor pune la bataie banii personali.Este nevoie de schimbare,indiscutabil,dar hai sa nu visam prea mult si sa ne punem speranta in himere.E adevarat,PSD este un partid care a mintit si a promis fara acoperire,care a distrus si ultimile realizari ale regimului trecut,dar atunci cand mergem la vot,trebuie votat cu mintea limpede,nu cu cu ea plina de povesti si ura.Sa ne gandim si la cei ce vin in urma noastra.
FARA PSD la.Turnu.Magurele pe 17 Mai 2018, 22:52
#2029
Ciuma Rosie.in.Deriva
Se zvoneste.ca.la viitoarele.alegerii vom.avea conducere independenta.vor veni.baietii.care au fost plecați si.care au.facut.banii.afara si.va.scimba.fata orasului.cu.noi investitorii!?
Putem să schimbăm lucruri și oameni!?! pe 14 Mai 2018, 11:41
#2028
Vremuri tulburi aduse de minciună și hoție
În continuare,tinerii,cetățenii de orice vârstă,părăsesc orașul.Rămân să populeze și să trăiască,alături de obiceiurile primitive și necivilizate,o minoritate și,în general toți cei ce ignoră regului,legi,meritocrație,și acceptă o viață modestă,plină de de neajunsuri,mediocritate,și dominată de sărăcia impusă și dezvoltată de PSD.Oare de ce?Este cu certitudine momentul și stadiul în care ne-au adus potentații timpurilor pe care am ajuns să le trăim.Cred în continuare că sfârșitul nu e aici,și că încă mai sunt șanse să respirăm și să trăim în vremuri mai bune.Asta depinde numai de voi,de noi.
Iubitor de OAMENI pe 11 Mai 2018, 14:17
#2027
Traim intr-un oras condus de incapabilii PSD
Acelasi numar mare de caini,seara si noaptea latra si umbla prin containerele de gunoi,fac mizerie si sperie copiii si pe cei adulti care vin sa arunce gunoiul sau sa treaca pe langa bloc*ri.Daca nici asemenea probleme nu pot fi rezolvate,ce sa mai spunem despre asfaltarile strazilor ori crearea loc*rilor de munca.
EU-NOI,MULTI NEMULTUMITI pe 08 Mai 2018, 11:03
#2026
FARA ASOCIATII CAPUSE SI TOTAL INEFICIENTE
Cui mai folosesete functionarea Asociatiilor de Locatari???Ca locatarilor,in niciun caz.Toate cheltuielile unui apartament se achita direct furnizorilor de servicii(apa+canal,gunoi,c*rent,gaz),doar femeia de serviciu a ramas in grija asociatiilor.Orice reparatie se efectueaza de catre o firma particulara,iar cheltuiala se imparte la numarul de locatari.Penrtu care motiv trebuie mentinut pe functii,presedintele,administratorul,casierul si cenzorii?Va spun tot eu,ASOCIATIILE DE LOCATARI AU DEVENIT UN BUN RASPANDAC PROPAGANDIST ELECTORAL PENTRU CIUMA ROSIE PSD.Ca sunt destui care gandesc ca in anii 50-60.Mai mult,cerem un audit la toate Asociatiile de Locatari din Turnu Magurele.Ca asa spune si obliga si legea.Altfel,amenzi uriase.
Asocoatiile de Locatarii pe 07 Mai 2018, 21:36
#2025
Uniti'va.si.Desfinta'ti.Asociatiilep
De anii de zile.acesye.căpușe va.mananca.banii,trebuie desfintate.numai cu 9semnaturi de.pe fiecare.scara.a.blocului.!
Propunere pe 06 Mai 2018, 20:58
#2024
Catre.cetatenii orasului.Turnu.Magurele
Numai.cumparatii.nimic.din.magazinele.PSD.sa.vedem.ce.va.face.Ciuma.Rosie!Atentionati.totii turnenii!!!
Pentru un oras mai c*rat si mai sigur pe 26 Aprilie 2018, 10:47
#2023
Angajatii de la ecarisaj pot lucra si noaptea
Din peste 20 de câini din jurul unui container de gunoi,au reusit sa ia doar 2.Doar atat puteti domnule Primar?Va miscati incet si prost,iar banii nostri se cheltuie pe floricele si alte prostii.Faceti lucruri bune si mergeti pana la capat cu orice problema,numai asa veti putea spune ca sunteti eficienti.Altfel,veti ramane aceeasi mincinosi plini de promisiuni si hotii.Urmeaza un an electoral si suntem tare c*riosi cu ce gogosi veti mai veni.
Haloperidol pe 22 Aprilie 2018, 13:35
#2022
Medicamente fara prescriptie
La farmacia Diana se vand cu maxima iresponsabilitate medicamente de uz psihiatric unor pacienti aflati deja sub tratament! E absolut ilegal!
Nu ați făcut NIMIC pentru NOI pe 21 Aprilie 2018, 13:10
#2021
ORAȘUL FANTOMĂ
Băi primare,nu ne mai putem odihni nopțile din cauza câinilor.Suntem obligați să dormim cu geamurile închise și atunci când s-a făcut mai cald?Voi chiar vreți să ne hotărâți destinele până în cel mai mic detaliu??Trăim într-un oraș sărac,mizerabil și plin de câini,dar cu cheltuială mare pe lalele și panseluțe.Rușine să vă fie,mincinoșilor și hoților!
pt irinuca pe 13 Aprilie 2018, 23:02
#2020
toaleta publica
O toaleta publica nu poate functiona fara 2-3 angajati cu acte in regula, fara apa, caldura, electricitate, consumabile, mentenanta. Fara asa ceva avem... LA GARA! Oportunitatea si necesitatea investitiei nici nu poate fi pusa in discutie dupa parerea mea. Punem panselute si ne kkm langa ele! Nu sunt bani?! Taiem de la panselute! Arata bine si iarba tunsa! Ba mai plimbate prin oras sa vezi ca ceva asfalt s-a mai pus; nu prea am mai vazut strazi pietruite in ultimii ani. Sau, exista o varianta mai ieftina; sa lase primaria deschisa de dimineata pana seara si in weekend...
Irinuca pe 07 Aprilie 2018, 18:40
#2019
CACA-N STRADĂ ȘI PESTE TOT
O toaletă publică,plus mentenața ei.nu costă mai mult de 5-10 sute de lei pe lună.Nu le mai dați ideii proștilor,nu au fost în stare să asfalteze o stradă în 28 de ani.
Pipinpark pe 06 Aprilie 2018, 13:50
#2018
Toaleta publica ?!
Avem stadion de milioane dar n-avem in tot orasul o amarata de toaleta publica. N-ar costa mai mult de 20-30 mii euro si s-ar crea 2-3 loc*ri de munca mai utile decat cele ale plimbatorilor de hartii din primarie.
Măgurean supărat pe 06 Aprilie 2018, 09:57
#2017
O părere
De la Școala veche spre ieșire nu s-a realizat nimic,sunt ulițe nu le poți numi străzi fara apa,fara canalizare, fara asfalt,nici in celelalte zone nu este roz .Mai veniți să vă votăm,rușinică!
S M pe 31 Martie 2018, 19:21
#2016
CINE MAI FACE ORDINE IN ORAS?
ORASUL E PLIN DE CAINI VAGABONZI,TROTUARELE SI PARCURILE SUNT ORNATE DE RAHATII LOR.NOPTILE LATRA DE ZICI CA SUNTEM IN PADURE SI PE PUSTIU.LA CONTAINERELE SI PE LINGA ELE,CAINII IMPRASTIE GUNOIUL MENAJER SI SE REPED LA OAMENI ATUNCI CAND SE INSEREAZA.ASTEA SUNT SEMNE CARE NE ARATA CA ESTE TOTUL UN DEZASTRU.
Un turnean pe 29 Martie 2018, 19:38
#2015
Spital ..
Ce sa mai vorbim de obraznicia Marinei fosta liftiera care se da marea asistenta,vorbeste mult si prost,ironica .sa stea acasa,nu i spitalul ei da comenteze si sa vorbeasca urit cu pacientii veniti cu o urgenta .rusine!!
mircea voda pe 29 Martie 2018, 00:21
#2014
dreptate
daca vorbiti intr-una de cima rosie,haideti sa discutam si despre plaga galbena liberala,care de la 1907 manancu tara,hotilot...caci sunteti fara onoar e,fara vlaga si basisti,adica basinori si prostinca baietica,muistul spitalului si orasului...
Tomy Pop Tămaș pe 22 Martie 2018, 10:40
#2013
Mizeria și sărăcia din Turnu Măgurele în era PSD
Ce-ai făcut domnule Primar Cuclea,ai strâns câțiva căței și-ai adus alte câteva sute?E din nou plin orașul de câini vagabonzi,și destul de agresivi.Deocamdată,gunoiul menajer de la containerele și cel de pe străzi și parc*ri,este sub zăpadă dar,primăvara ne va arăta întreaga voastră competență și preocupare.Sper că ați terminat cu ”rectificarea”salariilor de prin primărie,că restul celor ce v-au votat,nu mai contează.Se preconizează niște vremuri,că cele de azi,vor rămâne în memoria noastră ca o zi de vară în vacanță.Oricum,ați reușit să scrieți,prin faptele voastre,o pagină din istoria tristă și nedreaptă a României.
ORICINE AR FII pe 14 Martie 2018, 10:33
#2012
DE CE REFUZATI PROPUNEREA?
URMARITI POSTAREA NR.2008
PTM pe 07 Martie 2018, 13:38
#2011
Birocratie
E birocratie multa la primarie; multi plimbatori de hartii. Bani se incaseaza in nu stiu cate loc*ri; o singura casierie ar fi suficienta.
Florin Nicolae pe 06 Martie 2018, 12:35
#2010
Dezastrul din Turnu Măgurele.
În 58 de viață trăită în Tr.Măgurele,niciodată nu l-am văzut atât de murdar și sărac ca astăzi.Rușine tuturor celor ce s-au perindat pe la conducerea lui.Nu au lăsat decât ruine,mizerie și pustiu.
???????????? pe 28 Februarie 2018, 17:21
#2009
V-am rugat ceva,ce ar trebui să mai fac?
Chiar nu merită să mai comentăm pe acest site,dacă ceea ce comentăm nu este postat într-un timp rezonabil.Este greu să dați accept unui comentariu de bun simț?Ce fel de profesionalism este ăsta?Dacă vreți să faceți jurnalism cu o bună și corectă informare,fiți mai prompți și imparțiali.
Cetățean blocat in zăpadă și sărăcie pe 28 Februarie 2018, 10:48
#2008
Primăria este în vacanță sau a închis porțile?
Doresc să propun tuturor cetățenilor orașului,să-și exprime opinia în legătură cu modul în care își desfășoară activitatea conducerea Primăriei Turnu Măgurele,în această perioadă de iarnă.Unde,către cine merg banii noștri,bani din impozite și taxe,banii strânși cu mare trudă la bugetul local,de la cetățenii din ce în ce mai săraci?Numai în salarii,sporuri și prime?Nu credeți că sunteți cam mulți,și din ce în ce mai delăsători,să nu spun altfel?!Până unde credeți că poate continua atitudinea asta?Că priceperea și felul în care acționați,am văzut-o și am simțit-o demult.Asta este competența PSD pe care ne-o arătați de peste 25 de ani.
Incendiu pe 18 Februarie 2018, 15:39
#2007
Garda de mediu
Astazi 18 ianuarie niste cetateni ard anvelope in deplina ilegalitate pe strada Taberei. N-au decat vreo 20...

https://www.protectiamediului.org/gnm/scrie-garzii-de-mediu-teleorman/
DNA vs PSD pe 14 Februarie 2018, 15:43
#2006
Confiscarea averilor
DNA VA INCEPE O NOUS CAMPANIE DE CONFISCARE A AVERILOR LA MAI MARII PSD !MULTI AU BANII IN PARADISURII FISCALE,ELVETIA,MONACO MALTA
Edi pe 07 Februarie 2018, 17:26
#2005
Alina are dreptate
Eu propun sa dar am baraca lu etica ala si sa facem un cazino ca lumea se aude .
Codul pe 07 Februarie 2018, 17:22
#2004
Noua Fiscalitate
Noul cod fiscal ii rupe pe ada zisi patronii :Tilea,Teica,Benone Petre Gevacom,Codrea se va pune sechestru pe avere dacs nu declarati lunar veniturile!Atentie la ITM
Icsu pe 03 Februarie 2018, 11:34
#2003
Din Turnu Măgurele
Da mă alună ! Cofetărie lîngă farmacie, te oftici ?
Farmacia DIANA pe 03 Februarie 2018, 06:56
#2002
Unde este DSP
Antena 1 a facut un reportaj la Turnu Magurele cu farmacia Diana linga Cofetaria lui Teica ,oare unde este Directia de Sanatate Publica si cine a avizat asa ceva Farmacie linga Cofetarie !??????????
rosu pe 27 Ianuarie 2018, 04:22
#2001
pt 1999
superb comentariu! sc*rt si concis! in cateva fraze a aratat cum s-a ales praful de Turnu!cum psd a terminat zona aducand saracie si dezbinare !
UN ȚĂRAN mutat pe la oraș pe 26 Ianuarie 2018, 00:23
#2000
Mândri că suntem....mulți!Bravo PSD!
Cineva întreabă ce mai e pe la Combinatul de Îngrășăminte Chimice.Păi ce să fie,cam ce e și pe la IME.Și ce e și pe la IME?Cam ce e și pe la Fabrica de Conserve.Iar pe la conserve,ce este pe la Fabrica de Mobilă sau cea de Lapte.Într-un cuvânt,ce mai e prin oraș,e cam ce e si pe la țară,adică sărăcie totală,dezastru.Întrebarea e alta:Cine mai e,și câți mai sunt prin zona asta?Hai să vedem la anul pe vremea asta,dacă mai avem ce număra.
Bobo pe 23 Ianuarie 2018, 18:58
#1999
Suparat
Despre mine de ce nu faceti un articol vreau sa ma fac vedeta pînă la urmă paun si c*ru la bătaie.
Asociatii pe 15 Ianuarie 2018, 13:32
#1998
Asociatiile trebuie Desfintate
Numai unitii, reusim sa desfintam ,aceste capuse care ne ia banii !!! In marile orase,pe fiecare scara se plateste doar c*rentul electric si femeia de serviciu!!!!
ProRomania pe 15 Ianuarie 2018, 13:26
#1997
PRODUSELE DE PATISERIE SI COFETARIE
Toate aceste produse contin monoglutamat de sodiu cate va afecteaza sanatate !Atentie ce luati copiilor !ACESTE PRODUSE VA PROVOACA DIFERITE FORME DE DIABET ! !!!!!!!!!
Rosiori Nord pe 14 Ianuarie 2018, 13:32
#1996
Transport in comun
Suntem sinistrati rau in Turnu.... Daca vrei sa ajungi la Buc*resti la prima ora, cu treaba, la munca sau la SPITAL n-ai nici o varianta viabila cu mijloace de transport in comun. Ca sa ajungi in timp util trebuie un mijloc de transport care sa plece catre Buc*resti cel tarziu la ora 04:00! Singura solutie sunt asa zisii taximetristi care sunt extremi de scumpi ca sa stea o zi intreaga dupa tine. Nea Livulicaaaaaaaaa! Nu vrem Brazilia, macar pana in gara la Rosiori sa putem ajunge si noi! Macar atat!
Mircea pe 09 Ianuarie 2018, 19:56
#1995
Asterix,marș la coteț
Auzi prostule,sălbatici sunt cei ce se fac că sunt iubitori de animale,dar fac pe deștepții.Ia toți câinii la tine în casă și vei fi aplaudat și apreciat de toți.....nebunii,dezaxații și celor cu probeleme de comportament.BĂĂĂ,IUBIȚI ȘI OAMENII,DOAR CU DRAGOSTEA FAȚĂ DE ANIMALE,AJUNGEȚI LA STÂNĂ.
Obelix pe 09 Ianuarie 2018, 09:59
#1994
Iubitorului de câini,Asterix
Ar fi trebuit să încep comentariul cu,măi jivină,numai că,dorința de a arăta adevărul este spusă altfel.Dacă ai ieșit vreodată din cătunul ăla,Tr.Măgurele,și nu prin țară,ci prin Europa,ai fi constatat că nu există nicăieri animale pe stradă.Orice animal de companie are un stăpân care îl îngrijește,îl vaccinează,îl hrănește,și de care RĂSPUNDE.Și da,nu există container de gunoi fără câini și pisici.Nu mai faceți pe iubitorii de animale fără să conștientizați și consecințele.A arunca ceva de mâncare pe stradă,nu e semn de iubire,ci de lipsă de civilizație și educație.
Asterix pe 08 Ianuarie 2018, 16:38
#1993
Pt.Filip
Mai dobitocule!Cati caini mai vezi tu in oras?.Au scapat de hingheri cativa caini si tu nu ai loc de ei.In ce zona traiesti mai nemernicule,sa vad si eu de ce nu poti sa respiri pentru cate un caine amarat care mai strabate cate o strada din acest oras plin de salbatici ca tine
FARA LINGUSITORI pe 05 Ianuarie 2018, 11:14
#1992
FARA URARI DIN PARTEA LUI CUCLEA !
CETATENII DIN TURNU MAGURELE VOR FAPTE SI NUMAI FAPTE. BUNE,CORECTE SI IN FAVOAREA CELOR CE I-AU DAT VOTUL SI NU NUMAI BENEFICII ADUSE CELOR CE AU PROFITAT DIN PLIN DE EL.SI NU UITATI,ROATA MERGE INAINTE,DAR MERGE SI INAPOI.
George pe 04 Ianuarie 2018, 14:38
#1991
La multi ani!
Nu va invata si pe voi Cracea,ca la inceput de an se ureaza "La multi ani!" ?
Filip Ion pe 27 Decembrie 2017, 17:09
#1990
Un oraș mizerabil și sărac
Zonele de depozitare ale gunoaielor menajere sunt pline,gunoaie neridicate la timp,iar câinii scormonesc prin ele și sunt mai mulți ca niciodată.Dorința multora dintre noi este să se sfârșească odată acest circ și bătaie de joc a PSD împotriva cetățenilor.Astea împreună cu bezna din oraș,ne arată o imagine dezolantă și în același timp și competența autorităților.
Grabita pe 27 Noiembrie 2017, 16:42
#1989
Schimb valutar/transfer bani
Atentie ce hartii semnati prin casele de schimb valutar din Turnu Magurele! Cititi inainte sa semnati! Din graba si neatentie exista riscul sa semnati, ca primarul, hartii(cereri...contracte...) strec*rate cu rea vointa, al caror obiect nu v-a fost prezentat, explicat, si care nu are legatura cu scopul prezentei dumneavoastra acolo! Riscati suprize neplacute!
adevarat va spun voua pe 24 Noiembrie 2017, 10:13
#1988
destre Turnu Magurele
tajghetari care nu dau bon fiscal;

cretinute care devin peste noapte asistente, mari experte, angajate pe posturi grase la bugetari;

functionari corupti, ingamfati si prosti angajati ca pupinc*risti;

un oras murdar si plin de slugi

Minciuna și prostia au distrus România pe 12 Noiembrie 2017, 11:48
#1987
Câinii,sărăcia și grijile s-au înmulțit îngrijorător
Zilnic,câinii și oamenii nevoiași,scormonesc containerele de gunoi făcând o mizerie de neimaginat.După sărăcia generată cu bună știință,vom avea parte și de tot felul de boli,răspândite de gunoaiele neridicate la timp de către firma Polaris.Mărirea prețului pe persoană,pentru ridicarea gunoiului menajer,alături de prețul m2 de apă,a fost mărit total nejustificat.Acum așteptăm și mărirea taxelor și impozitelor locale.Pentru că scumpirile la alimente,c*rent,gaze,combustibili,”mărirea” la salarii și pensii,am văzut-o deja.Mulțumim PSD pentru înșelătoria făcută în stil mafiot.Ne așteaptă un 2018 f.greu,la ce să ne mai așteptăm?
anonim pe 07 Noiembrie 2017, 19:37
#1986
Functiile mari din politie intre nasi si fini !!
Este inadmisibil ca adjunctul delegat de la alexandria sa fie numit in functie la turnu magurele!!!! Sa nu mai vorbim de faptul ca este finul comandantului!!! Oare nu mai exista oameni capabili in acest oras sa ocupe aceasta functie, si care evident, sa nu fie "finul lui nasu"???!! si cum e posibil ca "nasul Ene " sa fie si presedintele comisiei de examinare???? In ce tara traim, oameni buni????
raul pt ion pe 05 Noiembrie 2017, 07:07
#1985
ciuma rosie
in orasul asta nu exista nici un serviciu dar stiu sa ceara bani...cat despre serviciul de ecarisaj intrebati-l pe cone ca asta conduce orasul?
Vali pe 04 Noiembrie 2017, 23:54
#1984
Vinzarea masinilor pe trotuare
Nu vad legala si nici normala parcarea cu vinzare a autovehiculelor pe trotuare, unde noi ca pietoni suntem obligati sa ne deplasam pe sosea sau spatii verzi, in loc*rile de parcare unde noi ceilalti nu putem parca masina cind mergem la piata, medic, magazine, etc...Face cineva ceva? NU. Se pare ca este legal atunci.
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.