Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

374646 vizualizări | 2069 comentarii

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

Comentarii (2069) Adaugă comentariu
Bicicleta pe 18 Iulie 2018, 10:49
#2069
Wishful thinking
Vechiul drum până la Olt ar fi foarte frumos de amenajat ca pista de biciclete. Plantați câțiva copaci, marcaje și cosit umpic pe margini. Desigur cum și de către cine ....e mai complicat. Până la SF-ul asta cred că măcar cu gunoaiele de pe centura se poate face ceva...Practic la intrarea în oraș avem o groapă de gunoi.
uvcp pe 17 Iulie 2018, 18:14
#2068
pt Victor
sunt loc*ri de munca pentru ei si clica psd! restul nu conteaza!cred ca nu sunt mai mult de 15000 de locuitori in prezent in oras acum! nu sunt mai mult de 100 de elevi in tot orasul la pregatitoare,va dati seama unde s-a ajuns?
VICTOR pe 17 Iulie 2018, 09:58
#2067
HAI SA GANDIM SI ALTFEL!
DAR CUM E POSIBIL CA INTR-UN ORAS,MUNICIPIU,IN CARE AU FOST CIRCA 45 DE MII DE CETATENI,IN PREZENT SUB 20 DE MII,SI UNDE ERAU AROX.15 MII DE LOCURI DE MUNCA,AZI SA NU MAI EXISTE UN NOU LOC DE MUNCA CREAT DE CATRE psd?LA ASTA SE GANDESTE CINEVA?S-AU INMULTIT CAINII,PISICILE,SOBOLANII,IAR OAMENII SUNT DIN CE IN CE MAI PUTINI.DIN CE SE VOR MAI SUSTINE SALARIILE BUGETARILOR,DIN CARE TAXE SAU IMPOZITE?DE LA CINE?
O mamica pe 16 Iulie 2018, 00:37
#2066
Parc*ri infecte
Cum e posibil ca intr-un oras cu 3 amarate de parc*ri sa nu fim in stare sa le intretinem nici pe ele???? Toate parc*rile sunt infecte, in cel de langa hotel e iarba pana la genunchi, ne mananca serpii!! Un topogan e defect, risca copiii sa cada dupa ce urca scarile si nu este nici macar semnalizat...il invit pe dl primar sa-si aduca copiii aici..
Cetățean 14 pe 14 Iulie 2018, 14:17
#2065
Bari de bătut covoare
Ar fi timpul ca primăria să mai facă un pas către civilizare si să desființeze nările de bătut covoare. Sunt sursă de praf, zgomot și infecție de la cei cu animale de companie. Se găsesc aspiratoare pentru toate buzunarele.
APA la.Turnu preț ca în DuBAI pe 12 Iulie 2018, 13:27
#2064
Apa este menajera și nu potabila
Reziliate contractele.nimeni nu va obliga sa ramane-ți La APASERV aceasta societate fantoma !!!!Analiza apei nu este buna !!!pe ce.plătim nitrații peste.limita normala!!!
TURNENII pe 12 Iulie 2018, 13:21
#2063
Propunere
Numai plătiți nicio apa !!!Face-ți puțuri la fiecare bloc cu hidrofor !!Cerere la Apele Romane !!!
H2O pe 11 Iulie 2018, 14:21
#2062
Mulțumiri Partidului
Organizația zisa și Partidul Social Democrat se finanteaza in parte, ilegal, din prețul la apa; altfel nu-mi explic de ce apa costa de parcă am locui în desert. Factura la apa e aproape dublul celei la electricitate, pe timp de vara costa mai mult decât gazul, televiziunea, internetul, etc! Acum 20 de ani apa pe tot anul nu făcea cat face acum pe o luna!
TURNENII pe 09 Iulie 2018, 21:13
#2061
PSD vs DNA
PSD nu va numi.niciodata proc*ror'șef la DNA ci Sistemul .se.zvoneste.ca va fi.doi proc*rorii unul pus de Johannis și unul de G Maior acum sa.va.vedem domnilor.baronii de PSD o.s-o regretați pe Codruța Kovesi!!
ALDE pe 08 Iulie 2018, 20:12
#2060
Tăriceanu se detașează de PSD
Tăriceanu o.da.ca.au plecat multi în vacanta și nu poate.sa.faca.suspendarea asa ca Iohannis grabeste.procesul lui.Daddy!!În septembrie va.fi va cadea.multi.din PSD,ALDE.va pune Candidatul.la.Președenție ca PSD numai are pe cine!!!Marile Puterii ol.vor.pe printul Nicolae !!!
TURNENII pe 08 Iulie 2018, 13:11
#2059
Apa servicii Trebuie desfintata
Nici în Dublin nu este apa.cum este la Turnu Măgurele acum PSD.nu se auto sesizează!!!!Numai semnatii.nici un contract cu Apaserv!!!
Vasilica pe 05 Iulie 2018, 08:48
#2058
Camarila.lui.Daddy
Daddy va pleca.ca un prost.din Parlament.Curtea Suprema grăbește procesul.cit mai repede.
La RevederePSD pe 04 Iulie 2018, 19:18
#2057
La Alegerii
Vor fi.filmate.numărarea voturilor si pe care vot va.fi.CNP fiecare votant!
TURNENII pe 04 Iulie 2018, 19:12
#2056
Iohannis dizolva Parlamentul
În Curând Președintele Iohannis poate dizolva Parlamentul Dictatura majorității !!!!Toți din PSD.asa.ca lăsați legile asa cum sunt ele !!!abuzul.în serviciu nu va dispare din Codul Penal spune Comisia de la Venetia!!!
Pentru Ciuma Rosie pe 02 Iulie 2018, 12:49
#2055
Unde ai mai văzut Cofetărie lingă Farmacie
Nici la Caracal unde sa răsturnat carul!nu este farmacie lingă Cofetarie!Nicăieri în Europa nu vezi asa ceva!!!Unde este DSP.sa se autosesizeze!!!Corupția sa dispara!!!
Ciuma rosie pe 01 Iulie 2018, 14:24
#2054
Cofetărie
Care este impedimentul daca este cofetărie lîngă farmacie? ? sau pe româneste ce are p***da cu plămânii!
Pro Romania pe 01 Iulie 2018, 12:49
#2053
Partidul Decreteilor va câștiga Alegerile
Decreteilor generațiile 67 68 69 70 sunt 7 milioane mai multi.ca pensionarii,toții să voteze schimbarea Romaniei!!
Daddy pe 28 Iunie 2018, 22:22
#2052
Diaspora dizolva PSD
Miting de amploare pe 10 iulie cind vin.romanii de afara !!!
Lotus pe 26 Iunie 2018, 20:07
#2051
Cofetăria linga.Farmacie
De c*rind.au venit.niste.prieteni.din Germania numai venisera.de.pe 15 ani.si-au făcut cruce ce dezastru este la ei în oraș,cofetărie lingă farmacie nu este în Europa !?Oate.cine a.dat.aprobarile.sa plătească!!turnenii.va merita-ți soarta cu.indiferenta.pe care.o aveti.!!Postați Facebook.sa.vada.televiziunile ce este la Turnu Magurele
Din apropiere pe 26 Iunie 2018, 11:02
#2050
Buna propunerea
Dar sa nu luați nici de la Lotus de langa parc.Tot PSD-isti sunt.Merfa este de foarte proasta calitate,chiar daca este expusa frumos.Totul este vechi congelat și carnea tocata este expirata și pusă în cârnați.
Turnenii pe 22 Iunie 2018, 23:08
#2049
Propunere
Numai cumpărrati nimic de la.magazinele lui Dragnea și a PSD.aceste sunt Țolea,Teica Marine A lui.Marinnas cumnat cu Dragnea,Casa Victor !Jasmine Analize ! Constantinescu și toți de pe Prapogescu !!
Pop els pe 18 Iunie 2018, 17:28
#2048
Democrația e bolnavă rău
Dacă mor afacerile,nu e de mirare,și nici o mare pagubă.Dar dacă moare viitorul copiilor și nepoților nostru,chiar e o tragedie.Ați reușit să vă iluzionați în urma minciunilor maxime ale unui infractor și să vă buc*rați că v-au crescut pensiile cu 100 de lei,dar când trageți linie la sfârșit de lună,observați o gaură în portofel de vă ia cu friguri.Atâta timp cât iubiți minciuna și hoția,să nu așteptați bunăstare.
Revolutionarii pe 18 Iunie 2018, 14:30
#2047
CONFISCAREA AVERIILOR
Se zvoneste.ca.ANAF.si.DNA va confisca avariile multor evazioniști din partidele.care au.fost.la.putere.PNL și PSD.avem.datorii la FMI 100 miliarde confiscate vom.plăti datoriile!!!Blocarea conturilor din paradisurile fiscale.Elvetia.,Insulele Cayen,Malta,Monte Carlo,Presedintele va face.Referendum se zvoneste!?
Crinel Antonache pe 14 Iunie 2018, 16:20
#2046
Băi,proștilor,vă mor afacerile !
Cu atâta slugărnicie față de PSD,fără investiții și loc*ri de muncă,de unde bani pentru susținerea afacerilor?!pensionarii se duc rand pe rand,forța de muncă a dispărut,tinerii muncesc prin alte țări,iar banii sunt din ce în ce mai puțini.De unde bani de taxe și impozite cand în oraș au mai rămas doar ciorile și asistații social?Vă dau scris,la anul vă veți plange prostia și ignoranța!
TURNENII pe 13 Iunie 2018, 11:25
#2045
Numai.Cumpăratii.din magazinele PSD
Asa ca fără vânzare Cima Roșie !Numai cu banii noștrii au făcut campanii și averii!!Numai comparații nimic de la magazinele PSD!!!
Turnenii pe 12 Iunie 2018, 15:33
#2044
Ținea polueaza.strada 6Martie
Unde este DSP.și ăștia sunt.corupții nu poți sa stai.în mașină cind treci pe lingă Restaurantul Oltenia!!
Turneni pe 07 Iunie 2018, 23:01
#2043
Copii.voștri nu au nici un viitor
Ieșirii în strada pe 10 pentru loc*ri de munca!!!
Miting pe 07 Iunie 2018, 22:43
#2042
Miting contra PSD
Iesiti.în strada ce viitor au copii voștri în Turnu !pe 10.vom.face.miting!
Miting pe 05 Iunie 2018, 20:48
#2041
Destinații Asociațiile de bloc
Aceste capuse.va.ia de ani.de zile ne mănâncă banii!Desfintatile urgent!cu semnăturii de retragere!
nimeni din primarie, adică nimeni din oraș pe 04 Iunie 2018, 15:24
#2040
asistat social
Auzi băi, nimeni în oraș! Nu sunteți voi ăia care luați o poală de bani din primărie, din banii noștii, ai cetățenilor, pentru că nu munciți niciunul și e copilul ăla bolnav? voi ai cui bani îi cheltuiți ? Barem dacă ați fi de vreo ispravă! Stați ca putorile pe banii copilului, nu v-ar fi rușine !!!
Proștii care plătesc pe 04 Iunie 2018, 13:25
#2039
GUNOIUL DEPĂȘEȘTE CAPACITATEA CONTAINERELOR
Nesimțirea firmei Polaris și a Primăriei Turnu Măgurele,continuă.Toate zonele de colectare a gunoiului menajer,sunt pline de câini și pisici care împrîștie mizeria și bolile.Este mai mult gunoi pe jos decât prin containere.Îi mai pasă cuiva de problemele cetățenilor,sau veniți doar când aveți nevoie de voturi?Facem fotografii și trimitem mai departe.
TURNENII pe 03 Iunie 2018, 07:53
#2038
Nimeni din Primarie
Nimeni.din Primarie.nu este..folosul .cetățeanului!fiecare funcționar bugetar este la.ordinul.Ciume.Rosii.=PSD!
Prosteală pe banii noștri pe 01 Iunie 2018, 09:26
#2037
Despre ce serbări vorbiți ?
Toate aceste adunări de tip bâlci,circ amestecat cu iarmaroc din satele anilor trecuți,unde se cheltuie bani mulți,sunt organizate de către administrațiile PSD întru spălarea creierilor tuturor săracilor și pomanagiilor ce asteaptă câte ceva de la hoții din conducerile primăriilor.Cei ce adună banii pe mâncare,băutură și muzică sunt veniți e prin alte zone,iar cei ce câștigă cu adevărat din toată mascarada,sunt cei pe care i-ați votat,iar voi doar simplii figuranți la deranjul din centru și parc.Problema este,mai aveți bani de ”distractii” vă mai arde de spectacole penibile și circ ieftin?Cum ați votat,așa trăiți,cu ochii-nchiși!
e pe 31 Mai 2018, 13:27
#2036
Geo, vrei serbări?
Nu sunt bani pentru serbări! Du-te la Alexandria dacă vrei ceva divertisment pentru copii de 1 iunie!
Gei pe 31 Mai 2018, 10:52
#2035
Geo
Nu se mai fac serbările dunarii? ?????
Cetatean platitor de taxe si impozite. pe 28 Mai 2018, 12:59
#2034
PSD a parjolit totul in urma lui
Si care sunt magazinele PSD-istilor?E o ideie,dar sa fie facute publice ca sa stim si noi pe unde sa nu mai intram.Pai daca nu exista loc*ri de munca,de unde sa fie sustinute afacerile?Prevad falimentul multor SRL-uri in urmatoarele luni.Batranii se duc usor,usor,iar tinerii pleaca pe unde vad cu ochii.Pop**atia s-a injumatatit,preturile la combustibili,energie electrica,gaze si alte servicii vor creste in urmatoarea perioada,iar ca sa poata fi sustinuta gasca de bugetari,vor creste si taxele si impozitele.E doar o chestiune de saptamani sau luni.
Turnenii pe 27 Mai 2018, 21:52
#2033
Propunere
Numai comparații nomoc.de la magazinele PSD.-istilor cu bani voștri au făcut averii și campanii Couma.Rosie!!!
turnean supărat pe 27 Mai 2018, 08:23
#2032
ne trebuie primar
Avem nevoie de un primar competent. PSD a demonstrat ce poate. NIMIC! Așa că trebuie să ne gândim la altă soluție. Orașul e mort. Murdar și fără loc*ri de muncă, nu este atractiv. Tinerii pleacă. Dacă mai votați PSD, votați distrugerea orașului!
Turneni pe 18 Mai 2018, 23:10
#2031
Primar independent sa votam
Fara nici un sprijin.politic sa fie.turnean.și un bun manager !!!! Atenție în Primarie.nici un.angajat nu e in.sprijinul cetățenilor!!! Sa numai schimbe saci.cu voturii! La viitoarele alegerii sa fie.trecut CNP pe buletinul.de vot.!!!!
Niciodata nu e prea tarziu pe 18 Mai 2018, 09:33
#2030
DE ACORD-FARA PSD !
Problema e alta.Cine sustine un independent si cine va putea conduce si reconstrui un oras aflat in faliment,fara un sprijin politic,fara bani directionati de care politic.Ca doar nu va imaginati ca cei ce vor veni vor pune la bataie banii personali.Este nevoie de schimbare,indiscutabil,dar hai sa nu visam prea mult si sa ne punem speranta in himere.E adevarat,PSD este un partid care a mintit si a promis fara acoperire,care a distrus si ultimile realizari ale regimului trecut,dar atunci cand mergem la vot,trebuie votat cu mintea limpede,nu cu cu ea plina de povesti si ura.Sa ne gandim si la cei ce vin in urma noastra.
FARA PSD la.Turnu.Magurele pe 17 Mai 2018, 22:52
#2029
Ciuma Rosie.in.Deriva
Se zvoneste.ca.la viitoarele.alegerii vom.avea conducere independenta.vor veni.baietii.care au fost plecați si.care au.facut.banii.afara si.va.scimba.fata orasului.cu.noi investitorii!?
Putem să schimbăm lucruri și oameni!?! pe 14 Mai 2018, 11:41
#2028
Vremuri tulburi aduse de minciună și hoție
În continuare,tinerii,cetățenii de orice vârstă,părăsesc orașul.Rămân să populeze și să trăiască,alături de obiceiurile primitive și necivilizate,o minoritate și,în general toți cei ce ignoră regului,legi,meritocrație,și acceptă o viață modestă,plină de de neajunsuri,mediocritate,și dominată de sărăcia impusă și dezvoltată de PSD.Oare de ce?Este cu certitudine momentul și stadiul în care ne-au adus potentații timpurilor pe care am ajuns să le trăim.Cred în continuare că sfârșitul nu e aici,și că încă mai sunt șanse să respirăm și să trăim în vremuri mai bune.Asta depinde numai de voi,de noi.
Iubitor de OAMENI pe 11 Mai 2018, 14:17
#2027
Traim intr-un oras condus de incapabilii PSD
Acelasi numar mare de caini,seara si noaptea latra si umbla prin containerele de gunoi,fac mizerie si sperie copiii si pe cei adulti care vin sa arunce gunoiul sau sa treaca pe langa bloc*ri.Daca nici asemenea probleme nu pot fi rezolvate,ce sa mai spunem despre asfaltarile strazilor ori crearea loc*rilor de munca.
EU-NOI,MULTI NEMULTUMITI pe 08 Mai 2018, 11:03
#2026
FARA ASOCIATII CAPUSE SI TOTAL INEFICIENTE
Cui mai folosesete functionarea Asociatiilor de Locatari???Ca locatarilor,in niciun caz.Toate cheltuielile unui apartament se achita direct furnizorilor de servicii(apa+canal,gunoi,c*rent,gaz),doar femeia de serviciu a ramas in grija asociatiilor.Orice reparatie se efectueaza de catre o firma particulara,iar cheltuiala se imparte la numarul de locatari.Penrtu care motiv trebuie mentinut pe functii,presedintele,administratorul,casierul si cenzorii?Va spun tot eu,ASOCIATIILE DE LOCATARI AU DEVENIT UN BUN RASPANDAC PROPAGANDIST ELECTORAL PENTRU CIUMA ROSIE PSD.Ca sunt destui care gandesc ca in anii 50-60.Mai mult,cerem un audit la toate Asociatiile de Locatari din Turnu Magurele.Ca asa spune si obliga si legea.Altfel,amenzi uriase.
Asocoatiile de Locatarii pe 07 Mai 2018, 21:36
#2025
Uniti'va.si.Desfinta'ti.Asociatiilep
De anii de zile.acesye.căpușe va.mananca.banii,trebuie desfintate.numai cu 9semnaturi de.pe fiecare.scara.a.blocului.!
Propunere pe 06 Mai 2018, 20:58
#2024
Catre.cetatenii orasului.Turnu.Magurele
Numai.cumparatii.nimic.din.magazinele.PSD.sa.vedem.ce.va.face.Ciuma.Rosie!Atentionati.totii turnenii!!!
Pentru un oras mai c*rat si mai sigur pe 26 Aprilie 2018, 10:47
#2023
Angajatii de la ecarisaj pot lucra si noaptea
Din peste 20 de câini din jurul unui container de gunoi,au reusit sa ia doar 2.Doar atat puteti domnule Primar?Va miscati incet si prost,iar banii nostri se cheltuie pe floricele si alte prostii.Faceti lucruri bune si mergeti pana la capat cu orice problema,numai asa veti putea spune ca sunteti eficienti.Altfel,veti ramane aceeasi mincinosi plini de promisiuni si hotii.Urmeaza un an electoral si suntem tare c*riosi cu ce gogosi veti mai veni.
Haloperidol pe 22 Aprilie 2018, 13:35
#2022
Medicamente fara prescriptie
La farmacia Diana se vand cu maxima iresponsabilitate medicamente de uz psihiatric unor pacienti aflati deja sub tratament! E absolut ilegal!
Nu ați făcut NIMIC pentru NOI pe 21 Aprilie 2018, 13:10
#2021
ORAȘUL FANTOMĂ
Băi primare,nu ne mai putem odihni nopțile din cauza câinilor.Suntem obligați să dormim cu geamurile închise și atunci când s-a făcut mai cald?Voi chiar vreți să ne hotărâți destinele până în cel mai mic detaliu??Trăim într-un oraș sărac,mizerabil și plin de câini,dar cu cheltuială mare pe lalele și panseluțe.Rușine să vă fie,mincinoșilor și hoților!
pt irinuca pe 13 Aprilie 2018, 23:02
#2020
toaleta publica
O toaleta publica nu poate functiona fara 2-3 angajati cu acte in regula, fara apa, caldura, electricitate, consumabile, mentenanta. Fara asa ceva avem... LA GARA! Oportunitatea si necesitatea investitiei nici nu poate fi pusa in discutie dupa parerea mea. Punem panselute si ne kkm langa ele! Nu sunt bani?! Taiem de la panselute! Arata bine si iarba tunsa! Ba mai plimbate prin oras sa vezi ca ceva asfalt s-a mai pus; nu prea am mai vazut strazi pietruite in ultimii ani. Sau, exista o varianta mai ieftina; sa lase primaria deschisa de dimineata pana seara si in weekend...
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.