Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

440790 vizualizări | 2212 comentarii

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

Comentarii (2212) Adaugă comentariu
Vlad pe 19 Ianuarie 2020, 12:00
#2212
Apel către mințile nefuncționale
Domnilor,vremelnic pe funcții,lucrurile au început să se schimbe,și se vor schimba permanent.Numai pe la noi au rămas în urmă,mult în urmă cu cele dorite de cetățeni și normele unui stat civilizat.Spunem și ne vom repeta mereu despre modul de calcul din care a reieșit prețul apei menajare la pop**atie.Este legal,s-a făcut în urma unor studii de impact din punct de vedere al veniturilor si economiei locale???Tare mi-aș dori ca răspunsul să vină odată cu alegerile din acest an.Nu uitați,Pușcăriașul Dragnea,ne-a ținut în sărăcie,mizerie,fără loc*ri de muncă,fără dreptul la cultură și inițiativă daar,au toate o limită a suportabilității și înțelegerii.Pentru cei ce nu înțeleg sau se prefac,să nu mai dea indexul cu 0,5,1 sau 1,5 m3 la ApaServ,consum lunar.Voi continua să explic și să arăt și altora despre ceea ce se întâmplă prin TR.
ceatean pe 16 Ianuarie 2020, 20:34
#2211
pretul la apa
Dragi turneni duceti indexul in ultima zi lucratoare a fiecarei luni. Ducind indexul cu citeva zile mai inainte, iar angajati Apa Serv efectuind citirea apometrului de scara, in ultima zi lucratoare e logic ca apar diferente intre suma cumulata a apartamentelor cu cel de pe scara.
Gheorghe Uncheasu. pe 29 Decembrie 2019, 17:23
#2210
DEOSEBIT DE GRAV!
FELUL CUM SE DESFASOARA COMERTUL CU ALIMENTE IN SUPERMARKETURI .IN PREAJMA SARBATORILOR POATE FI CARACTERIZAT CA ATENTATAT LA VIATA SI SANATATEA CETATENILOR. CRED CA IN NICI UN AN NU S-AU EXPUS LA VANZARE ATAT DE MULTE ALIMENTE CU TERMENE DE VALABILITATE EXPIRATE SAU CHIAR ALTERATE. MA REFER LA SUPERMARKETURILE PENNY SI PROFI .IN ULTIMILE ZILE AM CUMPARAT DE DOUA ORI PAINE FLIATA SFOIEGITA, FASOLE GALBENA TECI LA CUTIE, SALAMURI, MEZELURI CU GUST SI MIROS CIUDAT, DAR CU ETICHETE CU TERMENE DE VALABILITATE CORECTE. NU DE FIECARE DATA AM CONSTATAT IMEDIAT CA SUNT ALTERATE, CI PESTE CATEVA ZILE. CAND AM SESIZAT IMEDIAT MI S-AU DAT BANII INAPOI FARA NICI UN COMENTARIU, SAU CU CATEVA BAJBAIELI DEPT EXPLICATII. A SESIZA LA DSVA SAU LA PROTECTIA CONSUMATORILOR ESTE PIERDERE DE TIMP. EI CUNOSC ACESTE NEREGULI SI TAC, CONTRA COST BINEINTELES. NE MAI MIRAM CA STAREA DE SANATATE A CETATENILOR DIN ACEASTA ZONA ESTE ALARMANTA, STIIND CA VIN LA CUMPARATURI SI DIN IMPREJURIMI. ALO, SANEPID, ALARMA!
Ion Popa pe 18 Decembrie 2019, 09:48
#2209
Trebuie oprit jaful in Romania
Si_a imaginat cineva vreodata,ce se putea realiza cu indemnizatiile tuturor revolutionarilor,de atatia ani.Aruncam cu banii numai acolo unde nu trebuie.Am creeat tot felul de categorii super favorizate,altfel decat cetatenii care muncesc si au muncit decent,o viata intreaga.Tara asta nu s-a dezvoltat cu revolutionarii,militienii,parlamentari si alte categorii de cetateni foarte bine platiti,fara a avea o con tributie majora la Statul Roman.Apropos,stiti ce pensii au si au avut fostii sec*risti?Da,cei ce au ingrosat bine randurile jandarmeriei,si nu numai?Am vazut si vedem bine ce contributie are si Jutitia din Romania.O rusine,multi parca parteneri de jafuri cu infractorii.Ati auzit de vreo recuperare a prejudiciului de la vreun mare hot?Nici nu cred ca vom auzi.
+Dreptate si adevar+ pe 17 Decembrie 2019, 22:15
#2208
In Decembrie 1989 a fost LOVITURA DE STAT
Alooo,domnule Uncheasu,imi este tare teama ca plangeti la mormant strain.Care revolutie,si care revolutionari?Lipsa acestor haimanale,numiti revolutionari,la comemorarea a 30 de ani de la deranjul cu morti si victime din Decembrie 89,este exact ca si aportul lor la acea perioada cu zile nefaste pentru Romania.Adevaratii revolutionari au fost la Buc*resti,Timisoara,Sibiu si alte mari orase unde s-au inregistrat numeroase victime,nu la Turnu unde daca nu existau televizoare,si azi se serbau zilele de nastere ale lui nea Nicu si ale Elenei.Stop indemnizatiilor din bani publici,munciti de catre romanii amarati,catre niste paraziti si profitori ai societatii.Daca nu-si bagau rusii coada,plus serviciile,azi,multi dintre ei faceau coada la somaj.
Gheorghe Uncheasu. pe 16 Decembrie 2019, 17:52
#2207
De ce...?
Astazi,16 DECEMBRIE,la implinirea a 30 de ani de la REVOLUTIA din 1989,cand in unele localitati din tara se comemoreaza un eveniment unic in istoria tarii noastre si care niciodata nu va putea fi explicat si descris in confrmitate cu adevarul,la Turnu Magurele,oras care, pentru cei peste 100 de revolutionari,dar fara nici un mort sau ranit in timpul marilor batalii impotriva comunismului, ar trebui declarat oras erou,nu s-a tinut nici un moment de pioasa aducere aminte. Eu cetateanul care,asemenea multora dintre dvs,mi-am dovedit "eroismul" in fata televizorului,as dori,din simpla c*riozitate, ca pe acest site sa fie prezentate:-pentru fiecare revolutionar, ce fapte deosebite a savarsit pentu a-i fi acordat maretul titlu pentru care a primit atatea recompense materiale si un loc de veci gratuit in cimitir; ce activitate in slujba poporului a desfasurat in ultimii 30 de ani?Aceasta la nivel local.-La nivel national dl pres, Iohannis, ce-a facut in timpul REVOLUTIEI?(in 89 avea 30 ani)
Liberal. pe 15 Decembrie 2019, 04:54
#2206
Din tata in fiu.
Ce face domnul Pirvulescu de il lasa pe Cracea sa mai piarda o data?Chiar nu vreti sa cistigam orasul sa scapam pentru totdeauna de psd?Cracea este un candidat slab,nepregatit, cu facultate pe la Biotera,vai mama lui de oportunist.Chiar nu gasiti un alt cetatean din Turnu Magurele care sa nu ne faca de ris?Asta a bagat toate sc*rsurile si interlopii in partid.Il copiaza pe Dragnea .
Sătui de un partid de hoți și incapabili pe 13 Decembrie 2019, 18:56
#2205
După 1 Ianuarie 2020 vin și niște disponibilizări
Domnule Primar al Tr.Măgurele,mai aveți controlul asupra ceea ce se întâmplă în acest zis oraș,municipiu chiar?Vă rog să răspundeți dacă aveți informații despre:

1)Administrarea și funcționarea Spitalului

2)Organizarea și funcționarea Serviciului de Paza și Ordine din cadrul Poliției Turnu Măgurele

3)Serviciului de salubritate

4)Și în general a tuturor serviciilor din subordinea dumneavoastră

5)Nu în ultimul rând,și ceva vești despre aparița unor noi loc*ri de muncă,a vreunui investitor.Nu de alta,dar se apropie alegerile și parcă văd că iar veniți cu aceleași gogorițe,promisiuni și tot felul de povești și invenții.Gata,nu mai ține,ați ajuns la final,iar tupeul și nesimțirea sunt la cote maxime.Primăria are o organigramă extrem de încărcată,plină de tot felul de angajați pe pile,grade de rudenie,influență politică,și lucrurile merg din ce în ce mai prost și mai scump.Nu vreți să vă treziți dar,vă va trezi numărul de voturi pe care îl veți mai strânge.
lica pe 12 Decembrie 2019, 15:15
#2204
probleme spital turnu magurele
personalul din spital obligati sa platraca din banii proprii, c*rsuri de igiena, cu o firma din alexandria!
Alergic la prostie si hotie pe 06 Decembrie 2019, 10:53
#2203
Naravurile PSD nu au disparut
Serviciul de sanatate din spital este doar pe hartie.O sa ajungem sa ne tratam pe la babe.Un conc*rs cu puternic miros de fraudare,dare si luare de mita.O prima solutie este anularea conc*rsului aranjat,si reluarea procedurilor,legale,si in prezenta unei comisii din afara celor de influenta din Turnu Magurele si Teleorman.Si,in principiu,in afara legaturilor si influentelor politice.Numai in acest mod pot fi inlaturate o parte din metodele ineficiente si falimentare,habarnismul si mediocritatea din sistemul de sanatate si administratia publica locala.In c*rand,poate vom avea si un raspuns din partea DNA.
Cantus Mundi pe 04 Decembrie 2019, 08:00
#2202
Unii Rosioreni nu pot fi mai decenti in exprimare??
Remarc aceleasi comentarii ale unor deplasati din Rosiori,cu teme de o imensa nesimtire.De ce permiteti astfel de postari,stimata redactie?Cred ca trebuie sa ne repozitionam catre alte publicatii.
lkjhgfdsa pe 02 Decembrie 2019, 21:34
#2201
Loc*ri de munca
La Turnu, in loc de stadion si nspepii de sali de sport, cu banii aia, mai bine se construia o puscarie! Un penitenciar genereaza sute de loc*ri de munca!
Paul pe 02 Decembrie 2019, 19:30
#2200
Pentru cei nemulțumiți de prețul apei
Dragi cetățeni,voi știți că în comuna cu bloc*ri și trei semafoare,numită municipiu,există un parchet și un tribunal?De ce nu faceți un efort,chiar și comun,și să depuneți plângeri penale împotriva Primăriei Turnu Măgurele și a SC ApaServ?Pentru modul în care au calculat prețul apei menajere,a hoției pe față pentru pierderile găsite tot din cauza lor,și a felului în care funcționează această societate comercială,subordonată direct primăriei,trebuie luată atitudine de către toate organele de control.
Pagubit pe 02 Decembrie 2019, 05:51
#2199
Hotie
Stimate domn, nu va foloseste cu nimic apometrul comun al blcului noi avem apometru doar pe o scara si nu c*rge pic de apa la subsol diferenta de apa consumata de tota scara si ce dau locatarii difera iar diferenta o distribuie la toti .Nemernicilor care fura apa le convine ca ei consuma si restu platesc ia lor le revin de plata doar redistribuirea in jur 2 m sau 2m si ceva si asta e lucru adevarat nu poveste sunt destui nemernici din acestea printre noi iar cei de la apa serv de ce sa se deranjeze sa ia masuri mai bine platesc prosti de vecini
Florin pe 01 Decembrie 2019, 20:34
#2198
Au gasit solutia pt a acoperi pierderile si incompetenta lor...
Ma numesc Florin,am apt in bloc a3,numai locuieste nimeni in el,apometrele sant sigilate,le las cheia de la apt celor de la apaserv,sa se duca sa vada si sa verifice apometrele din apt cand vor...din luna mai 2017 pana in luna nov a fost consum de 6 mc apa rece( in 2 ani si jum)pe luna sept am primit factura cu consum zero dar redistribuire 4,2 mc,pe luna oct am primit factura consum zero redistribuire 2,9 mc!...in 2 luni mi au bagat pe gat 7 mc mai mult decat am consumat in peste 2 ani!....domnule director de la apaserv cred ca aveti creierul cat un bob de mazare si numai daca il umfli!...sant de acord pierderile din subsol daca sant si furturile revin locatarilor,dar de ce nu aveti apometru pe fiecare bloc?! Este normal sa aveti un apometru pe cateva bloc*ri?!locatarii din a3 trebuie sa plateasca furturi sau nedeclarare index sau pierderi la alte blloc*ri?santeti niste idioti incompetenti numiti in functile politic nu pe competenta.....
Pagubit pe 01 Decembrie 2019, 16:46
#2197
Hotie
Hai sa nu mai dam vina numai pe apa serv, ca au si ei vina lor apa scumpa si alte,dar sunt si cetaceni care cu ajutorul unor instalatori de ocazie care modifica coloane ca sa se poata sa se fure apa menajera si de aceia este neconcordanta intre apometrul din casa scarii si ce dau index locatarii,diferenta de apa se inparte la toti locatarii . Diractorul apa serv trebuie in prinul rand sa vina in fiecare apartament cu comisie de minim doua trei persoane,nu doar o simpla casiera, ca aia nu este verificare sa verifice tot sigilii apometre ca nu sa mai facut o verificare serioasa de pesre 12 sau 13 ani
Yxz pe 01 Decembrie 2019, 14:53
#2196
Dorel
Să le dăm m13e la toți psd-isti și la votanții lor.
foxy pe 01 Decembrie 2019, 11:11
#2195
1 Decembrie, ce zi trista !
1DECEMBRIE, o zi cu multe semnificatii istorice. S-ar fi vrut o zi speciala pentru romani si la Turnu Magurele. Dar,ce sa vezi! Nicio organizare, nici-un eveniment care sa mai te scoata din starea de amorteala. Nici macar insemnele tarii arborate la loc de cinste. Cateva drapele decolorate,uitate de timp,rupte si infasurate pe catarg. Asta a fost tot ce sa ne aminteasca de ziua marii UNIRI, DE ZIUA NATIONALA A ROMANIEI. Bine ca au pus luminite si reclame luminoase in tot orasul. Asa stie conducerea Primariei sa respecte Itoria tarii si pe romani !
Dedy pe 29 Noiembrie 2019, 21:56
#2194
coeficient repartizare smecher
In luna septembrie apa serv. dl. dir.Voinila adauga la consumul citit de incasatorul trimis pe teren 1,30mc pentru fiecare apartament.in luna octombrie este mai darnic si adauga 1.70mc coeficient de repartitie.Situatia e cam generala,cind mergem sa vedem de ce noi proprietarii, platitori corecti suntem furati,poate cu apa platita il spalam putin ca sa trezeasca .
SC Apa Serv ne fură în draci pe 28 Noiembrie 2019, 12:06
#2193
De unde vine apa în oraș,din munți?!
Și dezinteresați,și incompetenți,și rău intenționați,plus hoți.Nici acum nu ați înțeles că această firmă ApaServ,care și-a schimbat numele de atâtea ori,nu este decât o gașcă numită politic cu niște conducători habarniști,hoți și sfidători la adresa cetățenilor onești.

1.NU a verificat nimeni din conducerea aceste firme felul în care exisistența și funcționalitatea tuturor apometrelor,este corectă și legală.

2.Sunt mulți cetățeni,”neplătitori” de taxe și impozite,care cu aceeași obstinență reușesc cu ajutorul ”unora”să plătească foarte puțin,și unele utilități.Cum ar fi:apa menajeră,gunoiul menajer,și chiar dările la primăria orașului față de care își aduc aportul DOAR prin VOT.

3.Singura soluție este ca aceeași modalitate de lucru și de plată cu clineții să fie ca cea de la furnizare a energiei electrice și a gazului.Cât consumi,atat plătești.Nu ești corect,penalizări sau întreruperea furnizării.

4.Și nu în ultimul rând,PREȚUL acestor servicii.
Bacchus pe 27 Noiembrie 2019, 15:04
#2192
Apa Serv
Ăștia de la Apa Serv ori sunt dezinteresați, ori incompetenți, ori rău intenționați; n-au formular de contact/ sesizări, nu emit facturi cu cod de bare pe care să le putem plăti electronic, n-au formular de transmitere index, etc. De sistem de plăți online...n-am pretenție deși sunt o firmă destul de mare! Cred că e nevoie de o lege care să ne scoată din postura de consumatori captivi; așa cum este la gaze și electricitate! Da, este posibil.. apă și canal de la o firmă pe infrastructura alteia!
End of love story pe 24 Noiembrie 2019, 13:53
#2191
Nesimtirea si hotia au intrecut orice limita
Fratilooor,faceti fotografii,filmulete si plangeri,sa vada si toti cetacenii din intraga Romanie cum stau lucrurile in orasul de unde a plecat si a pastorit puscariasul Dragnea si oamenii lui.Am convingerea si credinta ca toate aceste mizerii la adresa cetatenilor turneni,vor iesi la iveala si vor fi sanctionate pe masura.Mai ramane si,sa nu va mirati, sa stropeasca de tantari prin ianuarie sau februarie.Oricum sunt pe ultima suta si vor face ce stiu mai bine,sa fure din orice pozitie.
sandu pe 17 Noiembrie 2019, 15:27
#2190
pentru adrian
Pai ce interes au ciumatii rosii sa circule trenul?Ei se ocupa de interesele lor:asfaltat,comisioane...firme de casa de transporturi.
Adrian pe 17 Noiembrie 2019, 13:43
#2189
Stația CFR Turnu Măgurele dispare, din nou, de pe hartă!
E oficial: de la 15 decembrie, odată cu intrarea în vigoare a noului mers al trenurilor, Turnu Măgurele nu mai figurează pe harta feroviară a Românei!

A se vedea site-ul cfr, unde, începând cu data de 15 decembrie 2019, la ruta Roșiori Nord - Turnu Măgurele, căutarea online nu mai returnează niciun rezultat!

Oare Primăria unui așa-zis... municipiu n-are nimic de spus despre dispariția unui serviciu de transport național, subvenționat din bani publici, din urbea pe care, chipurile, o administrează?
pe 17 Noiembrie 2019, 08:45
#2188
"2183"
Întrebarea era o"înțepătură"la adresa celor de ord.publică !
Puiu pe 16 Noiembrie 2019, 15:43
#2187
Nici de rusine nu mai stiti
Bai,2182,de astea trebuie sa se ocupe cei de la ordine publica,nu cei de la rutiera,oricum sunt toti praf.Au depasit cu mult militia dinainte,in prostie,bineinteles.Si in coruptie.
pe 16 Noiembrie 2019, 09:49
#2186
"2181"
...şi de controlul autovehiculelor, cine se mai ocupă ?!?
Un grup de cetateni pe 12 Noiembrie 2019, 14:11
#2185
Hhaos, mizerie si tulburarea ordinii publice
Politisti,aveti program pana la ora 15?La toate magazinele de cartier(baraci din tabla sau la parterul bloc*rilor),pop**ate pana la ore tarzi de tot felul de persoane care consuma alcool,cu masini de la care rasuna muzica dupa orele 22,nu sunt deranjati de niciun politist.Care lege le da dreptul la consumul bauturilor alcoolice pe domeniul public,catre minori, si fara toalete in apropiere?Exista legea 61/1991 republicata in monitorul oficial nr.96/2014.Ati auzit de ea?Astfel de nemultumiri pot fi reclamate si la forurile superioare,prin apeluri de urgenta sau plangeri insotite de fotografii.La aceste magazine se desfasoara si alte activitati,se practica evaziunea fiscala,iar mizeria este prezenta lafel ca in tot orasul.Cine va plateste,cetatenii onesti sau cei ce stau de dimineata si pana noaptea in fata acestor dughene?
Un batran cu speranta pe 10 Noiembrie 2019, 11:42
#2184
Iar e Teleormanul pe primul loc la vot...
Până la ora 11,și depinde și intenția la vot.Altfel,ce așteptări să mai avem de la un partid de hoți și incapabili,condus de o cucoană,”profesoară” de lucru manual,care stă extrem de rău la capitolul gramatică și logică,înconjurată tot de astfel de persoane,arogante,slab pregătite și,pe deasupra cu preocupări și năravuri pentru furat.Aceleși lucruri le vedem și le constatăm și prin fiecare primărie condusă de către PSD.Bine,pe la noi nu sunt veniți în conducerea primăriei,oameni din atelierele școală,dar își arată competențele,toți incapabilii de prin combinat,UVCP,profesorii de sport de prin liceele ajunse aproape goale,de elevi dar,și de profesori.Orașul este extrem de mizerabil,de nesigur și lipsit de perspectiva devoltării.Și atunci,ce alegem,aceeași Mărie dar,cu alte promisiuni și minciuni? TINERI,MERGEȚI LA VOT,VIITORUL ESTE AL VOSTRU!
În numele unora sărăciți de cancerul PSD pe 16 Octombrie 2019, 10:24
#2183
Primăria a luat-o pe miriște,rău de tot
Se aude prin urbe că există tendința și c*rajul de a mari prețul metrului cub de apă menajeră,cu tot cu canalizare și pluvială.Suntem un grup destul de mare de cetățeni,care vă promitem niște plângeri penale,cu venirea unor televiziuni și cu multe prezențe sub forma unor manifestații în fața Primăriei Turnu Măgurele.Nu vă faceți probleme,oameni vor fii destui.Păi,am ajuns să plătim apa mai mult decât c*rentul?E adusă de la munte și noi nu știm?Să vă fie rușine,hoților,escrocilor!Nu mai aveți bani,umblați la organigrama aia stufoasă din primărie și din tot aparatul bugetar.Nu mai stați ca niște paraziți pe spatele privaților,pe care îi mulgeți în fiecare zi,cu noi taxe și impozite.
Florica pe 05 Octombrie 2019, 20:39
#2182
Gunoi de lux
Trebuia să iasă 5-6 inși de la primărie sa faca propaganda pe străzi pentru cum sa alegem gunoiul...La noi se varsă gunoiul la coltu străzii si nimeni nu vine sa vada cine al arunca acum a venit primaria sa ne oblige sa alegem gunoi ca daca nu ne amendează.....o sa ne luam la revedere de la ei sa duca unde vrea ei cu legile lor ca am inteles de la băieți aia de la primărie ca ne scumpeste si apa...deci pa si la revedere PSD
Sile pe 27 Septembrie 2019, 12:59
#2181
Falimentul Primariei Tr.Magurele este aproape
Turnu e pe contrasens??Nu,primaria e in disolutie de proiecte si idei de progres si norme de civilizatie,un fel de faliment.Serviciul de urbanism din cadrul primariei a verificat felul in care s-au facut garajele,dimensiunile si amplasamentul lor?In c*rand, un garaj din tabla va arata ca o minihala.
MU13PSD pe 24 Septembrie 2019, 15:40
#2180
Copertine si Garaje...
Turnu e pe contrasens; orasele civilizate(Ex. Cluj) dezafecteaza garajele, cu acordul proprietarilor, sau nu, in timp ce a noi la noi se construiesc in continuare! Primaria a devenit un fel de parcagiu ca sa poata sa-si intretina personalul ultrasupradimensionat.
UN ION DIN ORAS pe 20 Septembrie 2019, 10:04
#2179
NU MAI FITI SLUGILE UNUI PARTID DE HOTI
De ce atata slugarnicie a autoritatilor,fata de PSD,autoritati care trebuie,prin statutul lor,sa faca ordine,sa sanctioneze si sa mentina respectarea legii?Cine va plateste,PSD sau cetatenii?!Prin acesta atitudine nu faceti altceva decat sa slabiti statul de drept si sa girati hotiile si minciunile unei gasti de neispraviti.
VIN ALEGERILE CURAND pe 17 Septembrie 2019, 19:04
#2178
AZINOAPTE FOST SPECTACOL CU CAINI
Cred ca urletele si latraturile acestor caini fara stapan s-au auzit pana in Bulgaria,numai pe la Primaria Turnu Magurele nu se aude si nu se vede.Este o mizerie de nadescris pe langa containerele de gunoi,iar noi,locatarii din bloc*ri, nu ne putem odihni din cauza galagiei.Asteptam sa vedem pana unde poate merge nesimtirea autoritatilor locale.
Suciu Gabriel pe 15 Septembrie 2019, 11:58
#2177
DOAMNEEE,CE INVAZIE DE CAINI IN ORAS!
Ce-ati facut,dragi autoritati,ati adus caini in oras?De unde au aparut atatia,si cine nu doreste sa fie stransi?Centru este plin de ambalaje si pahare din carton si plastic,coji de seminte,chistoace si pachete de tigari.Nu se doreste ordine,c*ratenie si minima civilizatie in acest orasel sarac,pustiit si uitat de lume.Parc*rile si strazie sunt mizerabile,Politia de la Ordine Publica si Jandarmeria se mai ocupa cu ceva sau au disparut?Luati banii degeaba si pare ca sunteti complici cu infractorii. Sa va dea Dumnezeu dupa fapte,nemernicilor!!!
Fără proști și hoți pe 15 Septembrie 2019, 08:50
#2176
Viorica,dă-te jos,FĂ !!
Băi,nesimțiților PSD-iști,campania electorală începe pe 12 Octombrie.Voi ați ieșit cu Veorica pe afișe și ați furat startul,crezând în continuare că lumea e proastă,și voi șmecheri.Ne arătați că nu ați înțeles nimic,și veți pierde iar. Susțineți o persoană fără șansă și lingeți cum ați făcut-o întotdeauna,fără pic de demnitate și onestitate.Rămâneți niște slugi,obediente unor infractori și ai unor incapabili.
Locuitor al orasului pe 12 Septembrie 2019, 07:17
#2175
Domnule Primar Cuclea,
In c*rand,in Turnu Magurele vor fi mai multi caini decat oameni.Indiferenta voastra se transforma in ura si dispretul nostru fata de voi.Daca asta ati vrut,ati reusit pe deplin.Ca nu sunteti in stare de nimic bun,am vazut,dar sa nu fiti in stare sa strangeti niste animale de pe domeniul public,nu am sa inteleg niciodata.Pastrand aceasta cale,nu sunteti altceva dacat niste hingheri de oameni.
Gogu pe 09 Septembrie 2019, 21:09
#2174
Nesimtire si incompenteta
Domnilor de la urbanism din Primărie MAI IESITI SI VOI DIN BIROU si vedeti cum se construiește pe PRAPORGESCU CA UN ROM CARE IL ARE PE FISO LA PSD A TURNAT.O DITAMAI SCARA.LAO CONSTRUCTIE PANA.IN MIJLOCUL TROTUARULUI CA SA VADA.TOTI LINGAII DIN PRIMARIE CARE TRECE NEPASATORI PE STRADA
Turnean adevarat pe 22 August 2019, 20:51
#2173
Asfaltare
Si acum ca au asfaltat, e cu gropi si denivelat. Inainte era mai bine.
Romania furata,de catre romani pe 31 Iulie 2019, 09:30
#2172
Prosteli inaintea alegerilor din toamna
Nu,ins-ule,nu au obosit fizic,e doar o teamă.Poate banutii s-au terminat,și acum urmeaza justificarea lor,pentru cat s-a furat,pardon,cat s-a construit.Atata timp cat seful suprem,datator si aprobator de fonduri ”furabile”,este la umbra consistenta,dispar pe rand,elanul,forta si pofta de a fura.Sa urmarim atent si cine va avea c*rajul sa faca receptia si sa raspunda pe mai departe pentru intregul deranj facut in tot orasul.
Un INS. pe 30 Iulie 2019, 18:08
#2171
Intrebare.
CE SE INTAMPLA CU DRUMURILE DIN ORAS LA CARE, DUPA CE AU AJUNS-CU CHIU CU VAI- LA FAZA DE ASFALTARE- LUCRARILE S-AU SISTAT? AU OBOSIT VAJNICII NOSTRI CONSTRUCTORI?
Costi pe 19 Iulie 2019, 09:58
#2170
PROSTIA CONDUCE ROMANIA
Ce vreti domnilor,asta e atunci cand avem parte de primari profesori de sport si ingineri siderurgisti,cum spuneti.Deschideti ochii,altfel,somn usor!
Visati doar pensii speciale si avantaje pe 18 Iulie 2019, 10:08
#2169
Amprenta PDSR,PSD se vede in tot orasul
Conducerea Primariei Turnu Magurele nu face nimic pentru cetateni orasului.Nu exista nicio investitie majora facuta in ultimii 29 de ani.Avem apa cea mai scumpa din Romania,cele mai proaste drumuri si infrastructura din tara,in conditiile in care exista TELDRUM.Nu exista un cinematograf,un parc civilizat sau un loc de joaca pentru copii.Ne poate spune cineva unde merg banii din taxele si impozitele platite de catre cetatenii orasului?Unde sunt banii luati pe tevile de termoficare si alte componente din centralele termice?Atunci cand se va afla va fi foarte tarziu pentru unii dintre voi.Nu stiti decat sa furati si sa mintiti cetatenii.
LINIȘTEA DE DINAINTEA FURTUNII pe 15 Iulie 2019, 09:22
#2168
UN LAȘ ÎN FRUNTEA PRIMĂRIEI
BĂ,SIDERURGISTULE,CE AI FĂCUT DE CÂND EȘTI PRIMAR?PÂNĂ ȘI TUTA AIA DIN VIDELE A AVUT CURAJUL SĂ SCHIMBE DIN OAMENII LUI DRAGNEA.TU ÎI MENȚI PE FUNCȚII PE TOȚI INCAPABILII,ALCOLICII ȘI SLUGILE INFRACTORULUI DRAGNEA.BĂĂ,NIMICULE,NU VĂ REVENIȚI NICI ACUM CÂND NU MAI AVEȚI ”CAP”?BINE,ASTA NU AȚI AVUT NICIODATĂ.UNUL DIN ANTURAJUL VOSTRU ÎMI SPUNEA CĂ AVEȚI BAGAJELE FĂCUTE ȘI DAIA NU VA MAI INTERESEAZĂ NIMIC.E,NU-I NIMIC,POATE SUNT INTERESAȚI CEI DIN DNA.
F.R. pe 07 Iulie 2019, 16:44
#2167
Domnule Primar Cuclea,
Deși nu-mi face plăcere să vă spun domn,vreau să vă arăt o mică și modestă parte de educație.Educație care lipsește majorității membrilor PSD.Mai sunt câteva zile până la următoarele ploi,iar voi,conducerea primăriei,puteți să mobilizați acele persoane de la deratizare și dezinsecție,să stropească cu soluții la baza ierbii,pe sub pomi.și să facă c*rățenie în jurul containerelor de gunoi,cu aruncarea a ceva pentru stârpirea șobolanilor care inundă zonele de gunoi.Acest fel de dezinsecție este mai ieftin și mai eficient decât stropitul cu avionul.Și bineînțeles,ceva mai des,cam la o săptămână.Voi cei care pretindeți că ne conduceți,aveți copii,nepoți?Atunci vă interesează de cetățenii care alcătuiesc comunitatea în care trăiți și voi?Știți cum se simt cei care ies pe stradă,prin parc*ri ori prin propriile c*rți?Nu invocați lipsa banilor,sunteți la putere.Furați mai puțin sau deloc și veți avea bani pentru toate cele ce trebuiesc unei societăți civilizate europene.
marius pe 20 Iunie 2019, 10:14
#2166
PRIMARIA
ALOOOO PRIMARIA CE FACEM CU TANTARII DIN ORAS !!!! SA STROPIT CU APA ?
Victor pe 13 Iunie 2019, 09:35
#2165
HAOS,NEREGULI ȘI NERSPECTAREA A LEGII
Lucrările din Turnu Măgurele,oraș care artă ca după bombardament,merg greu și prost.Lafel cu merg si lucrurile prin primărie.La un eventual control la Serviciul Urbanism din cadrul Primăriei Tr.Măgurele,se poate afla cum și dacă au fost eliberate autorizațiile de la construcțiile din ultimii ani?Și cand s-au eliberat,înainte sau după ce construcția a fost gata?Bănuiesc că nu s-au dat doar verbal.
Eu pe 30 Mai 2019, 05:57
#2164
Electoratul PSD
În Teleorman a ieșit majoritar PSD - ul din cauza depop**arii masive. Votanții PSD sunt majoritari în Teleorman și sunt formați din următoarele categorii: 1. Cei angajați de partid, cărora le este teamă că dacă pică partidul, pică și ei; 2. Asistații social cărora le este frica sa nu-și piardă socialul dacă ies alții; 3. Bătrânii care votează din inerție, cum erau obișnuiți din tinerețe cu trandafirii Iliescu.
franchestain pe 29 Mai 2019, 22:55
#2163
salutari la toti fraeri mei telermaneni,frate
gata,frate îi oablā treaba la tārānoaia.Nea Ion, nea Georghe, nea Nicu, nea Fane si nea Ilie a mierlit.o si sia pierdut dreptu de vot, dupa condamnarea lu Penalu Întîiu de Telerman, în sāraca Tara mea bogatā unde vii morti si mortii vii se plimba cu otocarele rosii loló votînd pîn toate satele si sātucele si comunele si orasele si muncipurile si capitalele de judet si Capitala capitalā si daca combustibilu nu se termina, vota āstia si dincolo de frontiere, frate. Îi si mai oablā treaba, frate fincā cā copii lor, Ionicā, cu Georghitā, cu Nicusor, cu Fānicā si cu Iliutā sia spālat creeri loló mosteniti la facere cu democratia din Ocident, frate si uite asa sa terminat frate cu Aichiuu - ∅ care le dādea botu lalde Penali Sociali Demonocrati, careor sā intre, dacus în colo, ntro noapte politicā fār de lunā si fār de stele. Noapte neagrā loló, frate! Amin!
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.