Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

618006 vizualizări | 2613 comentarii

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

Comentarii (2613) Adaugă comentariu
Gheorghe pe 02 Iulie 2022, 17:27
#2613
Pt.cetateni din Turnu Măgurele
Pe la sfârșitul lunii aprilie am scris despre circulația din piața și acum este la fel, în piața sunt doua rastele pentru biciclete dar nu pot fi folosite pentru că sunt blocate cu mese pe care se vând legume.Daca mergi cu bicicleta in piața este o aventura să găsești un loc unde să o legi.La colțul Liceului Industrial se vând papagali langa gard iar în stradă sunt doua mașini cu sticleți vânduți care înc*rcă vizibilitatea dar și circulația.

UNDE sunt mai mari orașului și ai județului care sunt plătiți din bani publici !?!?...Am omis faptul că este sâmbătă și ei sunt liberi legal că de obicei ei sunt liberi în fiecare zi .
Geo pe 18 Iunie 2022, 12:18
#2612
Celor ce admistreaza acest sait!?!?
Continuarea a ce era scris in paranteza ( să nu dați foc la combinat). Dacă sunteți de partea lor (cei rămași în combinat) atunci faceți cere la Apa Serv să plătiți 15 lei/MC.

Succesuri !!!......
Geo pe 18 Iunie 2022, 09:10
#2611
Celui care îl citează pe Burebista
Acele lumânări pe care le păstrați sunt pentru a le avea să luminați cînd semnați condica de prezenta (odată pe săptămână)dar așteptați să vă de-a Nicoleta și chibrituri.(aveți grijă să nu dați
° pe 16 Iunie 2022, 13:27
#2610
Cine scriește mai și greșește! (Vorba lui Burebista)
Geo greșești!, cei din combinat au... sunt prevăzători, au lumânări puse deoparte, și pentru niciolae ion-Safari elefantu' și pentru niciolae Liviuță-Rahovitus.

Totuși... trăiască c*rentul electric alternativ și Nikola Tesla vecinu" (născut lângă România).

Ps. Iar tovarășului Ion Ilici Ilieșcevici să îi dea Dumnezeu încă pe atâtea ani de trăit... din care doar primul în libertate. Doamne ascultă-ne și ajută-ne!
Gheo pe 11 Iunie 2022, 16:11
#2609
Pt.cetateni din Turnu Măgurele
Dacă se va rezolva cu pompele de alimentare cu apă pe ponton plutitor de unde mai are Combinatul energie electrică!.. Acum sunt alimentați din cota Apa Serv.(cei din combinat nu au bani nici de lumânări)
Maria,mamă și bunică pe 11 Iunie 2022, 13:39
#2608
UN ORAȘ DE CĂCAT,MĂ SCUZAȚI!
Măi,milițienilor și jandarmilor nesimțiți și corupți,voi nu vedeți ce se întâmplă în oraș?Nu se mai respectă nicio lege și țiganii fac ce vor cu voi.De ce ne condamnați să ascultăm,zi și noapte răgnetele și mugetele ale unor analfabeți?Voi pe ale cui interese reprezentați?De unde vă vin salariile și pensiile nesimțite,nu din taxele și impozitele celor ce mai au încă un serviciu?Să vă fie rușine,nu sunteți cu nimic mai presus față de aceste sc*rsuri ale societății!Voi știți câți români mor în această localitate?Dacă toți ar proceda lafel,cam ce ar fi în oraș?Un circ permanent,haos și o mizerie morală de nedescris.Este ceea ce vă caracterizează pe voi,conducătorii din oricare instituție publică a statului.
Syle pe 08 Iunie 2022, 19:38
#2607
Apa
Întrebam deoarece așteptăm ca punandu l în funcțiune sa numai depindem de NICIOLAIE. Dar el numai este la locul unde a fost ancorat.
Justitiarul pe 08 Iunie 2022, 14:47
#2606
Pentru Syle
Chesonul plutitor este la Cozma,unTutancamun pensionar care ia si un salariu nemeritat.Impreuna cu primarul,doi nepriceputi,nu sunt in stare sa termine un proiect cu bani europeni.Sa-i gonim din oras,cu pietre.Avem cel mai mare pret la mc de apa,din tara!
Vine valul pe 08 Iunie 2022, 14:04
#2605
Pentru Syle
Pontonul se afla in apropierea clinicii private facute de catre fica lui Mohanu,la Draganesti Olt,numai din forte proprii.
Syle pe 08 Iunie 2022, 01:00
#2604
Apa
Are cineva idee unde se afla chesonul plutitor cumpărat cu bani grei de mohanu?
Speriatu pe 05 Iunie 2022, 11:44
#2603
De prostie
An loc să tăiați crengile copacilor care atârnă voi puneți stâlpi ruginiți să nu treacă mașinile??
Vocea cetățenilor pe 05 Iunie 2022, 09:55
#2602
Iubiți și oamenii nu numai câinii
După haosul,mizeria și proasta organizare din urma furtunii sau ce o fi fost,care s-a abătut în zona noastră,asistăm noapte de noapte la concertul canin ce răsună în întreg orașul.Oare ce lipsește autorităților locale pentru a pune odată ordine în privința cânilor fără stăpân?Lege există,mai trebuie voință și pricepere.Și nu în ultimul rând,puțină educație și spirit civic.
Stan pe 04 Iunie 2022, 23:33
#2601
Stâlpii de la cămin
Stâlpii puși în exteriorul căminului la restaurantul Nord din Catanga Trebuie vopsiți mi-am rupt o mână și 3 coaste an ei cu bicicleta lovinduma de ei cine mă plătește pentru concediu????????
Ion3 pe 02 Iunie 2022, 10:53
#2600
Azbociment Azbest Cancer
In urma furtunii de zilele trecute sunt pline aleile de fragmente de azbociment care se macină și e ia vântul. Resturile provin de la acoperișurile construite ilegal cu placi de azbociment. "În România, Hotărârea de Guvern nr. 124/2003 a transpus Directiva 87/217/EEC privind controlul poluării mediului cu azbest, impunând restricții la comercializarea și utilizarea azbestului și a produselor care conțin azbest. Conform articolului 12 din această hotărâre, în scopul protejării sănătății pop**ației și a mediului, de la 1 ianuarie 2007, începând cu intrarea țării în Uniunea Europeană, se interzic toate activitățile de comercializare și utilizare a azbestului și a produselor care conțin azbest, inclusiv a produselor din azbociment."
Titus pe 28 Mai 2022, 13:42
#2599
Se scufunda orasul
Doamne cum pot arata strazile din Turnu Magurele?Sunt cativa km de strada si alti cativa de trotuare si alei si zici ca esti in Ukraina.
Sunt responsabil,deaia răspund pe 23 Mai 2022, 11:53
#2598
Doamnă/domnule ”Turnu”,ne cunoaștem?!
Cum vă permiteți să faceți afirmații și să trageți iute concluzii,să mai aveți și certitudini despre cineva pe care nu-l cunoașteți?După ce am citit postarea,înclin să vă dau dreptate,”chiar și unii câini sunt mai inteligenți decât unii oameni”.Numai că,ei,câinii,nu-și pot lua mânuși de unică folosință pentru a-și strânge singuri rahatul(17 lei pachetul de 500 de bucăți),așteaptă o reacție de la stăpânul mult iubit,și iubitor în același timp,presupunem.Mai lipsește educația.A cui?Asta să ne-o spuneți dumneavoastră.Și ce înseamnă ”Haha” scris legat,are legătură cumva cu numele dvs.de cod?A dracului limba asta română,ne face deranj mare la creier de fiecare dată când vrem să părem inteligenți la”cap”,dar scriem cu ”fundul”.Până la postatul cu inimioare pe FACEBOOK,dă fuguța și cumpără-ți mânuși.Aș avea multe să-ți spun,dar constat că e o mare pierdere de timp.Dar,dacă insiști,pot face un efort,dar sunt sigur că nu-ți va plăcea ce vei citi.Și nu te gândi la injurii,nu sunt un ”animal”.
Cetatean pe 22 Mai 2022, 19:18
#2597
Oras
Bine ca mai exista si iubitori de animale, oameni, viata in general
19;03 pe 22 Mai 2022, 19:03
#2596
Rog, o corecție urgentă... (o greșeală regretabilă).
Am scris : "primarul infractor Oprescu 10 ani+ 6 luni"... și imediat PE CÂND și AICI ? ".

Precizez: nicio referire/cobire/aluzie la vreo condamnare pe aici. Era vorba de un japonez...

17:59 pe 22 Mai 2022, 17:59
#2595
Către auto-alintații "iubitori de animale"
Corectă poziția #2592. Orașele sunt construite de oameni, pentru oameni, pentru un trai civilizat.

Un "iubitor de oameni" vrea un oraș c*rat, igienic, sigur, fără pericole de a fi mușcați, a fi treziți noaptea de "concertele" câinilor din apartamente, a celor fără stăpân, sau a intra în casă cu excrementele "iubitorilor de animale" pe talpa pantofului. Vă amintiți de japonezul ucis de câini? În centrul Buc*reștiului pe timpul primarului infractor Oprescu (10 ani +6 luni )? Pe când și aici? RECITIȚI la rubrica Comentariul zilei știrea cu femeia cu copilul în brațe atacați de o haită de câini.

Animalele au locul lor în natură -- munți, deltă, codri, junglă sau în c*rțile gospodarului. Câinele său îi păzește proprietatea, casa, nu iese în centrul orașului, în parc*ri, pe trotuare sau în fața farmaciei să își lase excrementele. Pe stâlpi, copaci sau roțile mașinilor parcate urina. Mari iubitori de animale, proc*rați-vă acvarii și pești.
Turnu pe 22 Mai 2022, 16:13
#2594
Caini
Cred ca nu ne comparam la capitolul “ scoala” va spun sigur. Chiar si unii caini sunt mai inteligenti decat unii oameni. Haha. Pare ca sunteti deranjat cam de orice si faceti oridine la dumneavoastra acasa
Vasile pe 22 Mai 2022, 15:13
#2593
Mafia
Cum rezolva politia conflictele din turnu..sa ajuns sa se traga cu arma in peco la red si sa se omoare in plina strada clanurile de pe magurele..alooooo mascatii faceti ceva
Un adevărat iubitor de oameni pe 22 Mai 2022, 13:09
#2592
Pentru #2591
Nu,stimate domn/doamnă,nu am înebunit.Dorim să trăim într-un oraș c*rat,sigur și fără teama de a fi mușcați de câini și îmbolnăviți de mizeria lăsată de ei și de gunoiul răscolit și împrăștiat de la containerele de gunoi,și de lătrăturile auzite noaptea când oamenii se odihnesc cu geamurile deschise.Căldurile au sosit deja,iar mirosurile și mizeria se fac simțite.Șiii,pe deasupra,dorim și respectarea legilor de către autoritățile locale,că educația multora dintre noi,am văzut-o demult.Că nu vă plac toate astea,am remarcat,dar măcar la școală să fi fost prezent ceva mai des.Tare aș dori să se comenteze orice articol,orice postare,numai în cunoștință de cauză,și numai de către cei ce cunosc legea,respectul față de cetățeni și,nu în ultimul rând,sinceri cu propria persoană.Hai să nu mai facem pe iubitorii de animale,nerespectând orice normă de igienă,civilizație și bun simț.Să nu ne mai arătăm ”inteligența” doar ca să părem interesanți și cu păreri.E suficient doar puțin spirit civic.
Pentru george pe 21 Mai 2022, 22:23
#2591
Turnu
Ati innebunit cu cainii. Treaba acasa nu aveti decat sa numarati cainii
George pe 19 Mai 2022, 08:24
#2590
INDIFERENȚĂ,NESIMȚIRE ȘI SFIDARE
Nu s-a făcut nimic serios în mini campania de strângere a câinilor fără stăpân.O campanie în nota pregătirii și a importanței pe care ne-o arată de ani mulți cei din Primăria Turnu Măgurele.Dis de dimineață,pe la ora 6 și 30 de minute,haite de câini roiau prin jurul containerelor de gunoi,după care ies în urlete și lătrături să-și arunce fecalele pe alei,străzi,trotuare și parc*ri.Nicio inițiativă nu este încununată de acțiuni concrete și dusă la bun sfârșit.Mai multă grijă și preocupare pentru cetățeni,nu numai vorbe goale și promisiuni din campaniile electorale.
° pe 13 Mai 2022, 21:34
#2589
Replica-parodie la*Imnul de stat al RSR*,1980-81
_Trei culori cunosc pe lume,

Și prin ele un popor;

Până ieri cu bun renume,

Azi de foame muritor.

_ Roșu, galben și albastru,

Tricolor iubit și Sfânt;

Te-am purtat mândri pe vremuri,

Azi, cu fruntea în pământ.

_Am învins cotropitorii,

Migratori și alți mișei;

Ruși nu mai avem în țară,

Dar tot nu scăpăm de ei.

_ Pentru libertate în țară,

A dat jertfe al meu popor;

Însă acum sub dictatură,

Toate drepturile mor.

_Trăiesc rău oamenii muncii,

Sunt mințiți și puși la jug;

Dar roșia burghezie,

Are totul din belșug.

_Astăzi legea e nimica,

Și pe plaiul strămoșesc;

Leana, Nicu și a lor clică,

Fac ce vor, ne asupresc.

_Trezește-te Românie,

Ești pe margine de hău;

Și schimbă urgent macazul;

Altfel piere neamul tău.

{Notă: Versurile 3 și 4 sunt >bis}
Cetățean pe 13 Mai 2022, 18:05
#2588
Jeguri
Alooo politia mai treceți prin Catanga primăria a amenajat frumos spațiu verde și colorații parchează mașinile de lux
Un om pe 13 Mai 2022, 16:32
#2587
Pentru #2586
Nu ai talent! Èști un.nebun.Ne plictisești și ne scârbești. Imnul tău ne va ofili urechile.
° pe 13 Mai 2022, 12:47
#2586
Nemulțumiri multe, dar tăcere generală!
Nemulțumiri prea multe, care vin în valuri dar trec nerezolvate. Aici doar câțiva locuitori își exprimă opiniile și vor un alt oraș, potrivit anilor 20 ai acestui secol. Însă majoritatea iubitorilor de trecut (cei cu: era mai bine înainte) sunt încă, mental, în,,societatea multilateral-dezvoltată din epoca de aur comunistă", adânc îndoctrinați cu ideologia roșie răsăriteană și imnul RSR.

Hai să îl fredonăm și noi... însă nu pe cel original, ci replica mea parodie satirică, 'făurită' în 1980-81. Urmează, mai pe seară!
Vasile pe 08 Mai 2022, 13:54
#2585
Primarie
Bai piticule trai ti ar ție ionela chiar nu vrei sa tai iarba în centrul orașului? Ai ceva cu noi ăștia din centru? Ai tuns iarba în catanga ai plantat flori și noi? Ce facem ? Noi suntem de dreapta de aia nu vrei? Ba piticule te bat la următoarele alegeri și la propriu și la figurat. Retine ce ti spun.voj candida împotriva ta și te voi scoate din oraș cu tot cu consiliera personala.ba după o partida de sex nereușit aia nu ti spune ba ce sa faci? Ca aia e perversa nu e proasta ca tine.pleaca bai mizerio din fruntea trebui lada pe cineva cu mai mult creier și bun simț. Tik tak tik tak..
Paula pe 07 Mai 2022, 23:44
#2584
Nu știm ce vrem defapt
Gheorghe,puțintică răbdare,va răsări și gazonul c*rând.Păi,unde vrei să-și facă javrele nevoile,pe asfalt și pavele?E destul loc prin centru,pe trotuare și alei,printre bloc*ri și zonele de depozitare a gunoiului.Le mai trebuie și lor puțin confort,iarbă,flori și relaxare.Oamenii să-și pună pofta-n cui,prioritatea este pudelul mult iubit.Nu am văzut un ”iubitor de animale”,care să aibă o mânușă cu care să-i strângă odorului rahatul aruncat pe oriunde.Au uitat de civilizație și respect sau nici nu au existat vreodată,din pertea aparținătorilor?Și când te gândești că unii se pretind intelectuali.
Gheorghe pe 06 Mai 2022, 23:01
#2583
Pt.cetateni din Turnu Măgurele
In parcul municipal nu avem căpușe pt.ca avem betoane în loc de flori și iarba (avem căpușe cu două picioare)
Cetățean pe 06 Mai 2022, 22:51
#2582
Pt.politicieni
Daca numai avem parc unde mai avem iarba și flori Primarul și alți acoliți din primăria orașului Turnu Măgurele nu circula decât prin parc.
Sile tractoristu pe 06 Mai 2022, 09:27
#2581
Primarie
Bună dimineața domnule primar. Ce faceți v ati trezit? Cum? Din bautura sau din prostie? Ca tu ești și una și alta.cum dreaku ai ajuns tu primar? Cred ca nici tu nu poți răspunde.dar, ma rog.bai primare tunde frate iarba ca murim.ne mănâncă căpușele.nu alea PSD,căpușele alea adevărate bre.dau sa fac un apel la consiliera ta.? Cred ca asta are mai multe testicule ca tine.mai bine o puneam pe ea sa ne conducă. Oricum femeia e mai competenta decât voi toți.
Gheorghe pe 04 Mai 2022, 15:12
#2580
Poliția rutieră (s-au pt.Primarie) ?
Astăzi 04.04 22. In jurul orei 11:30 o mașină de culoare neagra (AUDI. /BMW) condus de cineva fără scrupule a ieșit de pe strada M.Bravu și a luat-o pe bd.Independentei spre parcul central (hotel-G3) . din câte cunosc de la parc la CEC pe Bulevard circula numai urgențelele(asistenta medicala,poliție ) . CONDUCEREA ORAȘULUI TURNU MAGURELE !??!!!????(cine va coordonează???????)
Gogu pe 01 Mai 2022, 00:45
#2579
Pt.cei din conducerea Primăriei Tr.Mag.
De ce la intrarea din str.M.Eminesci spre spatele Pietei municipale nu avem un agent de politie pentru a dirija circulația și intrarea numai a mașinilor cu marfa ?!??????Poliția blochează accesul de la intersecția de la colțul Liceului Industrial cu Praporgescu (acolo se vand miei,iezi, porumbei și alte cele bune la casa omului.(unde sunt cei din conducerea județului Teleorman?!?????)
El pe 30 Aprilie 2022, 22:06
#2578
Pt.politicieni
Are mare dreptate Gheorghe.șefilor din Piata Turnu Măgurele pe unde sunteți (luați taxele de piata și de organizare se ocupă matracari mână dreaptă a voastră.. Primăria Orașului Turnu Măgurele așteaptă șpagă,)
Gheorghe pe 30 Aprilie 2022, 15:25
#2577
Pt.cei din conducerea Primăriei Tr.Mag.
De ce Sâmbăta când este ziua de piața NU se oprește circulația din spatele pietei unde sunt cetățenii cu răsaduri și cumpărători.! Poliția are cel puțin o mașină în intersecția de la colțul Liceului Industrial spre piața.(sunt de la circulație puși să blocheze circulația și vizibilitatea pe strada Praporgescu). Unde sunt organele Județene???(cele locale nu știu unde e piața).aviz Prefectura județului Teleorman.
Aripa cu aplicarea corectă a legilor pe 30 Aprilie 2022, 13:01
#2576
Aloo,Primăria Tr.Măgurele,se aude?!
Dacă și în orașul nostru se întâmplă,în urma fenomenelor meteo extreme,cam ce s-a întâmplat la Craiova în data de 27 spre 28 Aprilie,și se lasă cu daune materiale și accidente nedorite la adresa cetățenilor care stau în preajma bloc*rilor care nu au atorizație de construcție la acoperișurile bloc*rilor,cine răspunde?Se vor umple afișele de la Judecătoria Turnu Măgurele,cu acțiuni în instanță pentru daune.Sper că ați văzut care a fost suma pentru cel ce a fost atacat de urs?Știu că veți spune că faptele nu sunt asemănătoare,dar vorbim,totuși,cu legea-n față,chiar dacă despăgubirile nu sunt din buzunarul celor ce au închis ochii la astfel de construcții ilegale,deocamdată.Să vedem cine va plăti în cazul în care voi avea dreptate?Și,pentru știința celor ce ne conduc,astfel de fenomene vor fi din ce în ce mai dese și mai puternice.Gâdiți-vă înainte să puneți slugile să comenteze!
Gheorghe pe 29 Aprilie 2022, 23:21
#2575
Pt.politicieni
Lașilor...
Gheorghe pe 29 Aprilie 2022, 23:19
#2574
Pt.cetateni din Turnu Măgurele
De ce acceptați neregulile din Turnu Măgurele LOCURI Al ORAȘULUI TURNU MAGURELE!????!!!.
Gheorghe pe 29 Aprilie 2022, 21:09
#2573
Pt.Octavian B.
Primăria nu are firme de construcții în schimb au inginerie de furat banii publici.in fruntea lor Primarul.
Gheorghe pe 29 Aprilie 2022, 20:24
#2572
Pt.cetateni din Turnu Măgurele
Parcul și catedrala sunt finanțate din fonduri publice iar banii europeni au mers la vilele celor din jurul Primărie Trunu Măgurele....
Vasilica muncitorul pe 29 Aprilie 2022, 12:25
#2571
Primarie
Bai piticule tu nu ești prost ești infractor.cum își permite primăria turnu magurele sa perceapă și sa încaseze bani ptr gunoi în numele firmei polaris? Exista vreun parteneriat primarie polaris sau pur și simplu faceti măgării? Din cite știm firma polaris este a lui mazăre în parteneriat cu dragnea infractorul care te a făcut mare pe tine.bai jegoșilor o sa semnam DNA ul sa verifice abuzurile voastre.nu va mai răbda pământul.
Octavian B. pe 28 Aprilie 2022, 10:33
#2570
Mai lucrează cineva la Primăria Tr.Măgurele??
Domnule Gheorghe,despre ce licență a cărei firme vorbiți?Acolo este vorba de o altfel de găselniță prin care unii dintre conducătorii orașului să-și umple buzunarele și cardurile.Parcul sau Grădina Publică unde lucrările trenează de zici că se lucrează la vreun complex rezindențial de locuințe ori vreun parc industrial,va fi un nou loc de mâncat semințe și WC public pentru câinii ”iubitorilor de animale”.Apropo,ați văzut vreun aparținător de câine care să aibă în mână o pungă în care să strângă rahatul de la animalul iubit?Dar o hotărâre de consiliu local,cu statut de lege,pentru a amenda acele persoane,nu există sau nu se poate da?În ziua de azi a dispărut și ultima urmă de civilizație,în schimb,vorbim tot timpul de proiecte și tot felul de investiții din care să iasă...ochiul dracului,iar instituțiile statului se sufocă de angajați cărora le place doar atunci când vine ziua de salariu.
Imagini din Orașul Fantomă pe 25 Aprilie 2022, 11:14
#2569
Lui #2568 și altora
Pentru o mai bună inforamre a tuturor cetățenilor este necesară o prezentare pe site-ul primăriei sau în Fițuica Ecouri Dunărene,împreună cu niște verificări din partea instituțiilor de control abilitate,la toate firmele care au ”câștigat” contracte de orice fel cu Primăria Turnu Măgurele.Cetățenii trebuie să afle primii ce se întâmplă cu banii rezultați din taxe și impozite,împreună cu toate sumele cheltuite,rezultate din banul public.Cu banii din fonduri europene e mult mai greu de jonglat(furat),vezi afacerile celor din S.C.TelDrum SA. și a altor firme care au absorbit astfel de fonduri.
Gheorghe pe 24 Aprilie 2022, 23:31
#2568
Pt.primar.
Ce firma a câștigat licența pt.renovarea parcului !?!!??? și ce" firma"lucrează.cetateni orașului așteaptă răspunsul de la tine alesule !?!!!!???
Criticul literar pe 19 Aprilie 2022, 17:07
#2567
Pentru #2566
Ai talent de "poiet" nu glumă! Ține-o tot așa, cu niște "poiezii" bășite și poate vei fi publicat în cărțile de citire sau, poate, în Ecouri dunărene. Insistă, insistă, inspirația e infinită (mai mult noaptea) Să stai cu caiet și creion.tot timpul!
° pe 19 Aprilie 2022, 12:36
#2566
fără vodkă,fără hrană,doar cu imn rușii 'eliberează, țări.
~IMNUL de LUPTĂ putinist~

Muzica:a imnului ciumaților-roșii

de pretutindeni, "Internaționala".

_'Pașli-pașol' peste ocean cu toții,

Europeni născuți-greșit pe aici;

Noi vă vânăm cu tanc`uri roșii,

Căci suntem urmași de bolșevici.

_Cât mai puteți, plecați din țară,

Și înapoi să nu priviți;

Moskova va coborâ iarăși Cortina,

noi suntem NOI, voi doar NIMICI.

_Iar cei rămași pe loc să știe,

Că noi, RUȘII, vom fi stăpânii lor;

Le vom da bice, NIET democrație,

Și astăzi, și în viitor.

_Noi făurim o Europă nouă,

Primiți-ne cu flori, pâine și sare;

Iar mamele cu pruncii-n brațe,

Să iasă din subsol, NOI vrem uraleee.

_Refren,

_Hai la lupta cea mare,

ȚARUL pitic ne cere să murim;

Și în coșciuge nou-nouțe,

În floarea vieții, reci să fim.

Carne de tun, la mame să revenim.
cc pe 19 Aprilie 2022, 11:39
#2565
Adapost antiatomic?
Dupa ce au taiat toti copacii din parc,constructorul a umplut parcul cu betoane.O fi intrat primarul in panica decind cu razboiul din Ucraina si o avea iar vreo idee timpita,dupa cum ii este gindirea.Ti-ai batut joc de parcul municipal! nu te iarta nimeni,pleaca acasa piticule.
Un om pe 18 Aprilie 2022, 23:48
#2564
Pt.cei din conducerea Primăriei Tr.Mag.
Strănepoți tăi și ai lui C.Cone se vor buc*ra de un parc public în Turnu Măgurele s-au în alte țări din Europa ??!!??!?!? (Voi nu vedeți decât pietroaie și beton pentru casele voastre) parc când o să facă Plopi pere și răchita micșunele .(uitativa in jurul vostru și nu uitați de unde ați plecat,dacă mai sunteți în stare, mergeți printre oameni nu numai în mașinile plătite de cetățenii votanți)
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.