Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

382697 vizualizări | 2099 comentarii

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

Comentarii (2099) Adaugă comentariu
Baronii pe 20 Septembrie 2018, 15:30
#2099
Daddy pe faras.la PSD
Trădătorii din PSD nu îl mai vor pe Daddy asa sa hotărât ca sa.conducă mai multi PSD,Stănescu,Firea,Tutuianu,.Badalau!!
Pesta Rosie pe 07 Septembrie 2018, 19:45
#2098
PROPUNERE contra PSD
Numai plătiți în niciun impozit la Primărie!!!La Asociații face-ți cerere de retragere!!Numai platiti.apa.care.nu este potabila!! Si..nici gunoiul!!!Cumpărați numai de la Piata de la taranii!!Fără magazine PSD numai cumpăratii de la donatorii PSD !!!
Diaspora pe 04 Septembrie 2018, 22:30
#2097
Iohannis își pune proc*ror la DNA
Baronii PSD o vor regreta pe Codruța Kovesi !!!veți vedea cite dosare vor fi deschise din nou de la Iliescu pana în prezent!!!
Diaspora pe 04 Septembrie 2018, 22:23
#2096
În fiecare an pe 10 August Miting contra PSD
La anul în 2019 va fi cel mai mare protest al Diasporei peste 1milion de romanii vor veni acasă!!!
TURNENII pe 04 Septembrie 2018, 22:16
#2095
Demolare Garajelor în tot orașul
Deja se string semnaturii ptr.desfintarea.și demolarea tuturor garajelor !!!unii au și cite doua garaje în zona centru !!asa ca Primaria nu trebuia sa aprobe pe domeniul public astfel de garaje !!!
Masina din fata blocului pe 04 Septembrie 2018, 11:00
#2094
O PROPUNERE DE BUN SIMT
Remarc o intreaga campanie de reclamatii si comentarii pe tema garajelor dintre bloc*ri.In nicio tara europeana si civilizata nu veti vedea asemenea constructii.Nu este decat o fuga disperata dupa bani a primariei si satisfacerea orgoliilor unor potentati ai momentului.Ceva mai oribil si mai primitiv nu am vazut.Asadar,propun desfintarea tuturor garajelor si copertinelor metalice,si infintarea de spatii verzi,plantat de arbori ornamentali si loc*ri de joaca pentru copii.Aia care au mai ramas.Terminati odata cu gardurile ca in cimitir,investitie f mare din banii nostri.De cine ne separati?De cainii care zburda liberi pe la tomberoane?
TURNENII pe 03 Septembrie 2018, 16:58
#2093
Unde in România este Farmacie lingă Cofetărie
Se vede ca sunteți oltenii cu capul mare și stomacul.tăiat asa ca.ciocul.mic ca.Aluna are dreptate!!!Magazinul lui Burghiu e departe !!! De construcția care este pe domeniul public care este ilegala unde ai mai vazut!!!
Marius pe 03 Septembrie 2018, 16:23
#2092
Șoseaua Libertati
Aseara pe șoseaua Libertati in zona fostului depozit de lemne mai multe persoane de ednie roma spargeau soseaua cu toporul si un baros in dreptul casei in care locuiesc,azi se pot vedea cele 2 santuri facute pe carosabil pe ambele sensuri de mers
Mirey pe 02 Septembrie 2018, 12:45
#2091
Top
Alunaaaaa, lîngă cofetăria lui teică este și magazinul lui burghiu.

Bă băiatule,lasane in pace
Apropierea ne face mai buni pe 02 Septembrie 2018, 09:26
#2090
Un doctoctor lângă un nebun
Alunăăă,singurul regret pe care îl am în privința ta,este că a murit doctorul Munteanu.Și așa,stau și mă întreb,oare avea putere și știință să te facă bine?Apropos,am văzut la Craiova un WC lângă o berărie.Iar la Timișoara am văzut o librărie lângă o școală.Și astea sunt cazuri flagrante pentru CEDO,nu?La tine,cred că nici transplantul de creier nu dă rezultat.
ALDE pe 01 Septembrie 2018, 13:00
#2089
Farmacia Diana lingă cofetărie Teica
Tot mirosul de cofetăria lui Teica vine la Farmacia Diana oare unde ați mai văzut cofetărie lingă Farmacie !?mirosul de la medicamente se.imprima la.cofetărie și invers!!!?
Cetățean din Zimnicea pe 25 August 2018, 03:23
#2088
Pt Turneni
Dragi turneni, nu vă mai plângeți de milă. Nu o zic cu răutate ci ca un fel de consolare. La voi în oraș mai e cum mai e, dar la noi la Zimnicea e prăpăd: Casa de Cultură e închisă, cinematograful de mult lăsat în paragină, la fel și drumurile la care Pârvu a sistat lucrările din 2015, parcul e gol, atât ziua cât și seara, terasele goale, falimente industriale...Noroc eu că am un loc de muncă stabil și cât de cât bine plătit cu care să-mi întrețin familia dar sunt unii care trăiesc doar din pensiile părinților/bunicilor. Felicitări acestui site că expune sc*rsorile mizerabile din politicaj județeană, în special primarii! smile
o pe 24 August 2018, 19:28
#2087
Nu mai mergem la bâlci!
Oricum nu avem pe unde să mergem la bâlci! Trotuarele de pe str. Sf. Vineri sunt impracticabile, ca după război, îţi rupi picioarele, iar pe partea carosabilă circulă maşinile ţiganilor cu viteză. Colac peste pupăză, se mai fac şi lucrări pe o parte a străzii.
Flori pe 24 August 2018, 10:48
#2086
Circ cu paine putina
Ce dracu cautati in mizeria aia plina de praf si de lucruri ieftine.Ne miram ca s-au pastrat niste obiceiuri primitive servite de niste retarzi colorati,intr-o era in care ar trebui sa primeze civilizatia,progresul si educatia.Aici v-au adus mentalitatile si practicile neo comunistilor din PSD.Balci fara Casa de Cultura,fara cinematograf,fara biblioteci si alte locatii de educare a tineretului.Si va mai mirati ca s-a depop**at orasul,judetul si tara.
eu pe 23 August 2018, 16:36
#2085
S-a scumpit bâlciul!
Ce părere aveţi de faptul că s-au dublat preţurile la tiribombele din bălci faţă de anul trecut?

Presupun că asta este creşterea economică mult-trâmbiţată de guvern!
Diaspora pe 19 August 2018, 21:31
#2084
300 Plingerii la Haga și CEDO
Multi romanii trimit Plingerii și probe la Tribunalele de la Haga și Strasbourg CEDO !!!Toți o sa plătească puțin mai târziu!!!cind no sa mai fie la putere PSD!!
TELEORMANUL cel mai sărac județ din Romania pe 17 August 2018, 14:08
#2083
Turnu Măgurele Comuna
Nu știm dacă mai este municipiu !!! Ce viitor are copii noștri în Turnu Magurele?Este foarte sumbru,veți vedea ca pleacă băncile din oraș!!!Nu se vrea sa aduca investittorii!! Ciuma .Rosie sa cada!!!
TURNENII Treziti-va pe 11 August 2018, 16:40
#2082
Propunere
Plătitorii de taxe din banii nostrii jandarmeria și politia trebuie sa ne apere asa ca propunem sa numai plătiți nicio.taxa impozit nimic!!!Numai cumpăratii produse de la magazinele PSD !!!Lua-ți numai de la Piata de.la țăranii carne oua brinza legume !!!
Copii dvs nu au nici un Viitor în România pe 10 August 2018, 01:09
#2081
Propunere
Fara loc*ri de munca Numai cumpărării Nimic din Magazinele Carmageriile,Cofetărie,Patiseriile.,Barurile sau Terase PSD asa vor da Faliment !!!sa vedem ce vor face !!!Lua-ți strictul necesar de la țăranii de la Piata.!!! Cu bani voștri au făcut Averii Donatorii PSD!!!
Daddy pe 06 August 2018, 23:50
#2080
Sa -ți ceri scuze la Copiii 84 lei
Uita'va.ca avem ce mai oropsiți copii din UE ! În toate orașele Partidul Pro România Stringente semnaturii pentru copii.dvs !!.Decreteilor cum sunteți născuții ceaai.mare generație

Vom face diferența la viitoarele Alegerii!!!!
Constantin pe 03 August 2018, 10:54
#2079
Ne dorim cu toții o viață mai bună
Sunt destui care văd și simt sărăcia,dar și lipsa unei perspective de viitor pentru cei ce vin în urma lor.Însă, susțin în continuare partidul care se află încă la conducere,și care a distrus România și i-a dezbinat pe români.Sunt destui pensionari care au copiii și nepoții plecați la muncă prin lume,dar nu vor să recunoască nici în ruptul capului,incompetența și slaba pregătire a celor din PSD.De faptul că politicienii fură,au furat,că și-au făcut averi din banul public pe care nu și le pot justifica,ce mai putem spune?Rușine și pedepsirea tuturor celor ce au făcut parte din aceste găști.Și nu în ultimul rând,c*raj în a ne arăta nemulțumirea defiecare dată când suntem furați și mințiți.
Încrezător și cu speranță pe 01 August 2018, 11:38
#2078
”FĂRĂ PENALI ÎN FUNCȚII PUBLICE ”!
Hai să terminăm odată cu PUIE,CUIE și alte combinații care arată nemulțumirea față de PSD,și să ne uităm cum arată România astăzi.În fiecare zi primim tot felul de vești cum că s-a scumpit c*rentul,gazul,alimentele și medicamentele,iar noi sau parte dintre noi,înc*rajează politica mizerabilă dusă de PSDragnea.Nici azi nu realizați cât de mult rău a făcut acest partid ROMÂNIEI?După aproape 30 de la Lovitura de Stat din decembrie 89,sunteți mulțumiți,duceți viața pe care ați dorit-o în acele momente de libertate?Treziți-vă,pentru că apusul unei ere a minciunii și a jafului este foarte aproape și trebuie să trăim așa cum au dorit cei ce au murit în decembrie 89.
Nemulțumirea locatarilor pe 30 Iulie 2018, 20:55
#2077
Hoția primăriei
Ma intreb daca cei din primărie sant normal la cap când au licitat in c*rtea interioară a blocului Po3 al doilea rand de garaje ei au gândit ca nu se mai poate lua zăpadă numai poate intra o masina de pompierii nu va mai saturati de bani, voi ca voi dar halal consilierii care au ridicat mâna si cei mai prosti cu P mare sant cei care au licitat dar ce sa le ceri saraci ca sant vai mama lor tot slugi la PSD .Locatarii prosti si dusi cu pluta ca cei de au licitat nu o sa mai vedeti pe aceasta planetă.

Sa dea Domnul sa aveti parte după ce faceti garaje de câteva masinii de pompierii.
TURNENII pe 30 Iulie 2018, 13:29
#2076
Numai Cumpărati.Nimic.de la PSD
Numai asa scăpăm de Ciuma.ROȘIE le știți magazinele care sunt și noi turnenii nu vom.mai cumpăra nimic de la.Donatorii PSD!!! Sa vina investitorii la Turnu sa facă loc*ri de munca.!
Diana pe 28 Iulie 2018, 19:42
#2075
O să vă scumpească și aerul
Numai apa e scumpă,gunoiul,nu?!Stați să vedeți prețuri la c*rent,gaze,benzină,medicamente,îmbrăcăminte,încălțăminte,alimente.V-au dat 100 de lei la pensii,iar la sfârșitul lunii constatați că v-au luat defapt 300,și traiul e mult mai scump.Falimentul personal bate la ușile voastre,iar voi votați în continuare hoții și mincinoșii PSD.Nemulțumirile cresc,lumea va ieși în stradă,numai la Tr.Măgurele se aud doar ciorile și muzica lor.Bravos națiune,halal electorat!
APA la.Turnu preț ca în DuBAI pe 25 Iulie 2018, 09:43
#2074
7Ron la Turnu
Ma întreb dacă Dragnea știe ca la Turnu.avem cea mai scumpa apa din Romania!?vede ei la viitoarele alegerii!
Edy pe 22 Iulie 2018, 00:47
#2073
Nu avem pacanele suficiente iar alea care sint nu da bani
Sa moara elvis daca va mint.
O simplă și firească măsură de protest pe 21 Iulie 2018, 15:33
#2072
O completare a propunerii
Sunt multe firme ale PSD-iștilor și ale simpatizanților lor.

1)Depozitul de materiale de construcții al lui Simionescu

2)Firma de transport TRANSALUTUS a lui Dinu Foricel zis Geantă,firmă care cară spălații pe creieri pe la alegeri și pe la mitingurile organizate de către Dragnea-PSD.

3)Magazinul de pe Praporgescu al lui Mircea Constantinescu

4)Carmangeria LOTUS de la parc,langa BANCA RAIFFEISEN

5)Florăriile de pe Praporgescu

6)Service-ul lui Mirtalin

7)Și multe alte prsoane de prin instituțiile publice

Aici nu este vorba de vreo reacție verbală ori violentă la adresa celor ce dețin locațiile sus menționate,ci pur și simplu de evitare a acestor firme,magazine.
PROPUNERE pe 20 Iulie 2018, 21:30
#2071
Numai Cumpărati.Nimic.de la PSD
Cu banii nostrii au facut.averii Ciumatii.PSD Numai.Cumpărati.Nimic de.la Magazinele PSD.;Carmangerie Salcia ale lui Dragnea ,Proinvest,,Marine.cumnatul.lui Dragnea,Casa Victor.,Bar Turcii,Cofetăria Teica,HotelTurris,De la Tarabe asa.este o forma de protest.!!
Înmatriculării Auto TR pe 20 Iulie 2018, 21:20
#2070
MUIE .PSD
Un roman a înmatriculat în Suedia un Audi.cu.nr MUIEPSD acum toți romanii de afara vor nr de înmatriculare cu MUIEPSD !!!Peste 5000.de.mașinii vor intra în tara cu.nr MUIEPSD !!!!
Bicicleta pe 18 Iulie 2018, 10:49
#2069
Wishful thinking
Vechiul drum până la Olt ar fi foarte frumos de amenajat ca pista de biciclete. Plantați câțiva copaci, marcaje și cosit umpic pe margini. Desigur cum și de către cine ....e mai complicat. Până la SF-ul asta cred că măcar cu gunoaiele de pe centura se poate face ceva...Practic la intrarea în oraș avem o groapă de gunoi.
uvcp pe 17 Iulie 2018, 18:14
#2068
pt Victor
sunt loc*ri de munca pentru ei si clica psd! restul nu conteaza!cred ca nu sunt mai mult de 15000 de locuitori in prezent in oras acum! nu sunt mai mult de 100 de elevi in tot orasul la pregatitoare,va dati seama unde s-a ajuns?
VICTOR pe 17 Iulie 2018, 09:58
#2067
HAI SA GANDIM SI ALTFEL!
DAR CUM E POSIBIL CA INTR-UN ORAS,MUNICIPIU,IN CARE AU FOST CIRCA 45 DE MII DE CETATENI,IN PREZENT SUB 20 DE MII,SI UNDE ERAU AROX.15 MII DE LOCURI DE MUNCA,AZI SA NU MAI EXISTE UN NOU LOC DE MUNCA CREAT DE CATRE psd?LA ASTA SE GANDESTE CINEVA?S-AU INMULTIT CAINII,PISICILE,SOBOLANII,IAR OAMENII SUNT DIN CE IN CE MAI PUTINI.DIN CE SE VOR MAI SUSTINE SALARIILE BUGETARILOR,DIN CARE TAXE SAU IMPOZITE?DE LA CINE?
O mamica pe 16 Iulie 2018, 00:37
#2066
Parc*ri infecte
Cum e posibil ca intr-un oras cu 3 amarate de parc*ri sa nu fim in stare sa le intretinem nici pe ele???? Toate parc*rile sunt infecte, in cel de langa hotel e iarba pana la genunchi, ne mananca serpii!! Un topogan e defect, risca copiii sa cada dupa ce urca scarile si nu este nici macar semnalizat...il invit pe dl primar sa-si aduca copiii aici..
Cetățean 14 pe 14 Iulie 2018, 14:17
#2065
Bari de bătut covoare
Ar fi timpul ca primăria să mai facă un pas către civilizare si să desființeze nările de bătut covoare. Sunt sursă de praf, zgomot și infecție de la cei cu animale de companie. Se găsesc aspiratoare pentru toate buzunarele.
APA la.Turnu preț ca în DuBAI pe 12 Iulie 2018, 13:27
#2064
Apa este menajera și nu potabila
Reziliate contractele.nimeni nu va obliga sa ramane-ți La APASERV aceasta societate fantoma !!!!Analiza apei nu este buna !!!pe ce.plătim nitrații peste.limita normala!!!
TURNENII pe 12 Iulie 2018, 13:21
#2063
Propunere
Numai plătiți nicio apa !!!Face-ți puțuri la fiecare bloc cu hidrofor !!Cerere la Apele Romane !!!
H2O pe 11 Iulie 2018, 14:21
#2062
Mulțumiri Partidului
Organizația zisa și Partidul Social Democrat se finanteaza in parte, ilegal, din prețul la apa; altfel nu-mi explic de ce apa costa de parcă am locui în desert. Factura la apa e aproape dublul celei la electricitate, pe timp de vara costa mai mult decât gazul, televiziunea, internetul, etc! Acum 20 de ani apa pe tot anul nu făcea cat face acum pe o luna!
TURNENII pe 09 Iulie 2018, 21:13
#2061
PSD vs DNA
PSD nu va numi.niciodata proc*ror'șef la DNA ci Sistemul .se.zvoneste.ca va fi.doi proc*rorii unul pus de Johannis și unul de G Maior acum sa.va.vedem domnilor.baronii de PSD o.s-o regretați pe Codruța Kovesi!!
ALDE pe 08 Iulie 2018, 20:12
#2060
Tăriceanu se detașează de PSD
Tăriceanu o.da.ca.au plecat multi în vacanta și nu poate.sa.faca.suspendarea asa ca Iohannis grabeste.procesul lui.Daddy!!În septembrie va.fi va cadea.multi.din PSD,ALDE.va pune Candidatul.la.Președenție ca PSD numai are pe cine!!!Marile Puterii ol.vor.pe printul Nicolae !!!
TURNENII pe 08 Iulie 2018, 13:11
#2059
Apa servicii Trebuie desfintata
Nici în Dublin nu este apa.cum este la Turnu Măgurele acum PSD.nu se auto sesizează!!!!Numai semnatii.nici un contract cu Apaserv!!!
Vasilica pe 05 Iulie 2018, 08:48
#2058
Camarila.lui.Daddy
Daddy va pleca.ca un prost.din Parlament.Curtea Suprema grăbește procesul.cit mai repede.
La RevederePSD pe 04 Iulie 2018, 19:18
#2057
La Alegerii
Vor fi.filmate.numărarea voturilor si pe care vot va.fi.CNP fiecare votant!
TURNENII pe 04 Iulie 2018, 19:12
#2056
Iohannis dizolva Parlamentul
În Curând Președintele Iohannis poate dizolva Parlamentul Dictatura majorității !!!!Toți din PSD.asa.ca lăsați legile asa cum sunt ele !!!abuzul.în serviciu nu va dispare din Codul Penal spune Comisia de la Venetia!!!
Pentru Ciuma Rosie pe 02 Iulie 2018, 12:49
#2055
Unde ai mai văzut Cofetărie lingă Farmacie
Nici la Caracal unde sa răsturnat carul!nu este farmacie lingă Cofetarie!Nicăieri în Europa nu vezi asa ceva!!!Unde este DSP.sa se autosesizeze!!!Corupția sa dispara!!!
Ciuma rosie pe 01 Iulie 2018, 14:24
#2054
Cofetărie
Care este impedimentul daca este cofetărie lîngă farmacie? ? sau pe româneste ce are p***da cu plămânii!
Pro Romania pe 01 Iulie 2018, 12:49
#2053
Partidul Decreteilor va câștiga Alegerile
Decreteilor generațiile 67 68 69 70 sunt 7 milioane mai multi.ca pensionarii,toții să voteze schimbarea Romaniei!!
Daddy pe 28 Iunie 2018, 22:22
#2052
Diaspora dizolva PSD
Miting de amploare pe 10 iulie cind vin.romanii de afara !!!
Lotus pe 26 Iunie 2018, 20:07
#2051
Cofetăria linga.Farmacie
De c*rind.au venit.niste.prieteni.din Germania numai venisera.de.pe 15 ani.si-au făcut cruce ce dezastru este la ei în oraș,cofetărie lingă farmacie nu este în Europa !?Oate.cine a.dat.aprobarile.sa plătească!!turnenii.va merita-ți soarta cu.indiferenta.pe care.o aveti.!!Postați Facebook.sa.vada.televiziunile ce este la Turnu Magurele
Din apropiere pe 26 Iunie 2018, 11:02
#2050
Buna propunerea
Dar sa nu luați nici de la Lotus de langa parc.Tot PSD-isti sunt.Merfa este de foarte proasta calitate,chiar daca este expusa frumos.Totul este vechi congelat și carnea tocata este expirata și pusă în cârnați.
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.