Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

786889 vizualizări | 3119 comentarii

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

Comentarii (3119) Adaugă comentariu
Gigi pe 18 Mai 2024, 10:26
#3119
Marele paradox: piața din oraș
AȘ FI VRUT CA MĂCAR UNUL DINTRE CANDIDAȚII LA FOTOLIUL DE PRIMAR LA TURNU MĂGURELE SĂ PUNĂ ÎN ACȚIUNILE SALE REZOLVAREA UNEI PROBLEME LEGATE DE PIAȚA ORAȘULUI. SUNTEM DE RÂSUL LUMII AVÂND GOALĂ HALA PLINĂ DE MESE PENTRU PRODUSE ȘI... TOȚI TÂRGOVEȚII SE ÎNGHESUIE SĂ-ȘI EXPUNĂ MARFA AFARĂ!

PRECIS CĂ SUNT INTERESE DESPRE CARE PRIMARUL ACTUAL NU ESTE STRĂIN. VARĂ, IARNĂ, HALA PIAȚEI RĂMÂNE GOALĂ!
Obiceiuri urbane 2024 pe 18 Mai 2024, 09:18
#3118
Ce face taranul,si nu numai,trait la oras?!
Nu uita obiceiurle de la sat si isi ia catel(animal de companie).Lasa lesa lunga sa poata javra sa se cace in afara razei lui de atentie,prin parc*ri si alei,pe oriunde,dar trage cu coada ochiului,dupa care pleaca in nesimtire.Iar el ori ea,iubitorul de animale,mananca seminte sau fumeaza,mandru de fapta pudelului.N-am vazut un posesor de caine care sa ridice rahatul prietenului sau.Asta e educatia pe care o arata,restul argumentelor ce se vor spune,plus injuraturile,sunt venite doar din capul lor de "iubitori de animale",nu de oameni.Masuri pentru astfel de obiceiuri,din partea autoritatilor locale,ioc,ca doar au nevoie de voturi de la oricine.Pentru un oras mai c*rat,trebuie data o Hotarare de Consiliu Local ca la Timisoara.Puneti mana si cititi.Ignoranta si nepasarea nu ajuta pe nimeni cu nimic.Hai sa fim civilizati la nivelul anilor pe care-i traim.
sergio pe 17 Mai 2024, 17:29
#3117
primaria
bursa loc*rilor de munca,nici un loc de munca,votatiiii,sa faca 40 de ani de furt si gherla ai asteapta

Vasile,Gheorghe si Marin pe 17 Mai 2024, 12:02
#3116
Ioanee,ai uitat ceva esential si f.important!!
Cine l-a "ajutat"pe primarul liberal(Tocaci),in 92,sa-si dea demisia.Nu cumva au fost baietii din fostul PDSR,respectiv Dorcea si Epure,care Epure,perversul si falsul revolutionar,a slujit interesele slugilor lui Dragnea,respectiv Mohanu,Simionescu,Tapai,Cuclea si altii din toate partidele,stransi mai tarziu in jurul Marelui PSD?Si hai sa nu mai amestecam partidele,ca amestecam mancarea cu mancarimea,si sa spunem cu nume si prenume cine a condus orasul din 90 si pana azi.Deci nume,partidul din care au facut parte si cati ani au stat la conducerea orasului.Restul sunt numai dezinformarile unora care vor sa ascunda adevarul si dorinta de a accede sau a ramane vesnic la putere.Hai,va pupa unul care stie multe si le va face si publice in c*rand.
Dobrica pe 17 Mai 2024, 11:40
#3115
Sergio,ai putintica rabdare
Asta e doar inceputul,sa vezi dupa alegeri daca iese tot PSD+PNL.Mi-e teama ca va fi bocata si democratia,nu ca azi am avea suficienta incat sa mai spunem ceva.Asa ca,aveti mare grija pe cine puneti stampila,ca de la anul cu aceiasi conducatori,e tare groasa si mi-e teama ca nu se mai poate face mare lucru.Saracia va fi pe noi,iar viata va fi din ce in ce mai grea si mai greu de dus cu masurile luate de catre acesti nemernici.Dupa banii luati cu japca de pe card,vor urma si alte haiducii care va vor lasa la propriu cu fundul gol si desculti.Atunci sa vedem unde veti mai scrie si cui,si cine va va mai apara?Dormiti in continuare,ca ei vegheaza si va taxeaza prostia si ignoranta!
ion pe 17 Mai 2024, 08:24
#3114
pentru 3109
in 92 primar liberal- si-a dat demisia;96 pdl;2001 pdl iar in toamna dupa cistigarea parlamentarelor de psd au trecut in bloc la psd;primarul actual provine din prm,actualul administrator public pdl.Asa ca usor cu distrugerea orasului de catre psd.Puteti spune ca acest partid votat de o parte a electoratului a fost acaparat de traseisti.
sergio pe 17 Mai 2024, 08:14
#3113
stire
va astept la zoo,la maimute,sau la jilava va stiti voi aveti autobuz si la rahova

aveti rezervat
Gheorghe pe 16 Mai 2024, 22:11
#3112
Cititorul sait. P.M.si consiliilor Turnu Măgurele.
Primăria nu are dreptul de a bloca conturile bancare ale cetățenilor. Primăria este instituție de stat,banca este instituție privata,care nu are treaba cu Primăria decât tranzacții de stat adică ale Primăriei cu banca respectiva. Nu cu conturile cetățenilor.
eu pe 16 Mai 2024, 20:55
#3111
este un lucru bun daca primaria isi face datoria
Este corect cum procedeaza primaria prin poprirea conturilor bancare ale datornicilor.

Ceea ce ma intriga pe mine este intrebarea de ce tocmai acum, in plina campanie electorala.
sergio pe 16 Mai 2024, 14:14
#3110
PRIMARIA
PRIMARIA BLOCHEAZA CARDURILE BANCARE LA DATORNICI I CU IMPOZITELE, MASINI SI CASE SCOTETIVA BANI DE PE CARDURI cool smile cool smileMI-AU LUAT TOTI BANI SE PE BCR,TRANSILVANIA,ETC si votatii LOL
PSD UN PARTID EXPIRAT SI NEREFORMAT pe 15 Mai 2024, 20:08
#3109
PACAT,NOI SUNTEM PERDANTII
TRNU MAGURELE ESTE UN ORAS FACUT PRAF,SARAC,MIZERABIL,PREA MULTI SLUGOI,CONDUCATORI FARA EXPERIENTA SI REZULTATE SI O ZONA FARA PERSPECTIVA.IA GHICITI CINE A CONDUS ORASUL TURNU MAGURELE DIN 1990 SI PANA AZI,SI VA VETI PUTEA DA SINGURI RASPUNSUL.
CAR pe 14 Mai 2024, 12:38
#3108
Membru
Pai Fănică aia spala și morți,ea este și pe la CAR???ce face ajuta pensionariisau mai rău ii cufunda în intuneric?
Eu pe 14 Mai 2024, 12:35
#3107
Primar
Mai primare noi nu suntem din turnu magurele?nu se taie iarba decât pe Oltului, pe străzile adiacente le este frica sa între?asa cum procedezi asa vei fi votat!!!
mos martin pe 14 Mai 2024, 00:06
#3106
mos martin
Cand au avut adunare generala pensionarii ? De ce nu au anuntat la postul local ? De ce nu au lipit afise? De ce nu au instiintat toti membri ? Daca sevlucreaza pe ascuns inseamna ce pun ceva murdar la cale .

braconaj pe 11 Mai 2024, 09:48
#3105
braconaj
Ce cauta Moncea in excrocheria asta?

E prieten cu sefa contabila, cu prietena ei, cu fostul director de la combinat care a avut dosar penal, cu presedintele si nelipsita fanica de la cantina care le datea la toti ce nu se gasea pe vremea aia.

Acum fura cu totii economiile oamenilor, pentru ca impart banii atat intre ei, cat si cu judecatorii si avocatii sa nu le faca dosar penal.

Vraciul pe 10 Mai 2024, 23:33
#3104
Vraciul
La adunarea generala oamenii nu au fost de acord sa cumpere alta cladire.Fara acordul tuturor membrilor nu au voie. A venit Fanica ( mamita ) cu o lista de semnaturi false si s-a dat mare ca ea reprezinta oamenii?? Ce este ea? Cu ce tupeu fura banii oamenilor necajiti si -i minte cate -n luna si-n stele ?? Este frauda ce se face







bombonel pe 10 Mai 2024, 02:27
#3103
bombonel
Pensionarii de la Turnu Magurele vor ramane fara economiile depuse pentru urmasi deoarece actuala conducere fura banii cumparand o alta cladire

Astfel ca va trebui revonditionat si facturile vor fi umflate ...
44 pe 09 Mai 2024, 09:19
#3102
Sindromul Stockholm inca functioneaza
Se apropie alegerile iar baietii astia din PSD nu au cu ce sa se mai laude,dar inventiile si minciunile se inmultesc.Lumea paraseste orasul incet,incet,indreptandu-se catre alte loc*ri,orase si tari.Nu au reusit sa aduca niciun investitor serios,loc*rile de munca promise sunt inexistente iar traiul cetatenilor este la nivelul anilor 50.Bine,ei nu au reusit nici macar sa stranga canii vagabonzi de prin oras.Vor da putin cu var inainte de alegeri si mai prostesc armata de PSD-isti ingramaditi pentru inca 4 ani.Voi nu vedeti ca prosteala cu "facutul de ceva"incepe fix inainte de alegeri,dupa care 4 ani se pun pe furat.Daca va plac conducatorii,sa-i votati,dar va spun ca nici nu va ganditi ce va asteapta de la anul.Cea mai buna dovada de ignoranta este faptul ca nu va pasa de viitorul generatiilor ce vor urma,adica de copiii si nepotii vostri.Din ce in ce mai saraci,prost imbracati si bolnavi,nici macar de voi nu va mai pasa.Acum treceti la injuraturi,ca la asta va pricepeti cel mai bine.
O melodie, un cântec pe 06 Mai 2024, 23:34
#3101
Un șlagăr pentru Turnu Măgurele
Adu Doamne trenu-n gară!
Nu va jucati cu sanatatea pe 19 Aprilie 2024, 14:00
#3100
Care spital,despre care medici vorbiti?!
Evitati pe cat posibil medicii din Turnu Magurele,chiar daca asta presupune un efort financiar ceva mai mare pentru deplasarea intr-un oras mai mare.Prin consultarea de catre ei,si increderea pe care o acordati medicilor de acolo,dandu-le si atentii in bani,crezand ca totul va fi si mai bine,nu faceti altceva decat sa va agravati bolile si situatia in care va aflati.
Cătălin Cîrstoiu pe 18 Aprilie 2024, 20:34
#3099
Căpușarul sistemului sanitar
E generalizată căpușarea. Toți medicii care lucrează la spitale, îndrumă

pacienții către cabinetele lor particulare. Iau salarii de la spitale pe care în același timp le falimentează prin furtul pacienților care ar trebui consultați în ambulatoriul spitalelor. Astfel spitalul este lipsit de venituri.
Sorin B pe 18 Aprilie 2024, 20:15
#3098
Primare,am vazut ca ai iesit din barlog
Se apropie ziua de vot,dar nu ai reusit sa strangi cainii fara stapan.Saptamanile viitoare voi arata cu fotografii toate zonele unde cainii scormonesc containerele de gunoi,si unde mizeria este raspandita pe o mare suprafata,lasand posibilitatea de raspandirea multor boli.Nu uitati,vin caldurile si pericolul unor epidemii este destul de mare,nu ignorati aceste lucruri,macar pentru a mai castiga niste voturi.
Plozii pe 16 Aprilie 2024, 19:13
#3097
De bani gata
Îi văd în jurul liceelor. Și pe ei și pe ele. Țigări,energizante,cafele,chiul,mașini scumpe de la părinți. Ar trebui reintrodusă armata obligatorie, un an și patru luni, sau chiar doi ani (cum era la marină) ca să-i aducă în simțiri, să știe și ei ce este greul, să fie la ordin, să afle că și când dorm, nu dorm când le e somn ci execută programul de somn. Să c*rețe și să frece arma după tragere până le vine rău. Ăștia vor fugi din țară,asta vor face dacă va fi nevoie de ei, sau vor prezenta hârtii că sunt inapți fizic și psihic pentru serviciul militar. Viitor de aur țara noastră are!
Noaptea este un calvar pe 15 Aprilie 2024, 22:53
#3096
UN ORAS PLIN DE CAINI
Bai,primare,dupa ce se intuneca nu mai putem iesi din casa din cauza cainilor din jurul tomberoanelor.Acum cand a venit caldura nu putem sa stam cu geamurile deschise din cauza zgomotului infernal facut de cainii pe care nu i-ati putut strange de atatia ani.Hai ca vin alegerile,si o sa vedem cati sunt cei ce va vor da votul.De mizeria lasata nu mai este nevoie sa amintim.
Doi pulifrici pe 11 Aprilie 2024, 17:56
#3095
Deranjează aceasta localitate
Cam toată ziua. Sunt elevi de liceu, merg pe motociclete ( pardon "motoare" asa se spune acum) puternice cu eșapament modificat ca să urle cât mai rău. MILIȚIAAAAA.... bă voi de ce primiți banii, ca să dormiți? Voi nu-i auziți?
Localnic pe 07 Aprilie 2024, 21:25
#3094
Pentru primar
Primare fa ceva cu cainele ala care latra la tine la bloc de atatea saptamani. Nu ne putem odihni din cauza lui. Fa ceva cu el. Trimite oamenii din primarie si autoritatile sa ia cainele de aici ca nu se poate dormi din cauza lui. Pune mana si fa ceva pentru localnici.
Mihaela pe 06 Aprilie 2024, 22:40
#3093
Nu,Adela,e ceva mai mult
Cainii se plimba nestingheriti peste tot,pe strazi,prin parc*ri si alei,iar mizeria se vede clar in urma lor.Containerele de gunoi sunt casele lor.
Adela pe 06 Aprilie 2024, 17:55
#3092
Câini vagabonzi se plimba noaptea în parc
Dar acum câteva zile seara era un proprietar cu câinele in parc și chiar îl lasă să se tavalească prin gazon ...dar dacă primăria și-a retras paznici din parc nu era nimeni să-i atragă atentia...poliție nu am mai văzut sa treacă prin parc
Noaptea mintii pe 04 Aprilie 2024, 23:24
#3091
XIX
Nu mai eram sigur daca Posta Romana mai are in obiectul sau de activitate trimiterea de scrisori. Am aflat de la SC Local Urban SRL. Scrisa frumos, de mana, timbru(cu saliva?!), trei stampile...Ce frumos! Mi-aduce aminte de copilarie cand colectam sticle in urma betivanilor si cantam "trei culori cunosc pe lume"!
D pe 04 Aprilie 2024, 09:13
#3090
Traim intr-un somn profund
Parc*rile si spatiile verzi din oras au devenit in timp WC-uri pentru canii fara stapan.Si mai mult,nu am vazut niciun proprietar de animal de companie care sa stranga in urma mizeriei lasata de partenerul sau.In aceste conditii nu mai are sens sa intreb care este animalul si care este omul.
RS pe 31 Martie 2024, 11:04
#3089
PENTRU TOTI NAIVII CE VOTEAZA PSD
Am asa o presimtire ca aceiasi metoda smechereasca pe care o aplica si Ciolacu cu plafonarea aia idioata si prosteasca a preturilor deja extrem de mari,o vor aplica si papagalii astia din PSD local,la apa menajera.Dupa care sa vedeti explozie de preturi,taxe si impozite la orice le trece prin minte.Asa ca,inainte sa va imbracati,sa va parfumati si sa mergeti la vot,ganditi-va de 1000 de ori,ca vor veni niste vremuri grele de care nu va va scapa nici Dumnezeu.Sa nu ziceti ca nu ati stiut si ca astia care va conduc azi va vor numai binele.
Uraaaaa ! pe 28 Martie 2024, 12:03
#3088
S-au "reașezat" prețurile la gunoi
Ati observat că firma Pollaris (cu 2 de ll ca să fie mai lungă) condusă de Mazăre din pușcărie, a ieftinit gunoiul. Ce să facem, boierul tot boier, are milă de noi, de pulime. A apărut și o mașină care face "c*rețenie" pe străzi. De obicei o astfel de mașină apare înainte de alegeri. Apoi dispare. E pusă în conservare pentru alegerile viitoare. Ăștia or fi aflat că nu-i mai vrea lumea și acum trag cât pot.
Jony pe 24 Martie 2024, 18:22
#3087
Jos cu clica psd
Mare dreptate ai Ely,plătim tot felul de pierderi să mănânce toate fufele pâine la Apa serv,polaris,primărie,plimbă mamaițele o hârtie de la una la alta,habar au pe ce lume trăiesc!Ajunge a-ti jefuit destul banul pubic din acest orășel!Nu plecați nici morți de la stupul cu miere!Va sunat ceasul,acasă cu voi căpușelor!
Ely pe 24 Martie 2024, 10:21
#3086
Vrem schimbare,alceva
Ne-am săturat de clica asta de incompetenți,lingăi,pupinc*riști!Gata ajunge v-am sponsorizat destul,nu sunteți ce trebuie,acasă cu voi!Votăm Daciu un om tealizat financiar,bun manager,un om integru cu bun simț,este ce trebuie în momentul de față ptr.Turnu!Să schimbăm ceva pentru copiii noștrii!Expirații ăștia actuali au gonit toți oamenii buni și tinerii de pe aceste meleaguri!PS:În c*rând apa 18/20 lei metrul și multe alte surprize așa că aveți mare grijă ce votați!Sărăcie lucie sau speranța că se va schimba ceva în bine și îm acest oŕășel!
Viitorul primar din 2024 pe 20 Martie 2024, 18:56
#3085
Adică următorul
Va relua legătura feroviară cu restul țării. Linia ferată va fi acoperită de bălării în c*rànd. Sunt deja turme de capre pe traseu. Dacă o fură țiganii nu se observa imediat.
Visan pe 17 Martie 2024, 09:10
#3084
UN ORAS LA TIMPUL TRECUT
Atat de multe sunt nemultumirile majoritatii cetatenilor la adresa conducerii primariei,incat nici nu pot fi spuse toate intr-o singura postare.Unicul lucru care poate fi aratat insa printr-o singura concluzie,este faptul ca imaginea orasului este mai degraba asemenea unei comune depop**ate si fara perspective decat a unui pretins municipiu.Zona nu a suportat nicio transformare majora prin care se poate remarca un progres in viata cetatenilor si o plus valoare adusa economiei locale.Totul este o spoiala pe bani multi si cu angajati bugetari foarte multi,cu totii supravietuind din taxele si impozitele impovaratoare,luate de pe spinarea celor ce mai au inca un loc de munca.Ce e si mai grav,e ca nu se mai stie de rusine,de teama si de realitatea care ne inconjoara.Rusine tradatorilor,mincinosilor si hotilor vremelnic la putere.
..... pe 03 Martie 2024, 17:06
#3083
Incompetenta
Apropo, de ce nu se vinde băuturi alcoolice în ziua meciurilor de fotbal? Ca să intri pe stadion ești verificat. În aeroport poți să bei cât vrei și te urci în avion. De ce le este frica tovarășilor din administrația publică? Oricum îi înjură!
Costica taranul pe 03 Martie 2024, 09:22
#3082
Evenimente inventate,daar...
Ce cautati la Kaufland si Lidl,provincialilor?Va put magazinele mici din oras,taranii din piata care vin cu produse proaspete si sanatoase?Ati uitat de unde ati plecat si azi imprastiati mirosul de transpiratie prin supermarket-uri,acoperit de parfumuri ieftine.Dupa care iesiti mandri,cu carutul plin de tot felul de produse de proasta calitate.Va imbracati de la SH,chinezi si alte turcisme,si aveti pretentii ca v-ati mai civilizat si modernizat un pic.Nuuu,civilizatia si prosperitatea pleaca de la modul cum ati votat atatia ani,si unde va aflati azi.
Azi la Kaufland și la Lidl pe 02 Martie 2024, 19:13
#3081
Cei care au fost la cumpărături
Din cauza unui maaaare eveniment????? din localitate, nu au putut cumpăra alcool, nici măcar o bere. Ce eveniment deosebit, de importanță planetară, a fost? Ce a fost???
Puteti sa-mi spuneti Sica,de exemplu pe 27 Februarie 2024, 19:54
#3080
NU VETI GANDI,VETI SUFERI!
Baaaai,PSD-istule,nu bancile si cosurile de gunoi sunt viitorul prosper al orasului.Viitorul este numai crearea unor noi loc*ri de munca aducatoare de plus valoare,nu banci pentru pensonarii care voteaza PSD,voturi impotriva viitorului copiilor si nepotilor lor.Castigarea de catre PSD+PNL ale acestor alegeri,va insemna inca minim 10 ani de suferinte si saracie,poate si ultimii pentru multi dintre noi.
Psd-ist pe 26 Februarie 2024, 17:26
#3079
D'ale primarului.
Piticul asta infumurat si inconjurat de prosti,nu a montat o banca in Odaia si Katanga,adica nu a facut nimic.Si stiti de ce ?Pentru ca la ultimele alegeri a mincat bataie!A luat o in mina,si este ofticos,de moare masa.Sa vedrm daca si ti**nii din Magurele il mai voteaza pe pitic?In oras cu**asarie mare,cu voturile!Ori Ionela ori Musat!
Omul de la casa pe 19 Februarie 2024, 20:31
#3078
INTREG ORASUL ESTE PRAF
Sunt zeci de strazi neasfaltate,fara trotuare,fara canalizare,apa,gaze si iluminat public.Astea sunt doar cateva din nerealizarile gastii PSD,ce dureaza de peste 30 de ani.Inaintea alegerilor vor aparea si numele strazilor care sunt intr-o stare jalnica,iar cetatenii de pe aceste strazi deabea ii asteapta pe "colindatorii" cersetori de voturi ai PSD,ca sa le "multumeasca" pentru efortul facut atatia ani.
Omul de la bloc pe 19 Februarie 2024, 09:51
#3077
Strada Stadionului nu este variantă
De cateva zile se tot laudă mai marii orașului ca se va construi pod nou peste raul Olt,este bine dacă se va face dar la noi cei care locuim la 4 metri de strada Stadionului(vezi blocul I1)se gandește cineva.Traficul in zona este infernal,tir după tir și camioane cu nisip și pietriș,tot traficul greu care tranzitează orașul trece pe aici.Unde este primare varianta de care se discută de la Revoluție?Chiar nu sunteți in stare să găsiți o soluție.Tocmai v-am dat o ideie cum să ne mințiți la viitoarele alegeri.
Activistul turnean pe 16 Februarie 2024, 17:55
#3076
Passatul fantoma
Rog politia orasului Turnu Magurele sa ia măsuri in legatura cu passatul TR… MGU sau ceva asemanator deoacere pe 15 februarie la ora 23:36 autoturismul rula pe strada general praporgescu fara a avea sofer sau nu era vizibil pentru participanții la trafic
Gigi pe 12 Februarie 2024, 10:11
#3075
Domnului Vasile
O mica dar importanta completare la ceea ce ati spus.Mai intai,fosta cladire unde isi avea locul muzeul orasului,a fost a primariei.In nu stiu care an,a fost predata,parca,Ministerului Culturii sau ceva care apartinea de Alexandria.Dupa care a fost vanduta domnului Dragoi.E,aici e intrebarea:De ce tot atatea invarteli,pentru ca sa revina de acolo de unde a "plecat",pe foarte multi bani dati din bugetul local sau cel al statului?Oare cine si cat a castigat din toata aceasta combinatie ticaloasa?Organele de control ale statului,Curtea de Conturi,Parchetul,SRI si DNA Teleorman,au cunostinta de astfel de metode de smecherie si jaf din banul public,sau sunt si ele intr-o vacanta prelungita si somn adanc?Speram ca lucrurile sa se lamureasca inainte de alegeri,ca dupa,iar se pune batista pe tambal.
Acum 11.02. 2024 0ra 21.15 pe 11 Februarie 2024, 21:45
#3074
Antena 3
Despre clanurile de rromi, interlopi,proxeneți, traficanți, hoți, cămătari, criminali.... Votanți fideli ai PSD. Aici a ajuns țara.



Vasile pe 11 Februarie 2024, 14:35
#3073
Un exemplu,pentru F21.
Un singur exemplu de cu isi bate joc de banii nostrii,piticul.A cumparat cu 300 000 euro casa lui Dragoi,pe motiv sa nu o cumpere ti**nii si ca el ca om de mare cultura are sa faca din nou muzeu! Poate muzeul prostiei!
F21 pe 11 Februarie 2024, 11:32
#3072
Pt.toti platitorii de loc*ri de parcare
In primul rand,la bugetul primarieii,prin rolul deschis fiecarei persoane posesoare de auto,intra si impozitul pe masina de orice fel.Intrebarea este ce se face cu acesti bani?Intra pe salarii la angajatii primariei si a SC Local urban,sau ar trebui sa se faca parcari civilizate?Cunoasteti suma din impozitele pe toate masinile din oras?Hai sa inmultim numarul de masini cu aprox 20-25 de lei,si veti vedea ca se strange o suma considerabila.La fel ca si cea din impozitele pe constructiile cu scop comercial si de alta natura,terenuri intravilane si agricole,dar si cele de pe casele si apartamentele noastre.UNDA MERG ACESTI BANI?CE S-A INVESTIT IN ORAS PENTRU A ADUCE PLUS VALOARE?BUGETARII AU DEPASIT CU MULT NUMARUL DE PRIVATI,ZONA DE UNDE VIN SALARIILE LOR.ASTA TREBUIE INTREBATA CONDUCEREA PRIMARIEI,CARE ARE O ORGANIGRAMA EXTREM DE MARE SI DE PAGUBOASA.SA TINETI MINTE,FALIMENTUL SCRIE PE NOI DACA-I MAI VOTAM ODATA!Restul,cu lipsa educatiei si a respectarii legilor,nu mai mira pe nimeni.
Soferii plătitori loc*ri parcare pe 11 Februarie 2024, 09:55
#3071
Asociația de locatari nr.3
Locatari din bloc F 20 NUMITUL Ni..lae Ga..iel profesor la liceul Sf. HARALAMBIE ȘI C...U V..EL FOST POLIȚIST LA FRONTIERA fac foc DESCHIS in loc*ri NEPERMISE mai precis la scara blocului unde locuiesc fac grătar. consuma alcool in exces pun muzica să alunece pe gât friptura și alcoolul și apoi u..neza la rădăcina copacilor și spațiile verzi din fata blocului F20.Va intreb pe dv. Stimați cetățeni acești indivizidivizi sunt sănătoși cu capul,au nevoie de asistență psihiatric dar și internați la dezalcolizare.Ce cadru didactic este acest individ ce exemplu da elevilor din orașul nostru .Eu spun că este o mi..rie m..erie umană care nu are ce cauta in invatamant este pensionar dar și profesează.Tinerii cu studii superioare nu au loc de munca .din cauza acestor fosile analfabetenumitiplitic.RUSINE!
Miliția pe 11 Februarie 2024, 07:55
#3070
Rutieră
Marcajele rutiere cu spații interzise circulației, cele din jurul a ceea ce a mai rămas din parc, sunt pline ochi de mașini parcate, oprite, staționate.

Acum ceva timp, când erau proaspăt vopsite acele marcaje, milițienii îi vânau pe cei care opreau, staționau, parcau pe ele, aduceau astfel un real ajutor primăriei și bugetului local. Legea s-a schimbat ? Acum e voie ? Sau fiind an electoral nu vor să ostilizeze prin astfel de acțiuni și mai mult pop**ația ?
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.