Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

1238587 vizualizări | 12039 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (12039) Adaugă comentariu
Adrian. pe 20 Februarie 2020, 21:14
#12039
Pentru Sol.
Cind te intilneai cu mine la Cireasa si imi cereai sustinere,Claudiule,era bine?Vroiai sponsorizari de la noi ciumatii rosii.Cit de nenorocit poti sa fii.Mi ai atacat familia ani de zile,si nu numai pe mine pe toti de la toate partidele.Licheluta ai fost lichea o sa mori.
aaa pe 20 Februarie 2020, 20:58
#12038
sa votam schimbarea
E timpul ca acest Cuclea cu gasca lui sa fie istorie! Turneni votati impotriva ciumei rosii si impotriva lu Cuclea,care a distrus orasul!
Apa serv pe 20 Februarie 2020, 17:42
#12037
Apa din autogară!
Noi punem redistribuire la proşti

Ştim că trebuie să plătească Geantă, dar cine să-i facă actele necesare?
TRANSALUTUS pe 20 Februarie 2020, 17:39
#12036
Apa din autogară!
A uitat să-i facă acte?

Să speli autobuze 20 de ani, fără să plătești apă...
Un alegător pe 20 Februarie 2020, 17:29
#12035
#12031&# 12032
Vorbiți criptat.? Între voi doi, nu toți i știm cine a fost măgăruș i la Islaz... dați numele întreg al lui Adrian. nu știm Câți și Cine vor să devină primari.
TRANSALUTUS pe 20 Februarie 2020, 17:22
#12034
Țigani în satul fără câini
Țigani, căruțe pe şos Alexandriei ca în codru.

Salvador

Kennedy

Gambor

Lilale

TRANSALUTUS pe 20 Februarie 2020, 17:16
#12033
Apa din autogară!
Nu s-a întâmplat nimic! Geantă nu a plătit apa furată din 2001 încoace.
Povesti de neuitat,pentru alegatori pe 20 Februarie 2020, 11:06
#12032
Sa mearga pana la capat cu tupeu
Ca si nesimtire are suficienta.Si daca tot i-a fost Dragnea mentor,sa-i faca o vizita si sa ramana acolo,ca tot are justitia motive si dovezi.Si sa fie si intrebat si cu ce bani a intrat in afaceri?Stiu ca pana la momentu 89,era pe post de magarus,cara balegarul socrului de la Islaz.El la origine fiind orfan,iar de profesie,datator din gura,total aiurea.Ce blestem pe capul nostru,sa fim condusi de tot felul de cetateni cu diferite probleme.Rezultate?Numai prafuri,ha,ha,ha!
. pe 20 Februarie 2020, 07:27
#12031
.
Adrian regele baltilor se autopropune .Culmea tupeului de care stiam ca nu duce lipsa. Adrian stiuca Dunarii si stapanul plajelor vrea din nou la Rrimarie. Mai Adrian, singurul tau atu a fost faptul ca erai prieten cu Dragnea. El te-a pus si viceprimar si vicepresedinte la Consiliul Judetean si deputat. Tu chiar nu stii ce imagine ai in Turnu, baiatule? Nu ma buc*r, dar iti aduc aminte de accidentul mortal, de traba cu fiul tau, de treaba cu firma si transportul din Bulgaria, de DNA, de scandalurile si bataile in care ai fost implicat, de gonirea de la ApaServ pentru chiului de la serviciu, de problemele de familie( stie Vladutu mai bine). Tu te vrei primar? Cine sa te voteze ? liberalii? Pesedistii de la care ai plecat? Poate ALDe si faci 50 de voituri. Stai linistit ca vine caldura si te muti pe ponton, mai bei un vin, mai stai cu fetele la plaja, te mai dai cu parapanta. Sau poate te voteaza studentele plecate la Buc*resti ca doar esti o mare frumusete de barbat.
turnean pe 19 Februarie 2020, 07:56
#12030
fara politica
Da, Gogu. Si Cone Cornel e la fel de nociv. Trebuie inc*rajati sa faca politica altii care nu au fost in linia intai si care au mai ulta minte, nu Petculescu, Pruna, veterinarul de pe Magurele si Cristea care e mai mul decat Iohannis. Dar e greu sa pleci de la caldurica. Cracea e mort, cica si Stela Mohora vrea sa plece, Dinca Nelu il injura de il spurca, Paunescu la fel, lumea s-a saturat de minciunile lui, nu mai tine abureala.
Angajată pe 18 Februarie 2020, 21:40
#12029
Hotel Turris
Da asa e la a luat mințile fotbaliștii si la.alea.de la.receptie si la ospataritele din pub acolo sunt numai c*rve pe terasă. spor la treabă ginooo te-ai făcut de râs în tot județul
Anti-PSD Ciuma Roșie pe 18 Februarie 2020, 15:13
#12028
IATĂ CÂT TUPEU & NESIMȚIRE ARE ACEST MARȚAFOI MUSTĂCIOS
https://www.aktual24.ro/tupeu-de-infractor-dragnea-scandal-la-tribunal-s-a-certat-cu-judecatoarea-cand-ajunge-sa-se-judece-aceasta-cerere-imi-termin-mandatul/
Fosta colegă cu siluetă pe 18 Februarie 2020, 12:02
#12027
Adelin'o mandruțo
Adele, Invidioaso grasa clasei! la școală te îmbuibai nesănătos și nici atunci un băiat nu se uita la tine. Nu ai avut prieten ai scăzut sub 80 Kg??? A cum invidiezi vrei și tu fotbaliști.. Obezitate...
Stiutor pe 18 Februarie 2020, 11:48
#12026
Receptie
Cica și tinerelele de la Recepție marca. Marca mai spre staff sau cine știe..dar marca noaptea
Gigi pe 18 Februarie 2020, 10:25
#12025
Tzeapa cu abon
Le transmit vechilor abonați că prețul abonamentelor vechi pe retur in centru la D3 este 125 lei, să îmi rămână și mie de un gratar...decât să dati 20 lei pe un bilet mai bine dați 18 lei prin achiziționarea unui abonament pe retur.Nemo praesumitur malus nisi probetur!
Adela pe 18 Februarie 2020, 09:11
#12024
Mândrele
De aia se duceau fetele in tribună după fotbaliștii, păi gina dragnea le dădea la fotbaliști altceva ce au de făcut hotelul ăla A ajuns bordel doar fotbaliști si c*rve si angajatele hotelului stau prin camere pe la fotbaliștii
patraulea pe 18 Februarie 2020, 00:55
#12023
vorbe pe bulevard
cica o intinso 2,3 fotbalisti pe doamna.doi or plecat deja
Gogu pe 17 Februarie 2020, 14:25
#12022
pt Turnean
Ai mai uitat un lingau: Cone Cornel, cel care imbirliga pe Cuclea!
Pt un turnean pe 17 Februarie 2020, 14:07
#12021
Menajera
Care mama a trei copiii?care îi creste menajerele și doamna Iuliana umbla ca o CurvA? S au este o c*rvulita
Un Turnean pe 17 Februarie 2020, 12:40
#12020
Pentru Ionela.
Cine oi fi tu.....Ionela. Vorbesti din invidie si sărăcie. Cu adevarat femeile sunt mamele noastre,soțiile și fiicele noastre. Si tu esti femeie...abtinete!
Unii care gândesc pe 17 Februarie 2020, 11:06
#12019
Stimată redacție a Turnucuștiri.ro
Alegerile stau să vină și,din acest motiv,doresc să vă rog următoarele:

1)Așteptăm o campanie electorală corectă,cu date și documente despre ceea ce s-a realizat,și ce proiecte urmează să vedem realizate,cu promisiuni însoțite de mult c*raj și adevăr.

2)Fără înțelegeri și balturi între consilieri și conducătorii unor partide,pentru niște proiecte inutile și falimentare,încă din stadiul inițial.

3)În prima zi de după alegeri,declanșarea de urgență a unui audit la sediul Primăriei Turnu Măgurele.

4)Și nu în ultimul rând,alcătuirea,dezvoltarea și publicarea unui articol pe care să-l înțeleagă,odată pentru totdeauna,toți locuitorii rămași în Turnu Măgurele.Și tema este următoarea:Municipiile României-Wikipedia.Eventual,publicarea legilor în care trebuie să se cunoască și criteriile și îndeplinirea condițiilor prin care un oraș poate fi declart municipiu,integral.Altfel,se schimbă mult lucrurile,și legile trebuie să primeze în fața intereselor.

Vă mulțumesc anticipat pentru înțelegere!
Ionela pe 17 Februarie 2020, 09:10
#12018
Ptr c*rve
Ce vă acoperiți voi una pe alta panaramelor
Un Turnean pe 17 Februarie 2020, 07:58
#12017
Pentru toată lumea.
Băi oameni buni,lăsați soțiile in pace,nu le mai amestecați în discuțiile voastre ieftine si de orgoliu. Referitor la Iuliana,care este o mama a trei copii,o soție adevărată, si un om cu suflet nobil. Am cunoscut o foarte bine si nu merita sa vorbiti asa de ea. Dar gura lumii, o astupă doar pământul!

turnean pe 17 Februarie 2020, 07:40
#12016
fara politica
Daca Dan Cuclea nu ia masuri sa scape rapid de Mitroi, Cristea,Pruna, Petculescu, Mihalcea si alti lingai de meserie o sa aiba probleme la alegerile locale. oamenii nu mai sunt ca acum 20 de ani, se uita pe liste si vad si fac comparatii. Cum sa il voteze pe Mihalcea care e hotu hotilor si mai e si increzut de da pe dinafara? Oamenii vor seriozitate, nu vrajeala.

Cracea trebuie sa alerge mult si sa scape de militianul prost Musat, de Ragabeja si de Biciu ca altfel o ia in freza din nou.

Restul candidatilor au sansa porcului de Craciun adica sacrificare cu sau fara asomare.

Pt 012 pe 16 Februarie 2020, 21:34
#12015
Frații Rezeanu
Tu,parlitule,Ion Dinu,care îmi ești dator vândut comentezi despre noi și despre soțiile noastre? T u mai întâi să ne plătești miliardele pe care le ai către noi,ca din banii noștri te lăfăi în mașini scumpe,case scumpe și haine de firma și în al doilea rand sotiile noastre nu se compara cu soția ta,femeia orașului care le dansează fotbaliștilor. Ai grijă ce vorbești analfabetule și plateste ți datoriile.
unul pe 16 Februarie 2020, 10:13
#12014
nulitati
Daca a ajuns Cuclea,Cristea, Cone sa conduca orasul ce pretentii sa mai avem?
unu altu pe 16 Februarie 2020, 09:29
#12013
.,,,
Ascultati aici la mine, nepriceputilor care va dati cunoscatori. PSD va castiga localele cu 55% iar cracea va termina pentru totdeauna cu politica. Vinde si se muta la Buc*resti dupa cum a spus de 20 de ori. I-a ajuns. Cuclea nu are contracandidat. mai rau o sa ii fie dupa aia, ca nu mai are susti=nerea pe care a avut-o si mai rau este secondat de un viceprimar nulitate care il trage in jos in loc sa il ajute. Despre Cone si Cosma ce sa mai spun,pietre de moara si atat.
Islazeanul pe 15 Februarie 2020, 21:06
#12012
Discutii
De “ familia rezeanu ce se știe? Se aude ca doamnele lor stau la capitala iar traseistii fac naveta zi lumina. Copiii trebuiesc școliți in Buc*rești nu unde a învățat ale tati Cu colorații ca au rădăcini nobile. Și ale mami oare ce fac când copii sunt la școala. Oare ce fac? Se aude ca sunt ocupate. Dasta sa ridicat familia de productivitate bravo
Realistul pe 15 Februarie 2020, 20:56
#12011
Curiosii
Voi ăștia marcați de c*riozitate... ați luat neveste virgine? Ale fita sunt? Și mami când va fătat erau tot virgine? Sau când sunteți la munca doamnele voastre ce fac? Hmmmm... rade ciob de oala Sparta. Ați vrea voi așa ceva. Vise plăcute!!!
Cireasa pe 15 Februarie 2020, 10:34
#12010
Sa muriti voi
Ba ia nu mai scrieti de duamna iuleana aici ca e chear e doamna nu a refuzat pe nimeni niciodata.ala cu brutarile bio o mai marca??
marius pe 15 Februarie 2020, 10:20
#12009
ma roade c*riozitatea
despre ce fotbalist se vorbeste vere aici cu doamna iuliana?
??? Putem drege țara??? pe 15 Februarie 2020, 05:51
#12008
Tu votant ROȘU, ai rănit grav ȚARA și viitorul ei
Prin vot < universal dar in-APT >, cumpărat de,, baronași" și... ȘĂFII lor/STĂPÂNII lor/PĂPUȘARII lor, cu mititelele POMENI ( o pungă cu alimente de bază, un mic, o bere, o lopată, o roabă, o geacă roșie sau portocalie, un ajutor social pentru PUTOr(?), etc. etc.). . E corectă legea electorală.?.. Vot universal fără un examen, o testare, cui îl dai.?!!! . . România a ajuns... între cele vreo 200 de state ale lumii... este la coadă lângă SORA Bulgaria. . Ei (Bulgariei) îi urez succes, să urce în topul țărilor civilizate,sănătoase,cu corupție zero. Atenție OMS.! Virusul să nu se răspândească în lumea întreagă. Atenție OMS.!.

. România nu este "Grădina Maicii Domnului" cum a zis suveranul pontif în vizită aici. Greșeală MARE. ! România este Grădinița PCR=FSN=PD=PDSR=PDL=PSD = 3xPsd. . Români, vin alegerile, salvați-vă ȚARA.!!! . Tu, Ștampilă cu *votat* fii tu mai inteligentă.!. ; tu nu ai creier-spălat sau.. și tu ești CIUMATĂ ăăă.!!! ?
Cristy Nedelcu pe 14 Februarie 2020, 22:05
#12007
Răspuns pt Ionuț Dinu DGI
A fost foarte cuminte iuliana, i-a plăcut tate mult *Chupa-Chups-ul* la viața ei !

Când ai luat-o tu de nevasta avea *kilometrajul* dat peste cap rău de tot iar tu ca prostu', ai luat-o de bună fără să cercetezi puțin trecutul ei !

Întreab-o dacă își mai aduce aminte când mergea cu băieții cu Dacia la scăldat și își arăta păsărica la plajă .....
Ionut Dinu pe 14 Februarie 2020, 21:07
#12006
DGI
NEVASTA MEA IULIANA E CEA MAI CUMINTE.NU MAI VORBIȚI PROSTII.
unul din combinat pe 14 Februarie 2020, 17:20
#12005
hotii
Citi km a avut teava de termoficare furata de Cuclea???
Ofițer descoperit pe 13 Februarie 2020, 22:30
#12004
Pt, cei ce se informează din HOROSCOP
Azi,din gurița domnului Ionuț Vulpescu,membru de bază al PSD,a ieșit un raport de o gravitate care conc*rează cu celebrul Coronavirus.S-a intrat adânc în documentele interne ale PSD,și s-a spus clar și apăsat,cu dovezi,cine a fost capul acelor ordine date din conducerea partidului,penrtu jefuirea banului public în România.Dacă cele spuse se adeveresc,pentru Livache,acuzațiile și probele care se aduc în acest raport,fac să pară că probele din dosarul TelDrum,să fie niște simple contravenții.Țărănoiul ăsta de Dragnea,și-a trecut țara pe persoană fizică,crezând că el e dștept și alții niște proști și simpli executanți.Ghinion,de azi,justiția va avea mult de lucru,cu numele de Dragnea scris pe coperta multor dosare.
Alex pe 13 Februarie 2020, 16:50
#12003
Răspuns pt "Unu Altu"
Băi retardatule, tu chiar nu vezi că Ciuma Roșie PSD nu e un partid ci este o haită de hoți, un grup infracțional organizat ???

Ciuma Roșie a avut / are în componența sa numai infractori:

Pușcăriașul Adrian Năstase, Liviu Dragnea, Cătălin Voicu etc etc etc

Cum dreaku să mai câștige alegerile în Turnu după ce a distrus / sărăcit tot orașul și tot județul ???

Poate să câștige un loc vis-a-vis de pompieri sau la Groapa de Gunoi a istoriei Comuniste: PCR=FSN=PDSR=PSD !

Mai grav este că asemenea paraziți au fost susținuți de oameni ca nebunii ăia de s-au dus în Capitală să-l susțină pe actualul Pușcăriaș Liviu Dragnea !
Ion pe 13 Februarie 2020, 11:54
#12002
Parere
Singurul care a făcut ceva și are o logică în explicații dintre toți care vor sa fie la primărie este Manea.Nu știu dacă este nebun sau nu,important este că știe ce are de făcut.
unu altu pe 13 Februarie 2020, 07:57
#12001
.,,,
Daca PSD vrea sa castige alegerile locale trebuie sa renunte acum la Doru Cosma cel mai injurat om din Turnu, la Voinila, la Cristea care nu face nimic si ia bani, la Mitroi care are o imagine foarte proasta , la veterinarul de pe Magurele care injura soi oamenii si partidul care l-a facut smecher,zice el, si la profeoara aia palie Ateneu. Astia nu dau bine la public. Si PNL trebuie sa renunte la Biciu si la Ene, doua epave mai vechi decat aia de la Costinesti.Despre Manea, no coment. Asta e si rau si nebun .
Florin pe 13 Februarie 2020, 07:00
#12000
Cuclea
Sa se faca public lista consiliilor de administratie de ls unitatile subordonate cons local si veti vedea toti lingaii psd care iau bani de pe spinarea noastra!
Marita. pe 12 Februarie 2020, 23:19
#11999
Mumu .
Cracea,nu te mai ambala stim ca nu ai nici o sansa,esti blatist pentru interesul personal.Pe tine nu te intereseaza de oras,ci cum sa ti sporesti afacerea.La fel ca si pesedistii te comporti.Tractoristule.
Cimpanzeul catre Gorila pe 12 Februarie 2020, 22:50
#11998
Au fost alegeri,cand?Si,s-au terminat deja?
Asa a facut si Nastase,s-a pregatit,a facut socotelei multe,ne-a anuntat ce-o sa urmeze si,hop,a iesit un marinar.Eu zic sa mai asteptam putin,timp in care sa citim,sa ne informam corect,sa lasam aprecierile si previziunile,si sa aflam si cate ceva despre pregatirea fiecaruia dintre ei,despre cunostintele despre cum se administreaza o comunitate si cunoasterea legilor.Si nu in ultimul rand,ce au facut si ce au lasat in urma lor,candidatii la functia de primar.Sa nu ne trezim iar cu un cunoscator de sport sau vreun siderurgist.
cuclea pe 12 Februarie 2020, 21:46
#11997
ptr gorila
sergiuleee fu**ti aripile da le vinzi nu te mai visa primar ca tot tomberonez ramai
Gorila. pe 12 Februarie 2020, 20:00
#11996
Primarul.
Cel ce va conduce orasul va fi Sergiu Iordan.Cuclea,Cracea nu mai au nici o sansa .La tombe cu cei fara valoare.Sergiu,baiat stilat,inginer electronist,om al orasului.Punct .
Electrician si salvamar pe 12 Februarie 2020, 19:39
#11995
Noi avem numai 220 V,e corect?!
Astazi de dimineata,pe la orele 8,toate tarabele din piata erau pline de 380 V.O fi din Romania sau din import.Ca daca e din Turcia sau China,mai bine nu cumpar,astept pana la vara.Unde e dreptatea,ca sesizam militia?Din respect pentru c*rentul de 220V,protestam si o sa mergem pe baterii.
Eu pe 12 Februarie 2020, 18:38
#11994
PSD = Grup infracțional Organizat
iată un pesedist care spune lucrurilor pe nume :



https://www.aktual24.ro/singurul-psd-ist-cu-capul-pe-umeri-raportul-lui-ionut-vulpescu-este-o-rusine-sa-fii-pesedist-dragnea-nu-si-a-cerut-scuze-milioanelor-de-simpatizanti-psd-care-au-ajuns-sa-fie-stigmatizati-de-vecini/



Mă întreb oare ce simt cei care mergeau în Capitală ca Aura Atheneu, Prună Marinel, Dumitru Simion, Gheorghe Mihai, să-l susțină pe Dragnea ???



http://m.turnucustiri.ro/stiri-locale/11353-video-aura-atheneu-si-pruna-marinel-doua-exemplare-din-categoria-protestatar-pesedist-ne-scriu-cititorii
Cornel pe 12 Februarie 2020, 18:32
#11993
Ecouri Dunărene din hăul sărăciei
Nu pot decât să-i dau dreptate domnului Victor,în privința celor ce se screm să ne mintă și să ne fure pe banii noștri.O broșurică subțire,scrisă de niște băieți și fete care nu au treabă.Articole cu tot felul de combinatii de idei absurde,invenții și povestiri parcă scrise intenționat strâmb,întru lauda și mărirea celor ce plătesc publicația.Nici măcar fotografiile nu sunt imaginea realității din oraș.Cu excepția câtorva talentați poeți,restul poeziilor sunt parcă scrise de niște pacinți de la Poroschia.Ați distrus biblioteci cu cărți ale unor scriitori, care chiar au avut ceva de spus pe lumea asta.Azi nu vedem și nu citim un cuvant despre realele probleme ale comunității,împreună și cu ceva realizări.Ați fost puși în capul trebii,ați huzurit,v-ați umplut buzunarele și ați plecat sau veți pleca.Totul numai în scop personal și de gașca de partid.Cu fițuica asta credeți că deschideți mințile cuiva?Încetați cu risipirea banului public,revista nu folosește la nimic.
Victor pe 12 Februarie 2020, 15:46
#11992
Mare cu apă de ploaie e gradina lui Dumnezeu!
Fraților, fraților, ați citit revista "Ecouri dunărene", cea mai grețoasă fițuică, scrisă cu picioarele, din golul craniului fără creier? Dintre toate exemplarele, publicate pe banii comunității, acesta este cel mai abject numar. Articole scrise de oameni, care nu au habar de ortografie, ce se screm să pupe fundurile îmblănite din fruntea orașului, golesc ridicolul, frazelor fără sens, aruncate ca o povara in paginile acestei fițuici pline de greșeli și osanale psd-iste. Opriți gâlgâiala grotescă pe banii noștrii!
ALEGATORII. pe 12 Februarie 2020, 11:59
#11991
Oraș plin de 380v
Din toate scării bloc*rilor din Centru sa luat abuziv 380v fără nicio aprobare de la propietarii va rugam sa semnatii.propietarii petiția împotriva CEZ !!!
Educatu pe 12 Februarie 2020, 10:53
#11990
Frustrări analfabete
Noi romani n.o sa avansam niciodată PTR ca murim de grija altora.mancam ciorba de praz da ne ajunge.dc trebuie friptura când putem sa barfim și sa ne chiorăie mațele? Ce sa mai vorbim de mamele care ne.au făcut și de sotiile de acasă? Niște femei “deosebite” Și productive . Dar cine sa bârfească niște nimeni ma Corectilor? Alooooo doamneeeee de sus! Apa trece și pietrele rămân!
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.