Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

1381991 vizualizări | 13121 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (13121) Adaugă comentariu
Titi de la Busteni pe 26 Septembrie 2020, 21:52
#13121
Ce mi-e dat sa vad si sa aud
Auziti,oameni buni,Cone are un salariu lunar de 12.000 lei(120 de milioane vechi).Baiatul asta intr-un an ia taxele si impozitele de la vreo cateva sute de gospodarii,case si apartamente.Restul taxelor si impozitelor colectate cu greu sunt luate de Cuclea si secretara.Salariu de bugetar,2.500 de euro.Acum realizati dimensiunea jafului din Primaria Turnu Magurele?Baietii astia baga mana adanc in buzunarele noastre si isi fac salariile dupa nevoile si interesele lor.Dar cat o fi oare parandaratul din achizitii?!Cat mai suportati mizeria asta de asazisa administratie publica locala???
Vasilică Vasilescu (altul) pe 26 Septembrie 2020, 21:14
#13120
Nu Nea Vasile ăl pesedist
_Alegătorule, MINGEA e acum la tine! Iată o PILDĂ de convingere a votantului stângaci, ca pe 27 să nu voteze o... Cucleano-Continuare ci o Mare-Schimbare. Alegătorule, hai la sport pe stadion! Imaginează-te că 10.000 de voci din tribune îți strigă ție : "bag-o băăă, trage-i-o bă, acum, acum, bag-ooo!" Și tu tragi cu sete direct în poartă, mingea intră și explodează. Aplauze prelungite și petarde. Tu, un erou, ești fericit și ai făcut-o fericită și pe ea...Tribuna. Atenție cetățene cu drept de vot ! MINGEA se află acum la tine ; nu mai fi stângaci, trage corect spre dreapta !!!
Vasilică Vasilescu (altul) pe 26 Septembrie 2020, 20:57
#13119
Nu Nea Vasile ăl din poveste
_Alegătorule, MINGEA e acum la tine! Iată o PILDĂ de convingere a votantului stângaci, ca pe 27 să nu voteze o... Cucleano-Continuare ci o Mare-Schimbare. Alegătorule hai la sport pe stadion! Imaginează-te că 10.000 de voci din tribune îți strigă ție : "bag-o băăă, trage-i-o bă, acum, acum, bag-ooo!" Și tu tragi cu sete direct în poartă, mingea intră și explodează. Aplauze prelungite și petarde. Tu, un erou, ești fericit și ai făcut-o fericită și pe ea... Tribuna. Atenție cetățene cu drept de vot ! MINGEA se află acum la tine ; nu mai fi stângaci, trage corect spre dreapta !!!
Rosu pe 26 Septembrie 2020, 20:50
#13118
pt Cone Cornel
Bai Cone,tu ai salariu mai mare decât președintele României! Ce faci tu de banii astia? 12000 lei? Cine si cum s- a stabilit salariul tau?
EU pe 26 Septembrie 2020, 20:21
#13117
ATENTIE SPORITA
TOTI NEMERNICII DIN PSD SUNT CU OCHII PE INSELATORI ...DACA AU VOTAT PINA SI MORTII DIN CIMITIRE../...AU SA INCERCE IARASI ACELEASI TEHNICI SI SCAMATORII..PARUKL PE IEI FRATILOR CA E VAI DE MAMA NOASTRA ...ATENTIE LA BABALICI..TOTI SUNT SETATI PE PSD...PINA SI GISCA PROASTA DE DANCILA E IUBITA DE ACESTIA..CICA AU ADUS BANI DE PENSII...NU CONTEAZA DE UNDE SI IN CE CONDITII
Vize pe 26 Septembrie 2020, 19:41
#13116
Flotant
Vizele de flotant sunt si pentru cei de la țară, nu numai pentru oras,dar stie șefa cui da viză, dar este fata viceprimarului Cristea.Asteptam o anchetă serioasa în acest sens.Dl.Cracea sper să nu-i lăsați cu hotiile astea.
Pedepsiți toți cei ce au făcut astfel de fapte de fraudare pe 26 Septembrie 2020, 18:02
#13115
Au început iarăși hoțiile PSD?!
Ar fi foarte interesant să știm și cine a luat în spațiu acele persoane care au cerut și obținut viza de flotant.Și nu ar fi așa de greu de aflat,că doar trebuie să fie prezentate și niște acte de proprietate ale celui ce acceptă la domiciliu una sau mai multe persoane.Am văzut cum un angajat al poliției a coborât cu un cearceaf pentru a-i face poză unui om cu dizabilități,ce rușine,câtă ticăloșie?!Voi urmări unde va vota acel om,iar deranjul vă asigur că va fi foarte mare.Aici nu este vorba decât de puțină voință și c*raj pentru a face aceste verificări.Și lafel de interesant să-i știm și pe președinții de secții de votare care vor accepta aceste mizerii.Că doar precedente avem în fraudarea și condamnarea unor membri ai comisiilor de votare.Hai succes,până nu află și parchetul,DNA,SRI și alte instituții ale statului român.
Gigi șofer pe basculanta pe 26 Septembrie 2020, 17:54
#13114
Pentru concetățenii mei
E foarte simplu de ales, unul la privat a demonstrat ca e bun face miliarde, celălalt o capusa suge de la stat și banii noștrii, deci clar votul meu merge la C, Crăcea!
N&d pe 26 Septembrie 2020, 17:27
#13113
Ora z
Tic tac, tic tac, psd_ul a picat, la gunoi cu voi incapabililor! Ps:brav0 109,110,si etc care gândesc așa, luni sa sărbătorim schimbarea, Doamne ajută!
IEȘIȚI NEAPĂRAT LA VOT pe 26 Septembrie 2020, 15:35
#13112
Ieșiți mâine neapărat la VOT să distrugem Mafia PSD altfel se alege praful de Turnu M.
Ieșiți cu mic, cu mare și Votați pentru Schimbare !
Pensionar cu mintea la el pe 26 Septembrie 2020, 14:02
#13111
Alooo,Crăcea,PNL,USR,ce faceți,dormiți?!
La Evidența Pop**ației de la Poliția Turnu Măgurele se stă la coadă pe câteva rânduri pentru VIZA DE FLOTANT PENTRU ORAȘ.Aveți Ministru al MAI,Ministru al Justiției,ce păziți?!Se fac buletine și se dau vize de flotant în vederea alegerilor,iar voi dormiți în pantofi?!O să vă treziți iar că ați fost furați,prostiți și duși de nas de către gașca PSD și năravurile lui Dragnea.Dacă nu pedepsiți și nu reglementați aceste fapte,vor c*rge niște plângeri penale la adresa șefilor ce au înlesnit aceste fraude voalate(fam.Cristea împreună cu Cuclea).O să fie distracție mare după alegeri,vă promit.
..... pe 26 Septembrie 2020, 13:49
#13110
Pt 13109
Mare dreptate ai! Cine înțelege mâine votează schimbarea. Așa să ne ajute Dumnezeu!
Din nou, pentru Iarăși pe 26 Septembrie 2020, 10:36
#13109
Simplu,pentru că nu au făcut nimic bun!
Ba da,au scumpit exagerat apa,gunoiul,au încărcat organigramele primăriei și ale celorlalte instituții numai cu oameni slabi și nepregătiți apropiați și spimpatizanți ai PSD.Au lăsat în paragină o mulțime de clădiri și au vândut către slugile din partid o grămadă de terenuri și spații comerciale.Au gonit tinerii și aproape întreaga forță de muncă calificată.Au creat o armată de asistați social numai în scop electoral.Au furat întreaga rețea de termoficare.Au făcut mobilier urban(spații de joacă,intrări în parc*ri,garduri metalice ca la cimitir,materiale pentru iluminatul public,cantitățile imense de vopsea,borduri,limitatoare de viteză și semne de circulație,bănci și coșuri de gunoi)la prețuri triple.În schimb,loc*ri de muncă doar în primărie.Oare cine decontează toate aceste hoții și jafuri?!Nu credeți că toate aceste ”investiții”trebuiesc urmărite foarte atent în actele și documentele Primăriei Turnu Măgurele???Așteptăm cu mare nerăbdare și perioada de după alegeri!
Iarăși pe 25 Septembrie 2020, 15:48
#13108
PSD
Au apărut tot felul de promisiuni PSD-iste,vom face,vom face,vom face,PAI DE CE PLM nu scrieti,,AM FACUT ASTA,AM FACUT ASTA, ECT.,,?????
IEȘIȚI NEAPĂRAT LA VOT pe 25 Septembrie 2020, 14:38
#13107
PSD TREBUIE DISTRUS LA ALEGERI
Cioroiul de Mohanu, apoi Cuclea, Dragnea etc toți nenorociții au distrus orașul nostru, au furat de au sărăcit tot județul !



IEȘIȚI duminică la VOT să distrugem această Ciumă Roșie / mafie PSD !
N&d pe 25 Septembrie 2020, 11:54
#13106
Deșteaptă-te turnene până nu e prea târziu!
Se vede disperarea pe chipul Psd_istilor sunt cu morcovul în anus, scot acum de la naftalină tot felul de proiecte desenate e târziu nu mai aveți pe cine prosti, timpul vostru a expirat, în toată tara se vrea altceva, succes C. C.
Antijustitie pe 25 Septembrie 2020, 10:06
#13105
Pandemie pe sistem


De manea virusul se teme

Nu a deranjat nimeni nunta de pe strada de la Marin Preda?A existat distantare sociala nici nu stiau ce inseamna, s-a deranjat cineva sa le explice. nu. Am amanat nunta pentru anul viitor din cauza pandemiei,dar ti**nii au voie sa faca,sunt protejati de organele din conducere! Nimeni nu ii deranjeaza in schimb intimidati oamenii simpli, politia turnu= jeg.
unul care stie pe 24 Septembrie 2020, 23:46
#13104
hotii
Cuclea si gasca lui au platit 4,5 miliarde lei pe un put de apa la stadion! Dar ce are Cucleo putul ala? Aur? Cum jegmaniti lumea care va plateste taxe si impozite?!
..... pe 24 Septembrie 2020, 22:38
#13103
Holera roșie
Toți cei care au sigla psd sunt analfabeti functionali.
Yxz pe 24 Septembrie 2020, 22:32
#13102
Apa serv
Cât de josnici sunteti...cand se injosea și planta panselute cone, mihalcea, victor mitroi și alți analfabeti functionali fluierau de atâta bunăstare. Câți dintre angajații primăriei au politehnica terminată la zi și cu notă mare-niciunul. A-ți dat de dracu si vă tremură buzunarul. Nu face joc*rile mafiei de aia îl criticați, schimbarea este ireversibilă.
APASERV pe 24 Septembrie 2020, 19:46
#13101
Din lac în puț
PSD nu se lasă și promovează în continuare incompetenți. La Apaserv Turnu Măgurele în locul lui Voinilă a fost numit cel mai slab inginer din combinat,unul numit AUGUSTIN. Cât a lucrat în combinat nimeni nu-l lua în considerare. L-a luat sub aripă subinginerul Petculescu și l-a angajat la gunoi la soție(PETCULEASCA).Acum iată-l la Apaserv Turnu Măgurele,suc*rsala cu cele mai mari pierderi din județ din cauza proastei administrări. Nu ne putem aștepta la nimic bun. PSD-IȘTII parcă au înnebunit se înconjoară numai de nulități. Să nu fie cumva vreunul mai isteț decât șefii. Cu asemenea incompetenți se alege praful de oraș. Pe 27 septembrie trebuie spulberat PSD din Turnu Măgurele. Mergeți la vot!
Și pentru turnenii de T.R. pe 24 Septembrie 2020, 18:22
#13100
O zicală de cinci stele
***Fiecare POPOR are CONDUCĂTORII pe CARE îi MERITĂ*****

___așa a zis omenirii întregi___

VOLTAIRE, scriitor filozof în sec. 18. Și eu întreb : pe 28 sep. & o7 dec. ce va vedea (de unde-i) la poporul român???
Simi pe 24 Septembrie 2020, 18:06
#13099
Mizeria din firma de confecții Triconf fosta Panoreea
Șoc soc soc.Firma de confecții Triconf a făcut angajări în secția confecții au fost acceptate persoane die etnie romă de către șefa secției Raicu Nuta ti**nca borita și-a adus șatră la serviciu,fara calificare,una mai proastă că alta .în c*rind conf vechi își vor da demisia și fabrica se va umple de țigănci venite mai mult la ciordit .Bravo ti**nca a reușit totul se va duce de râpă,și-a atins scopul,zilnic primește atenții de la muncitori! De ce ?pai altfel își bate joc de fete țigănește .Țiganul cînd s-au văzut împărat capul lui taicas-o l-a tăiat .Proverbul se potrivește bine țigăncii analfabete .Conducerea firmei sa fie conștientă că va pierde toate confecționerele de elită din cauza batjoc*rii acestei jigodii analfabete numita Raicu Nuta .Fato acolo e fabrica nu șatră,!
Anti-PSD Ciuma Roșie pe 24 Septembrie 2020, 17:35
#13098
IEȘIȚI LA VOT să distrugem această Mafie PSD-istă
https://www.aktual24.ro/rise-project-i-a-prins-iata-inregistrarea-clanul-sportivilor-face-campanie-electorala-pentru-psd/
Eu pe 24 Septembrie 2020, 15:36
#13097
Curetenie
Pina azi dimineata nu am vazut pe nimeni sa faca c*retenie la parculetul de pe str Zorilor. domnule primar crezi ca ne prostesti nu """toti din Odaia vom vota Claudiu Daniel Cracea"""Pa si la revedere!!!!
Curatenie pe 24 Septembrie 2020, 13:35
#13096
Înainte de alegeri
Astăzi Cuclea încearcă iarasi prosteala turnenilor.A scos la c*rățenia orașului toti asistații social.Rusinica!!!!Nu-ti mai merge,dacă voiai sa fi ales,faceai asta tot timpul,dar însăși vrei sa mai furi câteva voturi de la cei care pun botul la prosteala ta.
unul care stie pe 24 Septembrie 2020, 13:16
#13095
salarii
Ca sa stiti pentru cine platiti taxe si impozite, iata salariile nesimtite ale capilor PSD: Cuclea-15000lei, Cristea-13000lei, Cone-12000 lei, Ionela-7000lei. Acestia v-au mintit si furat atitia ani! Pe limga aceste lefuri uriase mai au si salarii de merit si prime trimestriale! Iata unde se duc banii dumneavoastra munciti din greu, pe huzurul acestor mincinosi si nepriceputi! E timpul sa va desteptati!
Asu pe 24 Septembrie 2020, 12:10
#13094
Ziua z
Disperatilor de ps_disti a-ți umplut toate rețelele cu îndemnul votăm psd poziția nr, să vă votați voi între voi boilor nu ma obligi tu pe cine sa votez, hai marș mai vedem noi de luni care pe care!
Ny pe 24 Septembrie 2020, 11:41
#13093
Timpul dreptății a sosit
Sa ne facem un bine noua și copiilor noștrii, sa readucem speranța în orășelul asta trist, cu un nou primar și echipa sa, rațiunea va învinge!
..... pe 23 Septembrie 2020, 22:39
#13092
Holera roșie
De ce faceti campanie electorală noaptea ca hoți? Vă e frică de lumină să nu vadă vreun handicapat/analfabet ce porcarii scrie? Dragnea cetățean de onoare al orașului, Gadea viitor locatar la "conservator " metrul umblator (cuclea) parlamentar pro pinochio (ponta).La polaris cu voi. Cine e mai aproape Buc*reștiul sau Bușteni de Turnu, avînd în vedere vilele.
CU foc`uri de artificii.(răzgînditu-m-am) pe 23 Septembrie 2020, 19:24
#13091
Inscripția pe kontainer, omisă la#13089
Am primit idei de la cititori : Pe container și limba de origine a Secerei și Ciocanului (azi 3 roșii trandafiri), adică LimbaDeLemn ilicesco-leninist-marxistă.

: La substanțe periculoase vieții pe Terra ; și ideologiile găunoase, că-s f. f. radioactive creierului uman nespălat pus de Creator unde e, nu în burtă pt pomeni-pomeni electorale.

_FOC`urile de artificii rămân interzise cele cu baza la sol. Trandafirii sunt ofiliți, dar nu biodegradabili - ca noile pungi si hârtia aceea ( cea mai bună prietenă a omului nevoiaș). Artificiile lansate din aer de la peste 5.000 m dintr-un uriaș BALON ~Veo+ Vulpița 2o 2o~, construit 'ad hoc' (din CEVA secret, nu din NIMIC).

Români și teleormănen cele noastre !, eu clarvăzătorul prevăd că-n 2o21 veți avea o altă Românie ! Aveți grijă ce veți face cu Țara !
CU... foc`uri de artificii.(răzgîndit-um) pe 23 Septembrie 2020, 14:19
#13090
Inscripția pe kontainer, omisă la#13089
¬LADA de GUNOAIE ROȘII a ISTORIEI¬, așa va fi inscripționat acel container. Va călători --în cel mai mare secret, sub protecție și monitorizare NATiO-- pe căi ferate, rutiere fluviale, maritime sau aeriene -- cale de 20.000 km la antipozi, la depozitul de substanțe periculoase : reziduuri nucleare, chimice, bacteriologice, etc.... ciumate-roșii toate. Lădoaia asta, în documente nu va avea limba română --să nu rămânem de "'râsul c*rcilor"' în posteritate. Va fi inscripționată în câteva limbi de circulație internațională, cu limba de origine a roșu lui Trandafir prima.
Fără foc*ri de artificii,# 13088 ! pe 23 Septembrie 2020, 02:41
#13089
Trandafirii = vegetație uscată
Statul american California a pățit-o, incendii și prăpăd. // # 13088 ; Holera Roșie poate sări în aer de la vreo scânteie. Chiar și fumatul trebuie interzis în 27 - 28 sept, să nu se întâmple ca în Beirut ! Dar ce se aude? Sunt de acord cei "de la... antipozi (păstrând secretul locației) să ne primească containerul periculos, , { atenție, să fie bine sudat capacul ! }, în care vom arunca corupția, infecția, reziduurile toxice incompatibile cu o viață sănătoasă a societății umane în 2o 2o ? Vom mătura și c*răța primăriile și instituțiile administrației locale după numărătoarea voturilor din acea noapte memorabilă 27 - 28 sept.! Șerpii lui # 13.084, șobolanii roșii și alte gângănii ciumate vor părăsi corabia T. M., și vor sări într-o bărcuță cu NIMIC cârmaciul și ducă-se în pustie, la mănăstire, în șomaj .
..... pe 22 Septembrie 2020, 22:22
#13088
Holera roșie
Foc*rile de artificii sunt pentru sfârșitul de mandat al primarului NIMIC. A venit și această zi.
Turnean pe 22 Septembrie 2020, 20:09
#13087
Pt miliția din turnu
Bai fraților, sunteti depasiti de situație ! Țiganul Dorel si ai lui va dau m**e din orice pozitie. Cu nunta lor au blocat strada, nu se mai circula, țiganii sunt ciuc*re acolo, din boxe se aud ragete infernale... Navetistul Voinea de la alexandria, încă comandant,nu aude ca practic nu are cum.Adjunctul lui, Mănica Edi este in campanie electorală, la fel, nu aude. Asta este...

Duminica viitoare vom ști pe cine sa votăm!
Bravo Cuclea Bravo Politia rromana pe 22 Septembrie 2020, 17:58
#13086
Protectia j**urilor colorate
Pe strada de la Marin Preda este nunta de ciori.Nu putem sa stam in casa de galagia infernala,se zguduie blocul.

Am amanat nunta pentru anul viitor din cauza pandemiei,dar ti**nii au voie sa faca,sunt protejati de organele din conducere!

Ne vedem Duminica la Vot Coiule!
..... pe 22 Septembrie 2020, 14:21
#13085
Pentru 13084
Toți 4 sunt proști, la limita functionalului. Nu știu ce facultate au absolvit nici când se scrie cu doi de i.Nu mai vorbim de test psihologic!
27 septembrie pe 22 Septembrie 2020, 09:39
#13084
orasul va fi al nostru
Serpii Cone, Cristea, Bîta, Ionela,Proco umbla ca fiertii cu minciuni pe ultima suta de metri. Au salarii nesimtite,devalizind banul public! Sa scapam de ei prin vot democratic!
Gogu pe 21 Septembrie 2020, 10:27
#13083
ciuma rosie
Tic -tac, tic -tac, se apropie eliberarea ! Piticule, lasa-ne! Votati Claudiu Cracea!
Ș s-o vio spui dă imne..C@ pe 20 Septembrie 2020, 20:38
#13082
i-ar mam inbata-t șam uit cu Omisie
Imnul lui nea Vasi... să-l cântați pe melodia străveche și superbă : *Eu sunt Barbu Lăutaru*. Și fi-ți patrioți ! Votați acest căntec și... . hai cu Eurovisionul la anu' aici ! În România, pt. prima dată, dar nu în toatâ...doar în Turnu ca să-l punem pe hartă.
Vecinul lui nea Vasile pe 20 Septembrie 2020, 18:08
#13081
Cu hazu' de necaz.
Stimabile redactor, imnul e o lungă *Balada lui stupid peoples*, radiografie satirică a votantului inapt. Vă rog înc*rajați-ma ( aprobând 4 strofe acum), s-o pun pe Nemulțumirile localnicilor. Mulțumesc!
Nea Vasile vecinu',are IMN pe 20 Septembrie 2020, 17:39
#13080
Trag cu urechea și-l aud cântand .
Imnul lu' nea Vasile PreSeDistu'

1)Eu am rămas FeSeNist,

Dar de-o vreme sunt cam trist;

Zilnic sunt manipu`lat,

Creierulm-il-auSpălat.

2)De nea 'Nicu', mult mi-e doru',

Eu nu privesc la... Viitoru';

Am ajuns la fund de sac,

TrăiescprostdarștiusăTac.

3) "Tu om prost" iLiCi-escu, mi-a zis,

_(Brucan:Stupid people(pe rusește?)_

De vrei s-ajungi în Paradis;

Doar la jug sa tragi mereu,

ȘisăvotezicumspunEu.

4)Politică, nu știu să fac,

Trandafirii, nu-i mai plac,

Dar mâine de m-or chema;

TotpeciumațiîivoiVota.

PS. Acum nu-s la Spovedanie ca să mărturisesc că: de 30 ani de când psd-ul era fsn dar tot trandafiros-ghimpos...

__ 5) Eu i-am votat și-i voi vota,

Ei dau POMENI,POMENI, eu voi lua.

PS. 2. Cititori, pe ăst Site! Imnu-i lung, nea Vasile îl știe pe tot, eu - urechea la perete- cum aflu cum....

_ Rămâneți pe Site că : nici nu știți ce-o să pierdeți dacă votați ca " prostul satului nea Vasile".

_Hai la VOT șiii....aia¿aia.... PSDînbot!
Gigi pe 20 Septembrie 2020, 17:06
#13079
Groparii orașului
Groparii orașului sunt CUCLEA și CONE. Au împânzit orașul cu garaje din tablă. Nu există stradă în oraș unde să nu fie montate unul sau mai multe limitatoare de viteză, motivând că niște puștani fac "liniuțe".Chiar așa se fac "liniuțe" și pe străzi de 100-200 metri. Au montat sute de metri de garduri din sârmă care în 2-3 ani se alege praful de ele. A cumpărat de la firma de casă SAS COM SRL mii de metri cubi de beton cu care cred ca se betonau toate străzile pietruite din oraș. Ăștia chiar mai merită votați?
Z pe 20 Septembrie 2020, 16:50
#13078
Pentru turneni
Bine, bine, Gogule, pe 28 sa ne întâlnim în fața primăriei să înscăunam noul primar, asa sa ne ajute Dumnezeu!
Gogu adevarat pe 20 Septembrie 2020, 16:20
#13077
Frati turneni
De voi depinde aceasta schimbare! De voi depinde viitorul copiilor din acest oras! E timpul ca gasca de hoti si incapabili sa plece la cosul de gunoi! Votati Claudiu Cracea! Mobilizati -va si hai sa invingem balaurul rosu cu zece capete care ne -a umilit atitia si atitia ani!:Va place sa fiti prostiti de nulitati? E vremea sa plece! Traiasca Turnu Magurele Liber!
Porunca zilei pe 20 Septembrie 2020, 15:58
#13076
SĂ NU VOTEZI STRÂMB !
{pt. zilele 'sfinte' de 27 și 6 }.

__ Să NU votezi contra... viitorului copiilor, al semenilor tăi, al urbei, al Țării, al tău !!!

__ Să NU votezi acel PCR filială a PCUS ( P. Bolșevic Rusesc), ateu, anti. Creștin ...adus aici în o8.mai.1921 și numit P. C. R.

__ A fost re.botezat, re.vopsit, precum cioara și lupu' din folclor - de 7 ori --, a jefuit avuția națională, a sărăcit poporul, l-a pribegit în lumea largă. Țara a ajuns la coada Europei în multe domenii.

__ P. S.D.... î-și zice el azi, dar lumea î-l "'alintă Suedește : Nu E"'.

__ NU votați P. S. D. cel Roșu Ciumat, dar nici "așchiile" sale tot ciumat roșii !!!

__Aruncații în Lada de gunoaie roșii a istoriei și nu uitați : sudați bine capacul !!!

_PS. LUMINA rămâne aprinsă căci Dumnezeu este SPERANȚĂ ! amin!
Z pe 20 Septembrie 2020, 13:31
#13075
Ptr. Cea mai tare administrație a orașului mai bine zis catun
AMR 7 zile, PSD, Goodbay, aufiderzen, zavarsite psd, bagajele și goo home!
PSD E TERMINAT pe 20 Septembrie 2020, 08:17
#13074
PSD-ISTI DE ACORD CU IDEILE LUI CLAUDIU
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1192&v=kMEhuBIHDcU&feature=emb_logo



VA ROG SA PREZENTATI ACEST FILMULET TUTUROR TURNENILOR ....BATRANI,TINERET,FOARTE INTERESANT ...BINE GANDIT

TURNENI VOTEAZA CLAUDIU CRACEA...

NEAM SATURAT DE PSD ...GATA
Z pe 19 Septembrie 2020, 19:56
#13073
Ziua z va veni
Pe Dr. Delcea îl va găsi și sa îl luam noi de urechi sa vedem pe ce P.... LA mea criterii angajează el ariciul toate nespălatele orașului la spital??????
unul pe 19 Septembrie 2020, 17:46
#13072
Cone si Ionela
Oamenii lu Cuclea de baza, aceste doua specimene grotesti, au facut mult rau acestui oras ajuns comuna! Ei l-au adus in situatia actuala pe Cuclea!
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.