Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

996952 vizualizări | 10021 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (10021) Adaugă comentariu
Un om de rand pe 19 Iulie 2018, 19:16
#10021
Impozite si taxe Zimnicea
'Cladirea se considera ca are instalatii daca sunt implinite cumulativ toate cele 4 conditii: apa, canalizare, electricitate si incalzire.' ... spune 'Informare privind calculul impozitului pe clădiri persoane fizice' . De ce ? Pentru a nu se incadra nasul Ioan Nicolae, cuscrul Fulga, cuscrul Iancu, persoane care detin scari sau chiar bloc*ri intregi. Banii la buget trebuie sa ii stranga de undeva . De unde ? De la prostime. Cu ajutoarele sociale ce sa mai spunem ? Ca toti rudarii sunt plecati in Anglia, Spania la munca dar ajutoare sociale le merg. Cum asa ? Cu ajutorul lui nea Mitica, Curelea, Butca, Nita ...care toti au clientii lor pe care sa ii treaca prezenti pe care la bani ii taxeaza pe fiecare in parte. Stiti domnul Parvu de toate astea sau aveti si dumneavoastra parte ?
Zgomotul junglei pe 19 Iulie 2018, 14:09
#10020
NUNTA MARE IN ORAȘ
Cred că s-a măritat fata primarului cu băiatul comandantului poliției,că altfel nu-mi explic de unde-atâta nesimțire.Reușiți în fiecare zi să vă arătați măsura valorii și a competenței.Vă bateți joc de cetățenii,ăia care au mai rămas,și să vă pișați pe ei și pe legile țării.Dumnezeu să vă dea exact ceea ce meritați,că proștii dorm și vă votează până la dispariția voastră fizică.Eeee,dragi cetățeni țineți minte și obișnuiți-vă cu astfel de urlete de maimuțe,că pentru mult timp de-acum încolo,va răsuna ca un imn al orașului.
Ginel pe 19 Iulie 2018, 10:53
#10019
TR-pe primul loc la....saracie.Sunteti mandri?
Urla tristetea in Romania,iar gasca de infractori din PSD se buc*ra de cel mai sarac electorat.Nu inteleg cum vine asta,si saraci,si prosti?Exista combinatie mai ciudata si mai paguboasa?Oare ce v-ar trezi din ignoranta ce v-a cuprins?O saracie absoluta?
Ciuma rosie pe 18 Iulie 2018, 22:30
#10018
Penali
Biloiu un ciumat rosu -mancator de cacat.
victor pe 18 Iulie 2018, 21:25
#10017
pentru CCR
BAI PANARAMO CUM DRACU INCURI CCR CU CFR AI 2 CLASE CA SI TRENUL?
CCR pe 18 Iulie 2018, 18:20
#10016
Nu a Aprobat CCR Fondul Suveran
CFR Lovește PSD și implicit pa Daddy ne aprobând Fondul Suveran se zvoneste ca sunt mai multi judecătorii care fac ce spune Neamțul Iohannis!!!a8ci Daddy nu a mai putut pune majoritatea chiar dacă da o ordonanță CFR nu o mai validează dacă Iohannis spune nu!!! Asa ca.la revedere OUG!!?
Jeni pe 18 Iulie 2018, 17:32
#10015
pentru Biloiu
Prostovane, observ că pentru tine, baia și wc-ul, au cam aceeași semnificație. Asta este dovada clară că, ori ești vreun împuțit care se spală în wc, ori îți faci nevoile în cadă.

BILOIU pe 18 Iulie 2018, 13:36
#10014
PENTRU CRACEA
TURNUCUSTIRI = CRACEA CLAUDIU, EUGEN RAGABEJA - STAȚIA SEDIUL PNL BAIA COMUNALĂ

REZULTĂ PNL-CRACEA-RAGABEJ=WC-PNL-TURNU-MAGURELE !
știutor pe 17 Iulie 2018, 18:58
#10013
pentru dexulescu
Ce prost ești! Înțeleg că ai ceva cu Crăcea, dar mintea ta întunecată nu va fi niciodată în stare să discearnă ce e bine și ce e rău. Doamna despre care vorbești, este fina de cununie a lui Claudiu. Că ție îți place să mănânci rahat(nu din ăla dulce), e chestie de caracter. Iar la tine, nu este cazul se așa ceva.
Cetatean pe 17 Iulie 2018, 09:57
#10012
Indignat
Iar răsună orașul de manele, vaiete și chelalaieli la maxim. Avem politie și primărie? Nu. Atunci propun schimbarea denumirii orașului în Turnu Rromanele. Iar primăria sa o numim stabor.
Ion pe 17 Iulie 2018, 09:54
#10011
Pe. Dexulescu
Nu e manichiurista, e dentista la policlinica.
dexulescu pe 16 Iulie 2018, 23:08
#10010
a comiso iar
Cracanel veșnicul opozant a comis/o iar, a spart casa unei distinse doamne manichiurista de profesie, cu soțul pompier !
ghita pe 15 Iulie 2018, 21:29
#10009
cine face dreptate la gara cfr
Un mare spagar este si sefu din gara cfr,poate sa spuna de ce Pruna si Gherga nu mai dau libere la baroera si Ciurea cu Carabasu sint mereu,
mm pe 15 Iulie 2018, 20:08
#10008
tt
Asa este,o sa va incalece copii lu salvatoru pe magurele,o sa va puna capra
. pe 15 Iulie 2018, 20:03
#10007
.
sugi p_la lu magureanu. \daca veniti voi o subordonati voi, cinstitilor.hai mars la cacat unde va e locul
Către Magurean pe 15 Iulie 2018, 19:09
#10006
Ba prostule nu ști pe ce lume trăiești
Politia din Turnu trebuie schimbata de la orice șef de serviciu pună la Comandant toții sunt niște corupții care iaspaga pe bani nostrii !!!Se string semnaturii pentru o Politie c*rata la TR Magurele!!!.la viitoarele alegerii vedeți pe cine votații la Primărie ca Politia este subordonata politic cind trebuie sa fie în ajutorul cetateniilor!!
magurean pe 15 Iulie 2018, 17:23
#10005
c*rajos
Va căcați pe voi de frică.Mergeti bă la parchet,dna, jandarmi, pompieri, poliție,dacă aveți ceva concret.Lasilor.Să ne facă poliția ordine în oraș!...Pai ce vreți mă,sa ne omoare copii cu bastoanele că stau afară după ce se întunecă,sa alerge babele care vinde zarzavat pe la central? Politia alte atribuții, jandarmii au alte atribuții, pompierii la fel,parchetul așijderea.
Fanchesyaim pe 15 Iulie 2018, 15:55
#10004
POLITIA I MARIONETA a PSD
În Cătunul Turnu Politia este politica trebuie schimbat comandantul un șpăgar ENE N și fricos la la țigani proxeneții pus se Daddy nu face nicio ordine în oraș !!!un mameluc nu știe pe ce lume !noi partidul PNL vom ste o ge semnaturii de la cetățenii sa fie schimbat !!!!
franchestain pe 15 Iulie 2018, 12:14
#10003
"...sa nu uiti" ( frate - n.a.) "Darie"
Marin Sorescu---Între “ars poetica” si realitatea contemporana - varianta îmbunatatita

Trebuiau sa poarte un nume

PSD-ul n-a existat.

A existat numai o Tara furata,

Cu Delta si porturi la mare,

Unde un primar penal

Se credea un mitic crai.

Si niste ape,proprietati de clan

Sau personale,

În care toti alesii braconau “legal” la coasa.



Si,mai ales,au existat niste hoti ordinari

Pe care-i chema´: Nicolae Ceausescu,

Ion Iliescu,

Sau mai simplu : cizmari si criminali

Carora le placea s-aduca minerii

La Buc*resti

Si sa le citeasca “Testamentul lui Lenin”,

“Capitalul” lui Engels si “Opere alese”.



Dar fiindca urlau câteodata

Pe la Palatele lor ghiaurii,

Se aliau si cu PC-istii

Si cu UNPR-istii si cu UDMR-istii

Si chiar cu cei din ALDE.



Amin!
franchestain pe 15 Iulie 2018, 12:09
#10002
"Trebuiau sa poarte un nume" - partea a2ª
...............................

În timpul care le ramânea liber

Între doua mineriade,

Criminalii astia faceau din banii publici

Oleoducte

Si gazoducte,de c*rgeau de zor

Petrolul si gazele naturale

Spre muma de la rasarit

Si spre fratii dinspre Prut

Si spre sora din apus

Si spre alte tari din UE.



Au mai existat si niste codri adânci

Si niste tâlhari care tot taiau la ei

Si se-ntrebau :

“Cam câte miliarde-n euro ar face?”



Acesti criminali,cu conturi mari,

Cât istoria noastra,

Prin oazele fiscale,

Furau fara sa stea prea mult pe gânduri

Si de la Rosia Montana

Si de la Rovina si de la Certej

Si de la Bucium,

Toate unciile de aur si de argint

Si de wolfram,

Care le ieseau mereu fara sot.



Si-au mai existat si niste ministri

Si niste senatori

Si niste deputati,penali cu totii,

Care stiau sa scoata

Din pixurile lor,legi

În interes de clan si personal.



Si niste impozite si taxe noi

Si accize pe la carburanti ;

Toate-n contra sarmanului ghiaur

Din saraca Tara lui bogata.



Amin!
franchestain pe 15 Iulie 2018, 12:05
#10001
"Trebuiau sa poarte un nume" - partea a3ª
......................................

Iar când îi mai gasea vinovati DNA-ul,

pentru furt de vointa pop**ara -

cu vrerea mortilor vii

si-a viilor morti -

si pentru furtul banutilor copiilor sarmani,

si poate, cândva,

pentru vreo fosta Casa de Partid,

cu viile sale nobile,

ori vreun fost han pop**ar,

ori vreo câteva ferme (inclusiv vreuna de porci)

si 13% din terenurile agricole

din judet

ori vreun hotel

ori vreun cotat restaurant

la pret de-o trotineta,

ori vreun ciubuc de-o insula

si-un brat de Dunare,

aparte de multe alte matrapazlâc*ri

nationale, belgiene si carioca,



umblau la Codul Penal

si la legile Justitiei

ca sa-i arate bietului ghiaur

cât de c*rat - murdari mai erau.



Si pentru ca tot acest infern

Si toate aceste faradelegi

Trebuiau sa poarte un nume,

Un singur nume,

Li s-a spus

PSD.



Amin!

ADIO PSD pe 14 Iulie 2018, 17:46
#10000
Dizolvarea PSD
Vom scăpa și de PSD.zilele lui.Daddy sunt numărate spun cei de la serviciile statului Rahova te așteaptă Daddy cu o garsoniera noua vorbesc cei de la Rahova!!după el vor veni.peste 300de PSD-isti!!!a.căzut caracatita!!
Încotro pe 14 Iulie 2018, 17:12
#9999
Comerțul de proximitate?!
Alo, comerțul de proximitate?! Sunteți praf! Habar n-aveți să atrageți și să fidelizati clienții! Când e ultima dată când ați întrebat un client ce vrea?! Nu mai suntem în 1992! Trezirea! Cu drag mi-aș cheltui banii la parterul blocului dar mă forțați să-i las la Penny și Profi. Păcat!
Doctor.Hook pe 14 Iulie 2018, 16:48
#9998
Produsele de patiserie va sunt.nocive
Aceste produse de la anul.vor.fi.scoase de piață UE .în multe tari cum este Franța și Italia au.început sa fie scoase !!aceste produse făcute electric va provoacă diferite bolii,diabet ulcer.,alergii mai.ales.copiilor!!

Doamna Simionescu pe 14 Iulie 2018, 12:08
#9997
Domnul Siminica are o amanta noua?
Daca urmariti postarile unei anume"doamne" David Alina si ale sotului Dumneavoastra,veti putea observa ca se cam plimba cu aceeasi salupa...adica a marelui cavaler templier.
Margelatu pe 13 Iulie 2018, 16:10
#9996
Orasul acvariu
Avem un oras plin de pestosori .pesti si prostituate . Citiva proxeneti celebri .marius mondi, elvis si copiii lui .manex . Edi segarceanu cu nepotu lui alin . Copii lu dudica .si lista continua etc.
Ciuma rosie pe 13 Iulie 2018, 15:29
#9995
Penali
Mare dobitoci sunteți cei care mai cred în puscariasul Dragnea!
TURNENII pe 13 Iulie 2018, 13:57
#9994
Citi bani ia un deputat și sunt 600.
Iesi-ți în strada care aveți copii cit credeți ca are un deputat pe luna bani!!?peste 10000
da da pe 13 Iulie 2018, 11:44
#9993
A CASTIGAT LIVACHE
Va va toca pe toti. Ca prea va agitati. Va face golanu la buzunare ca meritati. Pai voi cu Ludovic si Cracea vreti sa faceti treaba? Vai de fundu lor.
TURNENII pe 13 Iulie 2018, 10:48
#9992
Daddy palid si fricos
Presedintele PSD arata la TV palid degajind frica imensa de pușcărie doctorii în materie vorbesc ca are probleme cu capul și inima și glicemie mare asta din cauza fricii și a stresului.!!!
Diaspora pe 10 Iulie 2018, 13:49
#9991
Romanii revin în Tara
In.August miting de amploare peste 1milion de romanii se întorc.acasă obiectiv Schimbarea legilor justiției și codul.penal 300.de parlamentarii.sa.ramana.!!!Demisia.Guvern și a.lui Daddy!!
Codruta pe 09 Iulie 2018, 21:20
#9990
Daddy.nu ai caracter și nici decenta
Dupa.Codruța Kovesi urmează Dragnea sa fie revocat.se va stabili la Summit-ul NATO de la Bruxelles!!Americanii nu îl mai vor pe Daddy și va pleca exilat!!!
Gimbica pe 09 Iulie 2018, 08:59
#9989
Oamenii lui Dragnea fac ce vor
Da de ce nu spuneti nimic de infractorul ala de Dumitru de la Ocolul Silvic?A chelit toata zona si se aud drujbele zi si noapte intre olturi si pe malul Dunarii,de zici ca esti in Harghita si Covasna.Vinde Ninel si oamenii lui lemne,de spui ca au avut sute de hectare numai ale lor.Ce lege ne apara de astfel de infractori si de unde au aprobari pentru defrisari masive?
noi pe 09 Iulie 2018, 07:44
#9988
să știți și voi
Dragnea a furat de la copiii săraci!
ALDE pe 08 Iulie 2018, 23:05
#9987
ALDE. Nu face ce vrea Daddy
Noi ALDE. numai vrem.sa.facem.ce.vrea PSD asa.ca.la.viitoarele.alegerii vom fi mult în fata PSD!!!
TURNENII pe 05 Iulie 2018, 21:43
#9986
Iohannis dizolva în c*rând Parlamentul
Presedintele va desființată dictatura.PSD no.sa se mai audă de Ciama Rosie!!!
TURNENII pe 05 Iulie 2018, 00:10
#9985
ÇARMAGERIE SALCIA LUI DRAGNEA
Carmangerie lui Dragnea de la parterul blocului D15/2 a.amplasat pe pereți blocului aparate de răcit care fac zgomot imens noapte noi locatarii bloc*răilor D15/2, E4, Po3 nu putem sa dormim noaptea de ani de zile,vom stringente semnaturii pentru a muta aparatele de răcit!! Vom.cere despăgubiri,la acest abuz !!!
Turneanul pe 04 Iulie 2018, 19:10
#9984
ApaServ
Ăștia știu să oprească apa doar pe canicula. Niste incompetenți marca PSDragnea.
Liviu pe 03 Iulie 2018, 20:49
#9983
Puștiu
Cat mai merge operația de manisc la spitalul Turnu Măgurele.Adica cat e șpaga.
Un măgurean pe 03 Iulie 2018, 20:42
#9982
Mizerie
S-a umplut cartierul măgurele de gunoaie !!! Acest cartier nu face parte din oraş ??? Iarba până la gât, gunoaie aruncate peste tot, focar de infecție . O să chem televiziunile şi protecția mediului ca să se ia măsuri . Banii de pe conducta de termoficare unde sunt ? Întreabă o mulțime de oameni pe acest site şi nimeni nu a dat nici un răspuns ! Ruşine să vă fie, să veniți în campanie cu miloaga că ştim ce avem de făcut !
Blocul T pe 03 Iulie 2018, 20:11
#9981
Codrea încalcă proprietatea blocului T
Uitati-va Domnilor ce construcție a făcut Codrea Ion pe domeniul public !!!L Locatarii blocului.T numai vad nimic.din casa cei de la etajul1!!Oare cine ia dat.aprobare!?Postați pe Facebook sa vadă ce este la Turnu Magurele!?
sandu pe 03 Iulie 2018, 05:55
#9980
hotii
si unitatea militara a fost furata si devastata cu stirea lor!pe conducta de termoficare s-au luat bani frumosi dar nimeni nu spune nimic!orasul e plin de gunoaie si mizerie!casa de cultura in paragina,la fel cinematograful ca si alte cladiri lasate in paragina dar care au fost luate de mai marii psd[vezi uzina electrica fostul ireb]
turneniiii, al II lea pe 02 Iulie 2018, 12:31
#9979
baniiiii
I-auzi brâul! Unul postează pe aici și o ține una și bună că țeava de termie, a orașului, a fost cumpărată, montată și întreținută pe banii lui... Tareee!!!
dany pe 30 Iunie 2018, 23:15
#9978
d
si fieru tevile si instalatiile din centralele termice unde sunt?
TURNENII pe 30 Iunie 2018, 20:16
#9977
Țeavă de Căldură a orasului
Țeavă de caldura a orașului a tăiați primăria cu ce drept nu stim!?Unde sunt banii?Trebuie strânse semnaturii pentru DNA sa răspundă și sa plătească ca Țeava de Caldura era din banii nostrii!!?
ghita pe 30 Iunie 2018, 20:14
#9976
pt sefutu de gara
Ce sa intamplat sefule a apasat David butonul inaintea ta,urmeaza si Carciumaru ca nu este baiat prost.
nemultumitul pe 30 Iunie 2018, 04:57
#9975
teava de caldura
tot nu se stie nimic de conducta de termoficare de la combinat? nu spune nimeni nimic de aceast jaf??? nu a vazut si nu a auzit nimeni de aceasta conducta pe care s-au luat bani multi???
TURNENII Treziti-va pe 28 Iunie 2018, 22:16
#9974
Miting contra PSD
Loc*rii de munca.și apa menajera a făcut-o 7ron metru.cub !!!În cenoras.din tara asta.mai este 7ron ?Numai este apa.pe Dunăre?Sa umplut paharul ieșiți ca.numai se poate?La Statuie turnenii.miting!!!
. pe 28 Iunie 2018, 13:18
#9973
.
Haideți la statuie, sa vă dam la toți ..... m _ie
ion pe 27 Iunie 2018, 22:10
#9972
AFER ...ITM
Ce spuneti domnilor de la ITM și AFER in legatura cu programul din gara Turnu Magurele,nu ati primit sesizarea?
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.