Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

2371478 vizualizări | 18061 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (18061) Adaugă comentariu
Aloe aduceți barci pe 22 Mai 2024, 22:27
#18061
Hai primare,ca tot te laudai
Unde sunteți ma ciumatilor,e apa la c*r pe Praporgescu,ce plm,toate canalizarile put și sunt pline de cacat,ca și gura voastră și voi mai vreți încă 4 ani fmm
Hhh pe 22 Mai 2024, 22:13
#18060
Iii
Și iarăși votați....#antipitic#. Sa nu uitați!
Psd pe 22 Mai 2024, 21:50
#18059
Pentru 18053 Valeria
Agramatu de Vâlcea e cel mai mare prost, din 4 în 4 ani mai face ceva la casă cu banii de la partid. Acum ia jumatea lu 5.
sergio pe 22 Mai 2024, 19:07
#18058
primaria
snake snake snakedeja ca si alte dati sa vandut loc*rile batista e pe tambal

Gheorghe pe 22 Mai 2024, 16:36
#18057
Replica
Ai dreptate. Votam #antipatic# !
Lute pe 22 Mai 2024, 13:16
#18056
Lute
Votați #antipitic#





Dorinel pe 22 Mai 2024, 12:57
#18055
Stire
Fraților sa mergem la vot e timpul schimbări, sa votam separat, primarul de la un partid,consilierii de la alt partid,sa nu fie majoritate,și lucrurile cred ca vor fi mai bune.
Vio pe 22 Mai 2024, 12:54
#18054
Stire
Brulea aduce plăcere nu voturi!
Valeria pe 22 Mai 2024, 12:53
#18053
Stire
Vâlcea ce liberal,au fost cândva liberali de calitate la Turnu,acum numai PDL,asa ca să nu avem pretenții. Totuși votați cy oricine dar nu cu piticul.
Prof Unirea pe 22 Mai 2024, 12:06
#18052
Med
Domnule Vasile ziceai că trimiți ancheta la noi pentru profii meditatori nesatui de bani Diaconu și Caragiu ai lăsat-o balta ți e frica de asta ca ti da gura?
Unul dintre *obsedati* pe 22 Mai 2024, 10:21
#18051
ADEVARUL DOARE,SOBOLANILOR!!
Ati iesi din nou,ati scos capul dupa 4 ani de combinatii,si varsati minciunile si promisiunile desarte catre putinii cetateni care au mai ramas prin comuna Tirgu Magurele(ca asa suntem cunoscuti)sau ca Feuda Teleormanul a puscariasului Dragnea.Am ajuns in toatele clasamentele la bataie cu Vasluiul pentru ultimul loc din tara,iar PSD-istii slugarnici si hoti mai au puterea sa laude niste neispraviti ce au reusit sa aduca un oras municipiu de la aprox.45.000 de locuitori,la sub 15.ooo de cetateni majoritari pensionari si copii.
Fântâna pe 22 Mai 2024, 09:13
#18050
Dronelor
Trebuia neapărat astupată. Nu de alta,dar trebuiau feriți de tentație drogații orașului, care nu e puțini, să se arunce în ea. Preventiv a fost luată hotărârea în consiliu, cu majoritate de voturi. Cu Tudorică nu știu ce au avut, probabil a fost mobilizat la comandamentul NATO.
PSD pe 22 Mai 2024, 08:49
#18049
iartă-l doamne
E un obsedat care tot scrie pe aici !
Sandu pe 22 Mai 2024, 08:46
#18048
Trădător
Iulică Vâlcea este un agramt, un analfabet funcțional care nu poate rosti o frază ! A lipit pe magazinul lui poze cu Cuclea si PSD ! Rușine ! Ai mușcat mâna care te-a hrănit !
Marica pe 22 Mai 2024, 08:45
#18047
Pt Sisu
Ai bai frate cum dracu doamna Silimon,sa o pui la nivel de Brulea și Ionela te rog frumos, alea doua sant profesioniste în dragoste.
Cetatean pe 22 Mai 2024, 08:44
#18046
Replica
Piticul a distrus simbolurile orașului, Fântână Dronii și Tudorița Dorobanțu. Jos cu piticu !
Joe pe 22 Mai 2024, 08:17
#18045
Stire
Brulea cea blonda vrea sai ia locul lui c*rtezana Ionela,dar șanse puține, piticul e dependent de pasarica lui Ionel, nu cred ca blonda are șanse de careva ori.Votati pitic potent.
Sisu pe 22 Mai 2024, 07:57
#18044
Intrebare
De ce directoarea Silimon nu ese ccu Piticu în campanie.Nu e de valoarea și talia lu Brulea.
Stan pe 22 Mai 2024, 05:02
#18043
Pt Alegator
Cuclea sia mărit Haremul,are o blonda interesanta Brulea,o mai schimba pe Ionela din când în când.Haideti săi schimbam. AJUNGE CU CURVE,BARBUGII, SI GOLANI.
Radu pe 21 Mai 2024, 22:54
#18042
Vivalele
Nu suportă comparație “ Ionela cu educatoarea brutes! Ionela e vip !!! Dir Brulea e o pitică rinjita și trecută care nu are șanse să o doboare pe Ionela !
ALI-BABA SI CEI 40 DE HOTI pe 21 Mai 2024, 22:37
#18041
ALI-BABA SI CEI 40 DE HOTI
Membru la pensionari langa Marin Preda. Legile spun ca unitatile in care salariatii sunt platiti din banii contribuabililor, este obligatoriu sa se afiseze la avizier salariile incepand de la femeia de serviciu, incasatorii din teren si toata conducerea atat actuala cat si cei din trecut....
Un oarecare pe 21 Mai 2024, 22:28
#18040
De interes
Apreciez insistenta de ai denigra pe cei ce ce merita,și nu renunțați sa o faceți în continuare,sunt oameni fără caracter,meniți sa slugareasca chiar și pe cel care l-ea fost dușman pana mai ieri.Orasul nu se rezuma la acești indivizi, sunt mulți oameni care trebuiesc apreciați.Unitiva forțele și aducetii în fata pe cei care chiar merita !
Claudiu pe 21 Mai 2024, 22:15
#18039
Pentru Nicu
Domnule Nicu,nu ești informat bine,nu Nuță Steluta și Vâlcea m-ai trădat, ei au plecat din cauza adevăraților trădători care acum sunt în echipă domnului Daciu.Nu vezi ca nici eu nu ma implic? Daciu nu are nevoie de noi.
Fane miron pe 21 Mai 2024, 22:07
#18038
Consilieri
Jumătate din consilieri sint cu studii iar jumătate sint cu mina sus șefu? Iar cu păsăricile de Brulea se înfoiaza ea pe lingă piticu dar o folosește și tot NR 1 e valabil ! Pentru bani și și avantaje stă pisica capră! O haleste ionela cu fulgi cu tot !
Mare Dezamagire pe 21 Mai 2024, 21:36
#18037
Piticu f ara Consilieri majoritari PSD
Sa vedem ceva face fara Consilieri majoritari PSD,lumea sa saturat de acelasi fete,oare numai erau .oameni in oras,un ti**n nu este in lotul de consilieri,noi rromi vom vota alta formatiune politica !
Titi pe 21 Mai 2024, 19:31
#18036
Psd
Era doamna Brulea în campanie.Aceasta educatoare incolora,inodora,insipida,acesta gasculita probabil crede ca ii face conc*renta Ionelei. Nu se compara !
Nicu pe 21 Mai 2024, 19:26
#18035
Parere
Bai fraților ! Dacă iar votați ca prostii PSD va meritați soarta. Dacă Cracea nu era îngâmfat și prost strateg era primar. Locotenenții lui Steluta,Nuță,Iulica Vâlcea l-au tradat. Votați #antiptic#
Edy pe 21 Mai 2024, 17:04
#18034
Sărăkie de oraș
Case și apartamente de vânzare,e plin de anunțuri,pleacă lumea spre alte zări ce să mai faci aici în acest cătun!Tot javrele de Psd câștigă aici alegerile,cărțile sunt făcute!Vremuri kăkăcioase se anunță la Turnu!
Alin pe 21 Mai 2024, 16:35
#18033
Pt Alegator
De aproape 30 PSD conduce Turnu Magurele, oare nu ar fi indicat sa încercăm altceva.Nu vati saturat de Cuclea și gașca de rude și invompetentiraspberryroco,Mache,Bata,Filip,Cristea,Petcukeasa,Cone și câți mai sunt.E timpul sai trimitem acasă.Au furat destul.
Psd pe 21 Mai 2024, 15:17
#18032
Ciuma rosie
După 34 de ani încă se face bisnita în Turnu Măgurele!Analfabetul alună bate centru cu bisnita, un terchea berchea mâncător de cacat la vidanja psd.
Inca putin,ca nici nu stiti ce va asteapta! pe 21 Mai 2024, 13:48
#18031
Raspuns domnului Cetatean
Din pacate pentru noi,pentru marea majoritate a cetatenilor acestor asezari sudice si nu numai,in aceste zone ploua cu ce s-a insamantat de atatia ani de catre FSN,PDSR si PSD,cu prostie,cu saracie si lipsa de educatie.Rezultatele se vad tooocmaaai de la.....Bruxelles.Si se va culege pe viitor,exact ceea ce s-a semanat si s-a indus,teama,frica,santajul si amenintarile.Vom ramane buni doar sa platim datoriile,taxele si impozitele ce se vor mari,plus toate preturile ce stau sa explodeze dupa alegeri.Hai,mergeti la vot si votati-va soarta!Care soarta,asta vom vedea dupa terminarea turor alegerilor.
Voi dormiti iar ei va fura pe 21 Mai 2024, 11:07
#18030
PENTRU TOTI NEMULTUMITII DIN Tr.MAG.
IA SPUNETI VOI,MAI OAMENI BUNI,CE S-A VOTAT DE PESTE 30 DE ANI IN TURNU MAGURELE,CE PERSOANE SI DE LA CE PARTIDE?CINE A CONDUS ORASUL,CATI AU STAT PE SCAUNUL DE PRIMAR DE LA ASAZISA REVOLUTIE SI PANA AZI?CA DIN 1996 AU FOST DOAR 2,UNUL CARE A LUAT 5 MANDATE,IAR URMATORUL CARE VREA SA-L DEPASEASCA.iN CE OARE,CA NU PREA MAI E MULT DE FURAT,SI VOI SUNTETI DIN CE IN CE MAI SARACI,IAR URGIA VINE DE LA 1 IANUARIE.
Cetățean pe 21 Mai 2024, 09:46
#18029
Ninge în Turnu Măgurele
Statul ne vrea bolnavi. Sunt plantați plopi, parca special pe lângă copii. Uitați-vă la Curtea Liceului Marin Preda e plina de puf care provoacă alergii. Copiii ies în pauze afara în c*rte și înghit tot puful acela. Lângă trotuare este puf adunat de parca e zăpadă. Pacat ca primăria nu taie toți acești copaci periculoși pentru sănătate. Ar putea planta altceva.
George pe 20 Mai 2024, 12:55
#18028
Pt Alegator
Din 4 în 4 ani HOȚI devin CERȘETORI de VOTURI.Ai sai lasam cerșetori. Votați #antipatic și mafie.
Marinela pe 20 Mai 2024, 12:52
#18027
Pt Alegator
au ieșit bugetari din mafia PSD mai bogați decât privați sa cerșească voturi.Daca nui votați o sai vedem la spital la secția de nebuni.FARA VOTUL NOSTRU SANT NISTE NEICA NIMENI care nu sant buni de nimic.
Edy pe 20 Mai 2024, 12:38
#18026
Caracter 0
Mă minunez cu ce alai umblă Cuclea după el să mai cerșească un mandat!Barbugii,pokeriști,pupinc*riștii de la Odaia,cât de jos a putut să ajungă cu pleava și prostovanii din jurul lui!Faceți ca ăia din Olt de la pomama psd,votații 4 mici și două beri vă ține 4 ani de foame pânăla următoarea pomană!
Trăiască piticul pe 20 Mai 2024, 10:49
#18025
Vile fără autorizatii
Nimeni nu ia masuri,pe str cetatea Turnu se toarnă betoane de zor,dlfara autorizații de construcție,fără autorizații pentru cisterne cu beton care blochează complet traficul.Piticul,politia...aveți ceva de spus sau recunoaste-ti public ca gărzii ne conduc în satul aasta
Eu pe 20 Mai 2024, 08:21
#18024
Dezastru
Nu ia nimeni masuri în privința cimitirului ! De ani.de zile arata jalnic ! Mizerie la ordinea zilei !
Asistent pe 20 Mai 2024, 06:28
#18023
doctorul Nuță
Ce asteptări sa aveti de la acest provenit care visează doar bani si combinatii ! Unde este banul acolo îl găsești !
Gigi pe 20 Mai 2024, 05:32
#18022
Pt Alegator
Ardeți sa încercăm și fără pitic și clica lui,ce avem de pierdut,stau de prea mult timp și fyra non stop.Incercati și alt ceva.
Mirel pe 20 Mai 2024, 05:30
#18021
Pt Alegator
A reapărut magnatul bugetar BITA oare Ptoco unde era,erau ca hienele la cerșit voturi.o haita de hoți care vor sa fie votați.Ai sai trimitem la munca,nu la uzur.
Stelica pe 20 Mai 2024, 05:29
#18020
Atat
Mafia piticului a ieșit la cerșit voturi.erau toți parveniții orașului, E timpul sai facem istorie.Sug de 25 de ani .
Aura pe 20 Mai 2024, 05:26
#18019
Pt Alegator
Religia de Cosma,care ne a mărit prețul la spa,era în gascade lipitori.Vor voturi.Sa le facem surpriza,sa nui mai votam.
Iancu pe 20 Mai 2024, 04:55
#18018
Vot
Fraților eri au ieșit la cerșit hoții din gâsca primarului pitic: Bita,Cone,Cosma,etc lipitori la banul public,erau peste 40 de sugestive,scăpați fraților de această caracatița,Votați orice dar nu cu ei.Sug de 24 de ani E timpul schimbări.
Ion pe 19 Mai 2024, 19:29
#18017
Mafia din cimitir
Administratorul de la cimitir jupoaie omeni la mormantari tote. Lucrările care vin sa le facă omeni de la primărie le plasează lui Ghiocel care are și el firma și a part bani dar cone nu face nimic dar sesizam autoritățile sa ia masuri cu șpăgari fac bolti la negru baga bani an buzunar

Fifi pe 19 Mai 2024, 18:26
#18016
Trădătorii
Lângă Cuclea, in campania electorală erau Steluta Mohora, Bodo, Nută . Un alt tradator, Vâlcea care asteaptă ce i-a promis PSD,uneltește pe fată împotriva PNL ! Trădatorii liberali, oameni care il vindeau pe Crăcea o dată la patru ani ! Cum puteti vota aceste mizerii pesediste care au facut un joc dublu si nu le-a păsat de intetesele oamenilor ci numai de ale lor, personale,
XXL pe 19 Mai 2024, 17:06
#18015
.
Bai fraților,voi ați văzut ce palat de casa și-a făcut bugetarul de Bîță ? Probabil din salariul de la bac. Asta mai merita să-l votam încă odată ??? Merita sa mai votam pesedeul? Toți sunt căpușe, au case și apartamente de se întorc după soare, un alt exemplu este cone cornel de la localurban. Mama lor de parveniți, hoți...
BABOI pe 19 Mai 2024, 16:36
#18014
CUM,DOMNULE VOTANT???
A APARUT IN GASCA COLINDATOARE A PSD SI DINOZAURUL COSMA???ALA CARE IMPREUNA CU ALTI HOTI JUDETENI V-AU MARIT PRETUL LA APA SI CANAL?VOI SA-I VOTATI TOT PE EI,CA VETI VEDEA PE DRACUL LA ANUL.UITE,V-AM DAT SCRIS CA VOI AVEA DREPTATE.
Cetatean pe 19 Mai 2024, 14:19
#18013
Javre
Noi odaienii il asteptam pe vestitul consilier Julea care are atributii mai ceva ca primarul.Sa vedem acum ce ne mai minte domnul,,veterinar,,.
Votant pe 19 Mai 2024, 13:35
#18012
Clanul roșu
Am vazut clanul local azi în campanie electorală .A reapărut Bâță de la BAC, îl uitasem, Cone cel Mare, de fapt ăla mic, toți slugoii si leprele orașului ! Căpușati la banul public, bătrănul si ferocele Cosma, pensionar ? Aceleași fete reâmprospătate cu alti hoti tineri !
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.