Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

1464593 vizualizări | 13559 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (13559) Adaugă comentariu
Moder pe 18 Ianuarie 2021, 12:03
#13559
Restricții la cei de pe 65 ani
Toate persoanele de peste 65 ani care nu vor face vaccinul li se va restictiona intrare în diferite locații, magazine,instituții, anunță DSP
Pacient pe 18 Ianuarie 2021, 11:29
#13558
Spital de Rahat
Dezastru din spital

Bataie de joc la adresa bonlavilor din spital, spitalul are centrala si nu are apa calda,e inuman asa ceva pe caldura asta sa nu poti sa-ti faci un dus .Mirosim a acru aici,mai rau ne imbonlavim.Maine voi suna televiziunea sa vada cum va bateti joc de noi .Sectia pe care sunt internat jos palaria,nici nu merita spitalul asta asa oameni care cred eu va tine pe voi cei care nu stiti sa administrati sunteti incapabili.Vedeti ca nu glumesc.
Minte deschisă pe 16 Ianuarie 2021, 13:52
#13557
Pentru MODELUL DINAMO
Degeaba faceți scandal cu echipa de fotbal.Nu se va întâmpla nimic,absolut nimic.Atâta timp cât Turris Oltul Tr. Măgurele cât și Dinamo sunt și au fost conduse de către niște hoți și țepari,merită să meargă în divizia hotărâtă de regulament.E bine acum că i-a rămas întreg stadionul piticului pentru recreere și refacere,parcă ar fi proprietatea lui.Vreți să faceți sport?Fuguța la Botul Calului.Vă meritați soarta,proștilor!
kovesi pe 16 Ianuarie 2021, 12:58
#13556
pai ce facusi bobita ?? nu exista suficiente probe !??
dna si o fura



https://www.capital.ro/liviu-dragnea-a-scapat-decizie-soc-a-proc*rorilor-este-definitiva.html
Pt Turneanul pe 16 Ianuarie 2021, 10:32
#13555
Asta e
In primul rand nu poti obliga,legal,un antreprenor sa sponsorizeze.

Numai costurile cu intretinerea stadionului costa lejer 15000 euro lunar(incalzire gazon,electricitate,salarii...etc.)

Nu de fotbal avea nevoie zona,cide atragerea de noi investitori,sa umble primaria dupa ei,sa le ofere terenuri gratis sau provizoriu gratis,sa se zbata pentru infrastructura pana aici,ai fost la Alexandria,drumul e praf,plin de gropi.DEGEABA ATI AVUT PUTEREA,ACUM 4 ANI VETI PRIMI PRAFUL DE PE TOBA CU COYUL VOSTRU.
Măruță pe 16 Ianuarie 2021, 09:25
#13554
Spital
Delcea Florin (Menisc) managerul spitalului Municipal Tr. Măgurele, este un "campion" al orelor suplimentare. Multe zeci de milioane de lei vechi au ajuns în buzunarele sale.
Modelul Dinamo pe 16 Ianuarie 2021, 05:08
#13553
Miting ptr echipa
Galeria echipei Turris anunță miting de amploare în fata hoteluri Turris, Antena 1Pro tv și Digi vor veni la Turnu cu reportaje ,haide-ți sa salvam fotbalul din Teleorman !!!
Turneanul pe 15 Ianuarie 2021, 23:44
#13552
Primaria sa preia echipa de fotbal Turris
Majoritatea din oras va vot domnule Cuclea vama votat, de ce nu preluați echipa de fotbal,se va deschide stadioane și primăria va face bani din vânzarea de bilete,lasa-ți contractele cu statul,și obligații patronii din oras sa fie acționarii gen Victor,Codrea De la T,Gevacom,etc echipa de fotbal era totul pentru acest oraș,!!!
Turris pe 15 Ianuarie 2021, 20:01
#13551
Dragnea jr ne fura visele și pasiunea
După ce eram fără loc*ri de munca din cauza lui taica -su,Dragnea jr ne ia și ultima speranța, fotbalul,,Rusine sa va fie,dacă desfinteaza echipa,sa plece din Turnu Măgurele noi galeria o sa-l huiduit unde îl găsim!!!huoooo
un grup de loiali,,pro D N-L,, pe 15 Ianuarie 2021, 13:36
#13550
În atenția D.lui FeldMareșal #13547
Avem încredere în justiție (în sensul că, așa cum nu l-a 'exmatriculat' de la Rahova, până acum, î-i va rezerva acel loc mult-prea-cuvenit pe viață. Și noi suntem convinși că dorința dumneavoastră (picioroasă ?) va fi împlinită căci mai sunt pe drum și alte dosare penale dar... daar să nu îndrăzniți Excelența voastră să cereți retragerea titlului de *CETĂȚEAN de OrOARE* al urbei noastre... cu care ne-a onorat cel mai iubit fiu al mândrului județ Teleorman.

~Trăiască lupta împotriva ( celorlalți) corupți !

~Proletari ai CiumeiRoșii, uRniți-vă, topiți-vă !!!

e ora 13:33 grăbiți-vă!
FRF pe 15 Ianuarie 2021, 10:37
#13549
Federatia îl va Amenda pe Dragnea jr
FRF va amenda toți patronii care falimenteaza anunță Burloiu cu 100 000 euro sunt vizați Dragnea jr
Eu turnean pe 14 Ianuarie 2021, 18:12
#13548
Salubritate
Am fost sa plătesc impozitul si ce sa vezi:::apare salubritate la impozit de 8 lei Anul trecut a fost 7 lei în ce baza ai marit cu un leu,ce faci de banii ăștia???domnule primar?nimic iti spun eu,de cîte ori vin cei de la salubritate sa faca c*rățenie pe Măgurele si Odaia,spun eu :::niciodată??pe cei care primesc ca niste trintori bani de la ajutorul social de ce nu ii scoti pe străzile din Odaia si măgurele sa faca c*rățenie???ei nu pot ca sau îngrășat mult ca de ;;;primesc bani fără să miște un deget si mai ales le este jenă să iasa cu matura pe străzi,ăștia sunt cei care te_au votat si te tin in primarie
Mareșalu' Antonescu pe 14 Ianuarie 2021, 12:30
#13547
La Mulți Ani cu Executare Dragnea !!!!! Să ieși din Pușcărie cu piciorele înainte !
https://www.g4media.ro/breaking-liviu-dragnea-chemat-la-dna-pentru-a-a-fi-pus-sub-acuzare-in-dosarul-vizitei-in-sua-la-donald-trump.html
Ilie de la scularie pe 14 Ianuarie 2021, 11:08
#13546
lmpozite mărite în 2021
Prima grijă a primarului Cuclea la începutul anului a fost majorarea impozitelor și taxelor în comuna Turnu Măgurele. Măsura este "justificată" având în vedere că este în plină "dezvoltare".Va avea mai mulți bani pentru studii de fezabilitate și salariile nesimțite din primărie.
Gogu pe 14 Ianuarie 2021, 11:07
#13545
Zapada
Nu a avut Cone noroc de zăpadă să facă și el rost de bani de la buget! Poate data viitoare!
Manea pe 14 Ianuarie 2021, 00:10
#13544
Tudor
Marian Zlotea,prietenul domnului Crăcea condamnat.Cum comentează domnul Crăcea?
Eu nu am vreo întrebare dar... pe 13 Ianuarie 2021, 16:06
#13543
dar am un răspuns, anticipat.
( că poate întreabă careva)

Pe 24 ianuarie, ziua (adevărată, nu 26) de naștere a lui nea Nicu... primarul nostru nu mai organizează un pelerinaj la Ghencea civil. Autobuz e, gustări și apă pentru drum există, și ghid și pozar, dar din grijă pentru turnenii nostalgici, anul ăsta... NU ! Motivul : Tovu' și Coana Leana sunt amândoi "șoșoaci"-anti-mască... nu vor să poarte 'botniță', și cum unele surse afirmă că covu 19 a ajuns și pe acolo..... pass. Să protejăm votanții că mai trebuie și-n 2024, nuuuu...?
Psd. pe 13 Ianuarie 2021, 15:21
#13542
Mulțumiri!
Multumim din inima domnule Claudiu Cracea pentru că colega noastră psdedista,doamna directoare a fost susținută de domnia voastră.Colegii în frunte cu domnul Mitroi TEODOR va aduc mulțumiri pe această cale.Traiasca frăția pnl + psd!Ma intreb daca nu doriti sa emigrați la psd?
..... pe 13 Ianuarie 2021, 15:01
#13541
Pt 13538
Cât va domni prostia,slugarnicia, analfabetismul,obedienta nu se schimbă nimic. Cine vroiati să candideze nesimtitul de păunescu? cu 200 de voturi....Nu candidatul e problema, ci politica psd de sărăcie și indobitocire a pop**ației.
Vasile pe 13 Ianuarie 2021, 14:44
#13540
Psd-ul in agonie
Cistigara alegerile locale cu 300 voturi peste Cracea,dar nu le merge bine deloc!Pruna,cu bunele si relele lui a plecat la ceruri.Julea F,consilier local,ajunse somer si dr Daciu stie de ce.Mitroi si Delcea Razvan nu mai sunt directori de liceu pentru ca au fost inlocuiti cu pnl-isti.Pe Badita la dat afara primarelul Psd.Delcea,de la spital,este in sala de asteptare.Ionela este bine.Gigi Iancu,George de la salubritate,Gizea C,Raceala V au ramas fideli primarului.

Flacara pe 13 Ianuarie 2021, 06:55
#13539
Rosulescu
Cinematograful a mai fost renovat pe mandatul lui Mohanu.Atunci și a făcut Rosulescu,casa. A furat tot ce se putea !
Pnl pe 12 Ianuarie 2021, 22:30
#13538
Primar
DACA pnl avea orice candidat, in afara de Cracea, castiga. Acest inganfat, narcisist, neam prost a fost cel mai bun contracandidat, cu ghlimele, pentru pitcher.
Catalin Manzatu. pe 12 Ianuarie 2021, 17:35
#13537
Am si eu o intrebare.
Care mai este situatia cu COVID 19 in oras, ce se mai intampla in spital si pe cand se estimeaza ca se va redeschide pe vechiul profil? De ex. sunt foarte multi oameni(printre care ma numar si eu) care au neaparata nevoie de operatii la ochi si stau buluc prin Policlinica pentru niste tratamente care nu au nici o valoare.
Ilie de la scularie pe 12 Ianuarie 2021, 08:50
#13536
Un sindicalist prost
Spitalul este în subordinea autorităților locale care sunt conduse de PSD-IȘTI votați de mulți prosti ca tine. PNL ce să mai facă în situația asta?
Sindicalist pe 11 Ianuarie 2021, 22:47
#13535
Pentru Finu
Stimate domn, PNL este la putere, de ce nu este schimbat acest specimen Delcea?
Finu pe 11 Ianuarie 2021, 19:59
#13534
Pentru Sindicalist
Ai dreptate, Delcea nu are nici o vina. Nu a venit singur la conducere, a fost și el numit, de un pitic mic care s-a gândit la beneficiile lui. Normal, Delcea e pus în față sa execute, prost, fără experiență, sa facă manevre. Dar intr-o zi s-a trezit prostul si nu mai cotizează cat a dat la inceput. Acum îl are la mana pe piticul si pe alții. Se vad prostiile si furturile lui, de exemplu una din achiziții "minunate": zeci de găleți cumpărate cu 700 lei bucata.

Sau făbricuța lui de măști, dacă stam sa enumeram prostiile ne trebuie cel puțin o lună. Banul este ochiul dracului. Bineînțeles ca trebuie sa îl apere piticul cu toată puterea lui, la o ancheta o sa spună de el si de cadourile valoroase date doamnei Ionela. O zi in închisoare nu merită toată averea strânsă ilegal. Soluția este una: un flagrant pentru piticul si Delcea.
Gogu pe 11 Ianuarie 2021, 07:44
#13533
Oraș inundat
Venetia s- a mutat la Turnu Magurele și o sa dam comenzi de bărci.Asfaltatul cu butelia își spune cuvîntul.Strazile sunt pline de gropi și denivelări iar mașinile înoată prin bălți stropind pietonii.Nu vede nimeni?
Ion pe 10 Ianuarie 2021, 21:04
#13532
Primar
Ce pretenții sa aibă de la un fost prm-ist Mulți dintre psd-iști sunt foști PD, așa ca nu ne mai mira nimic.
Ilie de la scularie pe 10 Ianuarie 2021, 20:19
#13531
Bomba anului
Administrator în comuna Turnu Măgurele a fost numit de incompetentul primar Cuclea fostul pdl-ist, actual pmp-ist, FILIP MIRCEA. Vă amintesc că FILIP a fost consilier PD iar ulterior a participat pentru consiliul local pe listele PMP.Oare ce zic PSD-IȘTII de această alegere?L-a înlocuit pe Bădița pentru că are pila în pușcărie? Iese el de acolo și o să vadă piticu' ce pățește!
Sindicalist pe 10 Ianuarie 2021, 14:57
#13530
Spital
Multi dau vina pe Delcea,care are și greșeli dar nu vin cu o soluție care sa fie viabila! Se baga cineva să conducă spitalul?
Reparul pe 10 Ianuarie 2021, 14:19
#13529
Pandemie
La Islaz nu se tine cont de distanțare nici la magazine și nici la baruri!
ion pe 10 Ianuarie 2021, 12:18
#13528
ptr.1520
Acum cu ce se ocupa M Dragodan?

Costy pe 10 Ianuarie 2021, 11:26
#13527
Bravo Tudose ai dreptate
Cred ca ala e un frustrat care sigur nu are servici datorită pregătirii profesionale pe care o are si provine din vreun sat si care venea la oras doar la BALCI acum il f..te grija de altii ...mai bine sar interesa de viata pe care o are sau de viata lui nevasta lui înainte de căsătorie..poate traiul cu pana***a si proasta care a luat o de nevasta la înrăit...sau nu a fost servit de cineva si isi varsa prostul focul..La muncă tarane dute-n mo..i tai..de derbedeu la global..(CAP)..
Turnean pe 10 Ianuarie 2021, 10:45
#13526
Pt Gogu
Gogule,comerțul stradal neautorizat se combate_sancționează de miliție și jandarmerie, ori la noi nu există. Poate sa suni la 112.
Gogu pe 10 Ianuarie 2021, 07:57
#13525
La Central
Cînd va dispare așa zisa pista de la Central,cu produse întinse pe jos?
Angajat pe 09 Ianuarie 2021, 18:57
#13524
Hotel Turis
Dragnea nu a plătit CAS la angajați! Inspecția muncii ce face?
carduri sociale pe 09 Ianuarie 2021, 17:24
#13523
doar victor livreaza
k a facut manevra cu toti penelistii din consiliu local la fel cum a primit si piata cu votul penelistilor se pare ca mesele la ferma kodrea a fost bune pentru afacerii
Turris pe 09 Ianuarie 2021, 17:12
#13522
Galerie
Ce se întâmplă cu echipa de fotbal, va mai incepe returul?
Stalin pe 09 Ianuarie 2021, 16:18
#13521
Intrebare
Cata încredere aveți în noul stăpân al județului, domnul bitanu ?
Ionda pe 09 Ianuarie 2021, 13:03
#13520
Să-l demascam pe Marius Dragodan
A fost administrator la cimitir si nu încasa pentru societe pe cat putea să fure,vindea loc*ri de veci,făcea pe supusu (fața de milog) nu ierta nimic.
Carduri sociale pe 08 Ianuarie 2021, 23:55
#13519
O mare șmecherie
Am rugămintea dacă știe cineva în afara de restaurant Royal(Victor) mai livrează cineva mâncare pe aceste carduri???
..... pe 08 Ianuarie 2021, 19:00
#13518
Ciuma rosie
Felicitări domnului Păunescu cu ocazia numirii în funcția de director la fabrica de împachetat fum.(fumuri). Tot înainte!
Tudose pe 08 Ianuarie 2021, 16:34
#13517
Pt.Florin
Lingăule,ai vrea și tu să stai pe lângă primar dar nu este loc de întors,așa că taci și suge .
iote pe 08 Ianuarie 2021, 13:16
#13516
nea mihai
E cel mai priceput gradina
Gina pe 08 Ianuarie 2021, 09:55
#13515
primarie
Lui 13511-mai,fraiere, in vechiul consiliu local erau mai putini liberali decat acum. Daca esti asa de prost, de ce nu taci dracu din gura? Nu vezi ca spui prostii?
Farfurid pe 07 Ianuarie 2021, 22:04
#13514
Lasati politica
Ce barfe mai sunt prin oras?
Suzana pe 07 Ianuarie 2021, 18:51
#13513
Subiect cum ne protejează transportul in comun de microbi
Stimați călători care faceți naveta la Segarcea Deal cum puteți călători în microbuzul groazei,focar de infecție unde proprietarul autovehicului servește că utilaj pt.caratul bălegarului de la animale,mirosul este insuportabil,microbii și bacteriile la tot pasul .Sanipidul nu-l sesizează nimeni ?Acest individ să fie anulată licență de a mai practica transportul de persoane altfel riscul de infecție este de grad ridicat.Sper că instituțiile statului să ia măsuri pentru a nu asista la un dezastru microbiologic.
Florin pe 07 Ianuarie 2021, 16:51
#13512
Oamenii lui Cuclea
Iată lingăii care îi dau limbi primarului Cuclea!Cazangiu Fanel-piata, Turcu Matian- azil,Raicu Marian-cimitir,Răceală Vali, Gîzea Cornel,Iancu Gigi,Dragana Petrică,Ciapcîn Marian, Cioc Gigi- trepăduși prin primărie,Cone Cornel și Petculescu Anisoara-directori Local Urban și Salubritate. Mai sunt și alții dar aceștia pe lîngă faptul că sunt prosti sunt și sifoane!Cu ce se ocupă aceștia? Pe ce primesc salarii? Sa îi urmărim și să le monitorizam activitatea!
cc pe 07 Ianuarie 2021, 14:29
#13511
piata centrala
Cum de isi facu Victor t.poftele cu piata tocmai ce trec*ra alegerile locale?Vechiul consiliu local nu a votat ca piata sa ajunga la dl Victor,dar Psd-ul isi plateste datoriile.Au fost bune pachetele cu mincare date in ziua votului membrilor din sectiile de votare!
OPC pe 07 Ianuarie 2021, 13:44
#13510
Facturii umflate la gaze
Cu aceasta firma Engie nu ia nimeni măsurii de verificare la facturii,pe care le trimite înainte de ce am consumat !!? Stringe-ți cit mai mule semnăturii ptr OPC și Instantele judecătorești,,trece-ți la alt Furnizor de gaze !!!
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.