Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

2307113 vizualizări | 17569 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (17569) Adaugă comentariu
cetatean pe 24 Februarie 2024, 07:29
#17569
Pentru politie
Alo politia, chiar nu mai este nici un circulist cu ouă care să-l pună la punct pe smecherul cu Mercedes alb TR. RDU? Trebuie sa calce pe cineva pentru a fi potolit? Și a mai apărut un pericol pentru oraș. Un lamborghini galben care face raliu pe centru. Pentru ăștia nu e lege?
Pensia Decenta pe 23 Februarie 2024, 12:17
#17568
Sfidare la adresa Romanilor
Multi politicieni declara ca o pensia dececenta trebuie sa fie 5000 ron ca si un salariu la fel,aceasta lege este facuta ca pensiile mari sa numai pot fi majorate !!!
Lege OUG pe 23 Februarie 2024, 11:46
#17567
Sa raspunda Magistratii
Trebuia de mult sa dea Parlamentul Legea Raspunderii Magistratilor si mai noua se face cu jurati ,dupa Noua lege !!!
Unul pe 20 Februarie 2024, 20:53
#17566
Pensionari
Toată lumea îi injură pe pensionarii care sunt ținuți de mafie, în brațe ! Si pensie și salariu, iar tinerii sunt goniți din oraș ! Să îi trimitem definitiv acasă !
Prof. Vasile pe 20 Februarie 2024, 20:13
#17565
Jigodism
Mare tămbălău cu meditațiile numai la ăia de la Unirea nu le pasă ii cheamă la ei pe elevi inclusiv pe cei dela clasa lor Caragea, Diaconu, Călin Moldovan care sa împăiat...
Gigi pe 20 Februarie 2024, 19:07
#17564
Radio Erevan
Cazangiu si Turcu nu au sarit la gitul primarului ci ii stateau in git primarului,ca nu ii placea pur si simplu,dupa toanele piticului de fata mare,dar a profitat politic tot timpul de ei.Ramine mare admirator si gireaza inca pe petculeasca,directoare la gunoi de cind nu mai este Ceausescu.Si vicele se apropie de 70 de ani.Doru Popa este acolitul lui murex,Cone are angajati multi pensionari,toti cu psd in suflet.Si cetatenii orasului parasesc orasul pentru un trai mai bun,ca jupinul primar a inchis cetatea doar pentru rubedenii,amante,nasi si fini.
Pensionar pe 20 Februarie 2024, 15:06
#17563
Pentru primar
Se aude prin oraș că micuțul primar ar fu luat măsuri cu Cazangiu și Turcu,eterni pensionari pe ștatul de plată, și i ar fi trimis acasă ! Opiniile de pe acest Site au avut ecou, dar respectivii doi,s- au repezit la gâtul primarului !
Suporter pe 19 Februarie 2024, 20:41
#17562
Cine este?
Cine este din crangu? Cum îl cheamă?
Cetatea pe 19 Februarie 2024, 15:10
#17561
Ciuma rosie
Câți bani a cheltuit clona fotbalului în aceste aproape 2 luni?,pe cine întrebi- nu sunt bani!Apropo tractoristul din Crangu cu ce se ocupă la stadion?,pentru contribuabili.
Prostitutia si politicul din Romania pe 19 Februarie 2024, 10:28
#17560
PSD stieee,dar nu se vrea a se face ceva!
Cine a protejat atata timp asazisii interlopi,camatarii, proxenetii si alte categorii de infractori?S-a stiut si inca se mai stie cine sunt acestia,de ce fel de fapte se fac responsabili,cu ce se ocupa si cat timp mai sunt protejati si acoperiti de catre institutiile de forta locale si judetene?Pentru niste nefericite si ticaloase voturi,se nenorocesc destine si vieti ale unor oameni nevinovati.
Asa au facut averi pe 19 Februarie 2024, 06:58
#17559
Prietenii psd ului
Victor ti**nul fi-su defapt,prietenul primarului,cel ce isi casatoreste copiii la 13 ani dar se vrea mai corect ca toti,cel ce cumpara de la primarie o piata pe care ofera doar 8000 euro,cel ce iata nu face carti de munca anvajatilor,are acum de tras de pe urma lor.Am lucrat 9 luni la el si mereu m-a minfit ca am carte de munca,acum raspunde penal pentru fals in declaratii



https://portal.just.ro/329/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=32900000000061935&id_inst=329



Manix pe 19 Februarie 2024, 06:23
#17558
Pentru Alin
Cătălin al lui Mondi.
Alin pe 16 Februarie 2024, 21:05
#17557
Cine
Cine e persoana arestata din Turnu pentru proxenetism de 35 de ani?
Mama ei de democratie si libertate pe 16 Februarie 2024, 09:15
#17556
Primar PSD = Prim Secretar PCR
In afara de barfa si interes pentru fapte din viata personala a unora,pe turneni ii mai intereseaza ceva important si legat de reala viata a comunitatii?Nu-i tin partea primarului,nu-l cunosc personal,dar se vad rezultatele si felul in care isi desfasoara activitatile cei din jurul lui impreuna cu angajatii din primarie si institutiile subordonate ei.Ei bine,lafel de vinovati de toate nereusitele,combinatiile pe bani publici,hotiile si complicitatile,sunt si cei din Consiliu Local.Acolo se trec pe repede inainte si cu multe interese personale si de grup,cu multe semne de intrebare,toate hotararile propuse de doar cativa dintre decidenti,si care majoritare sunt impotriva bunului mers din viata cetatenilor.Daca orasul si cetatenii lui arata si sunt asa cum sunt,este vina tuturor ce stau la conducerea Primariei si a Consiliului Local al Orasului.Au disparut cinstea,corectitudinea si empatia fata de semeni,si s-a dezvoltat smecheria si interesul pentru inavutire cu orice pret.
cetatean pe 16 Februarie 2024, 08:10
#17555
Pentru politie
Aloooo politia chiar nu vede nimeni cum gonește pe centru Mercedesul alb TR... RDU? E protejat cumva? Trebuie sa calce pe cineva ca sa luați măsuri?
Hercule pe 16 Februarie 2024, 06:02
#17554
Știu de la Vio ex Meca acu Delcea
La spital e un grup infracțional organizat bine structurat coordonat de delcea și dacă se atinge cineva de ei se transforma.
Turnean pe 15 Februarie 2024, 15:51
#17553
???
Vasi,pe tine te mai pica cineva?
Vasi pe 15 Februarie 2024, 13:51
#17552
Despre articolul despre Spital
Doamna Alina Zbengheci de la site-ul de știri exploziv24news face dezvaluiri extraordinare despre Spitalul Municipal Turnu Măgurele

Cum că la spital se întâmplă multe nereguli cu medici care nu vin la serviciu și cu anunțuri la camera de gardă care au apărut subit acum

Minciuni gogonata, acum circa 2 ani Doamna Zbengheci fregventa anumite birouri din cadrul spitalului împreună cu conducerea de atunci unde se mânca și se bea bine și se punea țara la cale! Stimată Doamnă atunci nu ați văzut aceste nereguli, sau era prietenul tău Delcea și nu puteai scrie adevărul?
Sandu pe 15 Februarie 2024, 08:47
#17551
??
Strada HCC futuvă morții voștri de nesimțiți !
Anul 2024 sa fie anul schimbarii pe 14 Februarie 2024, 10:34
#17550
Pentru toti nemultumitii
Daca sunteti nemultumiti,aveti cunostinta despre ceea ce se intampla la nivelul conducerii orasului si a institutiilor subordonate politic,si mai detineti si probe,de ce nu scrieti si informati si la alte niveluri de competenta si control?Nu este suficient sa va aratati nemultumirile si sa va varsati naduful pe un site,unde toate aceste matrapazlac*ri sunt prea putin luate in seama.Asadar,dati informatiile pe care le aveti si trimiteti-le acolo unde trebuie.Aprindeti lumina,nu mai stati pe intuneric.
angajat pe 14 Februarie 2024, 08:36
#17549
la spital
Asa este,una din firmele de casa ale primariei si pe unde se sifoneaza banii,pentru spital,este tanti Vasiliada care iese cu căruciorul plin de la Kaufland încarcă produsele în mașină personala și le transporta la spital unde sunt facturate cu preturi de 4 ori mai mari!Asta da afacere,însă stați.linistiti ca alimentele sunt pentru asistente și.nu pt bolnavi!Cine dracu ii verifica?
Unul pe 14 Februarie 2024, 05:51
#17548
La spital si peste tot
Orașul e plin de turnători care acum vor fi reactivati de Cuclea, pentru alegeri ! La spital, nu se mișca nimic fără știrea primarului ! Angajări politice,bani care trec prin câteva mâini ! Un post de asistentă se spune de gurile rele că ar costa 10000 euro ! Doctori care sunt trecuți pe ștatul de plată, dar care nu au călcat niciodată în spital ! Firme de casă ale partidului care livrează la prețuri de 4 ori mai mari marfă la spital ! Asistente obraznice, angajate politic, care nu dau socoteală in fața nimănui !
Mama prostilor e mereu gravida pe 13 Februarie 2024, 18:47
#17547
Elooooooo!!!
Eu cred ca sunt de vina sunt doar cei ce lucreaza in privat,pentru simplu motiv ca inca mai paltesc taxe si impozite marite si asigura salarii mai mari deact in sistemul de stat.Bugetarii stau pe scaune caldute fara a avea performante notabile,si sunt primii la greve pentru drepturi,fara a realiza de unde le vin salariile.Urmatoarele luni vor fi decisive pentru viitorul acestei tari.Voi reveni cu comentarii,si sa vedem cine a avut dreptate si cine a ramas la lins.
Altfel de oameni pe 13 Februarie 2024, 10:50
#17546
TUTUROR APALUDACILOR PSD
Coana Ela,daca esti lafel de gospodina precum gandesti si te exprimi in scris,acelasi faliment te paste si pe tine.Acum este evident ce fel de electorat da votul unui personaj ce nu are legatura cu functia de primar.Dupa un asemenea laudatio gretos la adresa lui,o alta parte a electoratului are o altfel de parere cu privire la felul in care este condus orasul,si din care reiese imginea lui impreuna cu marile realizari de care ne spui.Saracia,birurile din ce in ce mai mari puse pe spinarea celor multi si amarati,si viata grea ce creste de la o zi la alta in randul pop**atiei,a devenit o obisnuinta si nu este luata in seama de catre cei ce conduc de prea multi ani destinele orasului si ale cetatenilor lui.In schimb,unii traiesc cu urechile astupate,ochii inchisi si cusuti la gura,crezand ca asta este c*rsul normal al vietii lor.Un singur lucru sa tineti minte,adevarul este doar ceea ce se vede.Daca anul asta nu trezim cu totii,la anul o sa fie prea tarziu.
ELOOO ! pe 13 Februarie 2024, 08:40
#17545
Ești distrusa rău!
Pai cine e primar de 12 ani, ma? Cine voiai sa se ocupe, bine sau eau, de proiecte, de asfalt, de reparații, de investiții? Nu primarul? Sau poate frizerii sau educatoarele? Ești dusa cu capul.
Mircea Geoana pe 13 Februarie 2024, 07:53
#17544
PSD nu are Candidat
Oare din tir acest partid PSD nu sa gasit un om cult sa candideze la Cotroceni,iar va cistiga PNL sau mai nou AUR,se roaga de Mircea Geoana,,Mihaela dragostea mea iar o sa aiba o noapte ca in Laponia !?
Valentin day pe 13 Februarie 2024, 07:25
#17543
#
Ela + Jan = love, aceeași persoană.
Cici pe 12 Februarie 2024, 22:52
#17542
Pentru Ela pesedista
Nu vă e un pic de rușine ? Ați distrus orasul, ați gonit tinerii, sunteți o gașcă de fini si nasi care ati căpușat totul !
..... pe 12 Februarie 2024, 21:39
#17541
Ciuma rosie
Alo postac Ela sau el,în afară de mâncat caca mai știți ceva? .Nu observați că de 34 de ani involuam?, Ori sunteți în sistem ori sunteți analfabeti functionali!.
Ela pe 12 Februarie 2024, 17:19
#17540
Nici nu știți nimic
Singurul primar va fi Dan Cuclea care va câștiga alegerile nu are cum sa ia alt primar...este omul care sa implicat în toate vedeți bine ce a făcut pentru acest oraș nu exista om mai pregătit pentru așa ceva turneni merg la vot și votează Dan Cuclea ...așa că sa stea liniștit...dar ar trebui sa mai iasă și el din cuib de acolo sa vorbească cu lumea nu doar atunci în luna aia ...cu alegerile...Ca sa se știe.e meritul lui voi ce ziceți?
..... pe 12 Februarie 2024, 14:49
#17539
Pentru Jean
Jane le-ai dat peste bot (rât) altceva nu știu decât să fure c*rent. Muie PSD.
Florin pe 12 Februarie 2024, 07:49
#17538
pentru nea jan
Jane, mai e puțin, foarte puțin și din penibil te transformi în idiot !
Jan de la craiova pe 11 Februarie 2024, 20:29
#17537
Primăria
Vad pe grup un domn care spune ca asfaltul turnat de cuclea în ploaie rezista,ca acest primar a făcut,a dres,ca nu este obligația primarului sa creeze loc*ri de munca,etc.bai PSD ist speriat asculta bine dacă oamenii vor ieșii la vot plecați toți acasă, la vadă vacii de acolo de unde v a adus piticu.pentru binele aceștia oraș poate plecați toți și luați va și penibilul ala primar egal cu zero.piticul are atita putere incit dacă i luați partidul din spate nu ar aduce 200 de voturi.mai e puțin, foarte puțin...
cc pe 11 Februarie 2024, 14:19
#17536
Osedati inca de Cracea !
Cuclea stie cum ia trecut glontul pe la ureche la alegerile locale din 2020,a cistigat cu 280 de voturi. Mare batalie ce a dus el,a cistigat pe greseala adversalului!Bun,uite ca au trcut mai bine de 3 ani,si realizari zero!A reabilitat ceia ce reabilitase cind era viceprimar!Adica ciorba reincalzita,cinmatograf Flacara,Catedrala,parc municipal,casa armatei!Dar ce a reusit sa faca datorita prostiei si incopetentei este pretul la apa si canalizare,taxa pe gunoi,toate ca in Dubai!Avem strazi,in anul 2024,fara retea de apa si canalizare,fara retea de gaz metan,neasfaltate,dupa 24 de ani cu CUCLEA in fruntea primariei.Nu mai vorbim de loc*ri de munca,disparute odata cu combinatul,IME,uvecepe si toate unitatile ind.Vine Cuclea si spune oamenilor ca nu trebuie sa creeze el loc*ri de munca!Creaza cadrul macar,nestiutorule.Din acest motiv au plecat unde au vazut cu ochii tinerii si nu numai.Si are tupeul sa mai cerseasca inca un mandat!
O farmacista pe 11 Februarie 2024, 12:29
#17535
Doar despre antibiotice e vorba?!
Marea criza in care ne aflam este cu totul alta,si mult mai grava.Este marea criza de moralitate,de educatie,adaugandu-se altele lafel de importante,ca cele de corectitudine,de cinste si empatie fata de semeni.Lacomia unor prosti ajunsi vremelinc pe niste functiii unde n-au visat sa ajunga vreodata,a dus la sracia si mizeria in care ne aflam cu totii astazi.Ei nu simt toate astea,dar voi ce simtiti?!
PSD-ist pe 11 Februarie 2024, 11:24
#17534
Raspuns fara injuraturi
Ati inteles ce am vrut sa zic prin”a facut biserica” dar pt ca voi vreti sa fie doar ca voi si numai ca voi interpretati aceste realizari(le putem spune si asa desi trebuiau multe sa se faca in acest oras) Insa nu luteti sa il acuzati pe Cuclea de rea vointa si de “altele” cand acest oras nu mai are bani. Uitati, acum pot spune si eu ca in campania trecuta Claudiu Cracea punea filmulete cum se asfalteaza ( in centru daca imi amintesc) pe ploaie si ca nu este bine. Dar ce sa vezi, surpriza, asfaltul rezista in acea portiune si Cracea tit nu este primar. Asa ca va rog sa va uitati in trecutul orasului si sa cedeti ca acest Cuclea este si gurul, dar singurul care a facut ceva. Putin dar a facut????

Antibiotice pe 11 Februarie 2024, 09:50
#17533
Criza va scoate lumea in strada
Nu se mai gasesc deloc antibiotice desi medici dau retete,au importat vaccinuri in loc de antibiotice,sistemul sanitar in Volaps !!!!
Apolitica pe 11 Februarie 2024, 09:48
#17532
Nu mai vorbiti
Va place sa vorbiți aiurea.Ati avut sau aveți copii care sunt elevii lui R.Vasile? Dacă da, ar trebui sa știți ca chiar este un profesor de engleza foarte bun, copiii îl simpatizează, chiar dacă este mai dur decât alții.Asa ca lăsați vorbele fără acoperire.Nu are nici o școală din Turnu director ca el.Succes, dl.profesor și toată stima !
A făcut biserica ? pe 10 Februarie 2024, 22:45
#17531
A ctitorit-o ?
Dacă da,intră în rândul sfinților. Trebuie pictat în biserică, alături de familie și copii, cu o bisericuță în mâini.

Dar el doar a spoit-o, adică nu el, o echipă de muncitori. Oricum, bidineaua e instrumentul, scula, mijlocul prin care vor să mai prostească oamenii. Bidineaua, cu coadă sau fără coadă trebuie pusă pe stema orașului. Bidineaua dintre craci. Sunt multe în primărie. Mai cu păr, mai folosite, mai chele, mai rase, mai tunse, știe ctitorul.

Viorel pe 10 Februarie 2024, 21:49
#17530
??
Ce a asfaltat Cuclea ?
Y pe 10 Februarie 2024, 21:45
#17529
Cititorul sait.
Votanților votați-l pe Victor țiganu.

Oricum primarul, consilieri, judecătorii, proc*rorii și mai ales milițienii mănâncă și beau la el.

E BUN DE PRIMAR.
PSD-ist pe 10 Februarie 2024, 17:41
#17528
Fara injuraturi
Cuclea este simgurul care a facut ceva in orasul asta. A asfaltat, a facut parcul, a facut Biserica, va face Casa de Cultura. Eu cred ca este cel mai bun.
Odaian pe 10 Februarie 2024, 15:03
#17527
xxx
Terminați bă cu pesedistul de RV, pe asta la căcat masă în PSD și acolo o sa moară, PSD-ul la făcut mare ca altfel raminea un simplu profesoras pe undeva pe la tara, de exemplu Salcia ! Ce schimbare facem cu el ?

Nici daciu nu este de vre-o dofta dar cel puțin mai schimbam ciorba la o adică...
..... pe 10 Februarie 2024, 13:48
#17526
Pentru Turnean
Mare dobitoc ești turnene, ca orice postac psd-ist! La muncă cinstită j*****e psd-ista.
DANE pe 10 Februarie 2024, 11:14
#17525
Te f...e
Trezeste-te baaa cât nu e prea târziu.Te f...e Răzvan ala și pe tine și pe Cristea prostul.Lasa-ne, ca ne-am saturat de tine.Sa vina profesorul sa pună ordine.L-ai dat afara de la Unirea și ai crezut ca scapi de el dacă îl pui șefia județ, dar i-ai făcut bine ! IN CATANGA PE EL IL VREM NU PE TINE, BAAA
Turn pe 09 Februarie 2024, 16:56
#17524
Prim
Nu îl mai alegeți pe jigodia de Silimon? ca s o pună și pe nesatula de sorusa
Turnean pe 09 Februarie 2024, 15:05
#17523
Pt cc
Ce tot te aberezi tu acolo cu Daciu al tau? Ce salarii ofera acest Daciu? Minim la minim. A facut averi ok da camd ai inceput sa aia mai lasa ma si cateva fri

Ituri. NU. El strange tot din munca altora. Da e bine ca face dar sa fie corect nu avar cum este Daciu. Daca mergi la el sa faci trichina nu a dat un bon fiscal in viata lui. Iar incepeti cu Daciu, Cracea si alte personaje d astea misterioase. Hai ca suntem satui. Merg si votez UDMR ca sigur e mai bine cu aia. Nu este nimic diferit la Daciu fata de ce am avut oana acum. Daciu=Cuclea=Mohanu=Tapai
O noua generatie pe 09 Februarie 2024, 10:05
#17522
Pentru toate generatiile
Nu stiu cum dracu se face,ca se vede atat de bine cum s-a ales praful de satele,comunele si orasele din Teleorman,iar unora dintre voi tot la PSD va e mintea.Ma,voi chiar vreti sa transformati totul in ruine si pustiu?Sa nu uitati ca nimeni nu e vesnic pe pamantul asta,si ca totul se plateste,mai devreme ori mai tarziu.
Generatia 73 pe 09 Februarie 2024, 09:03
#17521
IMPREUNA CU CINE?!
Hai,impreuna fara PSD!
Generația ' 91 pe 08 Februarie 2024, 20:33
#17520
Impreuna
Hai, R V. !
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.