Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

842532 vizualizări | 8837 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (8837) Adaugă comentariu
elev pe 24 Mai 2017, 12:33
#8837
dom profesor Alexe, mare șmecher
păi ce făcuși profesore? pe noi ne ciufulesti cu note mici și fie-ta vinde droguri la capitală? asta înseamnă să fii mafiot
franchestain pe 24 Mai 2017, 12:09
#8836
salutari de la mine petru toti fani mei si la redactia asta bestiala dupa saitu asta bestial frate
ca sai fac frate la avortu de mai nainte? sal iau n cîrnat original panasonic or sai trag meclean cam cum se trage pîn Telerman? Io comentez de sport si de aprecierea de valori si de Campioni si tuta vede politia comunista. Nai ce sai ceri,frate atîta poa sai judece dobitocu dupa umeri.Nan teles pinacus ca munca careo munceste el i se plateste cu cascaval si bonuri de haleala si munca careo face un sportiv se plateste cu medali si onoruri ca cascaval nui tînpita nicio primarie sai dea lui cînd poa sal ciordeasca ea. Asa ca lasati fratilor tînpiti n întunerecu lor, nui luminati ca dupaia o sa vo dea la troaca cînd va steptati mai putin. Amin!
pentru 8829 pe 23 Mai 2017, 21:41
#8835
Alo mai desteptule
Esti un cretin,cum poti face asa afirmatii,te stiu pun mana pe tine si te eviscerez ca pe porc scarnavie care te dai liberal si tu esti psedea .
abc pe 23 Mai 2017, 21:38
#8834
Nu ii baga in seama,frate franchestain.
Sunt frustati,tu scrii cel mai bine dintre toti sunt invidiosi plus ca sunt in slujba psd.Pupinc*ristii lui Dragnea.
cineva pe 23 Mai 2017, 21:23
#8833
Panorea
Aia de la protectia muncii ar trebui sa vina de urgenta la Panorea unde sefele se comporta cu angajatii precum ar fi niste animale,nu au timp nici la baie sa mearga.Este o caldura acolo si nici nu a venit vara,se sta peste program dar sefi au grija sa ponteze fisele sa nu apara ca au ramas peste program.
Xz Angajate pe 23 Mai 2017, 19:20
#8832
Teica un oltean corupt
Deja Teica este falimentar uitati-va ca Profi si Penny la falimentat !are numai produse vechi si expirate!
Xyz pe 23 Mai 2017, 14:28
#8831
Ciuma rosie
De ce îl muscati de c*r pe Teica pt.ca îi merg afacerile mai bine decat puscariasului la Izbiceni?
Xz Angajate pe 23 Mai 2017, 11:48
#8830
Teica un oltean corupt,spagar
va spunem noi ca da spaga la doctori cum conduce dupa 2infarcturi !?Este o adevarata bomba pe sosea pe ruta Turnu -Izbiceni !?Sa vedem cit o sa -i mai tina!?
. pe 23 Mai 2017, 07:41
#8829
.
E prima oara când bag in seama pe acest dobitoc cu nume de personaj literar, compus din parti ale mai multor morti.

bai, cretinule, faci pe prostul si iti iese perfect. L-ai facut pe Marian baban anti comunist? Il bagi pe Dragnea in barca cu Iliescu? Ii bagi pe toti in aceeasi barca, a celor care lupta cu comunismul? E, uite ca eu te bag, iremediabil si definitiv, in p....da nefericitei care, in urma unei greseli de tinerete, a ramas gravida cu tine si te-a nascut in chinuri, cu probleme, cu traume de nereparat. Esti, spun si eu ca MULTI ALTII, cel mai dobitoc postac al lui Cracea!
x pe 22 Mai 2017, 21:40
#8828
pentru cracea
Bai craceo de ce nu dai toate comentariile. Ce te a deranjat faptul ca am spus ca vei ramane vesnic doar in c*rsa pentru ca tu nu vei castiga nimic ? Toata viata ta ai fost un looser si atat. Dar ai ambitie . Insisti insisti pentru ca vrei sa fii in centrul atentiei. Narcisistul si veleitati becaliene. Ai uitat asa de repede ? Sau iti e frica si te ai facut frate cu dracul.
d.r pe 21 Mai 2017, 13:05
#8827
Ce personaj.
CASANOVA,CRAIUL DE AGRICOL,NU BAI ESTE UN BABALAU BASINOS CARE TRADEAZA MANA CARE LA FACUT CONSILIER.HALAL PERSONAGIU!
franchestain pe 21 Mai 2017, 12:00
#8826
multa sanatate frate Fane ! esti bine? familia îi bine? daca da, ma buc*r mult
Campionu Marian Baban or îi neam cu noi frate? ca nui prea departe Baban de Babanu.

Sacus la fraerimea invidioasa: respetativa valorile tînpitilor ca ca sa faci sport si sa devi campion nui chiar floare pe la ureche, ca sportu i cea mai grea meserie si daca nu credeti treceti dobitocilor voi la rame si trageti, trageavas ramele pîn troacele iliesco-draqneo-neocomuniste de andicapati mentali care va huliti campioni si valorile si va preciati furii, mafioni si penali cu condamnari negru pa alb, scîrnaviilor spurcate.

Mesaj la fratele nostru Campionu: lasa vorbele la idioti sa treaca ca valu pe lînga tine frate ca cei val ca valu trece frate si fa ce sti tu mai bine si buc*rane n continuare cu medalii si trofee sa ne simtim mîndri ca suntem Români.

Te felicitam si te aplaudam si, de simti ca nu mai poti, nu uita ca suntem cu tine n aceiasi barca, tragînd dea celeasi rame sin aceiasi directie, ca niste Campioni adevarati, noi Românii adevarati care ne respetam Românii Campioni. Amin!
Dr. pe 21 Mai 2017, 11:07
#8825
Greu de ucis.
In ciuda luptelor interne din Pnl,Claudiu Cracea va ramane in c*rsa pentru functia de primar.Oamenii pe care ia pus pe functia de consilieri il sapa la temelie,dar nu vor reusii in veci.Sa va dau m..e la toti care il sabotati pe Claudel!Pe ei Claudiu!
Marian P. pe 21 Mai 2017, 09:50
#8824
SI ASTFEL SE VEDE CARACTERUL SI EDUCATIA ”IUBITORILOR” DE ANIMALE.
Da,oamenii sunt pe locul al-II-lea,că pe primul sunt animale ca voi,turbate atunci cand va deranjează colegele javre,și cu mari carențe în educație.Plus felul în care vă exprimați.Ia fiți puțin atenți:# Hai sictir!Si nu mai beți apă din castronul cainilor,e timpul pentru un antirabic și un deperazitar!
Ion și știri pe surse pe 20 Mai 2017, 17:40
#8823
Șoferul și patronul
Ia mai uitativa și pe știri pe surse ca da de teleormăneni de-ai nostri
Gelu pe 20 Mai 2017, 17:18
#8822
Pt Marean P(rostul)
Mare prostovan mai esti .Adica tu esti trait la oras sa intelegem,nu o ierti nici pe mata care a fost probabil o "catea".Ai sictir !
strul pe 20 Mai 2017, 13:58
#8821
ipocrizia salvează România
mare tămbălău pe tema familiei tradiționale. niciun comentariu legat de concubina lui dragnea. voi realizați că e mai mică decât copiii lui? mosu', adică dragnea, are dinții mizerabili, ce tânără îl poate iubi pe el? dar voi acceptați "famiglia" asta, fi de pare tradițională. ce mizerie!!!
fane c pe 20 Mai 2017, 11:25
#8820
hotii
politia de frontiera au fost vazuti pe cimp cu sacosele furind usturoi din gradinile oamenilor,
Marian P. pe 20 Mai 2017, 01:15
#8819
Trăim ca la stână
Știm și despre cine e vorba.Una e este fam.Mitroi iar cealaltă este fam.Curcafa.Dacă nu au copii cred că Dumnezeu îi iubește că se fac mari iubitori de animale,dar au depășit granița dintre decență,respect față de semeni,rațiune și milă, și au intrat în cea de nebunie.Am o sugestie pentru aceste familii,să-și cumpere și oi sau capre,că tot le plac câinii.Pentru că aptitudinile de ciobani le au și le stăpânesc bine.
Xyz pe 19 Mai 2017, 22:38
#8818
ANL
De ce nu plecati daca nu vă convine?
TituStyl pe 19 Mai 2017, 21:34
#8817
pentru Proprietar liniștit
Pentru Titi Oțel,actor de filme XXX, replica a la Cracea Claudiu, Ce este domnul v-am deranjat partidul si pe Ciolos?
. pe 19 Mai 2017, 16:57
#8816
.
bai, 8808,

esti Cracea in persoana, adica prost si increzut. ce sa racoleze Cracea, când e sarac lipit dupa 3 batai luate in campanie/ Si pe urma necea nu mai e la psd, s-a dus dupa cascaval si a luat-o in mana, Pruna e distrus iar simion e prost. Nu asta e PSD Turnu, ci oamenii care il voteaza, asta e democratia, Cracea se da cocos si e pui de gaina, nu mai are bani si nici sperante, il stiu, ca vorbesc des cu el si spune tot oful.iar steluta M e fata mea, facem multe impreuna.
LOCATARI NEMULTUMITI pe 19 Mai 2017, 12:19
#8815
IN ATENTIA PRIMARULUI ORASULUI
SINTEM UN MARE GRUP DE LOCATARI NEMULTUMITI DE FAPTUL CA NISTE FAMILII IRESPONSABILE DIN BLOCUL A 11 DIN STRADA 1907 ARUNCA MINCARE SI CRESC CAINI SI PISICI LA SCARA BLOCULUI.DIN CAUZA ACESTOR ANIMALE ESTE UN ZGOMOT INFERNAL SI O MIZERIE DE NEDESCRIS.NOAPTEA NU SE POT ODIHNI OAMENII SI NICI NU SINT IN SIGURANTA ATUNCI CIND IES DIN APARTAMENTE SA DUCA GUNOIUL LA TOMBERON.
Proprietar liniștit pe 19 Mai 2017, 12:02
#8814
Pentru Titi Oțel,actor de filme XXX
Poate ne spui și cum au obținut unii apartamente la ANL.Doctori,angajați pe pa Poliția de Frontieră,patroni de firme cu neveste profesoare și alții care au venituri suficiente pentru a cumpăra o locuință sau a face un împrumut la bancă.Dar,parcă e mai bine bine cu relațiile la PSD,și în general cu mocangeala.Păi nu e mai bine să faci un împrumut,iar în loc de chiria prea mare,să plătești rata la bancă și să devi și proprietar?Nu mai arunca vina în c*rtea altora,prostia e mare și încă se dezvoltă.
matei pe 19 Mai 2017, 09:21
#8813
chiar distractiv si in acelasi timp educativ!
Incepuse sa imi placa viata amoroasa a lui Paunescu,continuati baieti omul acesta este un roman.In scoala mai nou,i am schimbat porecla din Craiul de agricol in cea de Casanova de Marin Preda .
Xyz pe 18 Mai 2017, 15:22
#8812
ANL
Ați facut miting sau un protest?, dar cînd auziți de par "luați foc"
guta pe 18 Mai 2017, 12:48
#8811
pentru,ai nostrii.
Si ce ar fi in neregula,Claudiu Cracea ramane singurul care are un cuvant de spus in consiliu.Opozitia in oras este Cracea si nimic mai mult .Pacat ca a ales consilieri fara testicule,sau aserviti celor de stanga.Aceiasi consilieri precum Baciu,Neagu,Mohora,chiar si Paunescu sunt cartite in opozitia si asa firava a orasului.Oameni noi este solutia plus tineretul,care mai este in oras.Vechii consilieri ii aduc numai deservicii.Sunt niste imbuibaticare urmaresc interesul personal .Nu gandesc,si se multumesc cu firimiturile puse la dispozitie de oamenii lui Dragnea.
TituStyl pe 18 Mai 2017, 08:41
#8810
pentru Xyz
Bai băiețel tu ești retardat sau trăiești pe sub pământ, te rugam frumos sa ne spui ce comuna faci de ras ? Tu ști cine a introdus MAJORAREA CHIRIILOR ANL ? GUVERNUL MEU - GUVERNUL CIOLOȘ - OMUL LUI SOROȘ ȘI JOHANNIS !!!
Xyz pe 17 Mai 2017, 22:34
#8809
ANL
De ce vă mai plângerile, ce ați votat asta aveți. Si nu este
AI NOSTRI pe 17 Mai 2017, 17:51
#8808
RACOLARE
Claudiu Cracea aînceput racolare oamenilor din rindul pesedistilor,inspecial pe tineri,renuntind la fosilele gen,Necea,Pruna,Simion.isi pregateste terenul pentru alegerile europarlamentare,nedezindu-si drumul catre alegerile de primar.
pentru anl pe 17 Mai 2017, 11:50
#8807
chirii
http://www.stiripesurse.ro/guvern-veste-uria-a-pentru-cei-care-stau-in-locuin-e-anl-ce-se-intampla-cu-chiriile_1196674.html
Eu pe 17 Mai 2017, 07:39
#8806
poezie 2
Doi cocoşi se ceartă iar

Pentru o găină,

Iar măgarul, “tot măgar”,

Trage o băşină.

.

Fata ţaţei Filofteii

Stă-n şanţ cu bobocii;

I-a pus mă-sa chiloţeii,

Că i-au crescut flocii.

.

Un moşneag plin de păduchi,

Bărbos ca ariciul,

Şi-a-ntins p**a pă genunchi

Să-şi ascută briciul.

.

E de-ajuns! M-am plictisit!

Într-o relaxare,

Las condeiul şi m-aşez

Cu c*rul la soare…
Eu pe 17 Mai 2017, 07:39
#8805
poezie
NU ŞTIU CINE ESTE AUTORUL

.

S-a deschis un bobocel

Roşu la culoare,

Ca o puţă de căţel

Care stă la soare.

.

Un berbec aruncă-n jur

Câte-o căcărează;

I-a intrat o muscă-n c*r

Şi îl deranjează.

.

Buni prieteni, doi pisoi

Ne-având altă treabă,

Stau pe prispă amândoi

Şi şi-o iau la labă.

.

Un ţânţar, pe sus, în zbor

Plânge cu suspine:

S-a căcat pe el în somn

Şi îi e ruşine.

.

Coana Manda, în pridvor,

Plânge amar şi-i tristă,

De Ionel îi este dor

Şi-o mănâncă-n pi…

.

Iar o floare de salcâm

A căzut săraca

Într-o balegă din drum

Ce-o făcuse vaca.

.

Stă Grivei cu gândul dus

Singur-cuc, bastardul

Şi-a săltat un ciot în sus

Şi stropeşte gardul.

.

Un muscoi la rendez-vous

Cu o muscă slută,

Îi explică cum că nu

Poate s-o mai fută.

.

Pentru că zburând spre cer

Într-o zi cu ploaie,

Veni un elicopter

Şi-l lovi în coaie.

.

x pe 17 Mai 2017, 07:31
#8804
CEZ
Ce parere aveti de reinoirea contractului cu hotii de la CEZ?
ANL pe 16 Mai 2017, 22:08
#8803
Domnule Primar
Domnule Primar va mai tineti de promisiunea facuta? Facem sacrificii foarte mari pentru a plati imensa chirie. In primul rand ne sacrificam copilasi. De exemplu nu am mai putut plati caminul ca sa platesc chiria. Avem salarii de mizerie cu ce sa traim? Va rog cu stima si respect in cel mai sc*rt timp sa faceti si ptr noi ceva ca sa nu murim. Multumesc!
amicul pe 16 Mai 2017, 08:22
#8802
pentru adevar.
Nu stiam de ce oare este atacat domnul Paunescu chiar de ziua sa.Razbunarea vine din parte unuia care i a regulat nevasta.Acum sa vedem daca se prinde cine este .Sunt multe la numar Cred ca este cazul sa dea cu banul .Prostiile tineretii se intorc impitriva ta .Cel de sus regleaza conturile .Asa este in viata,totul se plateste .
Tanase pe 14 Mai 2017, 22:47
#8801
Bai Victoreeee ma doare ochiu baaa
Ma cat sa fi de fraier incat sa copiezi terasa alora de la hotel cu punct si virgula? Daca tot aveai niste bani de ce nu ai ales altceva ca te faci de ras toata lumea observa. Bec*ri mese carpe scaune tot turis2 ajajajajajajajaja
CARASU pe 14 Mai 2017, 20:41
#8800
OPC-ul Teleorman condus de pescarul Musat
Noua sefa de la OPC Teleorman, Gurita Mioara-mai nou sefii sunt numiti fara conc*rs-nu este alcineva decat sotia inspectoruluyi piscicol Gurita Ionel omul care il protejeaza pe Musat braconierul de la Izlaz si despre care TURNU CU STIRI a scris o serie de articole la care nimeni nu a facut nimic.Mai nou domnul inspector piscicol este omul de casa al Teldrum SA in calitate de,,consultant,, la baltile de la SEACA.

Domnul prerfect Florinel Dumitrescu este un,,apropiat,, al doamnei Gurita Mioara de pe timpul cand dansul inpreuna cu doamna Gurita controla pretul la patrunjelul de pe piata iar doamna ii recomanda sa cumpere si sa consume cat mai multa telina.
mara pe 14 Mai 2017, 20:21
#8799
filmul
Viata bate filmul amantul doamnei Livia Paunescu,Tutu un nume parca predestina pentru viitoarea metresa a lui Paunescu,tot Tutu.Sunt chiar simpaticuti !Si le sta bine,casa de piatra uram !
ionica pe 13 Mai 2017, 18:56
#8798
multumesc ionica2
Nu cunosteam amanunte. Eu m am referit in general la rautatea oamenilor inculti si fara onoare. M am referit la cei care terfelesc jignesc si arunca vorbe grele fara a se uita in oglinda si a vedea ca sant mai jigodii decat altii. Cine e nepriharit sa arunce primul piatra a spus Iisus. Acesti oameni ii numim oameni pentru ca seamana si au chip de oameni dar nubsant decat niste maimute coborate de c*rand din pom. Sa i lasam deci sa si vomite veninul. Poate le trece greata.
Preot Savulescu Petrescu Florea pe 13 Mai 2017, 18:33
#8797
Prea Cucernice parinte protopop miluiestine
G.P.=crestin ortodox rit vechi
george pe 13 Mai 2017, 17:00
#8796
atentie dsp, primarie.


Astazi am vizitat cimitirul orasului,am vazut multe case mortuare cu sicriele la vedere,te ingrozesti la asemenea imagine.Oare primaria,dsp sau cei responsabili cu sanatatea noastra nu au observat?. Vine caldura,ce se poate intampla?.De la cine au primit aprobare pentru a proceda asa?Domnule CUCLEA, puneti lucrurile pe fagas normal,acolo este haos.
marinica pe 13 Mai 2017, 09:45
#8795
este prea neinsemnat pentru oras ca sa il mai puneti in discutie.
Va rog,impetuos nu il mai puneti in discutie pe Paunescu,este nesemnificativ pentru politica orasului,un zero barat.Ar vindeo si pe masa pentru functia de consilier .Sau cea de director,cred ca ar fi cazul sa va opriti cu comentarile,acest personaj traieste numai din barfa si cancanuri este o tata de pe marginea santului .Un parvenit si un oportunist avid de functii si bani .Noi de multe ori il comparam cu Avarul .Lasatil dracului ca nu merita !Un furacios a furat liceul agricol de la lasat sarac.
. pe 13 Mai 2017, 09:39
#8794
.
Halal consilieri ca paunescu, Mohora-ea si el-, pruna, Nutica Dinca, Udeanu sau Mitroi. Astia nu fac nimis, iau banii de pomana.
ionica. pe 13 Mai 2017, 09:15
#8793
Nu il mai hartuiti ca are si el dreptatea lui .
In primul rand nevasta sa lui Paunescu la tradus20de ani cu seful ei de la inspectorat,asa ca saracutul isi face si el acum mendrele .Cui pe cui se scoate.Si bag seama ca sau inteles si fiecare cu viata lui .O familie moderna pe care noi muritorii de rand nu o intelegem .Si ce rau a facut cand mai marele Dragnea are una de o seama cu fisa.Salutam familia ortodoxa romanacare este la rang de cinste !
Alina pe 13 Mai 2017, 07:47
#8792
Dirigul de info.
Va rog frumos nu va mai luati de dom diriginte,este baiat bun il pui la rana.Dar,nu prea face orele noi vrem sa invatam si el chiuleste .Plus ca este foarte agasant cu intrebarile despre sex,vrea cu orice pret sa stie cine cu cine traieste in scoala si face apropouri elevelor cu vino incoace.Cred ca dom director Manea ar fi cazul sa i dea o mustrare.In rest baiat de baiat.
Matei pe 12 Mai 2017, 16:30
#8791
Prostul site-ului
Prostovane, te poti uita uita uita in oglinda dupa ce incerci sa scrii ? Spun incerci deoarece tu esti semi anal fabet!

Ai fost certat cu scoala si acum te razbuni pe noi? Vad ca il cunosti bine. De ce nu ii spui in fata ce crezi despre el?

Ce interes ai dobitocule? Asta te doare pe tine? Tu esti neprihanit? Nu, esti un je**s, abject care iti rumegi propriile fecale si le scuipi cu mandrie!
Xz Angajate pe 12 Mai 2017, 15:19
#8790
Cofetaria Teica Centru
Uitati-va ce loc*ri de munca insalubre !?a facut Teica mai lucreaza la el vreo citeva babaciuni,care au habar de produse de cofetarie .Acum ca numai are vinzare plimba produsele de la Izbiceni la Turnu !?Oare nu vede cei de la DSV care are sediu acum si la Turnu la blD14,o sa -i anuntam noi daca nu stiu ce face Teica !?
ionico pe 12 Mai 2017, 13:05
#8789
Esti proasta de behai.Cum se impaca fa martaloago,
Functia de conslier care este una de om de vazaa orasului cu apucaturile astuia de imbecil si cu**ar plus infantil,de zici ca este un copil prost. Care pune intrebari infantile de dragul conversatiei.Daca era un barbat adevarat nu isi lasa nevasta prin strainataturi de atata amar de vreme .Dar el ibueste cu**arasia si infidelitatecare este la mare ranga printre consilieri .Si padurea ta este cam defrisata de atatea stremeleac*ri .Asa ca ai sictir amanto de doi lei !Vine ia m**eresa din occident si te face permanenta .
ptr ionica pe 12 Mai 2017, 11:55
#8788
consilier tacut
Auzi fa ionico cand mama lui proces verbal a ridicat Paunescu vreo problema in consiliu,niciodata.Daca nu era Baciu si Cracea nu exista opozitie in cacatul asta de oras.Asa ca mars si accepta adevarul,el te va elibera de pacate .Numai manastirea si pocainta il mai spala de pacate !
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.