Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

1183504 vizualizări | 11538 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (11538) Adaugă comentariu
Spectator sau trecator pe 11 Noiembrie 2019, 13:31
#11538
pt GImi
Stadionul e al orasului dar parca se plateste niste taxe cind este folosit.Eu vreau ca Saelele sa plateaaca cind foloseste stadionul pentru ca asa e legal chiar daca e echipa lu Dragnea .
Hai pe 11 Noiembrie 2019, 08:38
#11537
Psd
Lai lai lai lai la la, s a pisat diaspora
Gimi pe 11 Noiembrie 2019, 06:47
#11536
Pt spectator
Batrane,tu esti spectator sau trecator?

Se pare ca acei suporteri care vin la meciurile de acasa ale ECHIPEI platesc tot ce inseamna cheltuieli la STADION, acesti suporteri trebui felicitati pentru ca platesc sa vada un meci in orasul in care traiesc si construit pe banutii statului . Normal este sa nu platim,dar nici echipa sa nu plateasca daca ne reprezinta orasul la nivel national,eu asa o vad,daca gresesc cu ceva îmi cer scuze !
PNL vs PSD pe 10 Noiembrie 2019, 22:35
#11535
Președintele Iohannis termina PSD
.Președintele Iohannis anunță că va termina PSD și mai ales toți donatorii,patronii PSD-iști, la Turnu se știu ei a fost trimisa lista.cu ei la Iohannis!!!sa vezi sechestru pe averile donatorilor PSD
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 10 Noiembrie 2019, 17:58
#11534
OAMENI BUNI, IEȘIȚI LA VOT !
OAMENI BUNI, DACĂ NOI NU NE MOBILIZĂM LA VOT ȘI DĂNCILĂ INTRĂ ÎN TURUL 2, ATUNCI NE MERITĂM SOARTA !
Zorro pe 10 Noiembrie 2019, 15:30
#11533
psdei
Un oras condus de prosti.oameni fara caracter.
PRO libertate si democratie adevarata pe 10 Noiembrie 2019, 12:44
#11532
Domnului- Anti PSD-Ciuma Rosie
Corect,e foarte adevarat,numai ca,doar aratandu-le placuta suedeza,nu e deloc suficient.Trebuie foarte mult c*raj,profesionalism si onestitate,atat din parte celor alesi,cat si din partea tuturor votantilor.Si nu in ultimul rand,responsabilitate si punerea in practica a tuturor promisiunilor.De departe cea mai importanta,sa fie CONFISCAREA TUTUROR AVERILOR CE NU POT FI JUSTIFICATE.Asa sa ne ajute Dumnezeu pe toti,dupa fapte si rezultate!
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 10 Noiembrie 2019, 00:10
#11531
IEȘIȚI AZI LA VOT OAMENI BUNI PENTRU A DISTRUGE CANCERUL PSD
iată cum Florin iordache ne arată semne obscene de la Tribuna Parlamentului, acum a venit rândul nostru al alegătorilor să le dăm Plăcuța Suedeză #MU"E PSD !



https://m.youtube.com/watch?v=Nz1C__p70_w
Marian pe 09 Noiembrie 2019, 17:31
#11530
IEȘIȚI MÂINE LA VOT OAMENI BUNI PENTRU A DISTRUGE CANCERUL PSD
DACĂ VREȚI O SCHIMBARE, IEȘIȚI OAMENI BUNI LA VOT ȘI NU MAI VOTAȚI CIUMA ROȘIE CARE NE-A DISTRUS: PSD+ALDE, Pro-România sau PMP !



Votați USR-PLUS !
Spectator pe 09 Noiembrie 2019, 09:53
#11529
Saelele
Cine plătește lumina consumată de la nocturnă cind face marea echipa antrenament?Dar chiria stadionului?
ALEGATORII. pe 09 Noiembrie 2019, 07:54
#11528
Numai plătiți apa
PNL va face o Petitie cu semnăturii ptr scăderea apei va asteptam cu semnaturii!!
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 08 Noiembrie 2019, 22:00
#11527
IEȘIȚI DUMINICĂ LA VOT OAMENI BUNI PENTRU A DISTRUGE CANCERUL PSD


DACĂ VREȚI O SCHIMBARE, IEȘIȚI OAMENI BUNI LA VOT ȘI NU MAI VOTAȚI CIUMA ROȘIE CARE NE-A DISTRUS: PSD+ALDE, Pro-România sau PMP !



Votați USR-PLUS !
. pe 08 Noiembrie 2019, 19:32
#11526
.
Aluna, esti un dezaxat. Termina cu prăjiturile tale. Nu te ia nimeni in seama băiatule ! Du-te la munca, ia- ti servici. Trăiesti din alocatia copiilor si pensia mati.
Marinica pe 08 Noiembrie 2019, 13:56
#11525
"Votați " Viorica Dăncila!!!
Votați Viorica Dăncila pentru că este "alături de fiecare om" căruia i-a băgat mâna în buzunar dubland prețul apei de când PSD este la guvernare și a adus firma de gunoi POLARIS a lui Mazăre în TELEORMAN. De la 1 noiembrie se mai mărește prețul apei cu 20 %."Votați "Viorica Dăncila pentru că a pus prefect un paznic, un subprefect ospătar un director analfabet. "Votați "Viorica Dăncila pentru că ne-a făcut de râs în toată țara la căt de proastă este.Au ajuns proștii să conducă țara!!!
Christian pe 08 Noiembrie 2019, 12:51
#11524
Camarila PSD nu îl vrea pe Teica
Camarila lui Dragnea nu îl mai vrea pe acest oltean Teica,nu prea a dat destul,guvernul Dancila a dat legea 119 sa nu se mai producă în centrul Orașului la parterul blocului art6litb!!!Oltenii numai sunt menajați!!Asa ca lasa-ne Teica și asa ești pe ducă, falimentar!!!
DSV pe 08 Noiembrie 2019, 09:24
#11523
Pesta porcina la carmangeria MARINE
Nu mai cumpărați carne de la carmangeria MARINE patronată de Simionescu și cumnatul lui Dragnea Marineci pentru că vinde carne infestata cu pesta porcina. Micii și cârnați sunt făcuți din carne stricată. Pastrama de oaie provine de la oi care sunt infestate cu panglică.
Prajitura fara frisca si monoglutamati pe 07 Noiembrie 2019, 20:18
#11522
Nea Teica,i-ai taiat finantarea lu Aluna?
Stimata redactie,de ce nu incercati sa faceti o oarecare cenzura,in sensul bun,de a stopa sau nepublica postarile unui obsedat de Teica?Baiatul asta,pe numele de scena,Aluna,ne bruiaza zilnic cu tot felul de presupuse legi si dorinte de a inchide cofetaria din centru.Ma intreb de ce nu face plangeri la Presedintia Romaniei sau chiar la NATO?Va rog,nu mai dati drumul zoaielor tuturor dezaxatilor si trantorilor,pe acest site,il decredibilizati,iar cetatenii il vor lua in ras.
. pe 07 Noiembrie 2019, 14:54
#11521
.
Banu Dana secretar de stat?????Ce gluma mai este si asta?
Cristhian pe 07 Noiembrie 2019, 14:48
#11520
Evaziune și Traficul de influenta la Teica
Pe acest oltean nu îl ia nimeni la verificat noi de la PNL propunem sa fie verticati toți donatorii PSD!!!Sa vede-ți ce Averii au făcut !??Un nou Proiect de lege18 a ilicitului !!!!
Victoria c*rwelor pe 07 Noiembrie 2019, 14:21
#11519
Gogu al-nșpelea pt.Gogu
Gogule,al 2-lea,toate fetele alea de care spui matale,au trecut demult de vremea aia care le-ar fi consacrat pentru ce ne sugerezi dumnea-ta.Niște ruine care nu mai pot suporta nciun fel de renovare ori resetare.Vor rămâne acolo unde le va trimite istoria.
PNL pe 07 Noiembrie 2019, 12:17
#11518
Firma lui Teica va fi închisă DSP
PNL anunță toate firmele care nu respecta legea vor fi închise, Teica nu respecta legea 119 care specifica clar ca numai are voie sa producă în centrul Orașului!!Noul Ministrul al Sanatatii Victor Costache va închide multe Patiserii care produc produse nocive cum sunt cele de cofetărie și patiserie cu grăsimii hidrogenate!!!
SC DGI IMPEX SRL pe 07 Noiembrie 2019, 11:00
#11517
Falimentari
Se aude ca firma SC DGI IMPEX SRL a inganfatutui chelios IONUT DINU are foarte mari probleme cu banii.la aceasta data nici arenda nu a dato.
PNL vs PSD pe 07 Noiembrie 2019, 07:18
#11516
Orban da legea Desfintare Asociațiilor Propietarii
În c*rind aceste căpușe comuniste vor fi desfintate,fiecare propietar va fi întrebat prin Referendum !!În fiecare oraș se va stringe semnături pentru Petiția PNL de desfintare a Asociațiilor!!
PNL vs PSD pe 06 Noiembrie 2019, 15:26
#11515
Febra la mâini la demiteterii
Orban începe cu TR de la Prefect,Comandanții, Directori și toți șefii pusul de PSD vor fi demisii începând de săptămâna viitoare!!!
Gogu 2 pe 05 Noiembrie 2019, 19:22
#11514
"Materia cenușie "a PSD din turnu măgurele din guvernul proastei
Dacă nu știați turnu măgurele a avut 4 secretari de stat în guvernul proastei .

Aceste " valori" sunt:Banu Dana, Iagăr Elena, Gâdea Adrian, Sandu Tatiana. Oare ce vor face după căderea guvernului Dăncila? Vor reveni la vechile îndeletniciri?

unu altu pe 05 Noiembrie 2019, 19:08
#11513
.,,,
Am auzit ca PSDul iese cu Vasile pentru primar.Eu zic ca ar fi singura sansa, alfel nu cas cum ar reusi.
Lidl pe 05 Noiembrie 2019, 16:07
#11512
În Curind.la Noi l a Turnu LidL
Lidl.deschide doua machetare la noi în oraș cu preturi începând mai mici la toate produsele !!!Va asteptam în noua locație de la Tirg!!!
Gogu pe 05 Noiembrie 2019, 11:40
#11511
Hotii
Trebuie monitorizati si facute plîngeri penale pentru toți lingaii psd care au distrus orasul
PNL vs PSD pe 05 Noiembrie 2019, 11:02
#11510
Schimbarea Șefilor puși de PSD
PNL anunță astăzi Premierul Orban suspendarea tuturor Șefilor puși de PSD :MAPN MAI ISU ITM DSP ȘI DSP vor pleca multi director acasă nu vor mai rămâne în alte funcții în cadrul instituțiilor unde a fost vor pleca de tot anunță Premierul!!!
Diaspora pe 05 Noiembrie 2019, 05:17
#11509
Curvele din PSD au votat cu PNL
Ca sa nu piardă mandatele din Parlament pupinc*riștii de la PSD au votat contra lor sa nu.piardă pensiile din mandatul de parlamentar sau senator!!PNL dar.nu știu ca vom da o lege sa nu mai ia aceste pensii speciale!!!
Un mic pas pentru turnu magurele pe 04 Noiembrie 2019, 22:27
#11508
Un mare pas pentru romania
Este plecarea analfabetei lu dracnea de la guvernare... ca de fiecare data in urma lor ramane ca dupa o tornada... tara indatorata, saracita, furata, bolnava in spitale mizere, mintita cu nerusinare, mai aveau nitel si instaurau dictatura... daca ar intra dna.u in guvernu ala ajung toti langa dracnea! Sper la un viitor mai bun si pentru turnu magurele iar toti primarii sa dea socoteala si sa intre unde le e locul!
Turnenii pe 04 Noiembrie 2019, 21:20
#11507
Teica i se va suspenda Autorizația
PNL se rasbuna pe donatorii PSD deși PSD a dat legea 119 contra lui Teica ,Toți șefi DSP se vor schimba și va închide multe afacerii PSD !!PNL anunță că nu vor primiți in partid donatorii PSD,era PSD se încheie în Teleorman !!
Petre și atât pe 04 Noiembrie 2019, 20:36
#11506
Alooo,primăria,mai sunteți?!
Măi băieți și fete,ați început să simțiți ceva la spate?Se apropie vremea deconturilor,și e bine să vă așteptați la niște controale,audituri,așa,ca să știe toată lumea cam ce ați făcut cu banii,banii noștri.Știm Dănuțe că te-ai pus la umbră,ceva mai departe,prin Brasov,dar mai știu și alții.Nu știu exact ceea ce se va întâmpla cu voi,PSD-iștii dar,vă așteaptă vremuri foarte grele,și ceva mai ușoare și mai distractive pentru noi,pulimea.E bine de știut de către toți conducătorii de instituții,că a sosit vremea să meargă acasă,și să fie conștienți că urmează o nouă organizare și noi reguli legale de o nouă ordine la toate nivelurile.Și vedeți ce faceți cu prețul apei și al gunoiului menajer,că poate tocmai de acolo vi se trage.
Ati luat o razna pe 04 Noiembrie 2019, 20:24
#11505
Pentru PSD Ciuma rosie
Ba taticule clar esti fumat si prost in acelasi timp
Andrei pe 04 Noiembrie 2019, 18:30
#11504
Pentru "Anti-PSD Ciuma Roșie"
Apreciez tare mult efortul tău de MOBILIZARE LA VOT, de TREZIRE LA REALITATE și de CONȘTIENTIZARE a răului făcut în ultimii ani dar Nu ai cu cine prietene ..... Lumea din Teleorman și din Turnu e prea proastă & retardată, e prea zombificată, se mulțumește cu 50 Lei la Pensie, un ciurel cu mălai, 1 L de ulei și 1 kg de făină/zahăr .....

Nu au capacitatea necesară de a înțelege, La Fontaine spunea: "Nimeni nu e destul de inteligent ca să poată convinge un Prost că e PROST !"
berete pe 04 Noiembrie 2019, 17:43
#11503
pentru sergiu
mancamiai mucii cu usr al tau de taran coclit si oparit. Vinzi niste aripi congelate si te dai mare afacerist.bai mucosule poate ma apuc de femeia ta.zdreanta ce esti
Marius pe 04 Noiembrie 2019, 17:35
#11502
Guvernul PSDragnea / Dăncilă e la gunoi! Acum Trebuie de-PSD-izarea instituțiilor parazitate
https://www.aktual24.ro/victorie-istorica-dancila-si-psd-merg-la-tomberon-noul-guvern-a-primit-votul-de-investitura-al-parlamentului/



TREBUIE FĂCUTĂ O DEPARAZITARE (de-PSD-izare) a tuturor instituțiilor de stat parazitate de Ciuma Roșie începând cu JANDARMERIA, MILIȚIA, ÎNVĂȚĂMÂNTUL etc.



iată cum se duceau Sclavii Ciumei Roșii la mitinguri să susțină PSDragnea / Dăncilă, acum oare ce sentiment au, cum se mai uită în oglindă și cum mai dorm noaptea ???



http://m.turnucustiri.ro/stiri-locale/11353-video-aura-atheneu-si-pruna-marinel-doua-exemplare-din-categoria-protestatar-pesedist-ne-scriu-cititorii
Nu,nu am luat-o razna pe 04 Noiembrie 2019, 10:49
#11501
Păcat,suntem în 2019,și nu ați învățat NIMIC
In schimb,tu,da,și se vede cât de mult ai trecut pe la școală și cât de mult ți-a plăcut.Aici nu e vorba numai de vot,ci și de trezirea conștiiței,de faptul că,în fiecare zi,la fiecare pas,vedem și simțim tot ”binele și progresul”pe care l-a făcut PSD,țării și cetățenilor ei.Oare ce vă mai trebuie ca să simțiți adevăratul dezastru făcut de acest partid de jefuitori și incapabili.
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 04 Noiembrie 2019, 09:40
#11500
Răspuns pentru Postacul Ciumat "Ați luat-o razna"
EXACT ASTA VREA CIUMA ROȘIE: SĂ NU IASĂ LUMEA LA VOT CA SĂ INTRE PRIM-ANALFABETA DĂNCILĂ ÎN TURUL 2



Futu-vă-n inimă cu pesedeu' de orci,

beli-mi-ați banana de sclavi, tremură chiloții pe voi că pierdeți alegerile .....
Ati luat o razna pe 03 Noiembrie 2019, 23:42
#11499
Asta cu Anti psd ciuma rosie
Esti sanatos la cap? Ai umplut aici cu ideiile tale si cu USR ul tau, nu mai are loc omu de tine. Esti fumat sau faci pe prostul? Sau amandoua? Ho gata ca neam saturat de atata postat cu USR ul tau. Executi aceleasi manevre ca si cei din PSD. Esti la fel ca ei. Te aberezi p aici si nghiti tot ce da presa bun de Barna &co;. Gata am inteles ca ala este idolul tau si ingerul pazitor al acestei tari, dar cum noi suntem oameni vom pacatui si vom vota cu altul dar cu asta nu (Barna), ca daca are in spate oameni ca tine si CA CARAMITRU ne ducem la balamuc si noi. Gata ca am inteles, acum vrem sa stam linistoti sa ne decidem cu cine votam.
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 03 Noiembrie 2019, 12:50
#11498
Votați masiv USR+PLUS la alegeri pentru a distruge Cancerul PSD
https://www.g4media.ro/document-509-de-detinuti-eliberati-cu-rec*rsul-compensatoriu-au-comis-noi-infractiuni-cu-violenta-crima-talharie-viol-pedofilie.html
. pe 03 Noiembrie 2019, 12:06
#11497
.
TOP-ul prostiei inc*rabile in Turnu Magurele



Locul 5.Petculescu Marian -asa-zis inginer

Locul 4.Ene Minu-neica nimeni

Locul 3.Mohora Steluta-c....a

Locul 2.Musat Tudorel-fost si actual militian

Locul 1.Baston Florea-fost si actual militian
Rareș Bogdan pe 02 Noiembrie 2019, 17:33
#11496
În Curind.la Noi l a Turnu
Autoritățile nu își respecta cetățeanul PNL propune schimbare ad tuturor Șefilor de la mic la mare ISU IPJ DSP ORC SRI Politie va fi șefi și comandanții puși din rândul ofițerilor MAPN
Turnenii pe 02 Noiembrie 2019, 15:40
#11495
Baciul dute și ia -ți Capre
Noul Antrenor Baciu după ce ia falimentat pe Daco -Getica a venit la Turnu sa facă joc*ri de culise !!!! credem ca a făcut blat Mierc*rea-

Ciuc !!! Lasa-ne Baciule noi Turnenii îți cerem Demisia !!!
florica pe 02 Noiembrie 2019, 15:00
#11494
ne vindeti tot..inclusiv loc*rile de veci
asa ceva de neimaginat chiar intrece orice limita prin aroganta mai marilor sefi ai orasului sa pututut vinde chiar si loc*rile de veci care erau platite de ani de zile vecini nostri oameni cu frica de dumnezeu au intampinat astfel de situatie.... rusine pentru acest caz de neimaginat sa ti se vanda locul de veci asa ceva numai in teleorman gasesti....cum vreti sa mai fiti votati cu asa oameni care isi bat joc de cetatenii orasului...un lucru foarte rusinos pacat....
Unul pe 02 Noiembrie 2019, 10:41
#11493
Se apropie
Va veni clipa când Cuclea si gasca lui vor da socoteala pentru tot raul care l-au făcut orașului. Tic tac ceasul bate,si se apropie sa vedem atunci slugile ciumei roșii pe unde vor scoate cămașa. Toti lingaii si incompetenții, oameni de nimic încearcă din nou să vă mintă. Copii dumneavoastra au plecat din oraș iar ai lor trăiesc în lux si huzur. Ceasul bate,Tic Tac!
Spiatal pe 02 Noiembrie 2019, 08:00
#11492
Domnule Meneger,
Incasarile rezultate din vanzarea biletelor de la ultimul meci de pe teren propriu, din 24 mai, contra celor de la AFC Hermannstadt II, să fie donate Secției de Pediatrie din cadrul Spitalului Municipal din Turnu Măgurele. Unde sunt banii Domnule Delcea i-ai cheltuit cu amanta prin Grecia sau i-ai cumparat apartament.Bani nu cred ca au ajuns la spital.
Marian pe 02 Noiembrie 2019, 07:59
#11491
jupin DRAGNEA PATURICA
https://www.capital.ro/dezvaluirea-momentului-liviu-dragnea-ar-fi-iesit-ilegal-din-inchisoare-prima-permisie-ar-putea-fi-ultima.html
Calin pe 01 Noiembrie 2019, 17:18
#11490
Ore suplimentare


Stimate manager





De cate ori nu v-ati aflat in situatia de:



a nu sti cum sa aplicati legea?a nu sti in ce categorie sa incadrati un anumit interval orar de muncade a nu sti cum sa retribuiti corect orele lucrate noaptea sau in weekend?



Orice astfel de bajbaiala in aplicarea legii se poate solda cu amenzi usturatoare!



Atentie! Una dintre cele mai consistente amenzi acordate de ITM – 3.000 de lei - este cea pentru neconformitati cu legea in privinta evidentei si retribuirii orelor suplimentare efectuate de catre angajati. 



Asa ca... acordati atentia cuvenita acestui capitol de legislatia muncii! Tot ce aveti de facut este sa stapaniti la perfectie legea, pentru ca orice actiune a dvs. sa fie in concordanta cu aceasta. In plus, angajatii nemultumiti  pentru neplata  orelor suplimentare au invatat deja drumul catre tribunal. De litigii de munca aveti nevoie?



Anti-PSD Ciuma Rosie pe 01 Noiembrie 2019, 16:05
#11489
PRIM-ANALFABETA DĂNCILĂ NE FACE JUDEȚUL DE RÂS ÎN TOATĂ ȚARA
https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=IpY5XBdntgU
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.