Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

1156779 vizualizări | 11284 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (11284) Adaugă comentariu
Diaspora pe 17 Septembrie 2019, 04:32
#11284
Uniti-va și Desfinta-ți Asociatiile de Propietarii
Trebuie desfintate aceste capuse.care va seaca de banii,aceasta unealta a PSD,numai cu semnăturii de la fiecare propietarii de pe fiecare scara de bloc cite 9 semnaturii adică 50plus 1Dizolva-ți Asociațiile se string semnăturii de la PNL
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 16 Septembrie 2019, 21:23
#11283
IATĂ CE A FACUT DRAGNEA DIN TELEORMAN
https://stirileprotv.ro/romania-te-iubesc/judete-la-stapan-partea-iii-teleorman-zona-crepuscalara-a-tarii-unii-fac-averi-uriase-iar-alti-raman-in-saracie-lucie.html
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 16 Septembrie 2019, 16:15
#11282
DRAGNEA NE-A SĂRĂCIT JUDEȚUL ȘI ORAȘUL, NE-A FĂCUT DE RÂS ÎN TOATĂ ȚARA
Acest mustăcios nenorocit ordinar, a sărăcit județul și orașul nostru, ne-a făcut de râs în toată țara, pe unde ne ducem cu mașina când văd numere de Teleorman, ne înjură toată România din cauza lui!



https://m.youtube.com/watch?v=CQBbpEeeJyo
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 16 Septembrie 2019, 15:00
#11281
MINISTRUL PSD AL FIFANȚELOR SCAPĂ MARII DATORNICI DAR SUBJUGĂ OAMENII DE RÂND
ROG REGIA SĂ FACĂ UN MATERIAL !

Eugen Teodorovici scăpă Clientela PSD având Firme cu Datorii Uriașe și dorește închisoarea pentru restul cei care nu-și plătesc datoriile.....



iată linkul:



https://m.youtube.com/watch?v=tw8UJF9r9fY
PNL vs PSDl pe 16 Septembrie 2019, 09:14
#11280
Proiect Lege
PNL va da o lege în Parlament pentru desființarea Asociațiilor de Propietarii!!
ICA pe 16 Septembrie 2019, 08:58
#11279
Produse vechi la Teica cofetarie
După ce are preturi marii mai vinde și produse vechii știe cineva cind este făcută o prajitura ca nu are termen de garantie!!
Turnenii pe 16 Septembrie 2019, 08:55
#11278
Teica numai are voie sa producă în Centru
Pro tv și Digi 24 la Turnu în centru autoritățile nu fac nimic deși este lege data Teica nu respecta OUG119/2014 att6 lit b Cofetarie-lingă Farmacie unde sa ma văzut???
VALERIA pe 14 Septembrie 2019, 14:48
#11277
BAAA,VOI UNDE TRAITI,IN PADURE?!
ORA 12.45,IAR CENTRUL ORASULUI ESTE INVADAT DE ZECI SI ZECI DE CAINI.PRIMARE AI TRANSFORMAT ORASUL INTR-O STANA CONDUSA DE NISTE CIOBANI NESIMTITI SI INCAPABILI.TOT CE ATI LASAT IN URMA VOASTA ESTE SARACIE,MINCIUNA,AROGANTA SI HOTIE.IAR REZULTATUL FINAL,PROSTIE.A INCEPUT CAMPANIA ELECTORALA???ATI SI PUS BENERE CU TUTA DE LA VIDELE,CARE IN CURAND VA DEVENI ISTORIE,O ISTORIE URATA SI NEMERITATA.CRED CA VA FI BINE REPREZENTATA DOAR DE CAINII SI MIZERIA DIN ORAS.
Simion pe 13 Septembrie 2019, 16:22
#11276
Corect,anti PSD-Ciuma Roșie
Numai că,Tanti Nuți trebuie să stea puțin la coadă.Prioritate mare are Năstase,Hrebenciuc,Dragnea,Oprișan,Mazăre,Constantinescu și mulți alți președinți de consilii județene și parlamentari.Plus prietenii și apropiații acestora.Cred că ar fi necesară o lege pentru confiscare a averilor ce nu pot fi justificate.În urma unei astfel de legi,putem ușor identifica hoții,și colectarea la buget a unor sume importante de bani.
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 13 Septembrie 2019, 15:30
#11275
ROMÂNIA = PARADIS INFRACȚIONAL / REPUBLICA INFRACTORILOR
Rog Regia să facă un material despre cât de mult a furat Elena Udrea (protejatalui Traian Băsescu)

iat-o cum s-a întors zâmbitoare în țară :

https://m.youtube.com/watch?v=soBC7TfiGZ4
Pro tv pe 13 Septembrie 2019, 11:42
#11274
Reportaj în Centrul orasului
O echipa de la Pro tv a filmat în centrul orașului au rămas surprinși Farmacie lingă Cofetărie sa vedem Ministerul Sanatatii nu știe ce va face Doamna Ministrul Pintea cine a autorizat aceste firme !!!!
Fane pe 11 Septembrie 2019, 16:50
#11273
Vești bune de la DONAU CHEM!
Continuă "masiv" angajările de personal "calificat" la combinatul nostru chimic...printre ultima angajare importantă și prin faptul că este pe linie de sec*ritate la incendii avem un "profesionist"....cine putea fi decât odrasla marelui comandant de la pompieri de vis-vis de cimitirul municipal....petrache !
Turnenii pe 11 Septembrie 2019, 12:41
#11272
Teica numai are voie sa producă în Centru
Unde sunt Autoritățile din Teleorman și cit îl mai menajează pe Teica nu este respectata OUG 119/2014 art6 litb numai cei de la Buc*rești DSP ȘI ORC trebuie sa vina la Turnu sa vadă incompetenta și indolenta !!!
VikY pe 11 Septembrie 2019, 09:25
#11271
Suntem slugile unor analfabeți și necivilizați
Există permanent o protecție și o menajare pentru marea majoritate a acestei rase spurcate care nu plăteste taxe și impozite,nu-și trimit copiii la școală,nu respectă ordinea publică și legile,nu nu munceste și, deci,nu plătește contribuții la sistemul de pensii,circulă cu mașini fără ITP,asigurare,și cu permise luate într-un mod dubios.Dacă aveți c*rajul,afișați pe site-ul primăriei,lista cu toți datornicii la apă,gunoi și plata impozitelor.În schimb,primii beneficiari ai asigurărilor sociale sunt tot ei,cei ce nu respecta nimic în această țară.Până când și de ce,domnilor conducători ai instituțiilor statului și politicieni?Îi întreabă cineva de unde au atâția bani?Am ajuns captivi într-o țară unde noi muncim și plătim,iar ei își bat joc de noi și de legi.Nu uitați,suntem europeni,dar nicăieri în Europa nu vedeți așa ceva,ignoranților!
Gogu pe 10 Septembrie 2019, 21:32
#11270
Nesimtire si incompenteta
Domnilor urbanistic din Primărie va rugam sa IESITI si dumneavoastra din BIROU pe strada PRAPORGESCU lîngă Chinezi si vecin cu Mitrofan Asta ca sa vedeti si voi ce oameni sunteti adunați în PSD cum acest individ.a putut sa construiască niște.scari.pana in MIJLOCUL TROTUARULUI.el.saracu fiind.analfabet si avansul pe băiat în PSD Poate ca asa.sa

Construit si in Sibiu de a ajuns Capitala Europeana
... pe 10 Septembrie 2019, 11:28
#11269
mn
Doamna Dana e Lambeanu Nuta de la Local Urban concubineasa lui Besciu Romui, sa vada si Cuclea
Traian pe 09 Septembrie 2019, 09:26
#11268
Doamna /domnisoara DANA
Daca aveti astfel de informatii ori dovezi despre activitatea sau modul in care Bata Adrian,sef la Bac Tr.Magurele,cheltuie banii publici,faceti sesizari si plangeri organelor competente.Nu se rezolva lucrurile doar cu articole prin presa locala.Speram ca informatiile sunt citite si de catre angajatii Curtii de Conturi,Parchet si Primaria Turnu Magurele.
DANA pe 06 Septembrie 2019, 12:13
#11267
Hoții din PSD
Bata Adrian care ocupa ilegal funcția de director la eurobac își repara periodic mașina personală AUDI Q7 pe banii instituției .Saptamana trecută și-a schimbat plăcuțele de frâna cu 7milioane lei. In ultimul an a cheltuit ilegal cu întreținerea mașinii personale peste 100 milioane lei.Acest PSD -ist fura fără frica din banul public.
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 06 Septembrie 2019, 00:05
#11266
ZICI PRUNĂ MARINEL, TE KACI ȘI TRAGI APA !
iată-l pe PRUNĂ MARINEL, o mizerie de om de cea mai joasă spețã, cum susține Ciuma Roșie pe la mitinguri în Capitală:



http://m.turnucustiri.ro/stiri-locale/11353-video-aura-atheneu-si-pruna-marinel-doua-exemplare-din-categoria-protestatar-pesedist-ne-scriu-cititorii
Nene pe 04 Septembrie 2019, 19:07
#11265
Turnătorul PRUNA
Pruna Marinel PSD apăra interesele țiganului in consiliul local ca sa poată cumpara micropiata de lângă restaurant.Poate ii arunca și lui țiganul o ciosvârtă .Jegosul dracului de PSD-ist.De asemenea și cacaciosul Manea Tudor vrea sa vândă terenul țiganului .Un cl format format numai din neisprăviți .
Dana pe 04 Septembrie 2019, 12:27
#11264
CUCLEA și VASILIADA
CUCLEA este legat ombilical de buticul din piața VASILIADA.In 2 August a mai făcut cumpărături de peste 100 milioane lei de la Vasiliada la prețuri mult mai mari decât prețul pieței .Traiasca PSD și escrocii lor!!!
E pe 03 Septembrie 2019, 17:11
#11263
De ce nu sunt medicamente în spital?
Managerul ar trebui sa știe de ce spitalul nu are medicamente. Presupun ca-și cheltuie tot bugetul pe salariile astronomice și nu le mai rămân bani de altceva.
Turnenii pe 02 Septembrie 2019, 20:36
#11262
Unde mai vezi Cofetărie lingă Farmacie
Sa vedem cine autorizat Cofetarie-lingă Farmaciei,corupție la nivel mare nu vezi în niciun oraș asa ceva deja Digi 24 și Pro Tv va face un reportaj la Turnu !!!Postarii pe Facebook a aparut!!!
Ica pe 02 Septembrie 2019, 18:32
#11261
Teica numai are voie sa producă în Centru
Teica i se va suspenda autorizația potrivit OUG 119/2014 art6lit;b numai are voie sa producă produse în centru !!!
Relu pe 02 Septembrie 2019, 17:56
#11260
Rusineee
Știe cineva de ce spitalul nu are medicamente???????
Victor pe 30 August 2019, 23:56
#11259
Adi codrea
Desi nu are legătura cu subiectul de mai sus,baiatul lui Codrea conduce singur mașina,cu viteza foarte mare,prin oraș,și prin alte zone din Turnu.Copilul are in jur de 8 ani!Chiar este posibil așa ceva?Nu se iau măsurile necesare împotriva lor ?O sa ajungem sa fim omorâți de un copil,iar nimeni nu o sa ia nici o măsura,pentru ca sunt oameni cu bani și nimeni nu are c*rajul sa le spună nimic .
Refle pe 30 August 2019, 23:07
#11258
11252
Refle,refle,nu mai scrir
Ica pe 30 August 2019, 19:58
#11257
Muistu
Aluna,tu nu mai zici nimic de farmacia aia de linga cofetarie ?

De produsele de cofetarie, de monoglutamat ?

Hai, ia baga ceva.
ORAS PIERDUT IN TIMP pe 30 August 2019, 12:17
#11256
NU V-ATI SATURAT DE-ATATA PSD ?!
INTR-UN ORAS IN CARE NU GASESTI UN LOC DE MUNCA,MIZERABIL,SARAC SI DIN CE IN CE MAI PUSTIU,UNDE POPULATIA MINORITARA VA DEVENI CURAND MAJORITARA,CONDUCATORII LUI NE MINT SI NE FURA,INCALCAND IN FIECARE ZI LEGILE,CU BUNA STINTA,IAR PROSPERITATEA EXISTAND DOAR PENTRU EI.TOTUL ARATA CA DUPA UN CATACLISM,CU OAMENI TRISTI,IMBRACATI MODEST SI DE MULTE ORI NEGLIJENT SI CHIAR MURDAR,SUFERA IN TACERE SI CU SPERANTA INTR-UN MIRACOL.PRETURILE AU CRESCUT INTR-UN RITM EXTREM DE ALERT SI TOTAL NEJUSTIFICAT,INCAT VRAJEALA CU MARIREA PENSIILOR A DEVENIT PE RAND O GOGOASA SI MAI APOI O POVARA PENTRU A PUTEA TRAI DECENT.DACA INCA NU V-ATI SATURAT DE MINCIUNILE ACESTOR INCAPABILI,RENUNTATI,SI NU MAI DATI OCAZIA GENERATIILOR VIITOARE SA SUFERE ASA CUM SUFERIM NOI AZI.
Nicu din piata pe 30 August 2019, 10:27
#11255
Stimata doamna DANA,sunteti sigura?
Daca sunteti sigura,inanintati informatiile la Parchetul Turnu Magurele,la Curtea de Conturi și la orice alta institutie care poate controla jafurile din banul public.Dar oare nu se pot sesiza si din oficiu aceste institutii? Sau complicitatea a ajuns atat de sus?
DANA pe 29 August 2019, 13:04
#11254
VASILIADA buticul PSD
CUCLEA a făcut iar piața pentru căminul de bătrâni de la magazinul de casa al PSD VASILIADA. De aceasta data a făcut cumpărături de peste 600 milioane de lei.Daca ne uitam pe cifra de afaceri a acestei firme constatam ca jumătate este asigurata de primăria condusă de CUCLEA .Toate alimentele cumparate sunt mai scumpe decât la orice magazin.Mai risipesti mult banul public CUCLEO ?.Pe tine chiar nu te controlează c*rtea de conturi?
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 27 August 2019, 17:38
#11253
INCOMPETENȚA STATULUI SUB CONDUCEREA CIUMEI PENALE PSD
https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/analiza-o-luna-de-cand-statul-roman-a-lasat-o-pe-alexandra-sa-moara-ce-s-a-schimbat-nimic-1177322
Radoi grasu pe 26 August 2019, 21:55
#11252
M.A.I
Sunt terminat rau
eu pe 26 August 2019, 14:18
#11251
pentru XYZ
Tu gândeşti ca un om obişnuit, care este precaut gândindu-se la viaţa şi familia sa. Dar ce spui tu acolo este pură teorie, care s-a dovedit că nu se respectă de zmeii de pe şoselele noastre. Aşa că ar trebui să se aplice mijloacele de constrângere ale statului dacă conştiinţa individuală nu funcţionează.
XYZ pe 26 August 2019, 08:19
#11250
"?"
Nu cred ca politistii ar trebuie sa stea pe drumul spre Combinat. Cand pleci cu masina, ar trebui sa te gandesti la copii, familie. Nu te ineci in alcool si nu mergi cu 200 la ora, ca ai bani, cunostinte si te doare undeva daca esti oprit ! Insa este doar o părere...
Eu pe 26 August 2019, 03:25
#11249
Încă o dată corupția a ucis!
S-au petrecut multe accidente pe drumul dinspre combinat. E cunoscut faptul că beau la Briza și urca băuți la volan. Dacă s-ar instala echipaje de politie pe drumul acela și ar verifica mașinile ce vin dinspre combinat măcar în weekend-uri, nu s-ar mai urca atâția beți la volan. Dar cum nu e voie sa deranjeze pe cineva, uite cum mor oameni!
anghel pe 25 August 2019, 23:00
#11248
a
NUNNTA ANULUI 2019- CATALIN CODREA ! NAS DRAGNEA
geli pe 25 August 2019, 21:04
#11247
accident
Autoturismul implicat,Hyundai TR 12 NYK. Nicu Daciu,Fane Casetaru' plus inca o persoana decedati
geli pe 25 August 2019, 20:24
#11246
accident
Grav accident pe Soseaua Portului,se pare cu morti !
Codrea si pulimea pe 25 August 2019, 11:16
#11245
Asta au urmarit,prostii i-au ridicat in slavi
Opulenta,grandomanie,marlanie sau cum vreti sa ii spuneti.O nunta cu mult prea mult lux filmata live de postacii invitati.Exact ce au dorit asta au primit,muuuuulta reclama ieftina.Pt ei bogatie pentru ceilalti de azi revin la treburile lor marunte si fara importanta.Ma buc*r ca am plecat din tara aia unde orice parvenit,inavutit peste noapte,este ridicat la rang de idol.
Mari nel pe 24 August 2019, 22:50
#11244
Radoi grasu
Cel mai nenorocit militian care l am vazut vreodata e Radoi a lu fruzerita de la central nu tine cont de romani ti**ni .. da ba și lu mata aia de tunde amenda sau ia permisul
Trăim în jungla unei nații spurcate pe 24 August 2019, 17:05
#11243
NESIMȚIREA AUTORITĂȚILOR CONTINUĂ
Niște maimuțe analfabete,de acolo din scorburile lor,se pișă pe noi.Dar,voi,autorități iresponsabile,Primărie,Poliție și Jandarmerie din Turnu Măgurele,stați impasibili și într-o complicitate totală cu tot ceea ce se întâmplă în acest oraș sau sat.Indirect sau nu,pișatul acestor primate este și pentru voi.Rușine,incapabililor nesimțiți!!
Dan Gherghe pe 24 August 2019, 16:09
#11242
Specimene care îți fac sângele să fiarbă de indignare!
Vrem o țară ca afară? Suntem departe, prin lege, prin fapte, prin "oameni" și mentalități. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2434764133266208&id=100001979340425. Să vă fie rușine, dacă ați avut vreodată, atât pot spune. Arătăm cu degetul spre tineri și avem pretenția să cedeze locul vârstnicilor în troleu? Oameni cu păr alb, ronțăie și scuipă semințe pe bancă în plin centru fără nici o jenă, după ce că e amărât și sărac să fie și murdar orășelul ăsta, să ți fie silă să te odihnești pe o bancă. Concetățeni, nu ne faceți cinste!
Ovidiu pe 24 August 2019, 15:17
#11241
Turris Turnu Măgurele
Concordia Chiajna-Turris Turnu Măgurele 0-3.Felicitări, băieți! Suntem mândri de voi! Forza Turris!
Eu pe 24 August 2019, 13:34
#11240
Nunta mare
Sa te mai tii, nunta mare in urbea noastră, se însoară Catalin Codrea, iar nunta costa câteva sute de mii de euro! Nasul mare,se stie, Ștefan Dragnea!
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 23 August 2019, 20:55
#11239
IATĂ CUM SUNT MUȘAMALIZATE POSTURILE ÎN MILIȚIE
https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/social/video-cum-este-masluit-un-conc*rs-pentru-ocuparea-unui-post-de-conducere-in-politie-ca-sa-castige-cine-trebuie-1177397
Cabinet medical individual Tanase pe 21 August 2019, 21:11
#11238
Uda Paciurea
Mai fac și lucruri bune cei de la Casa de Sănătate dupa mulți ani în care aceasta doctora dacă se poate spune asa a mâncat f mulți bani nemeritati de la stat ea lucrând la Sp. Roșiori și facea gărzi pe unde putea ca i murea copiii de foame a hotărât inchidera acestui cabinet un lucru f bun dar ar trebuii sa ii ceara și bani nemunciți înapoi. Dr Delcea are trebui sa nu o mai primeasca in Gărzi ca numai prosti face și cere părerea asistentelor ce sa facă dacă au mai văzut acest caz când vine un bolnav. Rușine sa va fie.
gheorghe pe 21 August 2019, 18:45
#11237
c
iara muzica ti**neasca de la salion in oras .politia jandarmii ce faceti dormiti ?
Eu stiu pe 21 August 2019, 17:04
#11236
.
Poate sa vina și 100 de echipaje, măsură e aceeași - o amendă și pleacă. Asta e legea, asta se aplica !
Avocat pe 21 August 2019, 16:39
#11235
Pentru Anti PSP ciuma pulii roșie
Are dreptate Mihai.
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.