Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

1326767 vizualizări | 12722 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (12722) Adaugă comentariu
Vasile pe 07 Iulie 2020, 23:33
#12722
super
Mincati cacat Manea este un om super de treabă și a făcut și ceva la scoala
Anti-PSD Ciuma Roșie pe 07 Iulie 2020, 22:35
#12721
Ieșiți neapărat la VOT altfel se va alege praful și pulberea de țara noastră
https://m.youtube.com/watch?v=oEvhWe-jssY&feature=youtu.be
..... pe 07 Iulie 2020, 21:31
#12720
Holera roșie
Dacă îți trebuie 10 clase să susții examenul de obținere a permisul de conducere, aceeași regulă și pentru a VOTA !
Ptr Nelu pe 07 Iulie 2020, 15:02
#12719
Soluția Primar independent
Singura soluție sa stopat corupția din partide și din grupurii de interese sa.fie aleșii cei mai bunii tehnocratii, independenții sa numai fie marionetele unor șefii de partid!!

NELU pe 07 Iulie 2020, 10:38
#12718
Pentru Turnu M
Fraților nu vă îmbătați cu apă, CRĂCEA este caracter infect = ZERO, trei alegeri pierdute și 20 de ani degeaba în politică! Sergiu Iordan sau Doru Manea este singura soluție pe partidele de Dreapta, chiar și Păunescu este o solușie.

George pe 06 Iulie 2020, 20:24
#12717
Sic.....
D_manea este omul PSD-ului de ani de zile . Cîndva era om de cuvînt,a devenit o hahaleră.
un coleg pe 06 Iulie 2020, 15:00
#12716
pentru Manea
Domnul Manea, iar faci joc*rile Psd-ului?Tu esti purtatorul de cuvint al primarului Cuclea!
O rață pe 06 Iulie 2020, 11:10
#12715
#Pentru toți cetățenii cu drept de vot
*UNIȚI-VĂ CU TOȚII PE DREAPTA ȘI NUMIȚI DOAR UN SINGUR CANDIDAT*!!Este singura variantă și șansă pentru a putea învinge gașca de hoți a PSD,și a vă putea arăta nemulțumirea față de ceea ce se-ntâmplă în Turnu Măgurele.Lăsați orgoliile,ambițiile, răutățile,interesele ascunse a găștilor din partide,nu ajută cu nimic,cu atât mai puțin demersul de a schimba un primar PSD.Puneți-vă neuronii la treabă și lăsați electoratul să decidă.Hai să lăsăm comentriile gen,vulpoiul care *jumulește rața*,și-o să vedem care este obțiunea majoritară a cetățenilor urbei.De dus crucea prin sărăcia,prostia și hoția vremurilor,sau dați o lecție PSD și nutriți o speranță de mai bine prin schimbare.Oriceare ar fi ea,că mai rău de-atât,mi se pare doar starea prin care se va ajunge la ascuțitul topoarelor și al săbiilor,după care,ce-o vrea Domnul.Repet,e singurul mod care va arăta unde vreți să vă poziționați.Și dacă voi primi un răspuns,îl aștept din partea celor ce au 20,30,40 și 50 de ani,nu de la un pensionar.
Alt 'Cinema' pe 05 Iulie 2020, 17:29
#12714
Despre salvarea 'Alt om' de la Rahova
_Cu referință la Viti_.. excelentă sintagmă!, regret că nu am fost pe faleză aseară, { eram pe terasă sus pe la bloc, cu un vecin de vorbă cu o damigeană de(.....) goală acum, așteptând eclipsa de lună }. Am ratat acest gest de adevărat eroism, dar în numele tuturor turnenior.... îl implor pe Viti să adapteze jetul, cu ceva magneți, aripi sau elice, să sară un gărduleț ghimpat, și să-l salveze pe JUPANU'.__Că nu a reușit să " Evadeaskaia" după 7 preumblări pe la Marea Curte de Justiție... s-a auzit și se vede...dar iată că acum ADN îl invită la niște tel--DRUMURI satanice. (7 sau 7+) × (666)=pe viață??? . Noi, să ne punem neuronul, umărul și osul la treabă și să-l recuperăm pentru județul nostru, pentru ȚĂRI ( România și Brazilia).
Florin pe 05 Iulie 2020, 14:13
#12713
Sergiu primar
Cel mai potrivit pt functia de primar,acest baiat Sergiu un om destept si c*rajos.Cracea se zbate de 20 ani degeaba,un om cu 10 fete nu merita.
Mihai pe 05 Iulie 2020, 13:45
#12712
Dacă Nu ieșiți la VOT, vor ieși orcii / votanții PSD și vă vor decide Viitorul !
Dacă nu veți ieși la VOT, vor ieși pensionarii și asistații social ușor de manip**at și vă vor decide Viitorul, iată:



https://www.aktual24.ro/pensionar-agresiv-trimis-de-psd-sa-urle-la-violeta-alexandru-criminalilor-mareste-pensia-vreti-sa-ma-omorati/



https://www.g4media.ro/video-ministrul-muncii-a-fost-agresat-verbal-in-timpul-unei-conferinte-de-presa-de-un-pensionar-mareste-pensia-luati-mana-ca-omor-minciuni.html
Cineva pe 05 Iulie 2020, 12:45
#12711
salvarea unui om de la înec
Nu mai comentarii urate,va felicit,am fost aseară pe terasa la Dunăre si am văzut cu ochii mei cum ale Viti au venit cu jetul in apa,întors la propiu,din cate am inteles a salvat un om,stiti cum se numeste asta,c*raj,asta este adevăratul c*raj,nu doar stiri false despre ale cutarita si cutarita,despre asta trebuie sa se scrie,despre oamenii care cu adevarat isi risca viețile sa salveze oameni!!Asa cum este omul asta,cu referinta la Viti,a avut c*raj si a salvat omul ala,nu stiu prea multe,căci nu am fost de fata la momentul răsturnări,repet doar cand a venit cu jet ul,dar din punctul meu de vedere asta este un adevarat om,nu ale Codrea care fura banii Spaniei,despre asta sa se scrie!!!
incepand din toamna pe 04 Iulie 2020, 16:01
#12710
o sa sugeti
pewla toti galbejitii cu alesu vostru in frunteeee.sa ne linjeti la inelul maro ca nu o sa castigati alegerile vrodata
..... pe 04 Iulie 2020, 15:01
#12709
Holera roșie
Cu tot votul analfabetilor psd, va scoate DNA-UL din joc. Psd = proști proștilor; nu vă este rusine cu ciuma rosie?
Privitori ai Tv Latrina3& r Tv Ghiță,uRniți-vă! pe 04 Iulie 2020, 13:37
#12708
Lipiți-vă de televizor! Iată știrile roșii!
În tabăra roșie e... o frățească și tovarăș ească înțelegere! Balaurul cu trei capete toate ciumate (psd, alde, proRoPonta), își freacă mâinile și ghearele de buc*rie privind la PNL-iști și USR-iști cum se.... cum respectă ei DISTANȚAREA POLITICĂ și o tot măresc. Sunt departe de o ALIANȚĂ și 27 septembrie vineee...... P S. Continuați donarea de obiecte din bronz (=5 tone) pentru că îi vom face o statuie în fața Primăriei * Cetățeanului de oRoare * al urbei noastre.
ASA pe 04 Iulie 2020, 10:38
#12707
pentru Ilie de la .....
Atata poti atata faci. Esti paranoia si te crezi cel mai destept. Esti defect. Sa va vad eu dupa ce o sa castige iar PSD ul primaria. Ce veti mai zice?
IEȘIȚI NEAPĂRAT LA VOT ! pe 03 Iulie 2020, 22:56
#12706
Răspuns pentru Turnean
Mă analfabetule asistat social ce ești, tu nu vezi că Ciuma Roșie PSD a distrus tot: orașul, județul + toată țara .....

Probabil ești vreo japiță angajată în Primărie și de aceea susții Ciuma Roșie
Victor pe 03 Iulie 2020, 19:50
#12705
Sergiu primar
Cel mai capabil la ora actuala pt functia de primar al Tr Magurele,Sergiu un baiat destept si cu mult bun simt.
Florin pe 03 Iulie 2020, 18:38
#12704
Fără cuclea primar
Ne-ai convins ce poti sa faci ca primar CUCLEA: FIX NIMIC!!! E timpul să votăm pe altcineva, pe tine toate problemele te depasesc si nu ai facut nimic pt orasul asta! Haide-ti sa votăm un PRIMAR NOU CARE SA SE IMPLICE SI SA-L INTERESEZE PROBLEMEKE TURNENILOR
turnean pe 03 Iulie 2020, 18:18
#12703
primar nou
Votam PSD fara Cuclea. Consiliu PSD iar la primar anulam votul. Dan Cuclea, gata, ne-ai convins, esti zero.
Ionel pe 03 Iulie 2020, 17:14
#12702
Secretara primarului 2 la metru
Ce sa faca Si ea, suge cat poate! Ca doar atat stie sa faca Si sa cheltuie bani daca are de unde. Cand o face si ea ceva interesant in viata pe puterile ei atunci o sa fie cineva, dar pana atunci o sa ramana toata viata ei amanta primarului 2 la metru, e frustrant! Dar nu cred ca stie ea ce e demnitatea
Ilie de la scularie pe 03 Iulie 2020, 11:56
#12701
Pentru săracul cu duhul AȘA
Măi prăpăditule pe cine a meditat analfabeta aia? A dat meditații la sex pentru că la asta se pricepe foarte bine .
Vali pe 03 Iulie 2020, 09:13
#12700
Ne-ajung 30 de ani de PSD
Nu știu ce așteptări mai au cetățenii de la o...Doamne ferește,posibilă nouă conducere a Primăriei Tr. Măgurele,tot de gașca de hoți și mincinoși a PSD.Nu au fost în stare să să aducă un investitor în zonă,să mențină c*rățenia și ordinea publică pe străzile și parc*rile orașului,să strângă toți câinii vagabonzi și să asigure o viață decentă cetățenilor.În schimb,în pragul alegerilor vin cu tot felul de promisiuni și minciuni.Nu mai lăsați adunătura PSD să conducă niciuna dintre primăriile județului.
Florin pe 03 Iulie 2020, 01:09
#12699
Imcompetenta
Asa de bine merge bacul asta incat Bâță isi face casa de la zero.....pur si simplu a darmat totata constructia veche, trebuie sa aiba si el cu etaj ca ciorile vecine!
Ion pe 03 Iulie 2020, 01:05
#12698
Perfect legal
Eu zic sa il incercam si pe Sergiu asta.......restul au tot fost la primarie sau in consiliu si nu prea au facut nimic, ba chiar se pupa in spatele usilor inchise.

Eu unul il votez.

Sanatate va urez tuturor!
Asa pe 02 Iulie 2020, 22:32
#12697
Pentru ilie de scularie
Lasa vrajeala Ilie ca stiu eu un profesor de fizica ajuns mare si care din meditatii a facut cam 6 case
Ilie de la scularie pe 02 Iulie 2020, 18:16
#12696
Ionela Jianu
Ionela Jianu amanta primarelului are cel mai mare venit dintre toți angajații primăriei turnu măgurele. Are un salariu de 40 milioane lei pe lună de la primărie și mai primește 10 milioane lei pe lună de la cabinetul unui parlamentar PSD. O simplă secretară are venit mai mare decât un profesor. Asta se întâmplă când sunt psd-iști la putere!!!
UNU pe 02 Iulie 2020, 16:35
#12695
Continuare
Sergiulica la control psihiatric cu el ca e groasa. Se viseaza James Bond de Tr..

Aici s a ajuns pt ca asa este neamul asta romanesc- batut in cap si obraznic.

UNU pe 02 Iulie 2020, 16:30
#12694
Pentru Iancu si ala de vine la toamna
Ala de vine la toamna neminte ca vi e sa voteze. El vine ca se face tulburelul si incep oile lastadion .

Iancule Jianuleasta este adevarul chiar daca nici mie nu imi convine. Sergiulica este mai hotoman si mai stilat iar Cracea este........ Daca l cunosti pe Cracanel,te rog sa l pui sa scrie o compunere- Ce a facut el in ultima luna. Itu garantez ca te vei pisa pe tine de ras.





PRO-pro PSD în prăpastie, singurel sau cu... pe 02 Iulie 2020, 16:26
#12693
Tov.Aliați-ciumați lângă el.???
Oameni BUNI... simpatizanți PNL sau USR, / copiii vă spun: ''încetați luptele''. Adversarul vostru politic e trandafiriu. Fiți înțelepți.! O alianță PNL USR, un memorandum, un pact de neagresiune până după alegeri.... l'ar face și școlarii cei mai isteți ( decât voi), dar fără drept de VOT.
IEȘIȚI LA VOT ! pe 02 Iulie 2020, 13:23
#12692
Dacă Nu ieșiți la VOT, vor ieși votanții PSD și vă vor decide viitorul
SPECIAL VOI VENI ÎN ȚARĂ LA TOAMNĂ PENTRU A VOTA ÎMPOTRIVA CIUMEI ROȘII CARE NE-A DISTRUS ORAȘUL, ȚARA & JUDEȚUL NOSTRU:



https://www.lumealibera.ro/aici-ne-ati-adus-iresponsabililor-romania-face-cale-ntoarsa-pe-drumul-iesirii-din-pandemie/
Iancu pe 02 Iulie 2020, 09:37
#12691
Pentru UNU
Băi,informatule,văd cât de repede arunci informații despre posibilii candidați ai PNL și USR.Nu ne spui nimic de pregătirea și rezultatele celui din PSD.Ce să înțelegem?Adevărul este că,cu unul ca Mușat în partid,și cu pretenții la funcții,este foarte posibil ca PNL să aibă soarta de acum 4 ani.Bine,mai sunt încă și destui spălați pe creieri care rămân ancorați în minciunile și hoțiile celor din PSD,dar sunt mândri că sunt români.
UNU pe 01 Iulie 2020, 00:20
#12690
Pentru altul pentru aia
Cum va spuneam, cei 2 au cate un postac si asta baga comantarii pe aici. Usr istul este cu 5 clase peste PNL ist si comenteaza mai voalat si mai stilat(dar tot capsoman si avid de imagine ramane
Prostia & Sărăcia fac casă bună în România pe 30 Iunie 2020, 19:15
#12689
Răspuns pt UNU: Oarba după Tine !
Mărș mă lingău asistat social !

Ție îți cântă greierii în pantofi, îți bate vântu în buzunare și îți cântă stomacul de foame că nu ai o chiftea în burtă iar tu susții Ciuma Roșie PSD care a distrus și a sărăcit Turnu & jud Teleorman .....

Presupun că tu ești tare mândru că îl avem pe Pușcăriașul Dragnea drept "Cetățean de Onoare" al orașului .....

E tare trist să fii și Sărac și Prost !
Moda pe 30 Iunie 2020, 18:36
#12688
Florin, poți răspunde?
Mai de mult am pus o întrebare

; Juniorul-fiu, când se deplasează la Rahova-City în vizită-vorbitoare, are bilet DUS - ÎNTORS pe mijlocul de transport.?.? Acum când 's-a apucat' de vizite-cafea (?) la ADN își cumpără și biletul de ÎNTORS.?... sau se reunește cu mentorul său.?
Altu pe 30 Iunie 2020, 18:31
#12687
pentru unu
Unule vezi ca te cauta ala, e sec*rist ai dat de dracu tongue wink
Florin pe 30 Iunie 2020, 17:45
#12686
La Mulți Ani cu Executare Dragnea ! Sper să te urmeze la Pușcărie toți din PSD
https://www.g4media.ro/dragnea-junior-citat-ca-martor-la-tribunal-in-dosarul-tel-drum-1.html
UNU pe 30 Iunie 2020, 17:19
#12685
continuare
Sec*ristul cu valiza ar face orice sa ajunga pe scaunul de Primar la fel ca si Cracea care da afara din partid pe banda rulanta pe cei care ii spun ca unele lucruri nu este bine sa le faca cum zice el. Acest oras este condamnat pe vecie sa aiba primar PSD. O alta gloaba politica.

Pacat de acest oras si de potentialul lui.
UNU pe 30 Iunie 2020, 17:16
#12684
pentru USR isti
Avand in vedere ultimele mutari pe scena politica tuyrneana este clar ca eternul candidat PNL va pierde si de data asta alegerile locale. Ce este mai nociv si mai grav este ca USR istul zis Valiza incearca sub diverse forme sa convinga lumea sa l voteze pe el cum ca el este cel mai bun. Si aici ca si la Cracea este o mare teapa ei amandoi neputand sa fie capabili de ceva care sa aduca plus valoare pt acest oras. Unu traieste din vanzarea unei Asociatii Agricole care a fost facuta cum a fost(stie Cracea cum si in ce fel a vandut o si apoi a improscat cu noroi pe cel care a cumparat o) iar altul care a avut ceva avere mostenita a facut o praf si pulbere si acum vrea cu niste pliculete de plante sa devina un mare afacerist si amandoi viseaza la postul de Primar. Nu aveti nici cunostintele si nici puterea de a accede in aceasta functie.
Alex pe 30 Iunie 2020, 13:15
#12683
PSD este Cancerul României, IEȘIȚI LA VOT PT A DISTRUGE ACEASTA CARACATIȚĂ MAFIOTĂ
https://www.g4media.ro/firmele-cu-actiuni-la-purtator-nu-vor-mai-putea-participa-la-licitatii-publice-daca-tin-secret-numele-patronilor-florin-roman-punem-capat-afacerilor-dubioase-de-tip-tel-drum-folosite-de-liviu-drag.html
NIMENI Altul pe 30 Iunie 2020, 11:24
#12682
IDIOTIZARE
PNL si Cracea sarbatoresc zilnic pe unde apuca cu zeci si sute de adepti ai mancatului si bautului gratis, mai nou Duminica mare petrecere in Banciu la iarba verde laga gardul de la panourile solare!
Justițiarul pe 30 Iunie 2020, 00:03
#12681
Dacă doriți o Schimbare, ieșiți la VOT
NU Mai Votați hoții de la PSD+ALDE, PNL sau Pro România !

Haideți să le acordăm o șansă celor de la USR-PLUS !
Gogu pe 29 Iunie 2020, 17:04
#12680
hotii
Orasul e varza! Mafia Psd a distrus tot ce se putea ! Lingaii primarului fac legea peste tot! Treziti - va acum sa scapam de ei!
h pe 29 Iunie 2020, 11:00
#12679
c
CRIMA AZINOAPTE IN ISLAZ !
Nici eu! Dar mă mai gândesc. Aștept... pe 28 Iunie 2020, 17:00
#12678
Aștept un loc de muncă pt.LND.
D-le primar creează și tu un... singur loc de muncă! Pentru JUPÂNU' că am aflat că...i sa 'furat' dreptul la MUNCĂ 'acolo'. Că tot e ^Cetățean de oRoare ^ aici...aici să-i dai ceva în folosul societății, prin piață, la Polaris sau la combinat să adune amoniacul-gaze, să nu mai leșine electoratul când se plimbă pe faleză --- în prea puținul timp liber pe care îl mai are.
. pe 28 Iunie 2020, 09:42
#12677
.
Danute, cu parere de rau sectia noastra nu te mai voteaza. Votam PSDul fara tine.Toti cu care am vorbit gandesc la fel.
Vin-o tu AMENDĂ pt.ION, că a umblat pe 27 Iunie 2020, 21:56
#12676
Fără mănuși +MASCĂ de gaze
Te-am auzit ION, și ne pare rău că ai leșinat, aproape de moarte. În 2018 ai lipsit... mergi pe 10 august în Piața Victoriei și poate "reușești" cu alt tip de gaze, ; niciodată să nu mai ai încredere în... gaze-amoniac. E slab băiatu'!
ion pe 27 Iunie 2020, 17:42
#12675
c
azi dupamiaza 27 am fost in port am lesinat aproape de moarte de la gaze-amoniac din combinat....se aude ?
Mihai pe 26 Iunie 2020, 22:51
#12674
La Mulți Ani cu Executare Mustăciosule
https://www.g4media.ro/dna-il-acuza-pe-liviu-dragnea-de-constituire-de-grup-infractional-organizat-fostul-lider-psd-a-fost-inculpat-de-proc*rorii-anticoruptie-in-dosarul-tel-drum.html
Cristi pe 26 Iunie 2020, 21:50
#12673
"Cetățeanul de Onoare" din Turnu, actual Pușcăriaș la Rahova
https://www.aktual24.ro/breaking-dna-anunta-oficial-cum-a-furat-dragnea-cu-tel-drum-a-initiat-un-grup-infractional-organizat/
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.