Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

1108241 vizualizări | 10935 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (10935) Adaugă comentariu
Cucu si pupaza pe 26 Mai 2019, 19:51
#10935
Vine tornada la PSD
Repede,repede cu un brat de batiste la Primaria Turnu Magurele,ca e jale mare.Cucleooo,sa-ti iei slugile si sa le trimiti la munca,cu caprele,nu cu afise electorale prin oras.Vor veni vremuri grele pentru toti capii PSD.Nu e o amenintare,ci o realitate.

Sorin pe 26 Mai 2019, 19:06
#10934
Ciuma Rosie
Angajatii primariei nu au avut c*raj sa voteze la referendum.Nu te poti prezenta in fata oamenilor cu slugarnici gen Mihalcea,Cazangiu,Raicu,Mohora,Turcu,Cosac,Gheorghe care nu sunt buni de nimic si care toata viata lor au tras decit chiulul.
Un oarecare pe 26 Mai 2019, 16:38
#10933
CIUMA ROSIE
Umbla fierti toate rapandulele sec*risto-informatoare din oras.Cucleo,ceasul se apropie.Cu toate mijloacele voastre de intimidare se apropie momentul adevarului.Lingaii orasului,oameni fara demnitate si caracter.
O mamica pe 26 Mai 2019, 12:20
#10932
ATV-ul pe aleile din parc!
L-am văzut pe dl fost parlamentar Simionescu plimbându-se cu ATV-ul pe aleile din parcul Mircea cel Bătrân. Știți cumva dacă s-a dat vreo hotărâre de consiliu pentru a se permite accesul cu Atv pe aleile din parc? Trebuie anunțat, ca să nu mai mergem cu copiii prin parc*ri ca e pericol!
O mamica pe 26 Mai 2019, 12:16
#10931
ATV-ul pe aleile din parc!
Acum 10 minute dl. Fost parlamentar
Titi pe 26 Mai 2019, 09:19
#10930
TR--fruncea prostiei
Teleormanul este pe primul loc in intentia de vot.Sa speram ca nu va fi si la sfarsitul zilei,pentru ca stim ce voteaza.Sau poate le-a ajuns cutitul la os si s-au trezit.
nicu pe 25 Mai 2019, 19:14
#10929
PNL
Curcafa din primarie este chiar membru PNL !

Maya pe 25 Mai 2019, 09:12
#10928
c*rcafa
Curcafa de la registrul agricol din primaria Turnu Magurele simpatizant infocat P.N.L. ?

Stiati de asta ? VA SPUN SIGUR !Sa va spun sursa ?
Cucliano Piticot pe 25 Mai 2019, 06:58
#10927
Vraja Zetonului
Unflatul de Dracnea jr,a dat drumul la artificii pentru hotul de ta-su,stiind ca luni o ia in barba la mititica.Ba,umflatule e bine cind te distrezi pe bani nemunciti ?
Ovidiu pe 24 Mai 2019, 23:55
#10926
Turris-Oltul Turnu Măgurele
Ce nasol, echipa noastră, Turris-Oltul Turnu Măgurele, a învins echipa ăluia de la Sibiu, cu 9-1.Ăia se cred deștepți, dar uite că au reușit să-i fută iar,ăștia din SUD.Poate retrogradează și ăia din liga I.Chiar,ăia deștepți de la Sibiu,cum își fac standionul? Până acum, nu am văzut reportaje la protv, să ne demonstreze cum au facut "doar " oamenii deștepți din Ardeal. Forza Turris Oltul Turnu Măgurele!
franchestain pe 24 Mai 2019, 22:30
#10925
salutari la toti fraeri mei telermaneni,frate
Mamuzā la blanā frate cînd vāz cîtā putorime tînpitā poa sā mai egziste n Telermanu prāduit conplet de Ciumā Rosie Loló Draqnea cel Penal.

Ios convins la greu co sā le dati dumenicā

botul în codat, da de datasta o so vo tragem noi original mioritic pā la sugātoare cā cam sa sāturat de voi, frate pîn si Penalu Nonbār Uan, vodā Draqnea cel Groasnic or Draqnea cel Cunplit, cum vreti so luati acus, frate. Asa cā nu vā mai hînditi pā voi, viilor morti si mortilor vii, si stati cuminti acas si pā la cimitire si lāsatine pā noi,āstia cu creeri grei frate, nu glume de troace cale voastre, sā vā facem vitorul copilor vostri fericit da devāratelea. Dumnezeu sā va jute sān telegeti jmekeria asta, frate.Amin!
Ultimile voci pe 24 Mai 2019, 21:36
#10924
Ultimile artificii
Va fost de cap de...acum ati anunțat sfârșitul sfârșitului ati facut pe placul unora ..aveti bani de cheltuit pe artificii.. dar la un copil sărac nu dati....dumnezeu nu doarme ..sa țineți minte.acest aspect ...se va alege praful si de amantele voastre... cat de c*rand...
. pe 24 Mai 2019, 15:47
#10923
.
Bai, "Ilie", idiotule, prostule, aurolacule, tu traiesti pe Luna SEAP se numeste acum SICAP, dar tu nu stii ca nu te lasa familia sa folosesti calculatorul.Nu sunt bune conductele noi pentru apa si canalizare pe strazile alea? Ma, tu sigur nu esti de la tara ? Boule.
Ilie pe 24 Mai 2019, 14:39
#10922
Oligofrenul de la 10918
Toate lucrurile menționate de tine prostovane sunt bani irosiți .

Nu exista apa si canalizare pe străzile menționate ?Cui folosește baza de la grăniceri ?Bani aruncați pe fereastra .Uita-te analfabetule cu creier de gasca in SEAP ca sa vezi cum cheltuie neghiobul de Cuclea banii cetățenilor .Apa si gunoiul si-au dublat prețul,Au crescut prețurile carburantului,energiei, gazelor, cartofului .Au fost anulate toate măririle .Dragnea a ajuns cel mai bogat om din România .
Anti-PSD Ciuma Rosie pe 24 Mai 2019, 14:05
#10921
IEȘIȚI LA VOT PE 26 MAI PT A STÂRPI CANCERUL PSD
Oameni buni, ieșiți la Vot pe 26 Mai și votați DA la Referendum și Alianța USR-PLUS pentru a stârpi Ciuma Roșie PSD!



iată un material cum un Parlamentar PSD e transportat cu Elicopterul la Spital deși Nu era nevoie, putea fi transportat cu Salvarea dar a beneficiat de "Tratament Preferențial"..... iată linkul:

https://m.youtube.com/watch?v=XkzrA9eyYgw
....... pe 24 Mai 2019, 13:52
#10920
Pt.10918
Dacă te lauzi cu mascarada de reabilitare este ca și cum s-ar lauda japonezi că plouă zilnic. Creati loc*ri de muncă, în afară de asistați social i toți vor un loc de muncă în .Tot ce tine de măriri-pensii,salarii sunt din ÎMPRUMUTURI pe care le plătesc 3 generații.
. pe 24 Mai 2019, 09:53
#10919
.
Refacere infrastructura apa si canal in Catanga, pe Strada Mihai Bravu, in jurul parcului,baza sportiva la graniceri, stadion.In tara, salarii si pensii majorate, si va mai urma.Si lenesii si panaramele striga ca vor loc*ri de munca dar nu se pricep la nimic, stau si freaca bancile si mananca seminte si vor sa le taie primarul iarba de langa bloc si sa le dea bani din buzunar. Votam PSD, bai, oligofrenilor, ca sa faceti voi spume la gura.
Filip pe 24 Mai 2019, 08:11
#10918
LUMEA S-A TREZIT
Ce castigati,prostilor,ura,scarba si dispretul cetatenilor?Ati distrus dreptul tuturor la o viata mai buna,la un trai decent si civilizat.Nu ati castigat nimic,doar ati invelit totul in praf si saracie.
. pe 23 Mai 2019, 17:08
#10917
.
PSD !PSD ! PSD ! Votam si castigam !!!
Alooo Regiaaa pe 22 Mai 2019, 21:12
#10916
FACEȚI VĂ ROG UN MATERIAL DESPRE FAPTUL CĂ DRAGNEA A DAT ORDIN CNA-ului SĂ IGNORE REFERENDUMUL
iată linkul:

https://m.youtube.com/watch?v=XpJvsMSkJc4
MALIN BOT pe 22 Mai 2019, 20:18
#10915
VOTAȚI "DA" LA REFERENDUM & USR-PLUS
https://m.youtube.com/watch?v=eGDqiHKuy0o
Mihai Matei pe 22 Mai 2019, 18:45
#10914
IEȘIȚI LA VOT ȘI VOTAȚI USR-PLUS ȘI "DA" LA ÎNTREBĂRILE REFERENDUMULUI
Iată cum e huiduit Dragnea în Dolj:

https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/dragnea-asteptat-de-protestatari-in-dolj-mai-ai-7-zile-1135922
Enăchioaia pe 22 Mai 2019, 16:00
#10913
Frontiera
Pentru Redactor turnu cu stiri.... .Aseară politia de frontiera a împușcat o căprioară în dreptul localități Segarcea vale.a băgat în mașină și au plecat ...oare Cum justifica cartușele trase ?
Votez DA și împotriva slugilor PSD pe 22 Mai 2019, 08:41
#10912
MAI ESTE FOARTE PUȚIN
De ce să nu spunem mai simplu și mai pe înțelesul tuturor că cei ce s-au deplasat la Buc*rești la miting,defapt au fost filmați,pozați.Și mai clar,așa cum au fost angajați prin tot felul de posturi,prin primărie sau prin alte instituții,așa vor fi scuipați după alegerile de la anul,și vor merge doar pe la șomaj.În frunte cu șeful lor,Cuclea.Numai că,Cuclea stă pe ceva bănuți și e puțin acoperit de faptele și semnăturile proștilor care îi ascultă fără să gândească,comenzile.Practici a la Dragnea.Atât au învățat și asta ne arată.
Stela pe 22 Mai 2019, 00:11
#10911
VERIFICATI DE ITM
Anunțați domne ITM-UL pentru tot PERSONALUL care a fost trimis la Buc*resti sa vedem acești oameni filmați din Turnu Măgurele ei cum figurea,a la serviciu...baiii va da afara pe toți nu va gânditi ce faceti ...cum poti sa pleci sa lasi serviciul descoperit....
Pietar pe 20 Mai 2019, 23:44
#10910
Sila
Apare si lingaul de Cazangiu,seful pietei la ICCJ Buc*resti sa protesteze.
Unul pe 20 Mai 2019, 22:16
#10909
CIUMA ROSIE
Au fost date publicitatii niste poze cu Mihalcea Claudiu,Gruia Gelu,Puti Cosac,Raicu Marian,Petculescu etc care intr-o zi de servici de luni au fost sa il sustina pe Dragnea la tribunal.Acesti lingai sunt platiti din banii nostri si sunt cunoscuti in oras pentru afacerile lor dubioase la locul de munca.Acest gen de oameni va conduc iar copiii dumneavoastra au fost goniti din oras!Interesati-va unde lucreaza si ce posturi au acesti lingai!?
Alooo Regiaaa pe 20 Mai 2019, 22:13
#10908
FACEȚI VĂ ROG UN MATERIAL DESPRE ORCII ADUȘI LA ÎCCJ SĂ-L SUSȚINĂ PE DRAGNEA
iată un link:

https://m.youtube.com/watch?v=y09Ahdw1a0Y
....... pe 20 Mai 2019, 22:02
#10907
Creștere economică
Nu cred că există mai proastă specie umana decât psd-iști!! Vă rog să să mă contraziceti.
Va vedem orice ati face pe 20 Mai 2019, 20:16
#10906
Distrugatorii din PSD ies din cetate
Astazi,o echipa mica,asa cum va si ramane in istoria orasului,formata din primarul dezastru,viceprimarul catastrofa si alti cativa atarnatori ai cancerului PSD,cocotati pe mormanele de pamant si praf,dadeau mana cu rarii locuitori de prin fata bloc*rilor din Catanga.Ce le mai pot spune acesti mincinosi oamenilor,cat tupeu mai au sa iasa in fata?Stau prin birourile din primarie timp de 4 ani,iar in campanii ies ca puroiul dintr-o rana și isi bat joc de cetatenii platitori de taxe si impozite.Incepand din data de 27 Mai lucrurile se vor schimba radical.
Diaspora pe 20 Mai 2019, 17:43
#10905
Cu CNP sa votam pe buletinul.de vot
Noi cei de afara vom face un nou referendum.pentru alegerii corecte!
alegători..i..ii..i pe 20 Mai 2019, 15:35
#10904
pentru alună sau 10900
Așa se votează de mult, băi Alună, sau care dintre voi, ale alunii, scrieți pe aici....Lasă asta, ce mai vinzi, că munca nu prea-ți place
ALEGATORII pe 20 Mai 2019, 11:57
#10903
Sa se filmeze Numărarea voturilor la fiecare secție
PNLși USR cere sa se filmeze Numărarea voturilor la fiecare secție asa se.va evita.fraudarea voturilor și la Presedintiale cu CNP pe vot referendum !?
Cetățean cu drept de vot pe 20 Mai 2019, 09:38
#10902
Haita PSD a ieșit la vânătoare de voturi
Termitele din gașca PSD împânzesc străzile orașului și aruncă cu ceea ce știu mai bine.Cu promisiuni,cu minciuni și tot felul de povești,pentru marea majoritate a pensionarilor rămași să-și ducă bătrâneție amare într-un oraș care arată ca după un cataclism.Dar și pentru o mulțime de gură cască,de asitați sociali și puturoși,în așteptarea pomenilor din preajma alegerilor.Înconjurați de lingăii și trâmbițele PSD-iste,împart fițuici cu ”realizările”lor.Ați văzut ceva,ați simțit ceva pozitiv,duceți o viață mai bună?Chiar nu vă ajung 25-30 de ani de făcut NIMIC,din partea acelorași policieni?Hai să nu mai dăm votul și să risipim speranțele de mai bine pe niște hoți și incapabili.
Știu yo pe 19 Mai 2019, 10:27
#10901
Decadere
Mihaela Simion ce a fost și ce a ajuns....pt un pachet de țigări și un bidon de bere te suge bn
Diaspora pe 19 Mai 2019, 09:42
#10900
PNL vs PSD
După pierderea președenție PSD se va autodizolva ca partidul Taranesc!!!Atenție Ciumatii vor fi distrușii de noile generații care numai au mila de batrinii!!
Pt ce sa donam? pe 19 Mai 2019, 08:21
#10899
Pt infectia aia?
Nu are rost,dc platim o gramada de taxe?sa puna mana boul de Cuclea sa plateasca,mai da afara din boii din primarie.Oricum copiii nu vor merge aici,prefer sa merg in alte orase decat la incompetentii din Turnu
ninel pe 18 Mai 2019, 20:20
#10898
donatii
baaa! vedeti ba ca se face donatii pentru sectia de pediatrie.Puneti mana si donatii cu toti numai latrati atat pe aici.c

Craceooo esti impachetat deja, nu mai existi
Are dreptate Florinel pe 18 Mai 2019, 15:35
#10897
CRACAN
Se duce de rapa ca nu mai are bani. A rupt milionul si acum ioc si praf. El nu poate sa produca nimic util canu il duce CAPUL. Si se vrea mare inginer si mare om de cultura LOL LOL LOL LOL . ESTE UN PRO-T.
rusu pe 18 Mai 2019, 10:43
#10896
pentru oarecare
bossule, iti recomand un manual de limba romana apoi stam de vorba
Ninel pe 18 Mai 2019, 05:55
#10895
.
Pesta porcina aparuta la zeton. Mistreti morti in oltisor. Sacrificarea porcilor padurarului liberi prin padure
Un oarecare- anti ciuma pe 17 Mai 2019, 22:01
#10894
Pentru Florinel
Te-a pus Cuclea cu GASCA(cuvintul care li se potriveste perfect, sinonim cu mafia)sa ataci un rival.Nu stiti de voi,va e frica,putregailor.A-ti supt orasul,a-ti distrus totul pina si aerul si constinta le-ati luat de la noi.Ce periculosi sunteti,cita ura viscerala aveti in voi?!Vor iesi la iveala multe,lumea stie si vorbeste.Iesiti la vot sa scapam de ei,sa le dam o palma pentru cum au distrus orasul!
florinel pe 17 Mai 2019, 21:19
#10893
adevaru frati mei
daca cracea iubeste atat de mult orasul asta de ce sta in ditamai viloiul in buc*resti in prelungirea ghencea - drumul taberei?si-a schimbat bmw cu bolid italian,alfa romeo.va spune fratili vostru: vrea sa puna mana pa ciolan ca e groasa,a mancat milionu de la nicolae pa pamantu agricol,are sa ai dea lu chiurtu bani de 2-3 ani pe casa de ia facuto in capitala,afacerea nu ii merge
psd pe 17 Mai 2019, 20:03
#10892
diaspora
sa ne su-i de cocar. VOM CSASTIGA. AM MARIT PENSIILE SI SALARIILE si astia din opozitie sunt invidiosi. AVEM CEI MAI MULTI VOTANTI din toate categoriile sociale.
Diaspora pe 17 Mai 2019, 12:05
#10891
PNL vs PSD
PNL va câștiga datorita noua,cei ce muncim afara suntem deja mai multi ca pensionarii care nu toți vor ieși la vot!!!Adio PSD și Ciuma Rosie
Florin pe 17 Mai 2019, 10:53
#10890
De ce mai umblati in gasca
Ati iesit la cerșit voturi cu toata gașca nu realizați nimic ...În odaia nu este peste tot apa si canal ..de ce al plimbări dupa voi pe Petculescu ce a făcut el pentru orașul ăsta sau pentru noi odaienii ..veniti doar la cersit o grămadă de oameni care isi fac doar interesele
Gina pe 17 Mai 2019, 09:50
#10889
"Achiziții" în primaria Turnu Măgurele
Să vedem ce achiziții a mai putut să facă Cuclea pentru "bunăstarea" cetatenilor. Studii de fezabilitate și servicii de consultanță 1,3 miliarde lei, servicii actualizare proiect strada Mihai Viteazul 40 milioane lei, servicii de evaluare a impactului asupra mediului 35 milioane lei, servicii publicitate 50 milioane lei etc.Acestea sunt doar câteva dintre cheltuielile făcute de CUCLEA care demonstrează cum își bate joc acest analfabet functional de banii cetățenilor.
...... pe 16 Mai 2019, 21:55
#10888
Holera roșie
Nu asfaltati Catanga să nu vină lumea la vot. Decât analfabeti, ti**ni și asistați social.
Sandu pe 16 Mai 2019, 19:33
#10887
Vremea Schimbarii
Site-ul primatriei,,Stiri de Turnu'' minte cu nerusinare si invrajbeste lumea.Ce ati facut ma gasca psd in Turnu?Ati pus stapinire pe oras,totul e politic,orasul plin de informatori de ai vostri .Le este la lume frica sa vorbeasca,sa isi exprime punctele de vedere.Strazi sparte cind puteau foarte frumos sa fie doar asfaltate si trotuarele reabilitate,pe bani putini.Asa ati mincat milioane de euro!Sunt angajati numai neamurile voastre cu aprobare de sus .Sot si sotie daca sunt informatori ai ciumei rosii.Dar restul? V-ati intrebat vreodata cum se chinuie?cum se umilesc?Domnule Cuclea functiile sunt trecatoare,omenia ramine.Vei ramine o pata neagra in istoria orasului.
John pe 16 Mai 2019, 00:13
#10886
Pentru cici
https://www.peco-online.ro/istoric.php
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.