Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

1038091 vizualizări | 10327 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (10327) Adaugă comentariu
Gelu O pe 20 Noiembrie 2018, 10:40
#10327
pentru vasile
Tu esti limbist, c*rist, si toate cele din cauza ca nu ai fost bagat pe nicaieri si nici macar in seama de nimeni si esti frustrat ca nu ai avut loc la PSD, nu ca il placi pe Cracea sau pe cei de la PNL, de fapt tu nu te placi nici pe tine, tu esti cel mai mare dujman al tau, din aceasta cauza te.......pe tine si arunci in toata lumea ! snake
vasile pe 19 Noiembrie 2018, 20:40
#10326
pentru presupusul gelu o
Mstere nu agreezi partide politice,esti profesor în dicție si scriere dar cu toate,esti un defender psd,te d-ai că ai fost plekat si decăte ori scrie cineva de psd ei foc,de aici rezulta ,că esti o slugă a cellor ce sunt antiromani si tradători de țară.Năcazule să faci retadat si cum mai spui pe ai tai,bai onasionistul lingău si abonat la fesele dorsale ale lui cucklea să vii să d-au carnita în gurița dacă nu-ți ajunge dosul la psdisti

GELU O pe 19 Noiembrie 2018, 18:19
#10325
lui Vasile si restul
Dragilor cititori Domnul Gelu este un Pseudonim ! sunt pensionar de 2 ani, nu am lucrat in viata mea la STAT, am lucrat in strainatate si in mediul privat toata viata mea, nu agreez nici un partid politic dar urasc prostii retardati care isi dau cu parerea pe acest site dar nu sunt in stare sa insire doua cuninte fara o gresala de redactare sau exprimare!
balan nikolaie pe 19 Noiembrie 2018, 15:24
#10324
pentru Gelu O
d - le vad ca esti prezent aici mereu criticind pe alti dar nu stiu ce interes ai

Dar clar este pt pad esti si tie frica ca iti piezi postul de la primarie, printre altele nu ai cei sapte ani de acasa si trwbuie sa mai faci un control poate iri gaseste vreu neuron la locu lyi du -te cu tata ca o sa o iei rasna baiete

vaaile pe 19 Noiembrie 2018, 15:16
#10323
pentru Gelu O
Pentru Gelu gaozar psd, daca tot te framinta grija pentru primarie unde- ti este locu de munca mai spunei si sefului tau ca are treaba daca nu f- ai tu treaba pt ca sunteti slugi care i- au bani degaba la primarie, pune mina si fa - ri treaba peimarie ca va platim nu sa frecatii menta degeaba, apropi daca te doare de cukleanu punete capra o data ca nu strica., numai avea grija prostovane de penisule meu
Gelu O pe 19 Noiembrie 2018, 13:01
#10322
pentru vasile de la odaia
Învață să scri în limba română și învață să citești cea ce ai scris ! PS. vezi că pe data de 19.10.2018 nu a nins ! poate te referi la luna 11 în care ne aflăm.
vasile de la odaia pe 19 Noiembrie 2018, 11:51
#10321
Pt cuclea si petculeasca
sunt un cetatean consternat care plateste impozite in acest oras care este condus de un primar care numai primar nu este si petkuleasca de la salubritate care nu au nimoc fe a face cu orasul au uitat astazi 19 -10 - 2018 sa dezapezrasca orasul sau trezit la ora 06 sa trimita utilajele pe teren dormiti ca dormiti pe bani nostri oameni de nlmic ce sunteti.
Cetățean din Zimnicea pe 13 Noiembrie 2018, 13:24
#10320
Meanwhile la Zimnicea
La Zimnicea s-a închis Sofore și Panglici. După ce s-a terminat toaletarea pomilor de pe magistrală și împrejurimi, Prostică a dat cetățenilor amărâți doar crengi de băgat în sobă, în timp ce butaci groși i-a cărat la sclaveții lui din Primărie. Pe principiul "țara arde și babele se piaptănă", s-a apucat să schimbe bordurile de la trotuare, pt oamenii în scaun cu rotile și bicicliști, de parcă asta era ultima grijă a cetățenilor.
Antipsd pe 12 Noiembrie 2018, 18:54
#10319
Ciuma rosie
Vestita comuna Crangu are la conducerea locala ...si mai precis in functia de administrator al comunei un om atât de devotat meseriei lui cat si domnului primar incat este capabil de a semna acte...ordine de plata in locul contabilului....fără drept de semnătură si fara aprobarea celui căreia îi falsifica semnatura.Faceti ceva cu specimenele astea ale psd ului...
ion pe 11 Noiembrie 2018, 18:10
#10318
u
tilea restaurat 'vlad tepes' polueaza strazile cu fum si miros de bodega si galagie cu aere conditionate.garda de mediu se aude?
Mari pe 09 Noiembrie 2018, 13:01
#10317
Ptr Poliția Tarsporturi Navale
Bravo Poliției de la TN Căpitanu și fratiso au fost prinși cu lemne nu îi mai scapă nimeni acuma nu mai vine pădurarii care împărțea banii cu ei sa îi scape și pe ei din belea
Tica pe 09 Noiembrie 2018, 12:52
#10316
Ptr Poliția Tarsporturi Navale
Domnu Neatu de unde are Moroșanu lemne sa vândă el are acte sa vândă lemne vă întreb și eu chiar nu puteți să îl prindeți sa îi faceți un dosar că sa se potolească odată
Marius pe 09 Noiembrie 2018, 12:43
#10315
Xxx
Nu vă potoliți cu furtun de material lemnos valabil și pentru Căpățână Florin și Ciuciucu Nicu o sa va duceți voi la pușcărie o dată și o data
Florică pe 08 Noiembrie 2018, 18:10
#10314
Ptr.politia de frontiera.
Chiar nu poate nimeni sa ia masuri in com islaz cred că si politia de Frontieră il apăra pe individul rădoi sorin care fură si vinde lemne zi si noapte nu il poate prinde nimeni sau se face că nu il vede nimeni o sa vina controlul peste voi să vedem atunci .
Primarelul pe 07 Noiembrie 2018, 19:54
#10313
SITE-ul primarelului
Dl. Franchievici a convocat cl pt "aprobarea" circulației pe 1 mai .Ce bătaie de joc!!
unul pe 07 Noiembrie 2018, 15:50
#10312
asfaltare
Ati pomenit sa asfaltezi iarna? Sa devastezi si sa strici strazile 1 Mai si Sf Vineri numai de dragul de a minca banul public?Cit costa aceasta cacealma cind se putea foarte frumos decit pune un strat de asfalt si pe strazi si pe trotuare.Opozitie exista in Turnu ? Cum accepta asa ceva,sau este mina in mina cu ciuma rosie?
john pe 07 Noiembrie 2018, 08:12
#10311
cultura
Marin Preda fabrica de c*rve de cea mai joasa speta cu Manea director prostu impreuna cu circiuma aia de linga camin (la Vica)care a inebunit toata zona numai primaria nu stie . A dato jos pe Lixandru profa serioasa sa puna pe grasele alea doua si apoi pe Manea prostu
Jon pe 07 Noiembrie 2018, 04:40
#10310
Asfalt tango
Drumul spre islaz este asfaltat abuziv se decoperteaza soseaua fara sa aibe gropi si se peteceste aiurea doar in disperarea de a mai pune mana pe niste bani publici nu vede nimeni futui in g de spurcati
Enel pe 06 Noiembrie 2018, 17:50
#10309
Hotel Turris
Un hotel de cacat......!!!! Ne-am cazat aici si e nașpa, cazarea,mâncarea,plus că stăm o oră până vine ospătari,si două până vine mâncarea stricată...!!! Vai mama lor,vai de șeful care îl aveți acolo trebuie schimbat in plan......!!!!??
Piturca pe 06 Noiembrie 2018, 11:11
#10308
Petre Parvu ne omoara cu zile
Orasul Zimnicea este in doliu. CARMEN VATAFU, asistenta in cadrul spitalului orasenesc Zimnicea a decedat din cauza primarului Petre Parvu. Acest monstru cu chip uman blocheaza posturile din sitemul de stat iar cand apare un trepadus care doreste sa-si angajeze rudele la stat ofera intre 3000-4000 euro domnului primar pentru un simulacru de examen. Banii nu merg decat jumatate in buzunarul impotentului primar, restul in timp ce-i saruta piciorul lui Dragnea, ii doneaza partidului mult hulit. Exista un Dumnezeu, asteptam judecata lui Parvu. CANCERUL sau INCHISOARE...
Dificil pe 05 Noiembrie 2018, 07:07
#10307
Ciuma Rosie
Au aiuns in Turnu sa ne conduca toti incapabilii! Oameni care nu au nimic in comun cu acest oras decit interese personale!Cuclea,Cristea,Cone,troica nasi-fini!A ajuns Primaria un butic,in care cei sus mentionati conduc pe bani publici dupa bunul lor plac!In parc mizerie iar tarcul unde ininte cinta fanfara arata ca dupa razboi! Cone se plimba cu masina staului pe banii nostri din impozite si taxe in loc sa puna muncitorii sa faca ordine si reparatiile necesare!Totul e in pargina!
Didi pe 04 Noiembrie 2018, 22:44
#10306
SE STRÂNGE LAȚUL RĂU
În afară de glumițele,ironiile și micile răutăți care se tot rostogolesc pe acest site,trebuie să vorbim serios și cât mai rapid,de tot ceea ce s-a întâmplat și încă se mai întâmplă prin Teleorman și România.Sunt polițisti,proc*rori,judecători și SRI-ști,care au ascuns și apărat jafurile și toate infracțiunile petrecute timp de peste 20 de ani.Cu certitudine,mulți vor trage,vor suferi și vor plăti odată cu căderea lui Dragnea.Și nu în ultimul rând,toate cwrvulițele puse prin funcții,iniferent de sex.Și nu uitați,pe lumea asta,totul este efemer,inclusiv unii care se cred nemuritori.
Pentru spital pe 02 Noiembrie 2018, 20:48
#10305
Pentru spital
E o pu....la gacicar ortopedul ii mănîncă bani ca el face cadouri scumpe se lauda ele ce dracu îl laudati atat
Spital pe 01 Noiembrie 2018, 22:03
#10304
Spital
Ortopedul asta e mare gacicar
Baronii pe 01 Noiembrie 2018, 20:57
#10303
Propunere contra
Trebuie aduși investitorii puternici în oraș numai.asa copii.noștri vor avea viitor în acest oras!!!
Diaspora pe 01 Noiembrie 2018, 20:50
#10302
USB își face sediu în Turnu
La.viitoatele.alegerii noi USR.vom.cistiga.alegerile generatiile.marii.67.68 69 sunteți așteptați la USR!
Ion pe 01 Noiembrie 2018, 14:56
#10301
Unii.nu își vad Lungu nasului.
În locul tău Luigi.Raileanu nu as mai vorbi despre.altii.!?Si.tu te.îmbracii de la tomberon,second.hand !!!
TURNENII pe 01 Noiembrie 2018, 14:21
#10300
Pentru Oly Handicapatul
Oly cred ca ești un drogat.sau.handicapat Aluna are 3 baietii.smecherii unul chiar este.la.Academie !!Asa ca.ciocul.mic !!!
gabi pe 01 Noiembrie 2018, 12:14
#10299
fotbal
Bravo turis turnu
Oly pe 01 Noiembrie 2018, 11:50
#10298
Teica
Ba fraierilor !

Ala de scrie de Teica si Tilea e tomberonezul de ALUNA. Da e tomberonez ca aduna din tomberoane so vinde apoi voua. Va pun o poza in fapt cu

el. Sa va distrati.
Danutz pe 01 Noiembrie 2018, 09:58
#10297
Hotel Turris
Buna ziua ......... E adevarat așa se întâmplă la Hotel si eu am facut botezul acum 2 ani si tot așa a fost un dezastru dacă nu schimbati șefu ala de sala anafabet si bețiv se alege praful de tot..... Si încă ceva nu mai face-ti revelionul acolo, k luati mare țeapă:bautura putina, mâncare proasta si nici un pol de distracție poate aduceți pe cineva care își dă interesul de Hotel Tirris am văzut în vara asta k nici clienți nu erau pe terasă chiar să ales prafu de tot......Va multumesc!!!!!!!!
Ooo pe 31 Octombrie 2018, 22:20
#10296
Uuuu
Se fac angajări la Spital.
Strul pe 31 Octombrie 2018, 16:19
#10295
"Realizările PSD"?in Teleorman
Nu cred ca exista produs sau serviciu in întreaga țara care sa fi crescut cu 50 la suta in mai puțin de 2 ani cum a crescut prețul apei in Teleorman unde camarila de analfabeți functionali girata de penalul Dragnea.Pentru asta trebuie sa "mulțumim "următoarelor "personalități":primarelului neterminat Cuclea,criminalului Simionescu,putoiului Gurban banditului Cosma si c*rvetei Sandu Tatiana.Vedeti ce oameni de valoare are PSD-ul?

NEBUNU pe 31 Octombrie 2018, 10:40
#10294
ÎNEBUNESC
BAI MU DUCETIVA DRACU CU TEICA AL VOSTRU CA NE-ATI PLICTISIT DE MO0ARTE ! VOI CHIAR NU AVETI TREABA NU MUNCITI VI VOI, LASTI OAMENI IN PACE DIN ASTRA TRAIESC, CAT DESPRE LEGI SUNTETI PRAF !
Mihaela pe 31 Octombrie 2018, 03:45
#10293
Teica face mult.zgomot
Are un răcitor antic în centrul orașului unde este pasarela care în fiecare noapte.face zgomot.la.bloc*rile.d15/1 și 2 derajind multe familii!!Unde este DSPoare.mai avem în TR !!!
Foste. Angajate pe 31 Octombrie 2018, 03:36
#10292
Teica și Doina niște licjele.din Olt
Acest oltean și cu Beizadelele lui.ne muncea de la.6 dimineață pana seara la20 pe.un salariu mizer într-o căldură insuportabila pe citva metri închise în centru orașului!!Debitori venea cite un.control.acesta dădea șpagă si.le.platea.cite o masa bogata la.Tilea.alt.oltean
Asociatii pe 30 Octombrie 2018, 13:24
#10291
Teica încalcă 119 /2014/2018 art 6 lit b
Oficiul Registrul Comerțului suspenda activitatea Patiserie lui Teica si.acesta încalcă OUG119 art6 lit b deși nu are nici.autorizație de sec*ritate la incendii !!!Nu se autosesizeaza.nimeni !?Numai.printr-o declarație pe propia.răspundere functioneaza.Patiseria lui Teica !!!Cofetărie lingă Farmacie unde.ați mai văzut???
Cacari pe 29 Octombrie 2018, 23:33
#10290
Saraca Nela .
Ce o facea ea fara Petrica doamne ce a avut in cap.pacat de el ce baiat bun era . Fara niki o gluma imi pare rau de bietul Petre era un om bun
GELU pe 29 Octombrie 2018, 20:00
#10289
pentru C. cracea
C C D = Cracea Claudiu Daniel, poate fi el ! snake
Victor pe 29 Octombrie 2018, 12:21
#10288
din odaia
Cine este celebrul C C D ????
VICTOR pe 29 Octombrie 2018, 12:18
#10287
Din Odaia
Inginerul Praporgescu, sotul Doamnei CATY de la instalatii sanitare si asigurari a vrut sa se sinucida prin spanzurare este in stare grava la spitalul din alexandria, motivul a suprins-o pe doamna in timpul unui act sexual cu celebrul C. C. D.
Spitalul pe 28 Octombrie 2018, 13:03
#10286
Turnu Magurele
Pe ce sau cheltuit bani Spitalului dacă nu mai sunt bani de cheltuit pe strictul necesar
Apel de urgență pe 28 Octombrie 2018, 09:18
#10285
CUTREMUUUR !!!
Se mai uită și Dumnezeu către noi.Cutremurul ăsta a venit așa,ca să mai scuture proștii care dorm în pantofi,și care înghit nemestecate promisiunile,minciunile și pomenile hoților din PSDragnea.Gata.acum puteți să vă culcați la loc,vă veți trezi în ruine,pustiu și sărăcie lucie.Cutremurați sau nu,ăsta este adevărul.
Permiteți o întrebare? pe 27 Octombrie 2018, 16:43
#10284
Să trăiți!
Dle comandant,ce căutai dle cu polițiștii dumitale ieri,la ferma de animale a clanului Codrea? V-au dat aceștia testare si le ce?
G pe 27 Octombrie 2018, 12:41
#10283
Bizarul
Dupa ce cu ani in urma i-am remarcat pe Spiru care se lupta cu un maldar de ziare si pe Praporgescu, doborat de o servieta in care avea planurile podului peste Atlantic, in vara aceasta un alt bizar si-a facut aparitia in oras. Un tip de cca.70 de ani, maruntel, calvitie pronuntata, imbracat corect cu un vag aer de domn, care rade fortat doar la propriile glume. Umbla pe la terase, este pasnic, se aseaza la masa si când prinde pe cineva cunoscut vrea sa-i arate cuponul de pensie iar, dupa ce persoana respectiva citeste, bizarul se ridica si pleaca. Daca Spiru si Praporgescu starneau haz dar si compasiune, in spatele bizarului contemporan nu se aud decat injuraturi. Cine o fi si ce soc o fi suferit bietul de el ?
Ionut pe 26 Octombrie 2018, 19:32
#10282
Ptr.politia de frontiera.
Ce face politia de frontieră de la Islaz doarme ? Cine oare îi permite la un individ din Comuna Islaz pe nume Rădoi Sorin,sa fure noaptea lemne sa le vada si sa bage c*rent pe Dunare sa prida peste.Si mai e și nesimtit si tare in gura cu Politia de Frontieră, zice ca are spate pe Dl Dragnea si nu are nimeni ce sa îi faca, ptr k el e șofer la Hotel Turris .
pentru spital pe 25 Octombrie 2018, 20:56
#10281
bai Ooofffff
cand avem ceva bun in acest oras este obligatoriu si este chiar traditie - distrugeti totul faramati spitalul se pare ca nu este nevoie de el si turnenii nu pot aprecia decat raul ceva bun nu pot vedea
Oooffff pe 25 Octombrie 2018, 20:22
#10280
Offfff
Ce pulllla mea e acolo lapte și miere la fiziotrapie.
angajata spital pe 25 Octombrie 2018, 20:10
#10279
adevarat
lucrez la spitalul turnu magurele in urma cu cateva luni am avut un mic accident si am fost nevoita sa fac recuperare, in trei saptamani am rezolvat totul sa fie bine multumesc doamnei doctor turlea si colegei de la proceduri v.o. adevarat cea mai profesionista echipa in recuperare.
RELELE ORASULUI pe 25 Octombrie 2018, 20:06
#10278
FIZIOTERAPIA
CEA MAI BUNA SETIE DIN TOT SPITALUL TURNU MAGURELE

CINE SCRIE DE RAU NU ESTE FOST PACIENT DE LA FIZIOTERAPIE ESTE CINEVA RAU DIN SPITAL CARE MOARE DE INVIDIE CA ESTE UN SAU O PROASTA CARE NU VEDE ADEVARUL
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.