Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

979375 vizualizări | 9880 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (9880) Adaugă comentariu
Desființarea parchetelor pe 27 Mai 2018, 21:32
#9880
Propunere
Sa se facă referendum ptr.Desființarea Parchetelor și sa se facă Sfatul.Bătrânilor la.Judecătorii un fel de jurații!!!
Ghita Pristanda. pe 27 Mai 2018, 17:30
#9879
Degeaba!
Puteti sa scrieti ce vreti despre neregulile- reale sau inventate- din acest oras pentru ca NIMENI NU LE DA ATENTIE! ORICE RECLAMATIE (SESIZARE, PLANGERE, ETC) CARE NE SE FACE CONFORM CODULUI PENAL SI NU ESTE SEMNATA, NU ESTE LUATA IN CONSIDERARE. MAI MULT CHIAR, MULTOR DINTRE CELE CARE INDEPLINESC ACESTE CONDITII LI SE ACORDA ACEEASI "ATENTIE", IAR DINTRE ACESTEA MULTE DINTRE CELE AJUNSE IN INSTANTA -IN URMA UNOR INTELEGERI DINTRE AVOCATI SI JUDECATORI- SUNT RESPINSE. ASA CA, STIMATI SI IUBITI COMPATRIOTI (NU DOAR CONCETATENI, LUCRURILE SE PETREC LA FEL IN TOATA TARA), VA SFATUIESC SA NU VA MAI OBOSITI- TRAIASCA LUPTA ANTICORUPTIE!!
trfyyg pe 24 Mai 2018, 21:29
#9878
hotii de la peny
asa zis marketul lui peste crede ca noi din provincie suntem retardardati in afara faptului ca profita de monopol si mica intelegere cu fratii lor profi ne fura ca pe fraeri,raportul pret calitate e de nota 4.si printre altele vand produse cu premi ce nu le onoreaza; vise pare normal sa cumperi o marca de bere de la rahatul numit peny si sa nu i ti dea premiul fiind vorba tot de o bere de duzina dar in cazul altor premii cu valoare mare cum procedeaza.am sa fac o sezizare se vad ce fac autoritatile cu societatile cu capital strain, ca la cele romanesti am vazut

Eu pe 24 Mai 2018, 13:39
#9877
Pntru d-nul angajat la Royal
Daca esti jmecher de ce nu-ti dai numele ca sa stie si Victor ce angajat loial are.Iti este necaz ca altii sunt mai in stare decat tine?
Un angajat de la royal pe 24 Mai 2018, 12:38
#9876
despre barmanul florin
Florin Tanase, ala de era barman, este un copil terminat. Toata ziua il lingea pe dori si pe victor, si le spunea tot ce se intampla prin restaurant...aveau ti**nii incredere in el .... mai ales ca si tas-o lucra acolo. dar cum el de mic a fost un ciorditor, era imposibil sa nu fure si de acolo. Asa se intampla cand lasi un sarac cu bani pe mana.
tatăl și fiul și aia pe 24 Mai 2018, 09:44
#9875
Trezireeeea ...Alunilor !
Băi, ale produse medicale, lângă cofetărie sau lângă ce vreți voi ! Ce înseamnă fratee MONOGRAMAT ??!! Cuvântul vine de la agramat ?!! Da, că și știți voi ce înseamnă asta! Alunăăă, ce mai furi, ce prostii mai faci, ce prostii ai mai făcut ?? Cum dreacu nu ia nimeni măsuri cu tine, că faci doar prostii pe bani mulți . Nu te pune numeni să plătești pagubele pe care le faci, de milă, că sunteți prăpădiți și tu te-ai urcat ca scroafa în copac ! Pe nevastă ta o mănâncă limba da ea nu știe pe ce lume este și uite așa o să o puneți voi, rău de tot! Zic să ai grijă, că odată se împute treaba!
Secret Identity pe 24 Mai 2018, 00:09
#9874
Hackeri Turnu Magurele
Hackeri din turnu magurele au dat o lovitura zilele astea unui site din marina americana, este un hacker in virsta de 17 ani de pe magurele care sparge totate site-urile din afara si se se ascunde sub numele de Laurmega, el a tinut picat un site din afara zeci de ore bune pana autoritatile din Romania i-au venit de hack zilele acestea el acuma este la audieri si va lucra pentru o firma de protectie cybernetica din afara! Atata stiu nu imi dau numele ca nu vreau sa patesc ceva daca aflu cine sunt este un hacker foarte periculos!
Cxx pe 23 Mai 2018, 21:34
#9873
Mincinosi si hoti
E vorba despre cei 2hoti,care erau unul barman unul ospatar..au furat amandoi acoperindu.se unul pe altul si apoi isi imparteau furtul.Unul din ei a fost destept si s.a ales cu masina si telefoane pt el si gagica,iar celalalt un mare prost nu s.a ales cu nimic mergand zi de zi la pacanele,asa ca Alin a spus cel mai mare adevar

Turneni pe 23 Mai 2018, 18:14
#9872
Produsele de patiserie va sunt.nocive
Știe cineva.cind este fabricat un produs de.patiserie.sau o prajitura.!?unde este data.fabicari?Asa ca.se.baga monogramat.de de sodiu !E258 asa ca aceste produse va.aduc multe bolii,diabet,uitati-va.pe strada câtii copii obezii.sunt?!
Asociația Chimiștilor pe 23 Mai 2018, 17:33
#9871
pentru Asociația Nutriționiștilor
Monogramat de sodiu în produsele de patiserie? Ce e ăsta? Nu s-a descoperit încă și nu cred că e capabil Teică să inventeze el așa ceva.
Asociatia Nutriționiștilor pe 23 Mai 2018, 07:17
#9870
Produsele de patiserie va sunt.nocove
Atenție aceste.produse de.patiserie și cofetărie conțin monogramat.de sodiu acest E va.afectează sănătate producând diferite forme de cancer și diabet !Atentie.ca aceste produse.nu au termen si data cind au fost facute!!!!!
Turneni pe 23 Mai 2018, 07:10
#9869
Farmacia Diana lingă cofetărie
Unde.domnilor ati.văzut farmacie linga.cofetărie mai bine zis depozit de medicale lingă cuptoare de.patiserie!
Eu pe 22 Mai 2018, 22:02
#9868
Pentru Alin
Cum crezi ca cei doi fosti angajati la Royal au putut fura deoarece ei erau barmani,nu lucrau cu banul?Daca esti in necunostinta ar fi cazul sa-ti tii gura.Toti angajatii de la Royal muncesc ca niste sclavi,ti se pare corect,zii domnul Alin.
Costel Zainea. pe 22 Mai 2018, 18:40
#9867
Catre Politie.
Cand vii pe sensul giratoriu si virezi la dreapta pe str Popa Sapca s-a facut statie nesemnalizata si neautorizata pentru microbuzele scolare, plus ca pana la strada Nicolaie Balcescu parcheaza multe autoturisme si auto de capacitate mijlocie, incat pentru cei care merg spre Botul calului este destul de dificil sa circule, mai ales ca dinspre Izlaz toti mafiotii vin la Turnu. De altfel, trebuie facut ceva cu circulatia si, mai ales stationarea si parcarea masinilor pe strazi. Pe str Praporgescu, pe ambele parti stationeaza masini una dupa alta, ramanand un spatiu redus pentru circulatie. Cat despre respectarea regulilor de circulatie, nu mai vorbesc; au primit permise de conducere o multime de idioti si handicapati care merg alandala.
orasean pe 22 Mai 2018, 12:10
#9866
oras mizerabil si sarac pe nimeni nu intereseaza
Ce oras mizerabil putem avea bineinteles asta si datorita incompetentei unitatilor prestatoare de servicii acele societati sug ..bani cheltuiti aiurea .centrul orasului o mizerie de nedescris mai ales dimineata la prima ora cosurile de gunoi pkine si rasturnate pe jos seminte sticle rahati de caini pe trotuare ..era Mohanu dar se invarteau toti in jurul lui statea de vorba cu cetateanu gasea solutii aveam alt oras mai c*rat cu trotuare spalate si in fata la central era c*ratenie nu era piata ca acum dar credem ca primaria isi face piata de aici era aia de a lucrat la uvcp care se tinea dupa Mohanu si a avut grija sa fie orasul c*rat era primarul gospodar ea mergea si iarna in tractor la deszapezit Constantin acum nici dracu nu-si mai da interesul de acest oras ...mizerie la tomberoane piata insalubra ...pacat primarul isi are viata lui nul intereseaza doar la alegeri vine in fata blocului...campanie cu ti**ni nui deranjaza cand au nunti cand au morti e un zgomot de nedescris ...
Mariana pe 22 Mai 2018, 07:51
#9865
o sa ne calce copii pe trecere
In magurele la scoala nr 2 unde avem director popa ar trebui sal intereseze de siguranta copiilor ar trebui sa puna cauciuc*ri dealea de incetinesc viteza masinile aa nu ne omoare copii pe trecerea de pietoni copii ies in pauze merg la magazin si o gramada de masini circula cu viteza .....va rugam luati masuri sa nu aveti necazuri ....ne aude si pe noi cineva??? Sunt necesare in dreptul scolii....
dany pe 21 Mai 2018, 19:01
#9864
ti**nie
cucleo ai transformat orasu in ti**nie ...se aude muzica ti**neasca in tot orasu...ia politia si jandarmii dupa tine si dut.e si da amenzi sau va e frica
Locatarii.Blocului.D15/2.sc.A pe 17 Mai 2018, 22:44
#9863
Teica Incalca.OUG 119 art 6.lIT b
Legile.nu sunt.respectate de. TEICA acest.OUG 119.art6.lit.b.se refera.ca numai are voie sa.producă produse de.patiserie la.parterul blocului.!Ne întrebăm ce fac.autoritățile statului.!
z pe 17 Mai 2018, 16:02
#9862
incompetentii
dar de cei care ne conduc nici o vorba?cuclea primarul,cristea vice si cone director? o armata de ingimfati si incompetenti care au terminat orasul aducindu-l in pragul falimentului?cine a ajuns sa ne conduca?
Tzeparii 1 pe 17 Mai 2018, 15:25
#9861
Pentru #9383
Domnule, dumneata stii ceva dar nu corect. Deci, in primul rand trebuie sa lamurim un lucru si anume acela ca patronul restaurantului Royal nu are nicio implicare in aceasta afacere. Singura sa “vina” este aceea ca pune la dispozitie localul unei firme fantoma, fapt pentru care el incaseaza o chirie. Oricare patron de local poate proceda in acest fel. Lucrurile se puteau desfasura in oricare alt loc.
Nutu pe 17 Mai 2018, 11:51
#9860
Hd
Bă pescare, numai de frontieristi zici ? Dar de jandarmi și tutele de pompieri, nimic ? Ei ce fac ?

2 pe 17 Mai 2018, 05:50
#9859
2
Evaziunea la ti**n e in magazin.tigari la bucata aparate de cafea etc ANAF doarme.cum tiai batut tu joc de noi victore cat neai injurat si am muncit la tine pe batatura asa o sa iti fac eu bucata
Tiganul e doar un angajat pe 17 Mai 2018, 05:45
#9858
Cioara infecta
Restaurantul royal e franciza ti**nii sunt doar angajati.Mancarea pt nunti este adusa deja preparata din Buc*resti.Ei doar o pun in farfuri.De multe ori a fost alterata si multi o stiu.salariile ni le dadea cand vrea el si daca pleci...ultima luna nu vezi nici un ban.JEGURI DE CIORI
strul pe 16 Mai 2018, 16:33
#9857
Alineee
Să ne bei la ouă! Casa victor e locul unde s-a făcut evaziune la greu. Puradelul Dori limbă dulce e un ipocrit notoriu, face echipă bună cu leo (tene). Ei chiar s-au iubit un pic, prietenii știu mai multe.

Bravo educator pe 16 Mai 2018, 14:10
#9856
Cine ne da educatie copiilor nostri
Una din profesoarele de la scoala nr 1 in loc sa se coupe de educatia copiilor isi,, pierde,""timpul prin Po3 se site ea care e intr o buna zi o sa ii fac poze sa o vada toata lume unde intri sa iti fie rusine madam mai am si copii la scoala unde predai, ai anumite zile cand vii la ogeag esti o mare panorama.
Pescar de ocazie pe 16 Mai 2018, 13:19
#9855
Consumați benzina degeaba
Am o întrebare pentru comandantul Poliției de Frontieră și doresc un răspuns.

Domnule comandant,in afară de verificarea permiselor de pescuit și gonirea pescarilor de la Dunăre,mai aveți și alte actiuni cu care sa va laudati si pentru care sunteți foarte bine plătiți???Ați transformat Poliția de Frontieră în filială de pescuit și vânătoare,pe salarii mari și pensii nesimțite.Ce acțiuni de trafic la frontieră ați reușit să rezolvați?Bulgarii sunt la pescuit la c*rent pe lângă malul nostru,trficul cu motorină și lemn funcționează perfect,iar voi controlați și amendați amărâții de pescari.Să nu spuneți că nu e adevărat și că nu știți ce se întâmplă,ca numerele de telefon ale adevăraților infractori sunt în agentele telefoanelor subordonaților dumneavoastră.
stela pe 16 Mai 2018, 10:08
#9854
domnu primar
Pune domnu niste opritori dalea de viteza la scoala noastra pe magurele ca ne omoara copi astia cu masinile lor gonesc de era sa ne calce copi pe trecere aici in dreptu scoli....aici e important nu pe alte strazi ...copi sunt in pericol de a fi omorati in fata scoli 2 pe magurele ...dativa interesu..va rog...

ALIN pe 16 Mai 2018, 09:07
#9853
ADEVAR
Adevarat este că cei doi băieți foști angajați la ROYAL au furat timp de 5 sau 6 luni pe patron dovada este faptul că unul cheltuia la aparatele de pariuri sume exorbitante săptămânal iar celălalt schimba mașinile și telefoanele mobile mai des ca șosetele.
Eu pe 15 Mai 2018, 17:39
#9852
??????
Credeti ca politia v-a face ceva in legatura cu baietii batuti de ti**nul patron la Royal,nu deoarece sunt cumparati cu o bere seara pa terasa.Nu au avut bunul simt sa le dea salariul pe luna lucrata.Dar pe asta nu-l ia nimeni la puricat cum manipuleaza salariatii.Profita de faptul ca este orasul mic si nu au bietii copii unde sa se angajeze,ca are angajati numai copii .Rusine,dar poate de data asta v-a face politia ceva.
dany cccla pe 15 Mai 2018, 11:49
#9851
dff
am adunat toti cainii din oras cu dacia azi ce mai vreti
Cioral Palass pe 13 Mai 2018, 15:30
#9850
De unde ai tu informatia?
Ca ti**nul e ti**n si in ziua de Paste,asta o stim cu totii.Dar daca a facut asa ceva garoiul de ce acei angajati nu au reclamat intamplarea,probabil au si ei o vina?

Personal nu inc*rajez lucrul in astfel.de locatii unde patronii sunt de etnie.Am avut neplacerea asta la un moment dat in viata,nici pana in ziua asta nu am primit ultimul salariu (acum 3 ani) si de atunci ii ocolesc.
Asteptam oameni tineri si gospodari pe 13 Mai 2018, 11:51
#9849
pentru locatar
Sa ne adresam in primul rand celor ce inca ocupa functii in asociatii.Macar asa vor constientiza si se vor implica mai mult in activitatile comunitatilor pe care se mandresc ca le conduc.Si chiar numai la nivel locativ si de c*ratenie,ca de facut ceva semnificativ,nici ca se poate pune problema.Au ramas cu mentalitati si metode vechi si neeficiente.
A. C. pe 12 Mai 2018, 17:13
#9848
Asociatii
Presedintii de asociatii sau administratori, cum si.or zice ei, sunt acolitii pesedeului! Il doare.n cot pe cuclea de ce scriem noi aici! Chiar mie, ducandu.ma acum cateva luni sa platesc imi dadea administratora nu stiu ce sondaj de.al pesedeului sa.l completez, l.am refuzat politicos deci nu am citit macar despre ce era vb. Noi suntem 3 mebrii si platesc in jur de 35 lei pe luna, avand in vedere ca nici gunoiul si nici apa rece nu le platim la asociatie...deci iluminatul scarii si femeia de servici ma costa 35 ron! Ca reparatiile ni le facem tot noi locatarii pe banii nostri!
Royal Palace pe 12 Mai 2018, 07:47
#9847
angajati batuti
Lipsa din gestiune a unei ape minerale s-a lasat aspru pedepsita de catre ti**ni Dori nu a stat pe ganduri cu angajatii descoparind furtul urias a sechestrat si lovit 2 angajati pana la lesinPolitia urmeaza sa si faca datoria???
locatar pe 11 Mai 2018, 17:18
#9846
asociatii
Cui ne adresam cu cele 9 semnaturi?
LOCATARI NEMULTUMITI pe 11 Mai 2018, 12:15
#9845
PRIMARIA SA ASCULTE DE PROBLEMELE CETATENILOR
URGENT AUDIT LA TOATE ASOCIATIILE DE LOCATARI CONFORM LEGII.VETI VEDEA CE GROZAVII VETI GASI IN ACTELE ADMINISTRATORILOR,CATI BANI S-AU CHELTUIT SI PE CE.INTR-ADEVAR,ASOCIATIILE NU MAI FOLOSESC LOCATARILOR,CI NUMAI II CAPUSEAZA TOTAL NEJUSTIFICAT.SI-AU FACUT SALARII MAI,IAR IMPLICAREA NU ESTE DELOC.
Asociatii pe 10 Mai 2018, 18:35
#9844
Desfintatii Asociațiile de bloc
Aceste capuse.va.ia va ia.banii de ani de zile numai cu 9semnăturii de.pe fiecare scara numai.asa.desființării asociatiile!!!!
Asociatii pe 10 Mai 2018, 18:32
#9843
Destinații Asociațiile de bloc
Numai cu semnăturii desființării asociațiile de bloc de pe fiecare scara trebuie 9 semnaturii!!.Aceste capuse.va.ia banii degeaba!
Turneni pe 10 Mai 2018, 14:04
#9842
DNA sa vina sa va ia!
Umbla vorba ca.DNA face c*rățenie la.Turnu asa ca ciocul mic evazionistilor! Teica Andrei company!
micaela pe 09 Mai 2018, 20:38
#9841
love
Dragoste mare intre patron si menajera .pacat c-a vazut sotia msj le .Vine alta cine stie
Mario Cufoameangat pe 08 Mai 2018, 13:42
#9840
Foameee
Întrebare: Ce înseamnă că Teica face abuz și trafic de influență, fals și uz de fals ???? Adică face trafic de influență cu pateuri și prăjituri sau produsele sunt false și a uzat de ele !!!??? Acum, dacă ne gândim, o fi făcut abuz de ele dar, nu prea se vede pe el sau pe familia lui; nu prea s-au îngrășat! Așa că, ce mai tura vura, Alunăăă, crește-ți amărâții ăia de copii, n-o mai bate pe nevastă ta, du-te, odată la muncă și nu mai face trafic cu obiecte furate! Lasă-i salariul neveste- ti, că-l crește pe copilul acela și, muncește ! Nu cred că mai vezi vreun ban de la Teică, s-a dus cu mila ! Și nu -ți mai bate capul cu legea, vai de capul tău, că nu te ajută....tu de abia ai 2 idei și alea...n-ai prea fost pe la școală dar și dacă ai fost....aoleuuuuu !!!!
Pierdut primar,găsitorul îl poate păstra! pe 08 Mai 2018, 08:45
#9839
A mai rămas ceva bun în Tr Măgurele?Și ce anume?
Nu mai există reguli,legi ori organe de control competente?Se face evaziune fiscală prin multe SRL instalate prin tarabe sau barăci metalice,unele fără nicio autorizație de desfacere a produselor alcoolice,chiar pe trotuar sau direct pe stradă.Mizeria a cuprins întreg orașul.Până unde poate merge nesimțitea autorităților și sfidarea legii?S-a creat un haos legislativ în care unii fură,iar alții sunt furați.Dar în final,nimeni nu răspunde.Asta este situația în care ne-a adus PSDragnea.Nu săriți să înjurați,mai bine judecați drept,apoi comentați.Indiferent ce se va spune,orașul a ajuns o rușine,și greu se va reface tot ceea ce s-a stricat în ultimii peste 25 de ani.
Analize la ti**ni pe 07 Mai 2018, 13:54
#9838
ANPC SA SE SESIZEZE
In restaurantul acestui ti**n,Victor se fac mai nou analize.Se iau probe de sange chiar de pe mesele pe care clientii mananca.Vi se pare etic,moral?probele se iau de la o firma de analize insa locatia nu cred ca e autorizata pestru asa ceva.Oameni buni asta e clar un caz de nepasare a autoritatilor care dealtfel sunt sponsorizate de acesti psd isti nesimtiti
Propunere pe 07 Mai 2018, 12:14
#9837
Numai.cumparatiIlie .Nimic.Turneni.de la.PSD
De la.Asa zisi.donatorii.PSD din.magazinele.lor.Numai.cumparati.NIMIC!!!!asa.scapatii.de.Ciuma.Rosie!
Un cetățean din Zimnicea pe 07 Mai 2018, 00:40
#9836
ZIMNICEA - PETRE PÂRVU SUSPENDAT
De c*rând, Petre Pârvu, primarul de la Zimnicea, a fost suspendat. DNA-ul îl cercetează pe el și pe alții de la Zimnicea, printre care un polițist pe nume Enache Florin, pe motivul averilor ascunse ale acestora, averi trecute pe alte nume, în principal, ale rudelor. Până în momentul de față, s-a descoperit că Pârvu are 300 de oi în comuna Suhaia, o vilă la Brașov, una la Sinaia și una în Bulgaria. În declarația de avere oficială, are trecută doar casa din Zimnicea. Atât e tot ce știu până în momentul de față. Turnucustiri, documentați-vă voi mai mult și scrie-ți și despre acest subiect. smile Incă altă chestie cu Pârvu : acum 2 ani, trebuia să dau BAC-ul. Mă opresc cu Pârvu de vorbă, îi spun de Bacalaureat iar dumnealui ma sfătuiește, la cel mai sincer și serios mod, fără glumă sau ironie, să-mi pun cască în ureche și asa scap de toată beleaua.
DNA.ne scapa.de Evazionisti pe 06 Mai 2018, 20:50
#9835
Sechestrul pe toata.averea lui.Teica
In sfirsit DNA ancheteaza evaziunile lui Teica abuzul sI trafic.de influenta..fals sI uz.de fals.care le.facut.aces oltean.venetic.venit.la.Turnu.Magurele
saelele pe 06 Mai 2018, 19:43
#9834
pt informare
Doru Manea sclavul lu Saelele!
Tarabele lu peste pe 06 Mai 2018, 13:29
#9833
iar s-au intins ca ti**nii
treci printre ele sa te duci spre profi, penny sau invers spre parc si iei umbrelele in ochi sau in cap. da toata lumea care trece p-acolo trebuie sa le fereasca... futuva-n gura d cacati cu tarabele vastre infecte nu mai dispareti odata din mijlocu orasului... ce spatiu si ce c*rat ar fi fost langa parc daca nu erati voi... mad
Haimana pe 05 Mai 2018, 14:13
#9832
Pt Jeeeo - Denisa Paunescu
Femeia e la produs, pt cioara aia de Adrian a lu Sever ! Fata buna smile
Ion pe 05 Mai 2018, 14:12
#9831
Pt.9826
Vino seara in catanga sa vezi campionat de barbut La stradă!
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.