Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

918284 vizualizări | 9523 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (9523) Adaugă comentariu
. pe 17 Decembrie 2017, 19:44
#9523
u
la racorit in canalu de c... de sub oras la dunare e ocupat
ipse pe 16 Decembrie 2017, 16:22
#9522
plaja
Vazurati?...a mai aparut inca un ponton drept in mijlocul plajei...ehe..la anu nu o sa mai avem unde ne racori..cine o da autorizatie imbogatitilor sa isi puna baracile pe unde le casuna?>...ar trebuii noaptea sa le deslegam sa se duca pe apa simbetei ...AVIZ CAPITANIA PORTULUI SI DOMNUL PRIMAR,,,SAU E ZONA LIBERA SI FIECARE FACE CE VREA?????
Monarhia revine in Romania pe 16 Decembrie 2017, 15:52
#9521
Printul Nicolae Noul Rege al Romanilor
Dupa decenii Printul Nicolae Rege al Romaniei Clasa politica adica Parlamentul va abdica in c*rind vocile mailor Puterii il vor pe Nicolae si Johannis este de acord ca Romania sa fie condusa de Casa Regala !Cit consuma Parlamentul sau Casa Regala ?Un Nou Referendum!!!
franchestain pe 16 Decembrie 2017, 14:52
#9520
azi ne îngropam parte de istorie frate. Dumnezeu cu Regele nostru Mihaiu I de România. Amin!
nu uitati gigodilor comuniste ca cele mai importante date si fapte din toata Istoria Românilor san timplat supt monarchia la regii de Hopentzoler careo sa dainuiasca pe vecie în vitrina Istoriei pe cînd voi, criminalilor ucigasi, o sa putreziti la ghena de gunoi a Istoriei asteia.

La Infern cu voi tinpitilor de stînga - stînga si centru - stînga, inputitilor gegosi care sculati morti sa va voteze la fiesce alegere de conrupti manglitori de bunuri nationale.

Sa na veti parte de liniste la cazanu cu smoala a lu tovarasu vostru Scaraoski, mortaciunilor spurcate. Amin!
_ pe 15 Decembrie 2017, 22:53
#9519
.
la TILEA-OLTENIA SI TEICA evaziune mare sunteti orbi?
Olguta pe 15 Decembrie 2017, 19:31
#9518
ANAF și OLAF
Lui Benone și lui Geva nu aveți decât să le beliți p.....Sunteți invidioși că sunt inteligenți și se desc*rca? Hai sictir, așa mâncați căcat de toți, nu va mai saturați, săracilor!
X pe 15 Decembrie 2017, 19:01
#9517
-
DANUT A DAT CADOURI LA COPII PRIN SCOLI SI GRADINITE BA
ANAF si OLAF pe 15 Decembrie 2017, 08:05
#9516
Evaziune Si Spalare de bani
O echipa a Corpului de control a Primului ministru si OLAF vor veni in TR si la Turnu Magurele!!!!Vpr inchide definitiv multi agenti economici!!sunt vizati :Hotelul Casa Victor Tilea Oltenia Teica Picben Benone Gevacom Codrea la T!!!!!!
of of pe 15 Decembrie 2017, 07:41
#9515
Ce e si la PNL
Oare de ce apar aici articole cu doamamna Burghiu? Pai domnului Cracea ii este frica sa ii zica in fata ca nu mai are ce cauta in PNL. Si asa ii pune p astia de la site sa o vb de rau. Problema lor nu este doar aceasta doamna. Pai uitati va membrii marcanti - Cracea, Burghii, ala de este profesor la Marin Preda(nu imi vine in minte cum il cheama-libidinos mai este) si multi altii. Ei rad si zic de PSD isti ca sunt prosti. Astia trebuiesc adunati toti intr o sala de clasa si sa sa dea examen scris la cateva materii (limba si literatura, matematica, istorie, geografie etc.) Da toti de la toate partidele(Cracea,Burghii, Gadea, Cristea, Cuclea,etc.) Si apoi publicate lucrarile. Am rade cu lacrimi, GARANTEZ.
X pe 14 Decembrie 2017, 20:05
#9514
X
Un singur lucru ma buc*ra zilele astea : faptul ca am fost contemporani cu ultimul rege al Romaniei, MS Regele Mihai. De altfel, si ultimul rege al Romaniei. Se scriu pagini de istorie pe care urmasii nostri le vor citi in cartea de istorie. Sa uitam pt o zi de dragnea, psd, cuclea & co. Sa fim mandri ca istoria se scrie sub ochii nostri. Nu pot sa nu ma intreb oare cum ar fi aratat Romania astazi sub conducere regala...
Eu pe 14 Decembrie 2017, 18:37
#9513
Evaziunea
Uitați-va la toti privații unii au vile,alții cate 3 masini, si ce masini,totul doar din FURAT, sper ca vreodată sa răspundă si ei pentru aceasta furăciune,nici nu te poti plânge se privați, uitați- va la farmaciile veterinare,Mîț,Daciu,Baban Marcel si exemplele pot continua...,,
Bunel pe 13 Decembrie 2017, 10:17
#9512
Evaziunea este sport national
Am văzut masinile celor de la ANAF prin Turnu Măgurele.Sunt c*rios,pe la tarabele de la Central au trecut?Dar pe la piata,pe la Hotel Turris?Sunt inca multe alte magazine,baruri si restaurante in care nu se dau bonuri fiscale.Vor sa stranga bani la bugetul de stat pentru ca nu mai au bani pentru pomenile electorale.
Monoglutamatiul de sodiu pe 12 Decembrie 2017, 17:01
#9511
PRODUSELE DE PATISERIE SI COFETARIE
Toate aceste produse de cofetarie contin acest E263 care va afecteaza sanatatea !!!Atentie
Turnean pe 12 Decembrie 2017, 14:28
#9510
idiotilor
Cea mai mare scumpire de preturi in perioada sarbatorilor din ultimii 4 ani!

Va place ce ati votat idiotilor? Mergeti cu mainile la spate buc*rosi ca ati primit 2 lei in plus la pensie, dar platiti in plus 10 la cumparaturi! Cand veti intelege ca faceti rau societatii si mai ales copiilor vostri ? Analfabeti functionali din care au ramas doar flatulentele te privesc cu dispret si ura daca incerci sa le explici realitatea! Pentru ei gidea este Dumnezeu iar a1 raiul! Din pacate orasul nostru moare incet si sigur! Nu avem alternativa la psd si nimeni nu vine din urma! Doar Dumnezeu ne poate salva, dar el nu voteaza! Treziti-va si faceti ceva !
Coco. pe 10 Decembrie 2017, 19:51
#9509
Sa vezi si sa nu crezi.
Gata,au aparut pe facebook postari cu Mihaela Burghiu de la alegerile liberale ale femeilor .Cin o fi chemato .Ea da pa la partid de doua ori pe an.Dupa ce ca este super grasa isi mai pine si haine stramte pe ea .O patachie colorata,cu par vanat turbat .
adevarul pe 08 Decembrie 2017, 07:28
#9508
astia sunt
publicati articolul din Liber in Teleorman-Danut Cuclea primarul fara insusiri- un articol care il caracerizeaza perfect pe acest tip!
ADEVARUL.DESPRE.PREDA pe 07 Decembrie 2017, 12:40
#9507
Elevii de la Marin Preda fac sex nestingheriti in bai
Zilele trecute am observat intrand in baia baietilor ca mai multe eleve intretin relatii sexuale in baie pentru o anumita suma de bani sau pentru tigari. Se fumeaza in bai, se bea la scoala iar elevii par aerieni din cauza substantelor consumate. Elevii nu se mai feresc sa intretina relatii sexuale iar conducerea scolii se ocupa mai mult de absente cand copiii se simt rau, nu de ce se intampla in "baia placerii". PUBLICATI ACEST COMENTARIU PENTRU CA TOATA LUMEA SA STIE CE SE INTAMPLA IN ACEST LICEU. PROTAGONISTELE SUNT NIMENI ALTELE DECAT BOBOACELE DE CLASA A 9A DAR SI CELE DE A 10A. MARE GRIJA. RUSINE MARIN PREDA.
Miting PSD tot pentru proști pe 04 Decembrie 2017, 21:00
#9506
După un an de guvernare PSD
În campania electorală din 2016,Dragnea ne spunea că merge la Buc*rești ca să poată ajuta mai bine cetățenii și implicit județul Teleorman,să se dezvolte mai bine și mai rapid.Ați văzut ceva?Întretimp,viața e mai scumpă,iar TR este pe ultimul loc la lucruri bune și pe primul la nenorociri(cel mai mare șomaj,cel mai depop**at județ,investiții O).Păi dacă nici acum nu se vede și se simte nimic,atunci când?Cât mai trebuie să suportăm minciuna și hoția acestui condamnt penal dovedit?E vina Statului Paralel?!Băăăi,am înebunit cu toții?!Prostia nu doare,dar se plătește.Al dracului de scump.
MOȘ ION ROATĂ pe 01 Decembrie 2017, 09:43
#9505
AZI E ZIUA UNEI ȚĂRI BOLNAVE DE CORUPȚIE
Observ cum Facebook-ul este invadat de tot felul de urări de bine și de la mulți ani la adresa românilor și a Zilei Naționale a României.Bun,frumos și firesc.Dar,trebuie să fim foarte atenți cui facem astfel de urări,pentru că mulți dintre ei sunt chiar cei ce au jefuit-o și distrus-o.România este azi o țară plină de corupție,minciună și sărăcie.Așadar,să-i urăm să se și trezească,conform textului imnului național,nu numai viață lungă în pace și liniște.Treziți-vă și nu mai girați și susțineți conducători condamnați penal și cu dosare penale în c*rs.
Cred ca Turnu cu Stiri pe 30 Noiembrie 2017, 19:54
#9504
E in extaz
ma buc*r pentru voi... ati tras ani de zile sa scoateti la lumina toate nenorocirile partidului astuia criminal si ale criminalilor care si-au batut joc de Turnu Magurele si de judetzu asta! Vreau sa continuati cu tot atata indarjire impotriva nemernicilor ca tot e maine 1 Decembrie ziua Romaniei!
Jojo pe 30 Noiembrie 2017, 08:38
#9503
PNL
In sfarsit, Steluța a fost numita (unii zic aleasa de Cracescu) sefă la femeile liberale. Sa vezi nene, de acum numai lapte si miere . Cracea i-a promis ca o va promova, in vârf, cand va fi el primar. A mai fost de câteva ori, in vis. Nici la tractoare nu a fost primar.La mai mare si mai tare !
Jojo pe 30 Noiembrie 2017, 08:23
#9502
Doliu mare!
Bunghiul Mihaela,este în doliu,motivul,nu mai este în cărți la liberali.Ce sa mai facă ea sărăcuta? Nu își mai poate pune postarile pe facebook sa o vadă poporul cât este de snoaba.Ai sa trăim și sa ne inveselim, ca doar este sărbătoarea!
Coco pe 29 Noiembrie 2017, 16:33
#9501
Pentru Jojo
Ce pana mea aștpți. Steluța e o fată model. E cuminte, deșteaptă, desc*rcăreața si pe deasupra si frumoasă. Nu se fu..te si vă e necaz si o invidiați voi

Să va fie rusine ! Porcilor !
Jojo pe 29 Noiembrie 2017, 11:34
#9500
Steluța
Asteptăm stiri noi despre Steluța.
PAM PAM pe 28 Noiembrie 2017, 13:08
#9499
RUSA
La cum sta treaba in momentul actual, vom invata rusa. Nu prea avem ce face. liviu #rezista LOL LOL LOL
Platitor de taxe si impozite pe 28 Noiembrie 2017, 12:32
#9498
Cine se ocupa de administrarea orasului??
Un oras mizerabil.Strazi si trotuare pline de zapada aproape topita,canale infundate si gunoaie din cosurile de gunoi si tomberoane pline si neridicate la timp.Seara este o bezna in tot orasul.Sa nu mai aiba bani pentru iluminatul public?Banii nostri se duc doar pe salariile marite ale angajatilor ce stau la caldurica prin primarie?In loc sa fie pusi la munca,toti cei care primesc ajutoare sociale,sunt mobilizati pentru mitiguri?Sa anuntam si presa ori televiziunile.
Guta. pe 27 Noiembrie 2017, 23:38
#9497
Bai nea popa.Mata ții cu ursul?
Aoleu mama,a puso pe aia mica care știe cu gura ?Scârbă după tine Cracea, alta nu mai găsiți? O sa mai iei voturi la Sfântul așteaptă. Ce sa zic,toți ăstia de intra politica vor și amante.Dar este o mare muista!
Popa pe 27 Noiembrie 2017, 21:44
#9496
Anunt
Astazi a fost validata presedinta la femei, PNL. O fata in plina ascensiune, desteapta chiar daca e bonda. Cu ajutorul conducatorului etern aceasta si-a atins țelul. Voi reveni cu dezvăluiri bombă !
franchestain pe 26 Noiembrie 2017, 11:58
#9495
aolo frate ce de conspiratiuni sen vîrte pîn sclavia
lu penalu Întîiu de Telerman si de România si aolo frate ce de masculi feroci nesimtiti care pateaza onoarele la neste biete doamne cutezatoare si care dupa mintea lor de hîndel îs neste finte nedemne de comunitatea aia de bank tînpit, dan scimb ei îs neste lorzi frate ti dai cu sama? chiar dacasi nsala doamnele lor cu mai dadasupt ponegritele.

Respetativa doamnele betivanilor gegosi si ducetiva la vot cu creeri treji si fara morti vii si fara vii morti andicapatilor mintali, ca voi sunteti adevarati vinovati nu doar mafioni ca penalu Draqnea carea speculat sufletu vostru conrupt si megaprostia din troacele tînpito - comuniste.

Asa ca lasati doamnele sasi traiasca cum vrea gaura lor viata lor si voi cum vrea karbasanu vostru pa voastra, da cînd vine votu lasati botu si unitiva normal gaurile si karbasanele ca sa iasa viata noua, de vitor frate, nu tot iliesco-draqneo-comunisti care va facut din muncipiu comuna si va lasat pe unii far famili si paltii va sinucis de inima rea.Amin!
Un om. pe 25 Noiembrie 2017, 14:09
#9494
Distrugatorul Crăcit.
Auzi,mai radare, ai uitat când făceai antecamera la Nelu Codlea sa te primească în partid?Ai eliminat toți oamenii buni care au fost în partid. Manea,Filip,BarbulescuCiochirdel,acum mai nou Chirita,PiedoneMihai,datorita ca ție nu Îți place să fi combătut cu idei noi .Esti și tu ca și Dragnea calci pe cadavre.Te înconjori numai de oameni care nu au coloana vertebrala.De Burghiu ce sa mai spun,ușor ușor vrei sa scapi.O sa câștigi tu alegerile la pulovăr. Marș la glie tractorist!

TLC pe 24 Noiembrie 2017, 19:48
#9493
INFO
hai Florineeeeee(burghiu) nu mai manca cacao.....ii este frica lui nevasata ta (zisa si surda )sa nu piarda alegerile la organizatia de femei....?s-a invatat sefa si nu mai poate sta altfel ????????????? ....ca buna de ciocan nu mai este,desteapta nici atat...asa ca mai lasati -ne naiba in pace cu batranele vostre complexate......sa mai vin si oameni tineri....
Popa pe 24 Noiembrie 2017, 18:07
#9492
Pentru Gorun
Multumesc de info. Dar nu stiam ca sa ales. Sa va dau niste povestioare, o să vă căcați in sus.... !!!!Revin in newsroom !

Acarul păun. pe 24 Noiembrie 2017, 09:32
#9491
Cartita.
Cartita din interiorul pnelistilor este însăși Cracea.Întâlnirile de seara de la Cireașa cu Adrian Simionescu înaintea alegerilor pentru funcția de primar va spun ceva?Voi face tot posibilul sa îl demasca pe lupul îmbrăcat în cojoc de oaie .Sa te aștepți la destăinuiri multe ale apropiatilor tai .
Gorun Ptr. Popa pe 24 Noiembrie 2017, 08:23
#9490
Sa îi tricotezi pe toți, nu este la indemna tuturor!
Bai, frățiori au și psde îi c*rvele lor dar la pnl este fetele multe,iese în evidenta una care mai este și consilier municipal.Ia rânduit și tricotat pe toți mai marii urbei și a reușit. Ce face organul genital m**eresc din liderii orașului? Îi pune pe jar ca sunt și ei oamenii.Răspuns pentru popa Stelutăaaaaa Mohorraa sa moara bibilica dacă tu nu știai. Ai o zi bună! Vom continua cu cancerul cazurile din politica din comuna noastră mica .Ca sa nu credeți domnia voastră ca numai psdeul are putregaiuri.
Gheorghe. pe 24 Noiembrie 2017, 01:31
#9489
Am înțeles.
Ca la org a m**erilor pe una care îi place organul.Organul de partid ce voi ați crezut altceva ?O tricotoare,zice ca face bine unul pe fata altul pe jos .Mă sa nu va gândiți la prostii .Nu aveți voie,cu fata la perete!Pardon pe mâine ca este târziu. ȘIMulțumesc am îmbătat
Popa pe 23 Noiembrie 2017, 22:13
#9488
Pentru Gorun
Asa este. ai dreptate.Si-a pus si sef la pensionari. Incearcă să isi impună la toate nivelurile.Dar o va lua in mână...ca de fiecare data. A n-a oară pierzător. Dar pe cine a pus la org. de femei ?

Alcibiade. pe 23 Noiembrie 2017, 15:06
#9487
Dna sa vina sa va ia !
La Dna, Petre Pitis,veriga slaba a grupului infracțional Dragnea .Cred ca va vomita tot organelor abilitate,sărăcuțul este plăpând și își va tine cu amândouă mânuțele săpunul care cumva sa nu ți cada la baie

Gorun . pe 23 Noiembrie 2017, 14:34
#9486
În cătun, nu exista pnl.
Pneleul este alde,actualul pnl numai pdl iști Alde este cu psdeul și au format o strutocamila. Pdelistii nici ei nu știu cu cine .Cracea face captiv pneleului și îl conduce spre distrugere .Este un pervers,condus de dictonul dezbina și cucerește! Mai nou își pune metresa președinte al femeilor .Vrea cucerire pe toate fronturile .Pe semne ca mai vrea sa candideze la funcția de primar .Nici o șansă! Vei devenii candidatul Esec Total.
Bai băiatule. pe 23 Noiembrie 2017, 11:01
#9485
Blat cu puterea .
Mai zilele trecute aflu de la un amic o știre care mă da pe spate .După cum știți exista restaurant Briza Dunării, toate bune și frumoase.Este patronat de Dragnea .Mai nou au construit și un cort. Aprobarea vine de la primărie, ca nu putea primarul sa zică niet. ATÂT cei de la psd.Partid cât și blatistii opoziției au votat Da,da,da.Artizanul celor de la pnl Cracea!A ajuns din revoluționar, o sluga abjecta.
###### pe 22 Noiembrie 2017, 21:48
#9484
Mai Iuliana
Cine dracu esti tu de comentezi de bazinul din c*rtea spitalului? Esti cumva una din alea care vine la servici doar pentru barfe sau esti unul din aia care au fost chemati de acasa sa spele bazinul ala pe care cica "la-ti mai spalat"si anul trecut?
.. pe 22 Noiembrie 2017, 17:08
#9483
lol
ce clan sa faca Cone ca e prost de moare da is face treaba acasa cu muncitorii sai si cu materiale furate
Turnean recunoscător pe 22 Noiembrie 2017, 12:27
#9482
Alături de Dl. Președinte!
Dragi turneni,

După cum ați aflat deja, Dl. Președinte trece prin momente dificile. Eu propun să-i dovedim recunoștința noastră pentru grija pe care a purtat-o orașului nostru atâția ani și să-l ajutăm să-și achite prejudiciul, consumând de la restaurantul dumnealui. Cei mai cu dare de mână, pot participa și la revelionul organizat acolo. Aș fi propus și organizarea unui miting de susținere, dar ne-ar da la TV și nu vreau să fim huiduiți de restul țării și să ne jignească că suntem proști și asistați social.
doru pe 22 Noiembrie 2017, 05:51
#9481
hotii
Cind vine DNA si la Turnu sa cerceteze smecheriile clanului Cuclea-Cone-Proco?Finul-Nasul-Finul?
i pe 21 Noiembrie 2017, 21:11
#9480
o
apa potabila este infestata
Iuliana pe 21 Noiembrie 2017, 17:11
#9479
Descoperire socanta!
Doctorul Delcea Florin cunoscut si sub numele de Delcea menisc a atentionat pe Danut Cuclea ca apa potabila din Turnu Magurele este contaminata cu un virus care duce la ruptura de menisc.Fapt care sa-si dovedit, prin interventiile de menisc efectuate in ultima perioada.Piticul a luat masurile necesare imediat ptr remedierea acestei probleme, si s-a inceput spalarea si dezinfectarea bazinului cu apa din c*rtea spitalului.Fac anunt ptr toti cetatenii orasului sa nu consumati apa ptr ca riscati sa ajungeti in mainile lui Delcea menisc si sa fiti operati degeaba.Nu riscati la acest doctor care este foarte slab pregatit care va da un diagnostic fals.
Gardianul din UE pe 21 Noiembrie 2017, 14:29
#9478
A ÎNCEPUT NUMĂRĂTOAREA INVERSĂ
Niciodată nu e prea târziu pentru a se face dreptate,chiar și numai parțial.Penrtu HOȚUL de TELEORMAN și camarila lui,s-a dispus sechestru pe imensele averi.Averi pe care nu s-au limitat să le facă numai dintr-un județ(TR),dar au furat și fondurile europene.A confundat proc*rorii,polițiștii,SRI-iștii și judecătorii din Teleorman,cu cei de la OLAF.Așa cum a confundat și România cu Teleorman.Mare greșală,acum nu vor mai veni cu bormașinile să le găurească zidurile caselor,le vor lua cu totul.Iar următorul domiciliu să fie prin unul din penitenciarele de renume,și pentru mult timp.
. pe 20 Noiembrie 2017, 16:52
#9477
.
Lui Gogu Sclipixi

Se vede de ce te-a lasat nevasta.Esti si prost, si gras ca porcy, si betiv. La fel ca tr==frati0to, vai de c*ru vostru de amarasteni. Mai bine vezi-ti dracu de servisiul tau, ca si asa iei salariul degeaba.

vio pe 20 Noiembrie 2017, 15:31
#9476
asa faci bani nelule?
azi la 15:30 angajatii de la spalatoria nenea iancu incarcau in saci griblura de pe asfaltul de la olt. asa faci bani baaaa teparuleee ???
in acest oras pe 20 Noiembrie 2017, 15:30
#9475
toti se pricep la toate
SI NIMENI LA NIMIC. Toata lumea isi da cu parerea, toata lumea injura, dar nimeni ni face nimic. Nu va mai dati mari si tari ca NU SE VA SCHIMBA NIMIC IN ACEST ORAS . Va inceta sa existe in urmatorii 20-30 de ani. Vor ramane pensionarii sa isi traiasca ultimele zile si cativa tinerei(craonitori). restul vor merge in alte parti.
La Cireasa"" pe 20 Noiembrie 2017, 13:17
#9474
pizza 20 lei by Allex"
Nr 1 in oras calitate pret garantat.pareri ???
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.