Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

871168 vizualizări | 9148 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (9148) Adaugă comentariu
Cetatean pe 15 August 2017, 00:12
#9148
Miros urat!
Chiar nu se poate face nimic in privinta mirosului care provine de la crescatoria de pui? Nu este prima data cand se intampla asa ceva! Luati masuri! Daca nu sunteti voi in stare ne vom face noi dreptate!
Daca ar face pe 14 August 2017, 23:28
#9147
penitenciar
in turnu ar fi vis! smile
l pe 13 August 2017, 14:12
#9146
d
la tilea sa se faca controale evaziune fiscala la maxim
Marius pe 13 August 2017, 07:27
#9145
Atodiresei
Nu se face ceea ce face acum PSD ul, dar nici cu aceste multimationale nu imi ete rusine.( lucrez intr o banca) trebuie gasita o cale de mijloc, si corporatiile vor mai mult dar si noi vrem. Nu zic sa ne dea mertane si alte nebunii, dar sa nu isi mai bata joc de angajati. Oamenii care lucreaza in interiorul lor sunt rai(cei #rezist), nu le convine vand un coleg ii maresc aia salatiul cu 300-1000 de ron. Invidieeee. Mama. Pacat de noi ca nataie, nu ne mai respectam pe noi l, ce sa mai zicem de cel de langa noi.
X pe 12 August 2017, 14:39
#9144
Pt.9142
Măi nene,bolovanule, dacă pleacă multinaționalele de la noi ajungem că în Coreea comunistă băi boule.dar ție nu ți ar păsa că tot porc comunist ești.
SUPER MARKET pe 12 August 2017, 13:23
#9143
AM REMARCAT DRAGOSTEA FAȚĂ DE PONTA
CUM SĂ NAȚIONALIZEZI MĂI,BĂIATULE,MULTINAȚIONALELE? PĂI DACĂ-MI SPUI CĂ AI VOTAT ȘI CU PSD,E SUFICIENT,E EXPLICABIL.EU PROPUN SĂ NAȚIONALIZĂM TOATE AFACERILE CARE SUNT ALE OAMENILOR POLITICI SAU CARE SE DOVEDESC PROTEJATE DE ACEȘTIA.PE ÎNȚELESUL TUTUROR,AFACERILE CU STATUL ȘI A CĂROR ACȚIONARI AU ACȚIUNI LA PURTĂTOR,DECI FĂRĂ O TRANSPARENȚĂ FIREASCĂ ȘI NORMALĂ.
Nationalizatea tuturor multinatinalelor pe 11 August 2017, 23:32
#9142
Confiscarea
Ponta va face ordine la viitoarele alegeri!
Xyz pe 11 August 2017, 23:22
#9141
TEICA EVAZIONUSTUL
BOMBA si TEICA ESTE VIZAT DE EVAZIUNE FISCALA !TREBUIE CONFISCATE TOATE BUNURILE !
Becali pe 10 August 2017, 22:31
#9140
Ciuma rosie
Toata lumea se asteapta la caderea clanurilor mafiote Dragnea si psd.

Sub căpitanul Mihaela pe 10 August 2017, 15:57
#9139
Ce ironie a sorții,să te ferești de DNA și să te lovească Parchetul
Ce se mai poate spune despre niște părinți care își expun copiii la un mare pericol,învățându-i și acceptând săvârșirea unor grave fapte de corupție,falsuri,spălări de bani,evaziune fiscală,deturnare de fonduri europene,licitații măsluite și alte fapte asociate cu clanurile mafiote?
strul pe 10 August 2017, 14:53
#9138
zgomot mare
Se aude zgomot mare, zdrăngăne cătușele. Mustăcioară e pe făraș, fir-ar c*ru lui a dracu'. Prin dracu sa înțelegeți orice alt pușcăriaș interesat de Liviu.
Plutonier Major cu 4 stele pe 10 August 2017, 14:28
#9137
SE STRÂNGE LAȚUL ÎN JURUL FAMILIEI DRAGNEA!
Încep să iasă la iveală o perte din jafurile familiei Dragnea.Hai să urmărim cine mai are c*rajul să-i țină apărarea?Bine,în afara celor bine spălați pe creieri și care sunt și ei implicați în aceste hoții pe banii cetățenilor.Acum au loc descinderi cu mascații,din partea DNA,pe la TelDrum SA.și ferma de la Salcia.DOAMNE-AJUTĂ!
un cetățean pe 09 August 2017, 13:01
#9136
pt 9135
Nu,cei de la rutieră nu s.au pensionat cu toții, numai că nu.și fac treaba și sunt ineficienți.Cine să acționeze...Păduraru căruia,îi este frică și de umbra lui? D.le șef de poliție rutieră la Turnu Măgurele ce faci cu acest oraș? D.le comandant Ene ce gânduri aveți cu acest oraș care v.a adoptat ca pe un fiu al său?(scoateții din birouri pe subalterni și trimiteții în stradă că au pus țiganii stăpânire pe oraș)
Conducător auto cu permis de 12 ani pe 06 August 2017, 23:44
#9135
CEI DIN POLIȚIA RUTIERĂ S-AU PENSIONAT CU TOȚII?
Pe străzile orașului circulă un cioroi proxenet,cu un BMW X3 negru,poreclit Făgăraș.Ați avut c*riozitatea să- oprți în trafic și să vedeți dacă are permis,ITP,asigurare RCA.Trăim într-o mizerie morală cruntă,acceptăm nepăsători infracționalitatea,dezordinea,lipsa răspunderii în meseria pentru care sunteți angajați și bine plătiți.Cum să deți permis de conducere fără să ai măcar o clasă,fără să știi a scrie și a citi?Parcă e o lege în care se spune foarte clar că nu poți întocmi un dosar pentru obținerea permisului auto,fără a avea minim 8 clase.Și uite că tocmai poliția nu respectă legile țării.
Sărăcie pe 05 August 2017, 13:43
#9134
Ciuma rosie
Pana la amenajarea puscariei nu va mai fi PSD-ul la putere!
REVOLTATUL pe 05 August 2017, 12:48
#9133
Unde sunt Oficialitatile ?
Pe strada CA Rosseti nu se poate circula.Un cort imens e `postat`in mijlocul strazii.Nici masini,nici oameni nu mai pot trece pe acolo,trebuie sa ocoleasa!! A cui e strada?Cine e proprietarul? Cel care a instalat cortul?Am si eu voie sa pun unul in fata casei? Strada este a mea daca se afla in fata casei mele?Am un precedent,daca nu patesc nimic cei ce astazi ne-au `cotropit`strada,atunci nici cu mine nu se vor lua masuri.Aveti,dragi oficialitai,aceeasi masura ptr toti? Sa vedem daca putem dormi,caci,in ultimul timp, nici noaptea nu mai avem parte de liniste!!! ALOOOOOOO! ALOOOOOO! Vom chema presa centrala!!
RRRRRRRRRRRRR pe 05 August 2017, 10:30
#9132
OOOOOOOOOOOO!!!!
Și care sunt loc*rile de muncă ce se vor înfința la un penitenciar?Dacă nu ai habar de o organigramă a unui penitenciar,dormi în continuare.Și chiar dacă se va înfința vreunul,acela va aparține tot unui cățel din PSD.
eu pe 04 August 2017, 17:49
#9131
Ce bine ar fi!
Ar fi bine sa se transforme unitatea militara in penitenciar. Ar aparea cateva loc*ri de munca foarte bune in Turnu Magurele. N-are cu ce sa ne terorizeze pe noi existenta unui penitenciar in orasul nostru. Vi se pare ca buc*restenii ar fi terorizati de penitenciarul Rahova?
Lic*riciul pe 04 August 2017, 16:39
#9130
dragnea & cracea
Cracea sa stii ca nici eu nu il suport pe dragnea, dar incepand de azi treci si tu pe lista de persoane insuportabile. Inteleg ca dragnea e penal si fura mult dar asta ar trebui sa fie un site de stiri, de toate felurile, nu doar despre dragnea. mai bine il numeati dragneacustiri. Site plin de bosorogi si analfabeti. De astazi am sa incetez sa il mai urmaresc.
Accident pe 04 August 2017, 14:50
#9129
accident spre islaz
Inainte era un site de stiri. Acum se scrie numai despre dRagnea. Iesiti si voi pe teren ca este accident spre Islaz cu 2 raniti. un bmw a fost facut praf intr un pom.
andreea pe 03 August 2017, 00:05
#9128
l
ba macar cand faceti simulare stati si voi treji sa ma c.c in simularile voastre
Preot Savulescu Petrescu Florea pe 02 August 2017, 18:47
#9127
A fost simulare I.G.S.U
A doua simulare stimate domn
Alt cetatean pe 02 August 2017, 17:43
#9126
Să ne obișnuim cu nenorocirile
După sărăcia lucie,infracționalitatea maxima și șomajul cel mai mare din tara,urmează panică și teroarea.
Cornel Tudor pe 02 August 2017, 16:03
#9125
Turneni,se dau drumul investițiilor în Tr.Măgurele
Dacă ați ascultat declarațiile Ministrului Jusiției,ați observat anunțul despre următoarele investiții din România.Tote au legătură cu penitenciarele,fie renovări,construcții ale unora noi plus legea grațierii.S-a făcut referire și la transformarea vechilor unități militare în penitenciare.Asta ar mai trebui,ca jupânul Dragnea să ne pricopsească cu o pușcărie în Tr.Măgurele.O fi vreo premoniție pentru perioada viitoare din viața lui sau asta e investiția pe care o merităm?Se spune că,”După fapte și răsplată”.
Cetatean pe 02 August 2017, 11:18
#9124
Primariei tr.magurele
Domnule primar care este logica poluarii fonice din oras? Ati testat sirena ati urlat in difuzoare . Gata functioneaza. Nu le mai lasati sa urle la nesfarsit pentru ca la o alarmare reala oamenii nu mai stiu ce sa inteleaga deoarece ii obisnuiti cu zgomotul infernal .
virgula pe 01 August 2017, 06:31
#9123
pt punct
ai un limbaj suburban.ataci cu rautate si nu accepti ca alta lume are o opinie diferita de a ta!esti o sluga si probabil un informator psd.tu nu vezi in ce hal a ajuns orasul asta????oricine are pareri critice e basist pt tine.esti indoctrinat sau suferi de antenita3.informeaza-ti superiorii ca orasul e sufocat de gunoi pe soseaua de centura,ca e focar de infectie!redactia sa se duca sa faca poze pe soseaua de centura si sa cheme garda de mediu pentru ca asa ceva nu se poate in anul 2017!
Nike &Red; pe 31 Iulie 2017, 19:01
#9122
Mars la școală, lingău PSD-ist !
O să vină vremea când veți fi in mare acord cu pușcăria.
. pe 31 Iulie 2017, 15:29
#9121
.
Mai NiK si red, tu esti mai degraba Fred si Barney ! Vezi ca este corecta exprimarea NU ITI LIPSESC TUPEUL SI NESIMTIREA.Dar la cata scoala ai tu, e mai greu cu acordul subiectului cu predicatul.Oricum, basismul din tine iti tine loc de scoala, doar si idolul tau vorbeste ca la mahala. Deci, m...e !
NIK & RED pe 30 Iulie 2017, 12:11
#9120
Punctule,nu-ți lipsește tupeul și nesimțirea!!
Am observat bine cum îți promovezi pregătirea și educația pe care nu o ai.Din păcate,vremurile astea vă aparțin.Dacă a putea vorbi liber și a avea o părere legată de ceea ce se întâmplă în jurul nostru,este catalogată a fi băsistă,atunci,da,sunt și puțin băsist.Spre deosebire de exeemplul dat de cei ce v-au pus pe coji de nucă,v-au furat și v-au mințit perpetuu,e totuși un plus.Rămâi așadar,și viețuiește,în sosul tulbure și cu puternic damf de corupție,minciună și hoție.Așa-i că ești mândru că ești român?Mama voastră de lipitori puturoase și incapabile.Atâta puteți și asta ne arătați.
. pe 30 Iulie 2017, 09:28
#9119
.
Pt NIK si REd si Strul

Nu stiti voi cw pregatire am eu, nici ce caracter. Insa cu niste basisti iumputiti ca voi doi, nici scoala si nici educatia mea nu ar avea vreun rost. Asa ca, plin de scoala si de bun simt, va transmit amundurora ca imi puteyi spune TATA, ceoarece am gânduri mari cu alde ma-ta!
Ionut Dox pe 29 Iulie 2017, 18:22
#9118
Proxeneti Turnu
Sunt foarte multi proxeneti in Turnu Magurele, mai ales din astia mici . Cei vechi nici nu mai conteaza ca au 5 femei sau nu stiu cate zeci sau sute de mii de euro Pustanii din Turnu care au bani si masini noi si de fite au femei la produs, nu sunt multi dar sunt cativa, iar unii nici nu se arata. Cateva exemple Ronaldo baiatu lui Elvis, Adrian alu sever, Segarceanu Cosmin, Scarlat etc etc etc etc etc si a mai aparut inca unu de care nu se stia nimic Cristi B dar nu dau numele complet ca nu sunt suta la suta sigur stiu ca acum este plecat din oras nu lam mai vazut . Am auzit ca si-a luat femeia si a plecat dar unde nu stiu. Peste cativa ani o sa vedem aceste persoane plini de bani cu masini de lux si multe figuri daca nu or sa ajunga pe la puscarie unde le este locu alora ca ei mad
NIK & RED pe 28 Iulie 2017, 11:37
#9117
E greu sa comentezi postarea uni PUNCT
Totusi,remarc cam care este caracterul si prgatirea unui PSD-ist.Si ce sa inteleg de la ”strategia”unui astfel de NIMENI?Hai, linge in continuare dosul calaului nostru.
strul pe 28 Iulie 2017, 10:00
#9116
bă punct
Ia mai du-te tu in p***da ma-tii! așa sc*rt, fără explicații
. pe 28 Iulie 2017, 08:16
#9115
.
Tu esti cu gândul la viitor, strategule,vizionarule, filosofule ! Eu sunt cu gândul la ma-ta !
Cu gândul la viitor pe 27 Iulie 2017, 22:41
#9114
PSD a reușit să dea foc ROMÂNIEI !
VÂND ”Mândria de a fi român” pentru unul din cele 1.000.000 de loc*ri de muncă promise de PSD.Stăm impasibili și ne uităm în fiecare zi cum,un infractor,împreună cu familia sa,își bat joc de o țară-ntreagă.Să sperăm că lacrimile și suferințele noastre nu au fost în zadar.Dumnezeu să vă bată pe toți cei care viermuiți prin prejma infractorului Dragnea.
noi pe 27 Iulie 2017, 22:27
#9113
sper ca e clar tuturor
Asta înseamnă PSD, lucrări proaste pe bani mulți. Lua-v-ar dracu' pe toți care votați ca oile!

http://www.trnews.ro/sala-polivalenta-alexandria-c*rge-apa-aer/
george pe 27 Iulie 2017, 11:41
#9112
c*ratenie in frizerie
Fetelor frumoase, din frizeria din centru (langa farmacie), va propun sa faceti o c*ratenie macar odata pe luna. Paienjenii atarna pe pereti,mai ales la ferestre, sub ghiuvete, totul la vedere.Sortul de protectie trebuie sa fie de unica folosinta, fara a fi folosit de la client la client, se desface in fata clientului, pentru a arata ca nu a fost folosit, merita la pretul perceput, numai vorbim de bonul fiscal inexistent, de atitudinea sfidatoare fata de cel ce cere serviciu la nivelul pretului. Cand schimbati ceva,veti avea si clienti mai multi si mai multumiti.Sefa ce zice!!!!.
croco pe 27 Iulie 2017, 07:37
#9111
circulă o vorbă
cică dragnea are deja scrise vreo 5 cărți de specialitate

vrea să scape gherțoiul
Ghvug pe 26 Iulie 2017, 00:24
#9110
puneți-vă centurile de siguranță!
DN A va reuși să prindă mistrețul de Teleorman. Mai exact, dragnea va avea cătușe cat de c*rând. Ce face el, nu ne interesează, așteptăm schimbarea din Turnu Măgurele, care nici ea nu va întârzia. Prea multe jigodii au profitat, ce zici Cone, am dreptate?
Falimentar? pe 25 Iulie 2017, 19:38
#9109
Va spun eu din surse
Face 20 de pomeni pe luna si-a incasat 70 de milioane il doare la cuc.bani nemarcati nenimic.In tot orasul anaf ii omoara cu controalele...la el bate vantul.tace mosu si le face,e sec*rist batran
Elena pe 25 Iulie 2017, 18:04
#9108
Sa mancati voi de la ttigsan
Daia sunt mnulti in oras.Ca ii aceptati
u pe 23 Iulie 2017, 00:46
#9107
d
tilea e falimentar are terasa pustie victor e nr1 in oras
Elena pe 22 Iulie 2017, 22:42
#9106
Restaurant oltenia(TILEA)
Acest escroc pe nume Tilea este cel mai mare porc. Rog pe cei de sus de la conducere sa faca ceva in privinta lyuui. Vi obosit de la servici si ju poti sa te odihnesti deoarece ii xanta muzica pana tarziu. Pe deasupra are si mancare expirata,paine mucegaita etc....sunt foarte multe stricate l el in rrstaurant
FEMEI SLUGARNICE pe 21 Iulie 2017, 22:49
#9105
SUNTEM SLUGI LA ENCULESCU
Domnilor de la ITM mai veniti sa faceti controale prin aceste fabrici de conserve asi bate joc de noi si suntem obligate sa stam peste program 14-15 ore pe zi zbiara la noi nu avem voie sa raspundem la telefon daca avem diferite cazuri in familie se incalca Constitutia Romaniei se fac fel de fel de lucruri care nui frumos sa imparta necazurile lor cu noi suntem umilite ba chiar si trase de par....rusine
Lele pe 20 Iulie 2017, 05:27
#9104
vreți să știți cine vă fură?
Căutați pe net "pablito"! O să găsiți un articol scris de Tapalagă.
Eu pe 19 Iulie 2017, 16:36
#9103
Femeia c*rentata
De ce nu se sesizeaza nimeni in privinta acelei femei c*rentate la fabrica de confectii la cipriot
. pe 19 Iulie 2017, 09:11
#9102
.
Sportivule, pui de basist, ce sport ai facut,ma,tu?Curse de soareci?Pana acum nu voiati stadion, acum va doare ca nu are cine juca pe el? Vezi ca a venit somajul, du-te la bancomat,prostule !
Originari Turneni pe 18 Iulie 2017, 16:03
#9101
Asociatiile trebuie Desfintate
Numai uniti trebui sa desfinta-ti aceste asociatii care de ani de zile va ia banii!
Cetateni nemultumiti pe 16 Iulie 2017, 20:54
#9100
Mizerie crunta in jurul tomberoanelor !
In jurul tomberoanelor de gunoi este multa mizerie scoasa de cainii vagabonzi.Este vara,este cald si animalele hranite de unii cetateni iresponsabili,traiesc pe langa tomberoanele de gunoi,imprastiind resturile alimentare si facand o galagie in timpul noptii,ceva de nedescris,si fac viata un cosmar celor ce locuiesc in apropiere.Fac un apel disperat autoritatilor sa gaseasca o solutie pentru OAMENI.
sportivul pe 16 Iulie 2017, 15:51
#9099
saelele
saelele in divizia c!!? sa vezi si sa nu crezi.cine sunt sponsorii acestei echipe? tot actiuni la purtator?intr-un interviu la MediaSUD presedintele lu saelele spunea ca echipa e sustinuta de cateva persoane pe care nu le cunoaste si nu stie cine sunt????? cand a semnat contractul cu marea echipa scornicesti saelelele nu a discutat cu acesti asa zisi investitori??? va rog sa faceti investigatii si sa dati numele celor care sustin aceasta ehipa fantoma pt ca va fi foarte interesant!in turnu nu exista fenomen sportiv,nu ne trebuie noua asa ceva!noi nu avem copii,nu avem talent!stadionul ala pentru cine e facut?
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.