Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

1532068 vizualizări | 13920 comentarii

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

Comentarii (13920) Adaugă comentariu
anghel ursaru pe 15 Aprilie 2021, 16:03
#13920
ion
mie imi trebuie sa bag la mat ! nu c*ratenie
Eva pe 15 Aprilie 2021, 13:27
#13919
,
Ce țigan a mai murit de se aude muzica asta ?
Eu pe 15 Aprilie 2021, 11:52
#13918
Sunt preturi mari la Profi
Profi din centru are prețuri mai mari decât magazinele de pe Praporgescu. Cel puțin la produsele de c*rățenie, Constantinescu are preturi mult mai mici decât la Profi.
Cristhian pe 14 Aprilie 2021, 17:37
#13917
Profi falimenteaza pe multi comrciantii
Profi alimentează multe firme cu preturi mici si cu calitatea produselor !!
OUG pe 14 Aprilie 2021, 17:33
#13916
Ministerul Sănătății OUH119/art6
Ministerul Sănătății închide multe firme cu OUG119 care nu sunt in regula de mult timp,ordin de le UE !! Deja vor rămâne firmele marii pe piata si multinationalele !
Ilie de la scularie pe 13 Aprilie 2021, 11:47
#13915
Primarul GARAJ
Primarul GARAJ a oferit condiții pentru înființarea unei firme care construiește containere tip GARAJ .Aceasta firmă va avea mult de lucru având în vedere sutele de aprobări date pentru amplasarea de construcții de tablă pentru GARAJE.Chiar primăria va cumpăra două containere cu 270 milioane lei de la aceasta firmă. Dragi votanți PSD-IȘTI vă place cum dezvolta orașul acest primar incompetent?
Rica pe 12 Aprilie 2021, 18:42
#13914
2,15
Polițiștii folosesc autoturismele de serviciu numai în interes personal. Deși primesc suficienti bani de transport/navetă, cei de la secțiile de poliție fac naveta cu auto de serviciu, în special șefii.
Mitica pe 12 Aprilie 2021, 09:19
#13913
Despre ce fel de politie vorbim?!
Politistii de la Serviciul Circulatie Turnu Magurele circula prin centru si pe strazile din centrul orasului in loc sa fie prezenti prin zonele pe unde se incalca grav regulile de circulatie și se incalca legile de ordine publica.Mai mult,ei NU semnalizeaza schimbarea directiei de mers,opresc acolo unde au cate o treaba si vor sa-si cumpere cate ceva.Siguranta si incredere in cine?
El pe 11 Aprilie 2021, 15:05
#13912
Pentru 13907
Cine vrea, are chiele in contact, e la liber.
Pentru 1930 pe 11 Aprilie 2021, 11:16
#13911
Desteptule
O foloseste un militian.
pt 13907 pe 11 Aprilie 2021, 08:18
#13910
idiot
Esti idiot? Stim ca apartine institutiei MAI. Intrebarea este : cine se foloseste de aceasta masina??
Pentru 13907 pe 10 Aprilie 2021, 15:50
#13909
Raspuns
Masina apartine MAI.
Ptr Turnen pe 10 Aprilie 2021, 14:09
#13908
2 Cofetarii-patiserii
La T-uri se deschid 2 Cofetărie de lux cu produse personalizate la preturi micii
Cetatean pe 09 Aprilie 2021, 12:16
#13907
MAI
Stie cineva a cui e masina Dastar cu numere de MAI din fata bcrului?
Spital pe 08 Aprilie 2021, 16:15
#13906
Viorela
Da ce se odihnește, și relaxează Delcea împreună cu Viorela
E2 pe 08 Aprilie 2021, 15:50
#13905
Asfaltare
A inceput marea peticire cu butelia! Totul este făcut de mântuială la indicația marilor șefi ai orasului!Domnule Cuclea,chiar nu îți este rusine!?
Nichifor Lipan pe 08 Aprilie 2021, 10:56
#13904
Salut
La spital a venit saptamana aceasta control, in urma unei reclamatii. Asa, ca, nu se stie, e posibil sa fie si altii luati in vizor... In toate institutiile sunt si uscaturi, dar sunt si oameni care nu incalca juranantul si nici legile. Nu va buc*rati, voi care comiteti infractiuni, ptr ca ulciorul nu merge de multe ori la apa.. Ar trebui sa meditati la ceeace ati facut si s-ar putea sa nu mai aveti odihna....
Balaurul pe 08 Aprilie 2021, 10:46
#13903
Salut fratilor
Este adevarat ca nu isi fac meseria incepand de la maturatorul strazii pana la cei mai inalti demnitari. Vor sa le ducem noi pe tava totul, ca sa-si incaseze prime, sa-si construiasca case de vacanta, iar in timpul liber umbla civili si isi incaseaza .......de la toti agentii economici ....tot ce le este de folos in gospodarie.... daca nu cheltuie banii ca noi muritorii de rand, normal ca isi aduna ca harciogii bogatii pentru cateva generatii...
Flynty pe 08 Aprilie 2021, 10:10
#13902
Atentionare
A numi un presedinte prof de muzica, este ca si cum un economist ar dirija Filarmonica.. sarmanul de el, nici nu vede sa citeasca ...iar ceilalti sunt foarte grav bolnavi si batrani...
Ronald pe 08 Aprilie 2021, 10:06
#13901
Atentie
Stefania, joaca ultima carte ....vrea sa numeasca presedinte fara anunturi publice, fara acordul incasatorilor si fara acordul oamenilor prin adunare generala, pentru ca vrea sa-si treaca odorul pe alta functie.... Astfel, in urma unui control, presedintele si consilierii lor vor fi demisi din posturile de conducere....
...///?/// pe 08 Aprilie 2021, 09:01
#13900
STATUL DE DREPT STA STRAMB
OAMENI BUNI,PRIN SIMPLA EXISTENTA A ACESTUI SITE,PARCHETUL,POLITIA,CURTEA DE CONTURI,SRI,ANAF SI ALTE INSTITUTII ALE STATULUI,AU IN PERMANENTA SUFICIENTE SUBIECTE PE CARE TREBUIE SA LE TRATEZE CU O DEOSEBITA IMPORTANTA SI ATENTIE.OARE CE FAC,CU CE SE OCUPA ANGAJATII LOR?MAI PUTEM AVEA INCEREDE IN INSTITUTIILE STATULUI?REALITATEA NE SPUNE CA NU.
Un parinte pe 07 Aprilie 2021, 23:26
#13899
Alo,D l Nicuța cel bogat!
Îți mai aduci aminte de Florin.De cel care a lucrat pe proprietatea ta mai de mult cioplind o fundație de ciment cu o dalta care avea floare.tunci când a bătut în ea a sărit în span in ochi Sa știi că acum e chior vai de noi.Nu poate culege portocale și altele că se infectează ochiul.Va întreb aveți o remușcare.Are dezlipire de retina.caputPrintr -un proces corect,urma o pensie ceva despăgubire.Acum e in Valencia vai de el și vai de noi.
Turnean pe 07 Aprilie 2021, 20:18
#13898
Intrebare simpla - la # 13895
Bre Aluna ce ai vrut tată să scrii ? "Neica jucate dure de unde ai venit !! "

Poți sa ne traduci și noua ?
Darius pe 07 Aprilie 2021, 19:52
#13897
Salutare
Nu uitati, faptul ca, nu mai suntem pe timpul comunismului. Toata lumea are dreptul la opinie, are dreptul sa-si spuna parerea. Cine nu vrea, nu e obligat sa citeasca. Puteti viziona un meci la televizor, un film, un documentar, muzica, etc..
Giuliamo pe 07 Aprilie 2021, 19:49
#13896
Salut baieti
Nu va obliga nimeni sa cititi ceea ce nu va place. Si eu sar peste multe ..... ceea ce ptr unii este plictisitor, ptr altii este motiv de pierdere a timpului.... cand stai la bloc si nu ai ce face, utilizezi mijloacele de informare moderne. Asta e tehnologia secolului XXI, cu avantaje si dezavantaje....
Camarilla pe 07 Aprilie 2021, 17:03
#13895
Oltenii pe faliment
Oltenii numai sunt vrutii in oras si in tot județul asa ca beneficiilor se pregătește falimentul!!Neica jucate dure de unde ai venit !! PSD a mărit impozitele la toate firmele!!!
Mihai pe 07 Aprilie 2021, 07:32
#13894
CAR pensionari
Mă fraților, nu putem să-l oprim pe nenea asta cu CAR ul lui ? Pe mine cel puțin ma dispera. O avea omul dreptate dar nici chiar așa... Scrie bre și mata o reclamație la Parchet (care va fi soluționată de poliție și al cărei rezultat îl știm de pe acum), ce să-ți facem noi ? Nu putem controla noi CAR ul... ia-o ca atare și liniștește-te te rog.
Smecherosul pe 06 Aprilie 2021, 20:58
#13893
Dragnea si Asociatii
Gata a dat coltul ierbii pacc apare si smecherii asa numiti Neagu Cristian,probabil a venit sa o pice pe doamna lui Stefan P.S sau a venit sa mai recpereze ceva din datoriile alea de la Nutrelo,ca pana la urma o sa-l lase pestefan si fara Nutrelo si fara Gina smile)

Om cu crezamant nu iarta nimic Neagu asta,un putoi de om care conduce multe din umbra,oard pe el nu-l cauta DNA-ul???

Conduce numai bolizii,afacerii prospere,combinatii cu Nutrelo ce inseamna asta??

Aloooo DNA-ulll
TREZIREA pe 06 Aprilie 2021, 19:33
#13892
PARCHET .....
Patachia merge la c*rte la Bondoroiu la gratar...Bondoroiu are nora....Cuscru Dinca a fost preot...Patachia si Nutu au fost in consiliu si la Protoierie unde mancau, beau, chefuiau.... Nutu merge si el la o "portie de infacat" acasa la preot dinca si la gratar la Bondoroiu..Stefania, Mariana, ( cumnate ), din Segarcea de unde e fostul preot Dinca Cretu, se cunosc din copilarie, si cum era de asteptat si-au adus copiii sa traiasca fericiti pana la moarte ( ca au preot sa le cante prohodul ), pe banii bietilor oameni care isi dau ultimul banut sperand ca vor beneficia si copiii lor de niste ajutoare la trecerea lor in nefiinta, fara sa stie ce se ascunde in spatele acestor SARLATANI.....
Nu pe 06 Aprilie 2021, 19:25
#13891
Mai merge asa
Celebrul politician Parbulescu a initiat o actiune a gunoaielor care sunt la periferia oraselor din Teleorman. Laudabila actiunea. In Turnu eternul candidat secund, Claudiu Cracea, a luat si el 3-4 oameni si a mers la marginea orasului strangand 2-3 saci de gunoi. Treaba este ca actiunea facuta de Claudiu a durat 20-30 de minute pana s au fmat cateva cadre care ulterior au fost puse pe fb. pentru a da bine. Toate bune doar ca umbla vorba ca cei 3-4 oameni sunt angajati ai lui care au fost pusi sa adune gunoiul in spatele lui cat el filmeaza. Cica nici nu a luat acei 5,7 10 saci care au fost stransi. Au fost lasati acolo. Pai asa faci dl Cracea? Nu este diferenta intre tine si Cuvlea( aceeasi inaltime si aceeasi pregatire slaba) Ideea era ca daca tu castigai saream din lac in put.
Cei care au vazut realitatea pe 06 Aprilie 2021, 19:21
#13890
ECONOMIC....
Raspuns : CONFLICT DE INTERES.....parintii nestiutori sunt sefii copiilor lor ...identici.... Nu poti semana lucerna si sa rasara brazi....Aschia nu sare departe de trunchi....
Noi cei prosti, dar multi.....ne-am trezit .... pe 06 Aprilie 2021, 19:17
#13889
Catre cei care cunosc Legislatia
Ce cauta un profesor de muzica la conducerea unei institutii cu profil economic ??? Ce cauta un militar in rezerva la o institutie de civili????? Ce cauta un mecanic in conducerea unei unitati de contabilitate ??? Ce cauta o persoana care s-a ocupat de protectia civila la pompieri fara pregatire profesionala, in conducerea unei institutii publice ????
Pensionari informati-va pe 06 Aprilie 2021, 16:51
#13888
AUDIT
Cei din conducere CAR Pensionari langa Marin Preda, trebuie informati ca nu au voie mai mult de 2 mandate. Dar, ei stau acolo pana-i duce pe ultimul drum.... Este Lege data ca cei care mai au activitati si la alte unitati, nu mai pot activa si in alte sectoare de activitate. Dar, la ei, se poate, ptr ca " hotul trage la hot " si au cautat modalitati de a ocoli legile . Nu vor sa lase "mina de aur ", decat obligati de organele de control. Daca ar fi avut demnitate, trebuia sa se retraga la timp, cu fruntea sus si spatele drept...
Faliment pe 06 Aprilie 2021, 10:15
#13887
Profi falimenteaza orasul
Cei de la PSD au adus Profi in tot orașul mai nou si in Katanga cu noi Patiserii !
Marin pe 06 Aprilie 2021, 09:25
#13886
Când scăpăm de hoție și incompetență?!
Domnule Florin,ApaServ este o firmă care împreună cu decidenții din Primăria Turnu Măgurele,desfășoară acțiuni mafiote.Mai știm și câte ceva despre salariile nesimțite ale conducătorilor ei,plus activitățile pe care le desfășoară angajații.Vreți exemple?Uite,o parte dintre angajați,îi ”ajută” pe unii prieteni și vecini să-și facă by-pas-uri la alimentarea cu apă.Și o întrebare pentru conducătorii celor două instituții:De ce nu a fost finalizată stația de apă de la Dunăre,proiectată cu fonduri europene?
Prietenasii din copilarie pe 06 Aprilie 2021, 07:34
#13885
Aviz angajatori
Pentru cine nu stie, Stefania are doar 7 clase si o scoala de 1 an pentru socotitori la C.A.P. .. Deci, nu are nici Liceul......
Noi de la tonete pe 06 Aprilie 2021, 07:30
#13884
VERIFICATi
Ce ilegalitati mai intentioneaza Stefania sa faca de a trimis fata sa inscrie toti handicapatii din zona ??? Vor ncompetenti pe care sa-i domine si sa-i manipuleze ele cum vor ??? Nu suporta oamenii pregatiti pentru ca gandesc si au putere de discernamant.
Oameni amarati nemultumiti pe 06 Aprilie 2021, 07:18
#13883
Politie, Prchet, Proc*ratura
Stefania, Patachia si Nutu, vor raspunde in fata Legii, la Parket, Proc*ratura, Politia economica de toate ilegalitatile facute la CAR Pensionari. Abuz in functii, abuz in serviciu, furt din banii publici in scopuri personale, etc...
Florin pe 06 Aprilie 2021, 01:27
#13882
Apaserv
La blocul Y5 ESTE APA IN SUBSOL DE 4 LUNI DE ZILE, DAR NU CONTEAZA CA NU ESTE COLECTATA DE CANALIZARE, APASERV INCASEAZA IN CONTINUARE "CANAL".

ESTE LEGAL?

NU TREBUIA CUMVA SA SE ASIGURE DE FUNCTIONAREA COLECTARII APEI?
Marius pe 05 Aprilie 2021, 21:32
#13881
Nu se poate asa ceva
Pai si daca din cele spuse ca a facut si a dres cu acest comportament cum se poate angaja intr-o institutie de stat adica PRIMARIE acolo nu verifica nimeni pe unde ai lucrat ? Eu nu cred asa ceva ca se poate intampla...
T pe 05 Aprilie 2021, 15:28
#13880
Pentru toți găinării
Să trăiți ca morcovul in pământ! Să aveți o zi, ca dacă era bună nu mai stateati atat cu cacatul in guraaa! Paaaaa
alfred pe 05 Aprilie 2021, 10:47
#13879
verificati pensionari marin preda
Ginerele lui Stefania a fost dat afara de la siloz ca fura cereale si le vindea. De la Asociatie a fost dat afara ca a furat motorina si vindea. De la Rezeanu fura si vindea rosii vinete castraveti si cheltuia banii oamenilor care erau zilieri . Mereu l-a scapat soacra Stefania ca lua bani de la fata care e casiera la pensionari si ii platea datoriile din gestiune
contribuabili TREZiREA pe 05 Aprilie 2021, 10:15
#13878
ANTIFRAUDA ANAF PARKET
In data de 26 febtuarie Stefania cu fata, Patachia, Nutu,tipau la nepoata/ verisoara sa le dea bani cu 10 ani in urma. Nutu le striga : nu va mai saturati de furat. Toata viata ati furat sa va platiti datorile la camatari, sa nu va ia casa
pestele de la cap se strica pe 05 Aprilie 2021, 10:09
#13877
ORGANE DE VERIFICARE
Da este adevarat ca Stefania ghita ( dupa sot / varzan nume de fata ) impreuna cu Nutu si Patachia fac nereguli in folos personal la Pensionari langa Marin Preda. Ei au obligat incasatorii de teren sa le aduca tabele semnate in alb ptr a desfiinta unitatea, sa o faca societate comerciala, si sa se treaca ei administratori ptr a fura banii oamenilor cu acte in regula. Minte oamenii ca vor avea adunare generala dar nu e voie ca e pandemie
Corecților și cinstiților care sunteți.SIC! pe 05 Aprilie 2021, 09:22
#13876
Pentru Corina
Auzi,cucoană,numai cei ce scriu sub anonimat au c*rajul să spună ceea ce știu și ce este vehiculat mai bine prin spațiul public.Așa că termină cu propunerile și sugestiile de FACEBOOK-cistă,care stai toată ziua cu ochii în telefon sau calculator.Se vede că ești lafel de c*rioasă ca toți cei ce își spun părerile pe aici.No să vezi asta NICIODATĂ!Oamenii sunt LIBERI să spună ce CRED,ce AUD și ce VĂD,atâta timp cât vor exista oameni,și se întâmplă asta în toată lumea.Te interesează numele lor sau ceea ce scriu?Nu cumva lucrezi în tura de noapte,că un om normal nu se trezește la ora 5 să bată câmpii.Treci la treabă,că iei un purcoi de bani și nu meriți nici un sfert din ei.Și mai lăsați ”taberele”,că ăstea au fost scopurile șefilor voștri,dezbinarea și ura.
Nica pe 04 Aprilie 2021, 14:02
#13875
Pt karma. Nevasta lu oprean
Da'ne detalii, daca tot ii place viata.. oprean oricum doarme pe el. Cica si nasu adi codrea a dat in doamne oprean. Asa se aude smile
Nu e cort in Lita pe 04 Aprilie 2021, 10:28
#13874
La Islaz este
Cortul de care vb este in Islaz si da se orgsnizeaza majorate,bote,uri...orice
Corina pe 04 Aprilie 2021, 05:19
#13873
Frustrați, răutăcioși și invidioși !
Pentru administratorul site-ului, despre care știm toți cine este și in ce "tabără". Fă in așa fel, încât cine vrea sa toarne, cum ai denumit tu secțiunea asta, sa se poată Loga cu contul de Facebook, astfel încât in momentul in care comentează cineva sa apăra numele REAL, nu sa se ascundă după ... cireș. Nu știu in condițiile astea cine ar mai avea tupeul nesimțit care se regăsește pe pagina asta plină de analfabeți și frustrați ! Asumați-va ce comentați și toate jignirile/acuzațiile!
Mari-na pe 03 Aprilie 2021, 18:50
#13872
KTG.... S2 ...Primaria ???
Deci la Pensionari se zvonește că al angajează si pe ginerele ei la primarie ...Primarul trebuie să găsească post si pentru chinezu ...asta a lucrat si pe siloz de cereale și oare de ce a fost dat afară aaa ..ehee?? Ia luat loc de casa si la mutat de aici de la bloc...bine ca sa mutat de aici...
Spital pe 03 Aprilie 2021, 14:30
#13871
Exces de putere
Viorela și amantul Delcea se laudă ca sia luat mașină 4×4 si teren la Olt cu Codrea
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.