Podul de la Islaz se va face din pontoane. Camioane supratonate circula zilnic cu voie de la autoritati

27 Mai 2026, 17:08 | 2956 vizualizări | 2 comentarii
Car Universal
Pod pontoane

Autoritatile au primit sarcina sa-l distruga pe cel actual.

E misto de tot! Abia asteptam noul pod din pontoane peste raul Olt.

Cei care stiu cum se face trecerea, sunt foarte bucurosi de asemenea realizare.

Se infiinteaza si o unitate de pontonieri. 

Citeşte şi
Comentarii (2) Adaugă comentariu
Firu pe 28 Mai 2026, 09:29
#2
PLECATI ACASA CU TOTII
Nu,ba fraierilor,o sa va dea Primaria Islaz si cea din Turnu,costume de scafandru si veste anti scufundare.Lumea intreaga progreseza,tehnologiile apar si sunt din ce in ce mai eficiente,iar noi ne intoarcem la pontoane si barci.Daca s-ar fi furat mai putin spre deloc,existau bani si de pod,si de sosea,si de alte lucrari.Asa e atunci cand pui tractoristul sa faca medicina.
ion pe 28 Mai 2026, 08:50
#1
pentru cititori
De asta aveam nevoie!Si iarna trecerea se va face cu barca?
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.