Fotbal judeţean, liga a IV-a: "Sporting Turnu" Tr. Măgurele - Udinese Uda Clocociov 3 - 0 (0-0). N-a fost chiar un galop de sănătate!

27 Septembrie 2014, 17:58 | 3016 vizualizări | 1 comentarii
Car Universal
Sporting Turnu - Uda Clocociov 3 - 0

Sâmbătă, pe stadionul Municipal din Turnu-Măgurele, s-a desfăşurat meciul dintre echipa locală, Sporting Turnu şi Udinese Uda Clocociov, contand pentru etapa a V-a a ligii a IV-a teleormănene. Deşi se aştepta o avalanşă de goluri în poarta celor din Uda, nu a fost deloc aşa. În faţa a 250-300 de spectatori, între care şi o frumoasă galerie, Sporting a dominat meciul de la un cap la altul, însă golurile s-au înscris abia  după pauză. Terenul alunecos, având şi câteva băltoace, a fost un adversar greu pentru turneni.

Uda Clocociov a demonstrat că ştie să se apere, lucru pe care nu l-a făcut în ultimele două etape, în care au pierdut cu 0-9 şi 0-5, ultimul eşec chiar pe teren propriu. Le-o fi dat Paţică jăratec sau au dorit să demonstreze că au valoare să joace chiar şi la Turnu? Primul gol s-a înscris la câteva minute după pauză, după un corner, autor fiind Dumitrescu. Tot după un corner a majorat diferenţa Salcianu în minutul 61, ultimul gol fiind înscris de Latu în minutul 74. Elevii lui Vali Bădoi au mai avut alte ocazii mari de gol, însă terenul, neşansa şi lipsa de concentrare la finalizare au făcut ca scorul să fie doar 3-0.