Recital turnean: CS "Sporting Turnu" Tr. Măgurele - Inter Gălăteni 10-0( 4-0)!!

13 Septembrie 2014, 19:29 | 3066 vizualizări | 3 comentarii
Car Universal
Laurentiu Teleoaca.  foto:facebook

Sâmbătă, 13 septembrie, de la ora 12.30, s-au desfăşurat meciurile etapei a IV-a a Ligii a IV-a teleormănene. La Turnu-Măgurele, pe stadionul  Municipal, s-au întâlnit CS "Sporting Turnu" şi Inter Gălăteni, două formaţii cu obiective complet opuse, promovarea, turnenii, evitarea retrogradării, cei din Gălăteni. Aşa cum era de aşteptat, "Sporting Turnu" s-a impus categoric, cu un 10-0 necruţător. Meciul a avut o singură direcţie, spre poarta oaspeţilor, astfel că golurile au căzut ca o ploaie peste nevinovatii fotbalişti oaspeţi. De fapt, "Sporting Turnu" a jucat cu motoarele turate doar 70 de minute, după care, parcă fiindu-le milă de adversari, au oprit maşinăria de goluri. Scorul a fost egal doar 10 minute, după care a inceput recitalul turnean. Cele 10 goluri au fost marcate de Laurenţiu Teleoacă ( de trei ori, minutele 52,61,68) Latu ( 2 goluri, min 10 şi 71)), Sorin Mitran ( 2 goluri, min 43 şi 66), Urucu ( min 36), Dumitrescu ( 40) şi Carabasu ( min 65).

L.Teleoacă, fostul jucator de la Clinceni şi Câmpina, care a împlinit  21 de ani pe 4 septembrie, a făcut un joc foarte bun, demonstrând că este o achiziţie reuşită a formaţiei turnene. Remarcăm că firma Eurosiloz a mai aranjat unele lucruri la stadion, sponsorul formaţiei turnene făcând tot posibilul să creeze condiţii excelente de pregătire şi joc pentru elevii lui Vali Bădoi. Dintre celelalte rezultate, remarcăm scorul de 9-0 cu care FCM Alexandria a învins echipa lui Petre Rădan, zis Patica, Udinese Uda Clocociov. Iată rezultatele etapei a IV-a şi clasamentul:
FCM Alexandria-Udinese Uda Clocociov 9-0
Voinţa Saelele-Unirea Ţigăneşti 2-0