George Daciu: Danut Cuclea a marit la maxim taxele si impozitele pe cladirile din mediul economic. Actualul primar nu stie sa dezvolte economia orasului

23 Mai 2024, 11:48 | 886 vizualizări | 2 comentarii
Car Universal
Amendament
 
Ce sa mai vorbim despre realizarea unui parc industrial! E clar ca nu se doreste dezvoltarea economiei orasului. De ce? Daca incep sa miste lucrurile in oras, vezi parcul Kaufland - Lidl, Mafia locala pierde. Cand castiga turnenii? Alegerile trebuie castigate de turneni, nu de Mafia locala. Clic pe foto
 
George Daciu - "Dragi cetățeni ai orașului Turnu Măgurele,
Am propus un amendament pentru reducerea impozitelor pentru clădirile nerezidențiale în municipiul Turnu Măgurele, dar din păcate, acesta nu a fost aprobat de primar și consilierii săi. Consider că o reducere a impozitelor ar fi benefică pentru mediul de afaceri local și pentru comunitatea noastră în ansamblu.
Este dezamăgitor să constatăm că primarul orașului Turnu Măgurele nu își arată aprecierea și susținerea față de antreprenorii locali, care joacă un rol vital în prosperitatea comunității noastre Mai jos găsiți detalii despre amendament și motivele pentru care cred că este important. Vă încurajez să vă exprimați și voi opinia în acest sens
Într-o următoare postare voi prezenta și aspecte legate de impozitele locale la persoane fizice unde nici acolo lucrurile nu sunt în avantajul cetățenilor!"
Citeşte şi
Comentarii (2) Adaugă comentariu
Nu mai e mult pe 24 Mai 2024, 10:05
#2
NU SE VREA,ASA E CU PSD!
Domnule Daciu,singura concluzie la cele relatate de dumneavoastra este ca in loc sa se instaleze experienta si onestitatea dupa atatia ani de conducere a gastii PSD,incompetenta,coruptia si hotia sunt peste tot in institutiile statului.Doamne fereste ca Orasul Turnu Magurele sa mearga mai departe cu o asemenea conducere.In mod cert,la nivelul intregii tari,gruparea ticaloasa a celor din PSD va pierde puterea(se vad bine parerile cetatenilor de pe toate retelele de socializare).
ilie pe 23 Mai 2024, 20:40
#1
frunze la caini
Ce va tot mirati? Si primarul si vicele au taiat frunze la caini ani de zile unul in combinat si celalalt la UVCP...
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.