Chef mare in cartierul Magurele. Linistea publica si Covid-ul sunt mofturi pentru autoritati - ne scriu cititorii

01 August 2020, 21:08 | 2935 vizualizări | 30 comentarii
Magurele.

Gălăgie mare, aseară, în cartierul Măgurele! Manele, scandal, urlete iar Poliția turneană, zero atitudine! Culmea, locul desfășurării circului manelist, pe strada milițianului Golana!!! Într-un târziu, pe la 1 și jumătate noaptea, după multe apeluri ale oamenilor la 112, a fost întreruptă circoteca! Vai de noi, cu aceste autorități lipsite de reacție!

Citeşte şi
Comentarii (30) Adaugă comentariu
Iliescu pe 06 August 2020, 18:42
#30
Mite
Daca as fi politist iar tu ai face o sesizare, un apel la 112, i as verifica. Si cioara plateste amenda( sau nu) ce altceva as putea sa fac? Astea s legile in romania, in afara de amenda, pt deranjarea linistii si ordinii publice, nu au ce sa le faca. Si atunci vorbim despre legi care sunt foarte permisive. Aici nu e vina politistilor, pe cioara o doare in c*r de amenda si uite asa. Hai sa nu i bagam pe toti in aceeasi oala, da mi un exemplu, te rog, pe care din ei i ai vazut la distractie cu ciorile? Astea s ciorile " noastre" scarboase din turnu...si daca ai auzit ca mananca ei cacat, ca nu le face nimeni nimic, nu e chiar asa, ti**nu' spurcat niciodata n o sa recunoasca ca a luat amenda, au si ei "orgoliul" lor de zburatoare
Mite pe 06 August 2020, 01:38
#29
Pentru Iliescu
Am inteles ce vrei sa spui,dar ciorile astea din oraș cine trebuie să le verifice?eu,tu?Nu își fac datoria,fac doar ceea ce nu trebuie,nu observi si tu ca sunt la distractie cu toti infractorii?
Iliescu pe 05 August 2020, 15:03
#28
Mite
"Prietene", e rau sa ti se rupa pl...nu mi pun c*rul la bataie pt nimeni, am vorbit doar despre oameni pe care ii cunosc si stiu ca nu e adevarat ceea ce ai spus. Nu ma agit, dar ma deranjeaza cand vad oameni care stiu doar sa arunce cu noroi in altii, sa catalogheze pe toata lumea. Praful de oras s a ales de mult, si asta nu depinde de un " boschetar" ca mine...daca gandesti asa, ori ai 20 de ani si nu stii pe ce lume traiesti ori nu gandesti. Dar cu distrugerea orasului nu are politia nici o vina, hai sa nu exageram. Ca nu politia e de vina ca nu sunt loc*ri de munca, nu politia e de vina ca orasul e la pamant. Si, crede ma, ca daca nu stiam ce vorbesc, niciodata nu as fi luat apararea unui om, doar asa de plictiseala. E dreptul fiecaruia sa aiba ce parere vrea despre anumiti oameni, doar ca, asta nu inseamna ca realitatea e acceasi cu ceea ce spui tu despre ei. Si eu pot spune despre tine ca esti poponar, nu ma retine nimeni, dar, asta nu inseamna ca asa e, intelegi ideea?
Mite pe 05 August 2020, 03:24
#27
Pentru Iliescu
Mi se rupe p..a de tine si de terminatii aia de milițieni,am văzut că te agiti atât si ți-am spus cum stau treburile,stai in plm sa nu iti plesneasca ceva la cap,ce le tot tii partea,în Turnu Căcat nu mai exista nici miliție,nici nimic,doar boschetarii ca tine care ati adus orașul într-o ruină ca altfel nu poti sa o numești,iti pui tu c*rul la bătaie pentru terminatii aia de oameni pe care hotii si proxenetii,țiganii si toate panaramele îi au complici la toate infracțiunile,unde mai este dreptatea ma șmecherul care esti tu,nu am vrut să te jignesc dar cand vad ca se alege praful de orașul ăsta în care am crescut si vad oameni ca voi ca va puneti si capul pe masa pentru toti nenorociti
Iliescu pe 04 August 2020, 22:32
#26
N ai remediu
Bhaaa, baiatule, vezi sa nu crape fierea in tine de atata invidie, rautate si prostie! Daca ii pupi in c*r, o sa aflii cum au intrat, pana atunci, sugi pl. Te ai legat de ce au facut oamenii aia inainte, prostul p....te fute grija ce studii au? Nu puteau avea studii daca lucrau la combinat sau la biserica sau unde mortii ma tii mai zici tu...bha, cacaciosule, aia au o facultate terminata, tu esti doar un terminat! Asta e diferenta. App, sunt si vanzatori cu facultate terminata, prostul pwlii. Bagi tu pl, baga ti viermisorul ala in ma ta, gadil o putin, bombardierule. La noapte, daca nu poti sa dormi de grija lor, sa mai scrii 1, 2 comentarii. Eu ma distrez pe seama ta, cand te vad asa prost, ma amuz teribil. Prost clar esti, ca daca nu erai, nu te interesa ma baiatule ce a facut unu, alta, ce fac oamenii, iti vedeai de viata ta. Dar, tu, parlitule, daca viata ta e praf, n ai ce sa faci, te fute frija de altii. Sa te futa macar grija daca n are cine. Terminatuleee
Mite pe 04 August 2020, 17:41
#25
Pentru Iliescu
Bagateai p...a in mămica ta aia care ți-a dat viață,cred ca esti si tu un parlit de gabor,eu am zis cum plm a intrat ala.la 50 de ani in politie,si ala care era la biserica si cânta la.pomeni,tot la 50 de ani a intrat,Bagamais pl in ras lor si in rasa ta de bolnav
Iliescu pe 04 August 2020, 14:15
#24
Invidiaaaa
La cat de prost esti, n am ce pretentii sa am! Efectiv, creierul meu nu poate concepe sa vada atata prostie intr un singur om. Tu unde mortii tai lucrezi? Ajutor de impingator? Ce rasa MATIIII esti? Pe tine te a nascut ma ta director? Ratatuleeee... Daca au avut oamenii alt loc de munca inainte, unde e problema? Trebuia sa moara de foame? Du te tare, baiatule, ca nici cacat n ai in cap, daca aveai, fermenta si tot aveai o idee in firea ei. Observ, ca tu nici lumanari n ai stiut sa aprinzi, nici saci sa cari, daia ai ramas un prapadit. E omeneste sa te oftici, te cred. As jigni politistii daca ti as zice sa i pupi in pl, ti as da importanta! Asa ca, marsh la cacat! Mananca in continuare, dar nu uita sa te stergi la gura.
Mite pe 04 August 2020, 03:01
#23
Pentru Iliescu
Păi mă boule care esti tu,în ultimii ani au ajuns la Poliție toti boschetarii care au fost ba ninja pe la biserica,ba prin combinat ba plmmm,pai ce facem?ce morții lor studii au,ala aprinde lumânări și Dolana (p....a in c*r)și-a rupt cârca cu sacii pe la Combinat,la 50 de ani s a angajat la.politie......cum a făcut asta?la pus alta latura coruptă din sistem,hai in plm sa punem si cerșetorii din oraș la Poliție ca nu este nici o diferenta intre ei,esti un prost cu diploma,să le.sugi p....a la toti milițieni de trei lei
Victor pe 02 August 2020, 21:56
#22
Evoluție, involuției...
COVID BUN,COVID RĂU...

De ce terasele se-nchid?

De la guvern ne spun și nouă:

Cel mai periculos covid,

E după ora două-și două...



Antonescu( nu ruda cu maresalul!) pe 02 August 2020, 20:17
#21
Propunere.
Si din partea ti**nilor sa candideze cineva pentru functia de Primar. Poate reuseste sa-i stapaneasca!
Iliescu pe 02 August 2020, 13:43
#20
Te a "ars" Radoi cu Dolana? Fraiereee, daia nu i suporti. Ca sa vezi cat va duce capul, va luati de aspectul fizic al omului, atat puteti! Ce legatura are cum arata omul? Frustrati ce sunteti. Nici femeie de serviciu nu prea te mai poti angaja cu 8 clase. Dar vorbim sa ne aflam in treaba, mananca mancare, nu cacat! Sa ai pofta!
:))) pe 02 August 2020, 13:41
#19
iată ce fac ciorile în magazin
https://m.youtube.com/watch?v=EbFE4UmfqGs
Popescu pe 02 August 2020, 13:35
#18
Koy pansat
Domnule 8, ce rahat te agiti atata? Ti a futut ala femeia sau pe ma ta? Stai linistit, ca n are ce sa futa la ele, daca s cunostintele tale, sunt nule! Ai stat tu la c*ru' lu nevasta sa sa vezi ce face? Du te fix in plm, direct acolo. Sa i pupati in c*r, pe aman2. Poate, dupa, o sa poti sa ti traiesti viata, nu o sa traiesti pe a altora. Pupici
Du te..... pe 02 August 2020, 13:20
#17
5
E ma ta, iliescu! Daca esti asa tare in gura, comenteaza la postare dupa fb tau, dar, nu te tine. De ce n ai c*raj? Ca esti fatalau, daia! E plina lumea de anonimi ca tine si prin asta dai dovada ca Dolana e important pt tine plus alti politisti. Tu ce plm meserie ai? Zi alta, in afara de mancator de cacat. intru pe site sa ma distrez cu prosti ca voi, sa vad cum va roade invidia si nu puteti sa traiti de grija altora
Ptr cei care scriu rahaturi pe 02 August 2020, 13:09
#16
niște mizerabili
Mai ala care scrii ca vine Cracea si rezolva află că a mai rezolvat probleme de genul gălăgie, chiar săptămâna trecută în Katanga unde urlau si grohaiau porcii viceprimarului..... Nu mai stați nepăsători, vor întra în case peste noi, se fură la greu în Măgurele, fac ce vor dacă nu luăm atitudine. Ce primar, il doare în cu...r de noi, nu știu decât sa facă averi pe spatele fraierilor.
Mi-e scârbă de toate autoritățile statului nostru pe 02 August 2020, 09:26
#15
Mai există Polliție de Proximitate????
Poliție doar cu numele,în fapt sunteți niște paraziți cu multe pretenții de salarii mari și pensii speciale.Băi,milițienilor,voi nu vă luați de griji,nu vă este rușine cu atitudinea asta a voastră de nepăsare,nesimțire și neimplicare??Noi,cetățenii,de ce vă plătim??Nu am mai văzut de ani buni patrule de Poliție de la Ordinea Publică și Jandarmerie,pe străzile orașului.Stați prin birouri,iar printre bloc*ri se țin petreceri cu multe persoane,până dimineața.Legea nu este și pentru voi?!Trăim într-o umilință și o bătaie de joc cum nu s-a mai văzut până acum.Să vă dea Dumnezeu după fapte!!
Z-MAN pe 02 August 2020, 08:50
#14
Exercitiu de autoritate.
As dori sa aflu punctul tau de vedere. Ce-i de facut cu ti**nii care cotropesc orasul cu constructii oribile numite vile, ridicate fara nici un plan, pe care nu le termina si pentru care nu primesc impozite? Numarul lor este in crestere. Ei nu provin din randul localnicilor prin inmultire naturala. Se schimba structura etnica a pop**atiei.Politic se stie ca Magurele este fieful electoral al lui Cracea.
Cetatean pe 02 August 2020, 08:20
#13
Turnu
Nu mai sunati la politie. Sunati l pe Cracea si acesta va rezolva problema. In cazul in care este mult de munca va apela si la colegul de alianta Sergiulica fara frica. Acesti 2 Feti Frumosi vor taia capul balaurilor petrecareti( asta daca nu se pun cu ei la masa, Cracea avand antecedente
Cacarie pe 01 August 2020, 23:56
#12
Slugă la dragnea
Așa e poliția română . Mereu ajunge ultima și o ia și la mwie,specialmente de la ciori.
Mite pe 01 August 2020, 23:52
#11
Pentru Iliescu
Păi ce polițiști avem la Turnu?

Niste mizerii de 3 lei,Grasul ala Rapaboi sa duca in plm sa își dea muista aia de șuncă jos,plmm cheltuie o groaza de bani pe uniforma lui care se rupe in gaoaza din 3 in 3 zile,si Dolana ala.....mare latură....ai uitat cand isi rupea cârca la Combinat,cum plm a ajuns milițian cu 8 clase?Vai morții ei de Militie
Un cetățean pe 01 August 2020, 23:48
#10
Antiiliescu
Normal că avem ceva cu polițiștii. Păi, până la 1 noaptea ce au făcut? Legea spune că după ora 22 gata, liniște! Echipajele alea,de polițiști,ce au făcut? Aaaaaaa, târșeală, că "e țigani" !
Casa Loco pe 01 August 2020, 23:41
#9
Niste ciori spurcate si analfalbete
Casoia aia de prost gust este a unui PROXENET poreclit Manex.L-a intrebat cineva de unde a avut bani sa renoveze si sa extinda constructia acelei locatii.Cucleo,si Politia din Turnu Magurele sunteti complici,impreuna cu tot biroul de Urbanism din cadrul Primariei Turnu Magurele.Pana cand credeti ca lumea si legea vor tacea?!Vreti voturi,cereti de la cetateni onesti si care-si platesc corect taxele si impozitele,nu de la infractori si evazionisti.
Dănuț cuclea zis koyu pe 01 August 2020, 23:38
#8
Sclavii lui dragnea
Unde ai umblat Golana? Până la 1 jumătate noaptea ai sclavagit la Benone? Bâ ! Voi sunteți oamenii legii, vă speriați de niște ciori? Aaaa,v-o dau la mwie ciorile și voi sunteți niște corecți ! Păi, trimite-o pe nevastă-ta, și așa a fwtut-o jumate de combinat!
Dolanu pe 01 August 2020, 23:03
#7
Picben
Numai faptul că a fost circ până la 1 noaptea spune multe despre miliția din oraș . Ai jucat și tu pe manele,Iliescule ? Aaaaa, sunteți vecini . Mwie!
Rațiu pe 01 August 2020, 23:00
#6
Pentru Iliescu
De ce intri pe acest site, dacă sunt știri de cacat ? Du-te pe site ul primăriei,unde este totul roz, frumos ambalat ! Marș,j*****e comunistă!
Benone pe 01 August 2020, 22:48
#5
Mwie Ileana !
Ca de obicei, Iliescu e madam Golana,o cwrcafă cu spume la gură! Da ce,ghea, cioara vopsită nu poate scrie ? Nu știe? La școala de poliție nu a învățat? Aaaa,el vine de la sistemul de irigații,nu știe cu scrisu" ! Da, tu, fă,in calitate de ce vorbești? Că ești o zdreanță, știm, dar nu știam că ești purtătoarea de cuvânt a poliției! Marș la tejghea !
ilie de la scularie pe 01 August 2020, 22:31
#4
kk
Iliescule esti "militian" cumva ? Si limbajul "elevat" este caracteristic...
... pe 01 August 2020, 22:10
#3
Pentru nr. 2
De ce gatu' mati nu te faci ma tu politist? Desteptu' c*rului unde era.Daca ai nevoie sa suni la 112, tot la militia aia de rahat suni? S o suni pe ma ta
, pe 01 August 2020, 21:26
#2
,
Miliție de rahat, cu asa sefi slabi (mai mult ca niciodată) va fi vai de capul nostru. Ajuta-ne Adi Codrea, bagai in ședința si dale putina viteza, te rugăm !
Iliescu pe 01 August 2020, 21:23
#1
Stiri de cacat
Du te dracu! Ai o problema cu politistii! Sa i pupi in dos, in special pe Dolana, ca tot l ai mentionat. Stiri de cacat! De unde stii ca au fost multe apeluri ale oamenilor la 112? Ai ghicit in stele? Marsh! Zero atitudine era daca nu se intervenea! Poti dovedi ceea ce ai scris? Poti un cacat! Dispari
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.