Urmeaza falimentul imperiului de carton condus de Liviu Dragnea.

06 Martie 2018, 00:19 | 3809 vizualizări | 19 comentarii
Liviu Dragnea.

Din pacate pentru cei care sunt angajati la firmele GIO, falimentul este pe drum. La fel cum s-a prabusit imperiul InterAgro asa se va intampla si cu firmele din jurul lui Dragnea. Niculae si Dragnea au intretinut asa-zisele afaceri numai prin escrocherii. Jupanul va merge la puscarie si va disparea din peisaj. Teleormanul a ajuns intr-o stare deplorabila la fel cum este si combinatul chimic. Penalii si-au batut joc si urmeaza sa deconteze distractia.

Citeşte şi
Comentarii (19) Adaugă comentariu
Alexandra. pe 14 Martie 2018, 05:57
#19
Alt faliment.
Unii dintre dvs probabil va mai amintiti ca o buna perioada de timp am colaborat la acest site. Vazand insa linia politica sub orice critica pe care o urmeaza si promovand toate sc*rsorile sociale ale acestui targ, care compromit si discrediteaza ideea de liberalism, facand in felul acesta jocul adversarilor politici, mi-am zis ca este o prostie sa mai continui. Asa au procedat si altii, precum Cris, Valeriu Gagiulescu, Tutu Dragnea si multi altii. In c*rand URMEAZA FALIMENTUL ACESTUI TABLOID DE WC PUBLIC!Cu "politicieni" gen Cracea nici nu poate fi altceva decat dezastru!
Mardy pe 12 Martie 2018, 10:52
#18
A sunat careva la TELEVIZIUNEA B1 si nu au venit????
Si totusi au fost ceva cazuri de accidente cu morti dealungul anilor unde multi oameni nu si-au gasit dreptatea oare acele dosare le pot verifica in prezenta televiziunilor .????...ce ..cum sa intamplat si cine a fost vinovat ???? Dum ezeu nu doarme ...se va platii cu varf si indesat acele vieti luate ....oare cum se pot trece cu vederea sa omori un om si sa nu faci puscarie....dar constiinta nu te mustra sau nu te simti urmarit noaptea pentru acel suflet luat??????
Cetateanul=ILIE DE LA SCULARIE. pe 12 Martie 2018, 07:53
#17
lui ilie de la scularie.
Te rog sa ma scuzi, n-a fost cu intentie; intr-adevar, cacatul in ventilator eu l-am pus, dar n-am stiut ca tu te aflai in fata lui, pe partea de refulare. Acum, ce sa mai zic, te rog iarta-ma, linge-te si esti ca nou ( dar tot bou!)
Ilie de la scularie pe 11 Martie 2018, 20:49
#16
@Cetățeanul,..... turmentat
Deși am promis că nu mai intru pe aici, se mai găsește câte unul turmentat care latră aiurea. Cetățene, hai să-ți dau un sfat: când pui căcat pe ventilator cu scopul de a face de căcat pe cineva, ai grijă să stai pe partea corectă, altfel singurul care se face de tot căcatul ești tu. Și din câte văd, tu faci pipi contra vântului.
Cetateanul. pe 09 Martie 2018, 11:15
#15
Unui turnean mafiot si idiot.
HAI SICTIR IN MA-TA, DAR IA-L SI PE JUSTITIAR.
Un turnean pe 08 Martie 2018, 19:04
#14
observatie
Cel mai cartonat se pare ca este Cetateanul, sigur a uitat sa-si ia doza zilnica de Rudotel. Uite d-asta am ajuns proverbiali de rade o tara intreaga de Teleorman, daca asa a inteles el sa raspunda Justitiarului. In concluzie prostia e la ea acasa, poftiti sa va platiti impozitele.
A. C. pe 08 Martie 2018, 17:51
#13
"Imperiul de carton"
Oameni buni, dragnea este miliardar, cu zeci de afaceri, case, masini, proprietati ( ferma salcia, hotelul din oras, ferma dona, carmageriile marine, magazinele proinvest, teldrum etc) si voi ii spuneti imperiul din carton?!?! Păi asta are bani si pentru inca 7 generații de acum inainte! Omul este milionar, si nu in cartoane, in euro! Are echipa de fotbal, vila in Brazilia, un hotel, un post de radio ( radion sud). De carton suntem noi, astia de muncim de ne ia dracul pe minimul pe economie, care se mai si impoziteaza la maxim! Noi suntem de carton, oamenii de rand, cu rate la banca, cu facturi restante nu dragnea!
Cetateanul. pe 08 Martie 2018, 08:42
#12
Pentru Justitiar.
Halal "justitiar", care nu-si plateste de 10 ani taxele si impozitele si vrea bunastare si prosperitare pentru el, dar pe banii altora! Vedeti dvs., stimati cetateni fraieri, cu respect fata de lege si cu frica lui Dumnezeu, care va achitati de obligatiile fata de statul asta amarat, daca n-ati inteles inca notiunea de justitie luati aminte la acest ticalos de monica macovei= un hot de cea mai joasa speta, care va da lectii de moralitate. Auziti, bunii mei frati, el scrie la presa centrala! La care, la aceea din w.c.-ul public din parcul central? Bre, lepadatura, tu nu esti justitiar, CI O BASINA ORDINARA CARE NICI MACAR NU FACE ZGOMOT, CI NUMAI FASAIE SI PUTE GROAZNIC!
justitiarul pe 07 Martie 2018, 22:48
#11
Ultimul raspuns pentru cetatean
Da tu ti-ai dat cumva numele, desteptule? Eu am plecat pentru ca n-am vrut a fi un plafonat care sa traiasca de pe o zi pe alta cu ochii la pretul verdeturilor ce se vand pe trotuar. In comparatie cu tine care probabil te-ai dus sa spargi usa ANAF-ului in prima zi lucratoare din ianuarie pt a-ti plati impozitul, eu nu platesc asa ceva de peste 10 ani la un apartament (pe care il am in Tr Mag) si o masina. Si nici nu voi plati pana nu vad ca ceva se misca in amaratul ala de oras! Iar de candidat nu intentionez, prefer sa scriu in presa centrala si sa bag bête in roate pedesereului, ca voi nu sunteti in stare.
Omida pe 07 Martie 2018, 19:49
#10
Coma
Orașul este in coma se așteaptă votul pentru decuplarea de la aparate

Cetateanul. pe 07 Martie 2018, 16:11
#9
Justitiarului.
Mai bine taceai! De-alde don Quijotte, Franchestain, ilie de la scularie si alti comisari Catani este plina scumpa noastra patrie basisto-iohanista. Inteleg ca esti nascut pe aici si ai plecat pe alte meleaguri sa intronezi dreptatea si adevarul, dar nu-ti da pace dragostea si grija fata de noi. Dar te asiguram ca nu trebuie sa ne plangi de mila, dar nici sa nu-ti inchipui ca o sa votam pe unul ca tine, de CARE TI-E SI TIE RUSINE DIN MOMENT CE NU-TI DECLINI NUMELE! DE UNDE DRACUL AI DEDUS TU CA NOI SUNTEM SLUGILE ACTUALILOR ALESI ( OARE CRACEA&Co; NU FAC PARTE DINTRE EI??). NUMAI LENIN SI TROTCHI CREDEAU CA EXISTA DOAR REVOLUTII VIOLENTE. SI DACA, SA ZICEM, II DAM JOS PRIN VIOLENTA PE ACTUALII, TE PUNEM PE TINE IN LOC? VAI DE CAPUL TAU!!
justitiarul pe 07 Martie 2018, 15:16
#8
Pentru cetatean
Da,eu sunt si nu am de ce si de cine sa ma ascund,la cele afirmate de tine am mai raspuns si nu voi repeta. Curent faceti voi cei ce tot latrati aici, in loc sa va adunati si sa mergeti peste acel neica nimeni de primar. N-a zis nimeni sa mergeti pe rand, cu cat mai multi cu atat mai bine. In ce ma priveste, vin rar in Turnu Magurele, dar sunt nascut si crescut acolo si ma doare ca ati ajuns bataia de joc a unui oligofren ca dragnea si a intregii sale clici! Alta intrebare?
un altu pe 07 Martie 2018, 09:58
#7
pt cel de mai jos
la primarel te duci de unu singur, dar nu te baga in seama, ci numai in urma unei demonstrati a urbei sau a initieri proceduri de susperdare, in rest el si vice primarul sint sclavii politici,tinuti in lesa de dreagmea ce spune stapinul lor este lege sunt propusi de partid si alesi de oameni dar nu tin seama de ei, sint papy de companie a lui dreagnea
Cetateanul. pe 07 Martie 2018, 09:18
#6
Pentru Justitiar.
Nu stiu daca esti acelasi ins care acum cativa ani se lauda ca nu va avea tihna si odihna pana cand o buna parte dintre cei certati cu legea-hoti, interlopi, corupti, criminali, etc- nu vor suferi rigorile legii. Multi oameni cinstiti traiam cu iluzia ca, in sfarsit!, isi arata Dumnezeu fata. In luna august a anului 2014, un bandit a accidentat mortal un biciclist pe strada maresal Antonescu. Tu si inca un ins, autoproclamat Proorocul ati promis ca aceasta crima va fi pedepsita. De atunci te-ai dat la fund, ai pus batista pe tambal si vorba poetului " morti sunt cei muriti" S-a zis ca ai primit "pretul tacerii" si-ai amutit. SI VII ACUM SI TE VITEJESTI IN CAZURI MULT MAI COMPLICATE DECAT ACELA. MAI BINE TACI CA FACI CURENT!
justitiarul pe 06 Martie 2018, 21:54
#5
Voi mai stiti de cati ani...
...o tot lalaiti cu amenintari ca nu-i mai votati si asa mai departe? Este foarte usor sa scrii un comentariu pe un site doar ca sa te afli in treaba si sa demonstrezi cat de barbat esti si ce muschi umflati ai. De ce nu aveti c*rajul sa va duceti in primarie peste asa numitul primar si sa-i cereti socoteala pentru tot ce va lamentati aici? Am mai pus aceasta intrebare si raspunsuri ioc. Latratul niciodata nu va aduce dreptate, cat despre acel li.ndic al principesei ce ocupa postul de primar, nu-l doare nici macar in cot, vine la primarie (nu in fiecare zi), o lalaie cu secretara si asa mai departe pana la urmatoarele alegeri cand va fi votat din nou de idioti si naivi.
eu turnean pe 06 Martie 2018, 13:00
#4
dadi
Sa plateasca Dadi si gasca lui;!!!la cit au strins pot pot plati;!!E posibil ca in anul 2018 sa nu avem apa;canal;gaze in Odaia si Magurele;!!!de ce nu se acceseaza fonduri europene???nu are cine sa faca proiecte??de ce ii tineti la primarie!!!angajati altiiicare stiu ce au de facut???rusine sa va fie!!!voturi ne ma la alegeri;!!Un inginer pensionar pe 06 Martie 2018, 11:28
#3
DRAGNEA ne vrea saraci si prosti
Alta explicatie nu exista.Pana la falimentul firmelor lui DRAGNEA,am constatat falimentul orasului nostru.Nu stiu cati dintre noi sunt constienti de ceea ce ni se intampla si unde se va ajunge cu o astfel de conducere incapabila si distrugatoare.In Turnu Magurele nu mai exista industrie si nu se mai produce nimic.Cu DUNAREA si reteaua de gaz la doi pasi,si la 120 de km de capitala tarii,chiar nu exista niciun investitor care sa-și exprime dorinta de a investi acolo?Nu v-ati pus problema de ce?Hai sa nu mai inghitim nemestecate,explicatiile mincinoase ale lui Cuclea si Cone.
jake pe 06 Martie 2018, 10:36
#2
urmează ce urmeză
pentru noi teleormaneni este tîrziu,am intrat în faliment cu jud,orasul si cu aktuala si fosta con psd de mult în faliment,orasul o,ruina economica si social,avînd fonduri aktuali primar cuclea si vice nu sunt înstare să aceeseze bani asteapă pomeni de la guvrn pt că nu d-au seamă,ne uităm la cate din vecinătate orasului cu apă canal si asfalt în odaia si magurele incompetenți care ne conduc nu vor să aducă minimul necesar asteaptă să vină alegeriile sa mai facă ceva rusine .

S.B. pe 06 Martie 2018, 09:50
#1
Vă place cum arată orașul nostru?!
În ton cu cele spuse în articol,îmi poate arăta cineva doar o singură realizare a PSD,în zona noastră?După falimentarea tuturor întreprinderilor din Turnu Măgurele(Combinatul de Îngrășăminte Chimice,IME,Fabrica de Mobilă,Fabrica de Conserve,Fabrica de prelucrare a laptelui,și altele mai mici),unde erau peste 10.000 de loc*ri de muncă,ce s-a pus în locul lor?Nu mai există un cinematograf,o casă de cultură,un ștrand,o plajă amenajată,o discotecă ori o sală de evenimente pentru tineri,o bibliotecă.Sau dintr-un oraș în care trăiau si munceau peste 40.000 de oameni,au mai rămas sub 15.000.Cine este vinovat,și cine trebuie să plătească pentru toate astea?
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.