Articol exceptional - Zimnicea: Alt Hackerville Made in România.

10 Octombrie 2017, 13:47 | 5218 vizualizări | 16 comentarii
Zimnicea: Alt Hackerville Made in România.

Se spune că în Zimnicea ai două variante pentru a te descurca în viaţă: "InterAgro" sau "Internet". Şi cum în prezent, InterAgro e în faliment, mai rămâne doar INTERNETUL. Ce înseamnă acest lucru? Foarte simplu: postări de anunţuri fictive pe site-uri de comerţ online din SUA, prin care vinzi o maşină de 7000 de dolari la preţul de 2000 de dolari. Cu precizarea că maşina nu există.

Teleormanul este una din cele mai defavorizate zone ale României, Zimnicea fiind nu numai punctul cel mai sudic al ţării noastre ci şi un centru al vieţii trăită la nivel dintre cele mai scăzut.

Până de curând, una dintre cele mai fiabile şi bine remunerate variante ale locuitorilor micului oraş era concernul InterAgro controlat de omul de afaceri Ioan Niculae. Acesta, de bine de rău reprezenta o urmă de speranţă pentru locuitorii din sudul Teleormanului, însă odată cu problemele de natură penală ale magnatului, au venit şi concedierile şi diminuarea locurilor de muncă oferite de InterAgro.

Aşadar, a mai rămas Internetul, respectiv fraudele online, principala activitate a tinerilor din Zimnicea şi Alexandria. Acest fenomen care deja nu mai reprezintă o noutate pentru România, a prins foarte bine în rândul tinerilor fără perspective de viitor din Teleorman sau a celor care urmăresc metode de îmbogăţire rapidă.

Mai mult, aici>>stirifresh.info

Citeşte şi
Comentarii (16) Adaugă comentariu
Doina pe 14 Octombrie 2017, 22:36
#16
se stiu
de ce nu se scrie de hakerii din Turnu nimic? e buna o masuta calda?
Calin pe 14 Octombrie 2017, 19:18
#15
ptr. Legenda vie
Hakere cacat mananci tu infractorule, dute si munceste si tu ca tot omul nu sta la calculator sa furi banii oamenilor care au muncit,,neputinciosule tu esti cacacios
liviu pe 14 Octombrie 2017, 19:10
#14
multi Hakerii
Adevarat multi hakerii si la Turnu Magurele sunt mana in mana cu politia
ionel pe 14 Octombrie 2017, 19:08
#13
Hakerii din Turnu??
de ce nu vorbiti de Hakerii din Turnu Magurele??? sa vii zic eu?au strans averi colosale
arianul pe 14 Octombrie 2017, 00:15
#12
INTIMIDARE
NU VA LASATI INTIMIDATI, UITE CUM CLANTANE SI ASTIA DIN TURNU,,,FRAUDE PE INTERNET,?? cheese cheese cheese cheese cheese
Legenda Vie pe 13 Octombrie 2017, 04:35
#11
Va place cacatul
Nu v-ati saturat de atata cacat ? o sa muriti de foame mancand cacat de unu' si de altu', in loc sa va vedeti de treburile voastre va place sa publicati fel si fel de stiri de cati bani are x si y d-aia nu d-ati inainte !!! iar astia care comentati atat intrebarea mea este la batranete ce o sa mai mancati cand stati pe scaun la poarta daca voi de acum v-ati apucat de mancat cacat ??? Grija voastra este ce masini conduce x si y ce bani are x si y ce mananca x si y, d aia nu da tara asta inainte din cauza la mizerii ca voi !!!
Tavan Barosan pe 13 Octombrie 2017, 02:03
#10
Tavan Barosan
Bravo la pl lor cool smile, creste economia tarii forta, gandi ti va cati bani aducem in tara, cati bani ii cheltuim in Romania, respect gaborilor care-si fac treaba, nu vor ei sa ne ia pe toti,ca daca ne-ar lua, n-am avea loc prin puscarii! Desii sunt hot, respect Politia Romana si respect pt americani ca ei ne dau bani!
JEREL pe 12 Octombrie 2017, 14:59
#9
PE EIII !!
De la AMERICANI daca putem sa le luam si sangele din vene,zaharul din cafea si banii $$$$,sa o facem fara ezitare.Aceasta natie spurcata au distrus tari,au luat vieti si nu au mai platit pentru asta !!! Sa luam tot ce putem sa ajunga sclavi nostri daca putem sa i facem sclavi !!!
LUTE LUTICA pe 12 Octombrie 2017, 03:36
#8
Gainarii
Ce hackeri ma visati "ziaristi din porumb"? Pai hackerii sunt aia care sparg servere, conturi, etc...astia sunt niste gainari ordinari. Puneti ma mana si anchetati marii corupti care fura de la statu roman, care fura de la voi care le platiti taxe si impozite, pe aia sa i dati la ziar. politicienii nostri fura de la copii nostri, fura de la pensionari si voi faceti ancheta cu 3-4 gainari care fura de la amricani 3000 de dolari, vati gasit voi marii justitiari!



banii care astia ii fraudeaza tot in tara sunt cheltuiti!
Toto pe 12 Octombrie 2017, 03:30
#7
ziaristii lu peshte
Si voi vreti ma sa va numiti ziaristi? Pai la tr magurele v ati gasit? e normal sa fiti invidiosi p astia din zimincea: cel mai mic oras din judet dar va cam bat la orificiu buco-anal pe unde va prind din cate am auzit si din cate se stie smile))



S-au terminat problemele de anchetat in tara asta si i ati gasit pe saraciile stea din Zimnicea...si cum zic toti prim comentarii p aici e bn ca astia c fura fura din afara tarii..nu fura de la noi. BRAVO LA PATEU' LOR!
no name pe 12 Octombrie 2017, 03:24
#6
va pare rau la astia din turnu
Bai eu personal cred ca aveti ceva cu Soran asta voi astia din Turnu...v-a facut el ceva, altfel nu se poate sa va luati atat de el..cn naiba e Soran asta sa tot scrieti despre el..pe bune, ii dati valoare, daca tot scrieti de el si astia din Zimnicea inseamna ca sunt cineva!



Subscriu ca si altii aici la comentarii: lasa ti i ma in pace ca nu fura de la voi, fura dela bogati..ati terminat cu toate celelalte probleme din judetu asta si i ati gasit pe astia...vreti si voi sa fi ti ziaristi smile)
iote pe 11 Octombrie 2017, 22:17
#5
bahasdv
tot furt e bah labagiule...pune te in situatia unuia care munceste cinstit si ia teapa de banii aia,labagiule...ca e american,australian...fmmm
Asdf pe 11 Octombrie 2017, 12:25
#4
.
Și cei care fura MILIARDE de la stat? Pe ei cine ii investighează? Unde ați vrea sa lucreze, sa primească câte 10 milioane pe luna și aia in 4-5 rate? Poate ca au făcut asta pt ca nu au avut o situație materială buna, poate ca au avut probleme, poate ca nu au bani și fiecare s-a desc*rcat. Altul da in cap, altul fura găina de la vecin... Va plângeți de asta, dar de ce se întâmpla in țara, câte milioane și miliarde sunt furate, câți copii au probleme grave de sănătate, câți mor și câți și câți... AIA care lucrează pt noi și fura, dar fura bine, dar nu da NICIODATA celor nevoiași? Ei au ajutat pe “x”, pe “y” cu sume modice și prin alte metode. Nu fura de la voi, oameni buni! Alții fura de la voi, de asta trebuie sa va intereseze!
I.B. pe 11 Octombrie 2017, 06:23
#3
Dar cu Tavocu cum ramane?
Acest mafiot traieste pe picior mare numai din afaceri pe internet, proxenetism, droguri si acte false auto si pentru pensii. Este cunoscut pana la nivel national, dar se buc*ra de inalta protectie.
Diego pe 11 Octombrie 2017, 06:22
#2
Bine macar ca nu fura de la statu roman
Bai macar astia fura de la americani( care la randul lor fura din orient) nu fura de la statu roman ca zdrentele din parlament. Va dati seama, cetateanu roman care munceste pe 15 milioane ii este rusine sa mai scoata capu in lume de rusine ca fura astia de la americani. Ar trebui sa ne pese de jafu dun tara asta facut de toate guvernele de la revolutie incoace nu de gainarii astia care pana la urma banii furati din america ii cheltuiesc tot in romania pe case, masini, etc,,,, cand cumperi o casa sau o masina platesti tva, taxe si toate cele!
Nani pe 10 Octombrie 2017, 16:33
#1
Politia
Daca toata lumea stie politia ce face? Doarme?? Se pare ca da! Sau inchide ochii si mananca si ei o friptura buna? Ramane de vazut!
Spune-ți părerea!

*:

*:

*:

grinLOLcheesesmilewink
smirkrolleyesconfusedsurprisedbig surprise
tongue laughtongue rolleyetongue winkraspberryblank stare
long faceohhgrrrgulpoh oh
downerred facesickshut eyehmmm
madangryzipperkissshock
cool smilecool smirkcool grincool hmmcool mad
cool cheesevampiresnakeexcaimquestion
* caractere rămase

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.