Fotbal judeţean, liga a IV-a: rezultatele etapei a IV-a si clasamentul. M.Peretu - Turris Tr.Măgurele 2 - 1. Jenant!

15 Septembrie 2012, 16:40 | 5111 vizualizări | 2 comentarii
Car Universal
Turris merge schiopatand in liga judeteana.

Sâmbătă, 15 septembrie, s-au desfăşurat jocurile etapei a IV-a a primului eşalon judeţean teleormănean. Echipa oraşului nostru, Turris Turnu-Măgurele, a evoluat la Peretu, de unde s-a întors învinsă, scor 1-2, de către gazdele de la Metalul. Jocul a fost controlat de gazde, care au dominat mult şi şi-au creat destule situaţii de a marca. Turris a evoluat jenant, astfel că victoria gazdelor este de necontestat. Golul turnenilor a fost înscris în ultimele momente ale jocului, astfel ca rezultatul este unul absolut normal. Scuza, des auzită în ultima vreme, precum că echipa este formată în majoritate din tineri, nu ţine, pentru că acesti tineri, bine pregătiţi fizic şi tactic, pot să obţină performanţe, măcar la nivel de judeţ. Celelalte rezultate au fost, în general, scontate, inclusiv egalul dintre Rosiori şi Videle. Mai remarcăm victoriile la scor ale echipelor din Saelele şi Uda-Clocociov.